ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.830 μέλη

    4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού - Υποβολή συμμετοχών

    RedMusician
    07.03.2015, 19:58
    @ mary_omikron Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου! Έχω και μια τελευταία απορία. Η βαθμολογία των τραγουδιών θα είναι φανερή? Ή απλά θα ενημερωθούμε στο τέλος για όσα τραγούδια πέρασαν στην επόμενη φάση?
    sillia
    07.03.2015, 20:16

    Eννοείται φανερή ...


    mary_omikron
    07.03.2015, 20:32

    Η βαθμολογία είναι ορατή από όλους και την βλέπεις σε real χρόνο κάθε φορά που κάποιος ψηφίζει και δίνει πόντους σε τραγούδια.


    mary_omikron
    08.03.2015, 00:07

    331 συμμετοχές στον 4ο Διαγωνισμό Τραγουδιού που μόλις έκλεισε η προθεσμία υποβολών....

    13  συμμετοχές περισσότερες από τον προηγούμενο διαγωνισμό....

    Πάμε δυνατά σε ακροάσεις και ψηφοφορία μόλις ανοίξει το πρώτο γκρουπ {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.walkman}


    jorge
    08.03.2015, 21:12

    Ευχαριστούμε όσους στείλατε τραγούδια, η συμμετοχή φέτος σημείωσε ρεκόρ, όπως έγραψε και η Μαίρη και ξεπέρασε κάθε προσδοκία.


    Ξεκινάμε τώρα τον έλεγχο των τραγουδιών, ελέγχοντας την ποιότητα ηχογράφησης, την ύπαρξη μη ελληνικού στίχου ή την μη ύπαρξη στίχου γενικά. Στις 12 Μαρτίου το αργότερα θα έχουν ανακοινωθεί τα τραγούδια που έγιναν αποδεκτά και θα εμφανιστούν και τα groups με τις ημερομηνίες ψηφοφορίας. Επίσης θα υπάρχει και λίστα με όσα τραγούδια αποκλείστηκαν, μαζί με τον λόγο απόρριψης.

    Ευχαριστούμε και πάλι για τη συμμετοχή σας και σας καλούμε να προωθήσετε (share) τη σελίδα του διαγωνισμού (contest.musicheaven.gr) σε όσο περισσότερο κόσμο μπορείτε, ώστε τα τραγούδια να ακουστούν παντού.


    kwstasagas
    09.03.2015, 15:14

    Παράθεση:

    Το μέλος mingrelia στις 09.03.2015, 14:25 έγραψε...

    Γειά σου, βρέ Κώστα κι από εδώ!Εστειλες κι εσύ, τελικά??Καλή επιτυχία, σε όλους μας!!

    ω, προφανώς σε μένα απευθύνεται ο χαιρετισμός ... γεια σου και σε σένα mingrelia κι από εδώ .... εεε, ναι, επέλεξα ένα τραγούδι μου, όχι απ' τα καινούρια μου αλλά  απ' τα [πολύ] παλιότερά μου και έστειλα στο δαγωνισμό μόνο για έναν και μοναδικό σκοπό : για τη χαρά της συμμετοχής και για να υπάρχει ένα κάποιο "κίνητρο" για να γνωρίσω τις δημιουργίες των συνανθρώπων μου !!! Αλλά ... για τη συμμετοχή μου θα τηρήσω "σιγή ιχθύος", τόσο σε ιντερνετικό, όσο και σε προσωπικό επίπεδο !! Όταν με το καλό αποκλεισθεί το τραγουδάκι μου και αποκαλυφθούν τα στοιχεία του, τότε και μόνο τότε θα μιλήσω γι' αυτό, τόσο στο μπλογκ μου εδώ στο music heaven, όσο και στο προφίλ μου στο facebook !! Μέχρι τότε, κανείς [ούτε κι απ' τους στενούς φίλους και συνεργάτες μου] δεν θα μάθει τίποτα για τη συμμετοχή μου !!!

    Στο δικό σου τραγούδι, mingrelia, εύχομαι ολόψυχα "καλή επιτυχία" !!! κι αν σημειώσει καλή πορεία στο διαγωνισμό ['οπως το τραγούδι που έστειλες στον προηγούμενο και τα πήγε πολύ καλά] να ξέρεις ότι θα χαρώ κι εγώ μαζί σου !!!

     όσο για το τραγούδι που έστειλα .... το γεγονός ότι, μέσα στις τόσες σκοτούρες και αγωνίες που περνώ στη ζωή μου, το έγραψα, το ηχογράφησα, το δισκογράφησα και, μετά απο πολλά χρόνια, αξιώνομαι και το στέλνω σε μουσικό διαγωνισμό ... είναι από μόνο του "επιτυχία" !!! και θα επαναλάβω : πολύ θα χαρώ αν δω τα τραγούδια νέων και "εκκολαπτόμενων" δημιουργών να τερματίζουνε πάνω απ' το δικό μου τραγούδι και να περνάνε στον τελικό αντί για το δικό μου τραγούδι !!! Μακάρι σε αυτά τα νέα παιδιά, που σκαρώνουν τα πρώτα τους τραγούδια, μας τα παρουσιάζουν κι έχουνε την αγωνία "αν θα αρέσουνε ή όχι", ο διαγωνισμός αυτός να τους ενθαρρύνει και να τους "τονώσει" για να "συνεχίσουν" !!!     


    ice_dim
    09.03.2015, 22:17

    Άντε με το καλό να ξεκινήσει λοιπόν αυτή η όμορφη διαδικασία της ακρόασης και της ψηφοφορίας ! Θελω να ομολογήσω παντως εδώ ότι δεν θα μου άρεσε η ψηφοφορία να γίνει ανοιχτή για ολο το κοινό. Δεν ξέρω αν το εχω αντιληφθει σωστά αλλα έχω ένα προαίσθημα ότι κλίνει προς εκει η διαδικασία. Σίγουρα ο διαγωνισμός αποκτά πολυ διαφορετική μορφή με αυτή την αλλαγη και γίνεται ένας αγώνας ψηφοθηρίας που σίγουρα θα υπερισχύσουν οι καλυτερα δικτυωμένοι και αυτοί που θα αφιερώσουν περισσότερο χρόνο στην προβολή της συμμετοχής τους. Εκτός αυτού όμως , δεν θα έχει κανένας μια πραγματική εικονα αξιολόγησης του τραγουδιου του. Νομίζω λίγο πολυ όλοι το καταλαβαίνουμε αυτο. Απο την άλλη βέβαια σίγουρα υπάρχουν και κάποια θετικά όπως η προβολή και γνωριμια περισσοτερου κόσμου με το music heaven και η αύξηση της επισκεψιμότητας. Σιγουρα και αυτα δεν είναι αμελητέα απλως το θέτω απο την πλευρά του διαγωνιζόμενου. Όπως και να χει αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στην όλη διοργανωση , και εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους !!!


    AlfaWolf
    12.03.2015, 11:02
    Καλημερα!!! Σημερα 12/3 δεν θα ανακοινωθουν τα γρουπ ?
    jorge
    12.03.2015, 12:20
    Ναι, προς το βραδάκι.
    aeras1k
    12.03.2015, 15:33

    Παίδες Καλή επιτυχία σε όλους μας και ότι καλύτερο εύχομαι..Γιατί η μουσική που δημιουργούμε που βγαίνει μεσα απ την καρδιά μας...και πάλι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου......!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την aeras1k, 12-03-2015 15:35 ]


    Chrysanna
    12.03.2015, 18:48

    Καλή επιτυχία σε όλους..!

    (Ο νικητής ΑΣ κεράσει κάτι με σοκολάτα. Ψυχή έχουμε κι εμείς που στερούμαστε ταλέντου...)
    (Πληροφορίες για δωροδοκία με προσωπικό μήνυμα.)


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 12-03-2015 18:51 ]


    AlfaWolf
    12.03.2015, 18:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 12.03.2015, 18:48 έγραψε...

    (Πληροφορίες για δωροδοκία με προσωπικό μήνυμα.)


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 12-03-2015 18:51 ]



    Ουτε ως αστείο δεν πρεπει να λεμε κατι τέτοιο Chrysanna !!!


    -----------------

    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την AlfaWolf, 12-03-2015 18:58 ]


    Chrysanna
    12.03.2015, 19:04

    Δεν φαντάζομαι πως θα μπορούσε να γίνει πιο προφανής ο χιουμοριστικός χαρακτήρας του μηνύματος.

    Forum. Κόσμος. Μάρτυρες. {#emotions_dlg.confused1}


    -----------------

    Shattered Glimpses...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 12-03-2015 19:19 ]


    kwstasagas
    12.03.2015, 19:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Chrysanna στις 12.03.2015, 18:48 έγραψε...

    (Ο νικητής ΑΣ κεράσει κάτι με σοκολάτα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 12-03-2015 18:51 ]



    Λάκτααααα ....
    Link

    >
    papaxristosantonios
    12.03.2015, 21:11
    Καλησπερα!θα βγουν σημερα τα αποτελεσματα για τα γκρουπς του διαγωνισμου παιδια??
    sillia
    12.03.2015, 21:15

    Καλή Επιτυχία σε όλα τα παιδιά που έστειλαν τραγούδια στον 4ο Διαγωνισμό !Σε λίγο μπαίνουμε στην φάση ακρόασης και ψηφοφορίας !Κι επειδή διαβάζω πιο πάνω ανησυχίες ως προς το ποιοί έχουν δικαίωμα ψήφου κι αν ευνοηθούν κάποιοι που είναι καλύτερα δυκτιωμένοι .....απο προηγούμενους διαγωνισμούς ξέρω ότι όλες οι πρόσφατες εγγραφές στο ΜusicHeaven πριν την έναρξή του Διαγωνισμού ΔΕΝ μπορούν να ψηφίσουν !Μόνο να απολαύσουν την φάση ακρόασης !

    Η γιορτή αρχίζει και ας την απολαύσουμε {#emotions_dlg.walkman}


    sokaggelos
    12.03.2015, 21:18
    Ναι,όπως έγραψε ο jorge προς το βραδάκι!Είμαστε εν αναμονή...
    jorge
    12.03.2015, 23:11

    Οι πολυαναμενόμενες ανακοινώσεις για τις ημερομηνίες, τα groups και τα τραγούδια που δεν έγιναν δεκτά ΕΔΩ.

    Το topic κλειδώνεται μια και η υποβολή ολοκληρώθηκε και μπαίνουμε στη φάση της ψηφοφορίας. Μπορείτε να δημιουργήσετε θέματα για συζήτηση στη σχετική κατηγορία.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 12-03-2015 23:12 ]