ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.830 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    Flashy
    20.07.2004, 19:10
    gia sas paidia me lene Aki, fetos teleiosa to sxoleio kai opos ola deixnoun perasa touristikon epixiriseon patra. Mia xaroula!
    gatoula1988
    20.07.2004, 22:18
    egw eimai i dimitra... fetos tha paw deftera lykeiou... thelw na perasw paidagwgiko... dn asxoloume me ti mousiki alla dn mporw xwris aftin... otidipote ki an kanw akouw.....
    Matze
    20.08.2004, 21:52
    Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω με τι να αρχίσω την παρουσίασή μου. Ωραία λοιπόν!
    Καταρχήν χαιρετώ όλους τους μουσικόφιλους αυτής της ιστοσελίδας, στους οποίους θα ανήκω από εδώ και στο εξής και εγώ!!! Μαζί σας σε μουσικά ταξίδια και καλλιτεχνικές ανυσηχίες!
    Ονομάζομαι Ματθαίος και κατάγομαι από Κοζάνη, όπου και διαμένω από τότε που εμφανίστηκα σε αυτόν τον κόσμο-ευτυχώς για ορισμένους και δυστυχώς για άλλους. Έχω τελειώσει το σχολείο και πρόκειται να εισαχθώ σε κάποιο τμήμα του Α.Π.Θ. Είμαι ανάμεσα σε δύο σχολές-οι επιλογές μου ήταν επτά-και περιμένω να ανακοινωθούν οι βάσεις τους. Μου αρέσουν και οι δύο όμως εξίσου!!!
    Μου αρέσουν και άλλα πολλά πράγματα...Μου αρέσουν οι σοκολάτες, οι συζητήσεις για οτιδήποτε ενδιαφέρον, η ανάγνωση βιβλίων, περιοδικών, εφημερίδων, η απασχόληση με επιτραπέζια και φυσικά το σκάκι! Γενικότερα μου αρέσει πολύ να ασχολούμαι με τις καλές τέχνες. Ακόμα και όταν δεν τα καταφέρνω καλά με κάποια από αυτές στην αρχή, δεν τα παρατάω ποτέ και συνήθως το τελικό αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό-για εμένα τουλάχιστον. Ανήκω σε εκείνους που βλέπουν το ποτήρι μισογεμάτο και παραμένουν αισιόδοξοι για το μέλλον!!!
    Η σχέση μου με τη μουσική είναι χώρίς αμφισβήτηση ερωτική, δημιουργική. Μία σχέση συνομιλίας και διασκέδασης. Μου αρέσει να αναζητώ νέα είδη συνεχώς, νέους μουσικούς, ανθρώπους που πραγματικά θέλουν και μπορούν να προσφέρουν πολλά στη μουσική! Πιστεύω ότι σε κάθε είδος υπάρχει κάτι καλό που αξίζει να ακούσει κανείς, έστω και μία φορά! Γι'αυτό και προσπαθώ να έχω όσο το δυνατόν περισσότερα ακούσματα.
    Θα μπορούσα να συνεχίσω την παρουσίασή μου, ένα τέτοιο επιχείρημα σίγουρα θα καταντούσε κουραστικό-εύχομαι να μην έχει γίνει ήδη. Προς το παρόν σας χαιρετώ όλους και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!!!
    Με καλωσορίζω λοιπόν!
    lalaith
    21.08.2004, 10:38
    Απ' ό,τι φαίνεται ο Matze κι εγώ είμαστε οι πιο καινούριοι, οπότε παίρνω το θάρρος να σας χαιρετήσω εκ μέρους και των δύο: Καλώς σας βρήκαμε.
    Μάλλον θα μπω άμεσα στην black list όλων των μαθητών του site, καθώς είμαι 27 χρονών, φιλόλογος και εντός των ημερών διορίζομαι κάπου στην επαρχία. Για να ελαφρύνω πάντως τη θέση μου να σας πληροφορήσω πως πάντοτε μοιραζόμουν τη γνώση με τη νέα γενιά όσον αφορά την καλή μουσική και τα μπαράκια της Αθήνας! Και είμαι πολύ ικανοποιημένη με τον εαυτό μου που μπόρεσα να αξιοποιήσω στίχους των Doors κατά τη διδασκαλία ποιήματος του Αρχίλοχου και το Stairway to Heaven σε ποίημα του Παλαμά.
    Ήδη από τις παραπάνω αναφορές φάνηκε ότι ακούω ροκ, έχω περάσει από γκρουπάκι όπου τραγουδούσα για λίγο καιρό και γράφω κατά καιρούς στίχους - κάποιους μάλιστα τους μελοποίησα κιόλας. Έπαιζα κάποτε κιθάρα, αλλά πλέον η ακουστική Barclay μου αποτελεί μόνο διακοσμητικό χώρου. Λατρεύω τέλος τη λογοτεχνία, από Τάσο Αθανασιάδη έως Tolkien, ο οποίος με οδήγησε σε κάποια φάση να παίζω φανατικά Role Playing Games, όπως φαίνεται και σε άλλο θέμα σχετικά με το ψευδώνυμό μου.
    Αυτά. Sorry για την πολυλογία, αλλά και λόγω επαγγέλματος...
    rivera
    21.08.2004, 11:17
    Γεια σας,ειμαι ο Πετρος 36 χρονων,ειμαι ερασιτεχνης μουσικος
    και παιζω κιθαρα.Μουσικη παιζω rock,και στο σπιτι μου δεν ακουω
    ελληνικα(μπουζουκια,μπαγλαμαδες και τα ρεστα)αλλα rock,jazz-rock,fussion.
    Πιστευω οτι την μουσικη ο ανθρωπος την χρησιμοποιει για να εκρασει τα
    συναισθηματα του,ειναι ηχος της ψυχης μας και το εχουμε αναγκη να το
    κανουμε....
    abyss
    26.08.2004, 21:35
    Γεια σας, το ονομα μου ειναι ABYSS μεσα εδώ και 8α προτιμήσω να διατηρήσω αυτό.
    Ειμαι 20 ετών και σπουδάζω στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών. Αγαπώ πολύ τη μουσική και τη στιχουργική, ενω παίζω και ακουστική κιθάρα.
    Η μουσική είναι η ζωή μου.
    Ξερω καιρό αυτη τη σελίδα αλλα δεν εχω λαβει μερος σε αλλες σας συζητησεις.
    Χαιρομαι για τη γνωριμία!
    DeNiA
    08.09.2004, 00:19
    Hello there!

    This is DeNiA from Patras. Είμαι 14 (3η Γυμνασίου). Πριν δυο μήνες τραγούδαγα σε ένα συγκρότημα που όμως διαλήθηκε, ελπίζω να ξαναρχίσω τα μαθήματα κιθάρας τουλάχιστον!

    That's all...

    to me!
    butterfly_
    08.09.2004, 01:49
    Γεια σας παιδια και απο μενα!!!

    ειμαι και εγω καινουρια και εχω μαγευτει απο αυτην την σελιδα!!!

    περιπλανομενη σε αυτο το site πραγματικα καταλαβα οτι εχω πολλα να μαθω για την μουσικη ακομα!!!

    ειμαι 19 και σπουδαζω πληροφορικη.ο χορος,η μουσικη και το τραγουδι ειναι ολοι η ζωη μου!!!εχω αρχισει να δραστηριοποιουμαι σε αυτους τους τομεις παλι!!!

    αλλα ας μην σας κουραζω,
    καλη διασκεδαση και μην ξεχνατε οτι οι καλλιτεχνες ειναι πρωτα ανθρωποι

    to everybody!!!!
    nefeli
    08.09.2004, 23:30
    καλησπέρα!ονομάζομαι Βερόνικα.Η μουσική είναι και εμένα η ζωή μου.παίζω πιάνο και τώρα ξεκινώ μαθήματα φλάουτο.αυτό το site με βοήθησε πάρα πολύ να μάθω περισσότερα για τη μουσική!
    καλως ήρθα και εγώ λοιπόν...
    Konnie
    01.10.2004, 15:49
    Γεια σας παιδια! Ειμαι 20 χρονων και σπουδαζω στηνΑγγλικη Φιλολογια Αθηνας.Παιζζω πιανο και τραγουδαω. Με καλωσοριζω λοιπον και το ιδιο ελπιζω οτι κανετε κι εσεις!!!

    Τα λεμε!!!
    lethal
    05.11.2004, 00:07
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!ΕΙΜΑΙ Ο ΤΑΣΟΣ,18 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΡΜΟΝΙΟ:)ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ "ΜΑΖΕΜΕΝΟΣ"ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ......
    composer
    05.11.2004, 00:19
    Καλώς ήρθες στον μουσικό μας παράδεισο Τάσο!
    Είμαι σίγουρος ότι θα βρείς πολλά ενδιαφέροντα εδώ....και ένα πολύ βασικό, αγαπάμε όλοι την μουσική !!
    maria16
    05.11.2004, 01:11
    Γεια σου Τάσο.Κ εγώ καινούρια είμαι... Εύχομαι καλή διαμονή. Το κοινό όλων εδω πιστεύω είναι η μουσική...(Τι είπα τώρα ε;;;;;;) So, αν πορώνεσαι μόνο στην ιδέα της κ εσύ όπως όλοι, μάλλον σίγουρα θα τα παμε πολύ καλά......... Να περιμένω απάντηση; Θα το'θελα πάντως...
    composer
    05.11.2004, 01:14

    maria16
    05.11.2004, 01:19
    Για'μένα ήταν αυτό composer;
    composer
    05.11.2004, 01:24

    Spilman44
    06.11.2004, 10:13
    Ημουνα νιός και .. γέρασα !
    Ξαναλέω μιά (φρέσκια) καλημέρα σ΄όλους σας !

    ssakiss1
    08.11.2004, 23:38
    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΟΜΕ.ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ..
    jorge
    08.11.2004, 23:49

    jazzer79
    09.11.2004, 15:45
    Hi se olous kai gw kainouria eimai.Eimai 25 etwn apo 8essalonikh,doulevw sto Aristoteleio se grammateia,paizw saxofwno kai tragoudaw-erasitexnika vevaia an kai mia mera 8a 8ela na tragudhsw kai epaggelmatika.Me osous vevaia einai apo 8essalonikh 8a gnwristoume ki apo konta sth synanthsh.Me tous ypoloipous epifylassomai gia to mellon!!! Naste oloi kala !!!