ελληνική μουσική
    416 online   ·  210.814 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    akis-pan
    29.07.2012, 01:55

     Γειά σας παιδιά,έπειτα απο αρκετό καιρό που παρακολουθούσα το Forum σαν επισκέπτης πήρα την απόφαση να γραφτώ.

    Χαίρομαι που σας βρίσκω και θα τα λέμε συχνά.

    Άκης.


    LadyLuck
    06.08.2012, 08:58
    Αν και νέο μέλος δεν είμαι, επανήλθα μετά από καιρό στην ενεργή δράση! Καλώς με ξαναβρήκατε! Και καλώς ήρθατε παιδιά! Χαρά.
    tallos
    06.08.2012, 12:38


    natalia90
    28.08.2012, 14:14

    ψάχνοντας κάποιες πληροφορίες για μια συναυλία, βρήκα το site σας και μου φαίνετε πολύ καλό!

    καλώς σας βρήκα, λοιπόν!!


    Angelina13
    30.08.2012, 19:03
    Γεια σου και εσένα..:)
    RyuzakiL
    30.09.2012, 03:33
    Καλησπερα παιδια! Νεο μελος εδω! ;) Με λενε Παυλο ειμαι 20 χρονων/ετων και εχω παρει εδω την ηλεκτρικη κιθαρα να μαθω να παιζω καθως αυτο ηταν και το παιδικο μου ονειρο! Δινω λοιπον ενα μεγαλο χαιρετισμο στο forum ετσι για να ξερετε με ποιον εχετε να κανετε! ;)
    blacktrouble
    01.12.2012, 01:27

    Γειά σας!!Είμαι κι εγώ νέο μέλος στο musicheaven αν και το παρακολουθώ σχεδόν τέσσερα χρόνια επιτέλους αποφάσισα να γραφτώ κι εγώ!!Smile


    stamb
    15.06.2013, 11:32

    Καλημέρα σε όλους είμαι κι εγώ καινούργιος στο site. Ασχολούμαι κυρίως με πληκτροφόρα και πνευστά όργανα (τώρα τελευταία άρχισα να δείχνω ενδιαφέρων και για τα έγχορδα). Έχω γράψει μερικά δικά μου τραγούδια (δεν είμαι και καλλιτέχνης απλά έγραψα μερικά τραγούδια για την παρέα μου). Έκτος από τη μουσική μου αρέσουν τα βιβλία και είμαι αρκετά δραστήριος (δεν μπορώ να κάθομαι χωρίς να κάνω τίποτα πάνω από 15 λεπτά). Τέλος έχω την συνήθεια να μαθαίνω τα τραγούδια που θέλω ακουστικά.

    Χαιρετισμούς σε όλους! Μας έυχομαι να περάσουμαι όλοι απίθανα στο site!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την stamb, 15-06-2013 11:36 ]


    Back_For_More
    25.08.2017, 14:02
    Ουτε εγω ειμαι νεος καθοτι βλεπω ειμαι γραμμενος στη σελιδα απο το ... 2003 !!! Πως τα εφερε η ζωη πολυ τρεξιμο με τη δουλεια σταματησα να γραφω τραγουδια , τωρα μετα απο 2 χρονια σταθερης ανεργιας το εριξα στη μουσικη παλι :D
    Cretanseagull
    22.04.2019, 00:10

    Γειά σας κι από εμένα

    Βρήκα κατά τύχην τον ιστότοπό σας καθώς έψαχνα τρόπους επικοινωνίας με έλληνες που ασχολούνται με στιχουργική και μελλοποίηση. Είμαι μόνιμος κάτοικος εξωτερικού και ανάμεσα στα ενδιαφέροντά μου είναι και η στιχουργική, ο χώρος που κινούμαι είναι το νησιώτικο αλλά κυρίως το έντεχνο κρητικό.

    Δείγματα δουλειάς μου μπορείτε να ακούσετε στο τελευταίο έργο του Χρήστο Τσιαμούλη με τίτλο <<Άγριος Καιρός>>, και συγκεκριμένα στα τραγούδια <<Ο γέρο καπετάνιος>>, <<Το νυχτολούλουδο>> και <<Οι Κυκλάδες>>.

    Θα με ενδιέφερε συνεργασία με μουσικοσυνθέτες του παραδοσιακού νησιώτικου και κυρίως του έντεχνου (αναγεννησιακής περιόδου) κρητικού. Παραδοσιακή ορχήστρα με βιολί/κρητική λύρα, λαούτο, μαντολίνο και παραδοσιακά κρουστα.

    Θα με ενδιέφερε να ακούσω και την γνώμη σας πάνω σε αυτά που γράφω. Διαθέτω πλούσιο υλικό σε ποικιλία θεμάτων, αν κάποιος ενδιεφέρεται θα χαρώ να το συζητήσουμε και να γνωριστούμε, και δια μέσου σκάϋπ φυσικά.

    Σας εύχομαι καλές δημιουργίες

    Καλώς σας βρήκα!

    Αντώνης

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Cretanseagull, 22-04-2019 00:12 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Cretanseagull, 22-04-2019 00:14 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Cretanseagull, 22-04-2019 00:15 ]