ελληνική μουσική
    850 online   ·  210.833 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    jorge
    16.06.2004, 23:50
    συναδέλφισσα

    kostas14
    17.06.2004, 15:57
    Εγω είμαι ο Κώστας και εχώ κανένα μήνα εδώ...Παίζω από μικρός κιθάρα και τώρα προσπαθούμε να φτιάξουμε ένα συγκρότημα...Επίσης παίζω μπάσκετ...Μένω Χαλάνδρι και είμαι 14...αυτάάάάάά...
    LordSlavik
    17.06.2004, 21:07
    Με Λενε Σλαβικ, ειμαι 15 χρωνων, μενω στην ζακυνθο και ασχολουμε πολλη με την ηλεκτρικη κιθαρα και Η/Υ. Σε μερικους μηνες θα κανω συναυλια.

    ViPeR
    17.06.2004, 21:21
    Me lene Menio ( Menelao ) eimai 15 menw florina ( Florina power ) paizw ki8ara ( kurios ilektroakoustiki ) alla i megali mou agapi einai ta drums ....
    Alli megali agapi einai oi h/u to cinema ta biblia o xabeles me tou filous alla kirios i ki8ara mou kai to kasetefonaki pou hxografw dika mou tragoudia ... auta apo mena elpizw na min sas kourasa .....
    jorge
    17.06.2004, 21:49
    Καλοσωρίζουμε τους 3 νέους κιθαρίστες της παρέας μας λοιπόν
    kostas14
    18.06.2004, 11:08
    Ευχαριστούμε........
    CHE
    18.06.2004, 13:39
    Το πραγματικό μου όνομα είναι Κωνσταντίνος. Είμαι 36 χρονών και γύρισα στην Αθήνα πριν από 7 μήνες από τις Βρυξέλλες από έμενα μόνιμα τα τελευταία χρόνια.
    Έχω διετελέση μουσικός παραγωγός (βραβευθείς με Χρυσό δίσκο), μέλος της Διεθνούς Επιτροπής της Eurovision, ενώ είμαι ειδικός σε θέματα ελληνικού και ξένου έντεχνου και ροκ τραγουδιού. Παίζω κρουστά (percussions, τουμπερλέκι κ.λπ.) και επιπλέον είμαι στιχουργός.
    Εκτός από τη μουσική, μεγάλη μου αγάπη είναι ο Κινηματογράφος και τα ταξίδια.
    Βέβαια η μόνιμη εργασία μου είναι άσχετη με τα παραπάνω. Ήμουνα Financial Officer στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή (στις Βρυξέλλες) ενώ τώρα είμαι ελεγκτής των Κοινοτικών έργων στην Ελλάδα.
    bouzouxis
    18.06.2004, 17:01
    Γεια και χαρα σε ολους.
    Με λενε Γιωργο, ειμαι 26 ετων και ζω περιπου στο κεντρο της Ελλαδος. Ξεκινησα απο ακουσματα Rock βασικα, και εδω και 2 χρονια περιπου ''κολλησα'' με το Μπουζουκι και παιζω ερασιτεχνικα. Τελικα ειναι ξεχωριστο συναισθημα να μπορεις πανω σε ενα μουσικο οργανο, να βγαλεις τον ευατο σου!! Εψαξα στο Διαδυκτιο για διαφορες παρτιτουρες αλλα σταθηκα ατυχος.
    Αυτα για την τωρα. Ελπιζω να κουβεντιασω με καποιον!

    ANTONHS
    19.06.2004, 01:22
    Γειά σας κι'απο μένα. Με λένε Αντώνη και μένω μόνημα στα Χανιά. Ειμαι 36 ετών και ζω μέχρι τώρα επειδή υπάρχει η μουσική Διστυχώς δε μου είρθαν και τόσο βολικά στη ζωή. (αν το χώρο της μουσικής τον παρομοιάσουμε με ενα κύκλο,μέχρι τώρα εγώ περπατούσα πάνω στην περίμετρο) Τελικά αυτό που κάνω σαν επάγγελμα είναι άσχετο. Πέρνω κουράγειο όμως απο τη γνωστή φράση <<ποτέ δεν είναι αργά>> Παρεπιπτόντως αν κάποιος έχει τη μουσική και χρειάζεται στίχους, εδώ είμ'εγώ. Α!!! επίσης τραγουδάω (εως τώρα σπίτι μου και λίγο στο ωδείο) Τα λέμε.
    Jasmine
    19.06.2004, 10:20
    Καλημέρα κι από μένα, με λένε Γιασεμή και είμαι 33 ετών από Αθήνα! Έχω πάρει πτυχίο πιάνου και αρμονίας και μια μέρα έψαχνα παρτιτούρες για πιάνο στο διαδίκτυο! Βέβαια παρτιτούρες για πιάνο δε βρήκα πουθενά, βρήκα όμως αυτόν τον Μουσικό Παράδεισο και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!! Συγχαρητήρια στα παιδιά για την σπουδαία δουλειά που έχουν κάνει!!!

    Φιλάκιαααα!!!!!!!
    kostas14
    19.06.2004, 11:54
    Εμείς οι καινούργιοι καλοσωρίζουμε τους λίγο πιο καινούργιους...
    Nosic
    19.06.2004, 22:40
    antoni den exw tin mousiki alla elpizw na mo"daneiseis" kapoious stixous sou etsi wste na dw an mporw na melopoiw kai stixous allwn ektos twn dikwn mou.8a mporesw na tous exw?
    neo2000g
    23.06.2004, 00:27
    Γειά σας παιδιά! Με λένε Λευτέρη, είμαι 21 χρονών από την Αλεξανδρούπολη και σπουδάζω ηλεκτρονικός στη Θεσσαλονίκη.
    Παίζω ακουστική κιθάρα σε όλα σχεδόν τα είδη μουσικής.Όσα παλεύονται δηλαδή γιατί είμαι αυτοδίδακτος.
    Χαιρετίσματα στους καινουργιους!
    ANNIO
    23.06.2004, 02:20
    Γεια σας και απο'μένα.....Είμαι από Ηράκλειο Κρήτης(τρίτη φορά που το γράφω σήμερα παρεπιπτόντως..),σπουδάζω στην Ανωτάτη Εμπορική Οργάνωση και Διοίκηση,έχω ακόμα ένα χρόνο,αυτά....Α!!Παίζω αρμόνιο και μ'αρέσει να τραγουδάω...παντού!!Στο μπάνιο,στο μετρό,στο μάθημα,στο δρόμο,στο σινεμά....Τώρα θα μου πείτε,τους άλλους τους ρώτησες αν θέλουν να σ'ακούνε;Ποσώς με απασχολεί!!Δε θα καταπιεστώ και σε αυτό!!!Και σε όποιον δεν αρέσει να κλείσει τα αυτιά του!!!
    Melenia
    25.06.2004, 22:21
    Καλησπερα κι απο μενα!!!!!Ειμαι η Στελλα απο θεσσαλονικη...φοιτητρια στα ΤΕΙ!!!Αυτα τα λιγα απο μενα.....
    revekka
    26.06.2004, 00:45
    geia se olous, ki egw kainouria sto site kai episis xenitemeni pros to paron... auta!
    santhi
    26.06.2004, 13:22
    Hello kai apo A8ina...Me lene Santhi kai dustuxws mew akoma a8ina opou kai spoudazw..eimai melos kati mhnes,alla prosfata anakalhpsa ton omorfo kosmo tou music heaven...to na mporeis na moirazesai tis skepseis sou me agnwstous,pro8umous na suzhthsoun einai api8ano sunais8hma...filia apo mena kai euxaristw ton neo200q gia th "sunergasia"
    Sideline
    08.07.2004, 04:37
    Test yia ellinika : Χαιρετισμούς

    Afti ine mia dokimi yia na dw an to browser mou bori na ektiposei ellinika-an to test apotihei tha epistrepsw ston misito Explorer.

    Yia sas, ime o Sideline apo Kipro ke skodapsa tihea sto site. Mou fanike oreo,ke etsi egina melos :) Den pezw kanena mousko organo pados oute ke tragoudw (ektos apo to banio diladi) alla mou aresi na akouw KALI mousiki ite proerhetai apo tin Ellada ite apo apoudipote allou. Ke mou aresi na grafw se Internet foroums.

    Afta ta oliga pros to parwn..


    Tsipiriki
    08.07.2004, 15:10
    Γεία σας και από μένα! Και εγώ καινούργια στο site.Με λένε Μαρία και μένω στη Κορινθία προς το παρόν γιατί από Οκτώμβριο θα μεταβώ στην Αθηνα για σπουδές,πρώτα ο Θεός!Είμαι εντυπωσιασμένη απο το ΜΗ γιατί έχει πολύ ενδιαφέροντα θέματα.Είμαι και έξοχη τραγουδίστρια!Στο μπάνιο βέβαια που με ακούω μόνο εγώ γιατί αν με ακούσουν κ άλλοι...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Tsipiriki on 08-07-2004 15:11 ]
    jorge
    08.07.2004, 23:00
    Καλωσορίσατε παιδιά