ελληνική μουσική
    797 online   ·  210.833 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    melitini
    17.12.2003, 20:03
    Γεια κι από μένα!! Με λένε Μελιτίνη, 16 και είμαι από τα Γιάννινα!
    Λατρεψα τον χώρο σας από την στιγμή που τον ανακάλυψα!
    Παίζω κιθάρα και αγαπώ (όπως όλοι σας άλλωστε) την μουσική.
    Αγαπημένος μου καλλιτέχνης είναι ο Σωκράτης Μάλαμας, βεβαίως και πολλοί αλλοι....
    dora2000
    18.12.2003, 09:57
    Καλημέρα και από μένα.
    Αν και είμαι μέλος αρκετό καιρό, να σας συστηθώ...

    Με λένε Δώρα και μένω στον Πειραιά. Είμαι 27. Παίζω πιάνο από τα 8 μου, έχω τελειώσει Θεωρίες, Αρμονίες κτλ. Έχω γράψει κάποιους στίχους αλλά δεν τους έχω στείλει ποτέ στο M/H. Ισως κάποια στιγμή το κάνω. Μου έχουν πει ότι τραγουδάω καλά αλλά δεν τους πιστεύω...
    Είμαι μάλλον του έντεχνου - ροκ αν και δεν μου αρέσει να βάζω τέτοιου είδους τίτλους. (θέμα για συζήτηση;;;)

    Το site το ανακάλυψα τυχαία πριν αρκετό καιρό και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον. Συγχαρητήρια στους συντονιστές.
    Αυτά προς το παρόν.

    Kisses.
    jorge
    18.12.2003, 10:50
    Παιδιά καλωσορίσατε στο MusicHeaven και στο ταξίδι στη μουσική, που εδώ και αρκετό καιρό απολαμβάνουμε οι λίγο πιο παλιοί. Σας εύχομαι να περνάτε όσο γίνεται καλύτερα σε αυτή τη μικρή μουσική γωνιά του Internet και να ξέρετε πως το MusicHeaven προοδεύει και εξελίσσεται χάρη στα μέλη του, σε όλους εμάς.

    Γι' αυτό λοιπόν αφήστε τη δημιουργικότητα σας ελεύθερη και εκφραστείτε μέσα από τις σελίδες του... Feel free
    morfi
    23.02.2004, 04:09
    Με την σειρά μου να σας συστηθώ και εγώ! Ονομάζομαι Αλεξανδρος, είμαι 19 και είμαι φοιτητής πληροφορικής στο Πανεπιστήμιο Πειραιά(ΔΤ&ΨΣ)!Μέσα απο προσωπική διερεύνηση βρήκα το συγκεκριμένο site και μου φάνηκε ενδιαφέρων απο την πρώτη στιγμή!Η ενασχόλησή μου με την μουσική έχει αρχίσει απο 6 χρονών!Παίζω αρμόνιο και είμαι αυτοδίδακτος κιθαρίστας......τα καταφέρνω όμως!Μ' άρεσει πολύ να παίζω μπαλάντες και γενικά απαλά και μελοδικά τραγούδια......είμαι λίγο ρομαντικός τύπος απ'ότι καταλάβατε!Τώρα ψάχνω ευκαιρία να αρχίσω να ασχολούμαι με την ηλεκτρονική μουσική!Ελπίζω κάποιος από εσάς να έχει κάποιες γνώσεις και να μου δώσει κάποιες συμβουλές!Καλώς σας βρήκα λοιπόν και ελπίζω να έχουμε δημιουργικές,με μουσικούς απόηχους,συζητήσεις!
    Kokkinos_Daimonas
    23.02.2004, 15:12
    Με λένε Νίκο...Είμαι 23 και σπουδάζω Ιατρική...Ακούω σκληρό ροκ και metal...Παίζω κλασική κιθάρα από τα 6...Επίσης τραγουδάω σε διάφορα σχήματα και ενίοτε σε μπουάτ της πόλης που σπουδάζω...Μου αρέσει η ελληνική ροκ και folk μουσική καθώς και το νέο κύμα...Ψάχνω για στίχους, παρτιτούρες και ακόρντα...



    Τα λέμε...
    composer
    23.02.2004, 18:02
    Αλέξανδρε και Νίκο, καλωσορίσατε στην μεγάλη μας μουσική παρέα!!!Αλέξανδρε πές μου τι θα ήθελες να μάθεις για την ηλεκτρονική μουσική,ίσως να ξέρω κάτι που θα σε βοηθήσει!!
    RIA_34
    23.02.2004, 21:49
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΜΑΙ 17 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΤΣΙΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ... ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΥΣΤΗΘΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΚΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.. (WHY?) ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΟΜΟΙΩΘΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ MUSICHEAVEN!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: RIA_34 on 23-02-2004 22:31 ]
    giotatr
    26.02.2004, 22:28
    Γεια σας
    πιστεύω πως είναι καιρός να σας συστηθώ. Με λένε Γιώτα και είμαι από την Αθήνα. Είμαι 22 και παίζω κιθάρα από χόμπυ. Θέλω να σας ευχαριστήσω που δημιουργήσατε ένα τόσο καλό site σχετικά με την μουσική. Είναι από τα καλύτερα που ξέρω και το μοναδικό τόσο καλοστημένο ελληνικό. Συνεχίστε την καλή δουλειά. Μπράβο σας.
    Keep walking
    composer
    26.02.2004, 22:37
    Kαλώς μας ήρθες Γιώτα!!!
    chrisnetgr
    02.03.2004, 16:18
    Χαιρετώ όλα τα 7813 μέλη!!!!
    Το όνομά μου είναι Χρήστος , είμαι 15 χρονών και είμαι από την Θεσσαλονίκη.
    Βρήκα το site σας ψάχνοντας για παρτιτούρες και βρήκα όχι μόνο παρτιτούρες αλλά έναν ολόκληρο μουσικό -και όχι μόνο- κόσμο.
    Παίζω φλάουτο για 4 χρόνια και ξεκίνησα κιθάρα 1,5 χρόνο πριν. Στην κιθάρα μου αρέσει να παίζω ελληνικά κομμάτια με συγχορδίες.
    Μου αρέσει η Ελληνική έντεχνο μουσική και η ξένη rock.
    Διαβάζω μανιοδός εξωσχολικά βιβλία, παίζω τέννις ,πινγκ-πονγκ και κάνω σκι κάθε χειμώνα.


    Αυτά προς το παρών

    Ανυπομονώ να ακούσω νέα σας!!
    afro
    08.05.2004, 18:28
    Γεια σας ας συστηθω κι εγω λοιπον τι τωρα τι αργοτερα. Με λενε Αφροδιτη ,ετσι και το ψευδωνυμο, ειμαι 40 και μανουλα. Ακουω συνεχεια μουσικη και ηρεμω. Εντελως τυχαια ανακαλυψα το musicheaven και ενθουσιαστηκα. Ακομα το γνωριζω αλλα διαπιστωνω καθε μερα οτι μου κανει. Εχω καποιες αδρες γνωσεις στη μουσικη αλλα προσφατα αγορασα ενα αρμονιο και πειραματιζομαι με τη βοηθεια καποιων βιβλιων που παρειγειλα απο Αγγλια. Προκειται για αυτοδιδακτες μεθοδους για πιανο. Μεχρι στιγμης καλα φαινονται. Εχω ξαναγραψει τι μουσικη ακουω αν δε δημοσιευτηκε θα επαναλαβω σε αλλο μηνυμα. Αυτα προς το παρον, και χαρηκα που εγινα μελος...




    composer
    08.05.2004, 18:39
    Καλωσορίσατε στον μουσικό μας παράδεισο!Μας χαροποιεί ιδιαίτερα που γίνονται μέλη άτομα σαν και εσάς που συν τοις άλλες σας υποχρεώσεις(οικογένεια και σπίτι) ασχολείστε και με την μουσική!

    Επιτρέψτε μου να σας συχαρώ και να σας ευχήθώ χαρούμενες και δημιουργικές περιπλανίσεις στον παραδεισό μας!


    ότι σας απασχόλει μπορείτε να ανοίγετε θέματα συζήτησης στο forum
    anzelina
    09.05.2004, 10:02
    To Afro:

    H A P P Y


    M O T H E R S


    D A Y
    afro
    10.05.2004, 00:17
    Γλυκεια μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και σου ευχομαι το καλλιτερο. Φανταζομαι θα διαβασες οτι ειμαι απο Αθηνα κι εγω και συγγεκριμενα απο Ηρακλειο, οχι της Κρητης αν και δε θα με χαλουσε γιατι τη εχω φαει με το κουταλι τη Κρητη. Αληθεια προς τι το στιχακι και ειναι τοσο θλιβερο λεει για σενα κατι η ετσι σου καθησε μια μερα.
    anzelina
    10.05.2004, 00:26
    Μιλάς για κάποιο συγκεκριμένο στιχάκι,
    η, γενικά για τα στιχάκια μου;




    afro
    10.05.2004, 00:32
    Μιλαω για το στιχακι που υπογραφεις αλλωστε δεν εχω διαβασει ακομα αλλα στιχακια σου που υποθετω θαναι στην ενοτητα με τα στιχακια ειμαι ομως τοσο προσφατη στο musicheaven που δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ολα ακομα ειμαι στη φαση του ατελειωτου ψαξιματος .
    anzelina
    10.05.2004, 01:02
    Οι στίχοι της υπογραφής μου είναι στίχοι ενός τραγουδιού, "Μια Δευτέρα"
    είναι ο τίτλος, που μου αρέσει πάρα πολύ

    Arlington_girl
    31.05.2004, 23:05
    Πού κρυβόμουν τόσο καιρό και δεν σας είχα εντοπίσει;
    Να μαι και εγώ!
    Γεια και χαρά σε όλους τους μουσικόφιλους!
    jorge
    01.06.2004, 12:56

    bluem
    16.06.2004, 23:38
    Καλησπέρα και από μένα ..
    Άννα το όνομα μου ..είμαι 27 χρόνων, βρίσκομαι κάπου μεταξύ Θεσσαλονίκης και Αλεξανδρούπολης ..και ασχολούμαι με εφαρμογές της πληροφορικής στην μουσική και γλώσσες προγραμματισμού σε υπολογιστές ...

    Φιλιά Πολλά ..