ελληνική μουσική
136 online   ·  203.522 μέλη

Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

Silverstrike
Βασική Νότα
Chat
29.03.2015, 17:53

Μάλιστα..Δηλαδή όσοι διαμαρτυρήθηκαμε στο πρώτο γκρουπ για τα αποτελέσματα, απλά θα τα δεχτούμε και τα οφέλη του νέου συστήματος θα μεταφερθούν στα επόμενα γκρουπ....

Ότι ας πούμε στο πρώτο γκρουπ ήταν δίκαιη η μοιρασιά..

Πραγματικά θυμίζει παρωδία το όλο πράγμα..

Θα ήθελα είτε να αποκατασταθεί και στο δικό μας γκρουπ η βαθμολογία με το νέο αλγόριθμο,

είτε να αποσυρθεί το κομμάτι μας απο τη σελίδα.

Ευχαριστώ!

mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
29.03.2015, 17:58

Θα ήθελα να απαντήσω, τόσο στον Buddhas11, όσο και στον eliasmavroskoufis.Και πρώτα απ' όλα, να πώ, πως εγώ, το ψήφισα, το όμορφο τραγούδι, του Ηλία, και ΔΕΝ θα ήθελα, καθόλου, να το αποσύρει, απ' τον διαγωνισμό!!Θα συμφωνούσα και με τους δύο σας, παιδιά, ΑΝ ΔΕΝ ΤΥΧΑΙΝΕ, να ήμουν προσωπική μάρτυς, του εξοργιστικού ΘΡΑΣΟΥΣ και της εξοργιστικής ΕΠΙΜΟΝΗΣ, με την οποία, ο δημιουργός του Πάντα μαζί, σε στύλ...Κασιδιάρη, ορμούσε, ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ, χωρίς να λογαριάζει κανέναν και τίποτα, στο Chat της δίωρης εκπομπής, στην οποία, ήμουν η καλεσμένη, την Παρασκευή, παρά τις επανειλημμένες, ευγενικές παρακλήσεις, του παραγωγού της εκπομπής, να σταματήσει, αφήνοντας τεράστια κείμενα (10 γραμμών!), γραμμένα σε επιτακτικό ύφος, να ψηφίσουμε, ντέ και καλά, το δικό του τραγούδι, καθώς και οδηγίες, βήμα προς βήμα, πού, θα το βρούμε και πώς, θα καταχωρήσουμε, την ψήφο μας!!Πιστέψ΄τε με, αυτό, δέν ήταν διαφήμιση, προβολή, ή προτροπή, αλλα...ΒΙΑΣΜΟΣ τόσο της εκπομπής, όσο και όλων των παρευρισκόμενων, εκεινη την ώρα, στο Chat, με τον απαράδεκτο τρόπο, που έγινε!Πραγματικά, αισθάνθηκα ΒΙΑΣΜΕΝΗ, και μάλιστα, πάμπολλες φορές (6-7!!), ώσπου, τελικά, να τον πετάξει έξω, ο Deos, αφού, όμως, είχε ήδη καταφέρει, με το έτσι θέλω, να χαλάσει εντελώς, τη συζήτηση όλων των παρευρισκόμενων και το όμορφο κλίμα, που επικρατούσε, ώς τότε,  στην εκπομπή, κάνοντας τα νεύρα, όλων μας,...τσαντάλια!!Πιστέψ'τε με, θα αλλάζατε και οι δύο, γνώμη, άν είχατε παρευρεθεί, σε κάτι τέτοιο!!Έτσι, με παρόμοιο τρόπο και μεθόδους και στο FB, θα συγκεντρώθηκαν, οι...3000 ψήφοι, του FB, μέσα σε μόλις...3 μέρες (καταλαβαίνετε, ΤΙ θα γινόταν, σε άλλες 7 μέρες, άν δέν είχε επέμβει, ο Jorge!!), έναντι, μόλις 195 ψήφων, μελών του ΜΗ!!!Μιά χαρά, ήταν, η διόρθωση του αλγόριθμου, έσωσε, κυριολεκτικά, τον διαγωνισμό κι άς ΜΗΝ ξερουμε, αυτή τη στιγμή, πώς ακριβώς, λειτουργεί, αρκεί, το...θαυματουργό αποτέλεσμα, που έφερε!!!Ηλία, πρέπει, νομίζω, να αναθεωρήσεις, την απόφασή σου, είναι ΑΔΙΚΗ και για σένα και για το τραγούδι σου και για μας!!

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 20:25 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 20:29 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 20:30 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 30-03-2015 13:15 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 30-03-2015 13:22 ]

mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
29.03.2015, 19:02

Παράθεση:

Το μέλος Silverstrike στις 29.03.2015, 17:53 έγραψε...

Μάλιστα..Δηλαδή όσοι διαμαρτυρήθηκαμε στο πρώτο γκρουπ για τα αποτελέσματα, απλά θα τα δεχτούμε και τα οφέλη του νέου συστήματος θα μεταφερθούν στα επόμενα γκρουπ....

Ότι ας πούμε στο πρώτο γκρουπ ήταν δίκαιη η μοιρασιά..

Πραγματικά θυμίζει παρωδία το όλο πράγμα..

Θα ήθελα είτε να αποκατασταθεί και στο δικό μας γκρουπ η βαθμολογία με το νέο αλγόριθμο,

είτε να αποσυρθεί το κομμάτι μας απο τη σελίδα.

Ευχαριστώ!

Γειά σου, Silverstrike!Και πάλι....μαζί, εδώ, βλέπω!Καλή επιτυχία, στο τραγούδι σας. Λοιπόν, θέλω να πιστεύω, πως το νέο σύστημα καταμέτρησης, θα εφαρμοστεί, σε ΟΛΑ τα γκρούπ, του διαγωνισμού, άν και βλέπω, τίς ευνόητες δυσκολίες, στο να εφαρμοστεί, εκ των υστέρων, στο 1ο, αφού η ψηφοφορία, έχει κλείσει!!!Πάντως, ΑΠΟΚΛΕΙΩ, την πιθανότητα, να έχει συμβεί, στο 1ο γκρούπ, όπως και πουθενά αλλού, ή αλλοτε, αυτό, το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ και κυριολεκτικά, περίγραπτο συμβάν...ΒΙΑΣΜΟΥ της ψήφου, που συνέβη στο 2ο γκρούπ και που έκανε ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ και...δια ροπάλου, την αμεση επιβολή, τρόπων ελέγχου, της κατάστασης!!Πίστεψέ με, άν θές, γιατι ήμουν μάρτυς, της θρασύτατης επιδρομής, που συνέβη, την Παρασκευή, το βράδυ, στο chat της εκπομπής του Deos, όπου ήμουν προσκεκλημένη και μπορώ, να διαβεβαιώσω, τον οποιονδήποτε, πως βγήκαμε, κυριολεκτικά, απ' τα...ρούχα μας, με τον τύπο, εξοργιστήκαμε όλοι και νοιώσαμε, σάν...θύματα, ΒΙΑΣΜΟΥ!!Όλοι, ξέραμε, πως η ψηφοφορία μέσω FB, θα έφερνε προβλήματα, αλλα αμφιβάλλω, πολύ, πως υπήρχε κανείς, που να περίμενε και να είχε σκεφτεί, απο πρίν, να προβλέψει κάτι, το τόσο ΑΚΡΑΙΟ!!Να ΜΗΝ αποσύρετε, παιδιά, το κομμάτι σας, γιατι πολύ καλά, έκαναν, οι ιθύνοντες, που χρησιμοποίησαν τον αλγόριθμο, για να βάλουν φρένο, σε τέτοια ακραία περιστατικά αλλοίωσης αποτελεσμάτων!!

-----------------

mingreliaSmile

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 19:03 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 22:34 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 22:41 ]

eliasmavroskoufis
Βασική Νότα
Chat
29.03.2015, 19:17

Χίλια συγνώμη αν σας ζαλίζω, θα ήθελα να απέχει το τραγούδι μου απ την ψηφοφορία και όλοι οι βαθμοί του και όχι να αφαιρεθεί, αν αυτό δεν είναι εφικτό τότε ας το αφαιρέσει η διαχείριση. Έτσι νοιώθω ότι σέβομαι και τον εαυτό μου αλλά και τον διαγωνισμό μιας και η ουσία είναι να ακουστούν τα τραγούδια μας. Όλα τ'άλλα τα έχω εξηγήσει σε προηγούμενα ποστ.

:)

[ τροποποιήθηκε από τον/την eliasmavroskoufis, 29-03-2015 19:17 ]

Silverstrike
Βασική Νότα
Chat
29.03.2015, 19:18

Γεια σου και σενα Μινγκρέλια, τέτοιοι βιασμοί θα γίναν πολλοί γενικότερα..

Βιασμούς αισθητικής και λογικής βιώνουμε καθημερινά στη χώρα μας, γι'αυτό

όταν συμβαίνουν δε θα κάτσουμε να τους βλέπουμε και να μην αντιδράμε.

Αν δεν εφαρμοστεί και στο δικό μας γκρουπ,

που στο κάτω κάτω ήταν το πρώτο και ακόμα δε ξεκίνησε ο διαγωνισμός,

πιστεύω θα ναι μεγάλη αδικία για όλους όσους συμμετείχαν.

Αν απο την άλλη η διαχείριση του σάιτ θεωρεί ότι το θέμα του 1ου γκρουπ 

έχει κλείσει, θα ζητήσουμε την αφαίρεση του κομματιού, έτσι κι αλλιώς όποιος

θέλει να το ακούσει υπάρχει και αλλού.

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
29.03.2015, 19:37
Silver εννοείται πως οι αλλαγές στον αλγόριθμο θα έχουν και αναδρομική ισχύ στο 1ο γκρουπ, χωρίς ασφαλώς να μείνουν έξω από τον τελικό όσα τραγούδια έχουν ήδη περάσει. Αν μετά την εφαρμογή υπάρξουν τραγούδια που μπουν στην 5άδα, τότε θα περάσουν και αυτά στον τελικό. Μην πιέζετε όμως παρακαλώ να γίνουν άμεσα όλα αυτά, γιατί τεχνικά έχει γίνει αρκετά πολύπλοκο και χρειάζεται χρόνος για να γίνουν όλα σωστά.
mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
29.03.2015, 20:43

Ήμουν σίγουρη, πως θα έλυνες το πρόβλημα δίκαια και σωστά, Jorge και πολύ χαίρομαι, που διάβασα τα πάρα πάνω.Φυσικά, και χρειάζεται χρόνος, για την τεχνική διευθέτηση.

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 29-03-2015 20:46 ]

georgedalaras4
Περαστική Νότα
Chat
29.03.2015, 21:41

Το ότι προσχωρεί και συνυπογράφει κάπως μια σύμβαση, όπως αυτή του διαγωνισμού, δεν σημαίνει κατ'αρχάς ότι οι όροι αυτής είναι νόμιμοι και μη καταχρηστικοί.

Αυτό γιατί αναφέρθηκε παραπάνω από τους διαχειριστές ότι δύνανται ν'αλλάξουν μονομερώς τους όρους του διαγωνισμού ανά πάσα στιγμή.

Η ενέργεια αυτή, της αλλαγής των όρων, η οποία ήδη πραγματοποιήθηκε εν μέσω του διαγωνισμού και ειδικότερα της διάρκειας της ψηφοφορίας του 1ου γκρουπ καθώς επίσης και του 2ου -και ποιός ξέρει, ίσως και των επόμενων- καθιστά τη διαδικασία άκυρη, κατ'άμεση συνέπεια και τον διαγωνισμό.

Διαγωνισμός που ξεκινά με συγκεκριμένους όρους οφείλει να ολοκληρωθεί με αυτούς που ξεκίνησε. Αυτοί μπορούν να τροποποιηθούν μόνομε την ομόφωνη απόφαση των μερών που συμμετέχουν. Εν προκειμένω όχι μόνο κάτι τέτοιο δε συνέβη αλλά πλέον φτάσαμε στο σημείο η διοίκηση ν'αποφασίζει κάθε μέρα και αλλιώς και έχει φτάσει στο σημείο πλέον να μην έχει καν ενημερώσει για το τι πραγματικά ισχύει σήμερα. Εννοείται πως "Κανένας δεν ξέρει το αύριο τι θα μας φέρει".

Όσον αφορά τις ψήφους Musichaven και Facebook και το ποσοστό συμμετοχής στη βαθμολογία.

Να ειπωθεί κατ'αρχάς ότι το ιδανικό θα ήταν να υπήρχε μία επιτροπή αναγνωρισμένων καλλιτεχνών που θα είχε την όρεξη και του κουράγιο ν'ακούσει από 10 φορές το κάθε κομμάτι και να το βαθμολογήσει και τέλος. Σημειωτέον πως θα πρέπει να ήταν και αδιάβλητη και αδέκαστη. Ως γνήσιο μέλος Musichaven μου αναγνωρίζετε ελπίζω το δικαίωμα της κάποιας καχυποψίας.

Αφού λοιπόν τέτοια επιτροπή δεν ήταν δυνατό να υπάρξει ή δεν προτιμήθηκε -έστω και η διαβλητή με το λιγότερο κουράγιο- και πήγαμε στη λύση της ψηφοφορίας, καλό είναι να κατατεθεί  η άποψη πως κανείς από δω μέσα κατά 99% δεν έχει το κουράγιο ν'ακούσει τα 350 κομμάτια των συμμετοχών και δη περισσότερες από 1-2 φορές ώστε να σχηματίσει μια κάποια άποψη οπότε και να ψηφίσει. Δε νομίζω πως σ αυτό υπάρχει αντίρρηση.

Οπότε για να μην κουράζω περαιτέρω και καλή τη πίστη μιλώντας, σωστά και επιλέχτηκε το μεικτό σύστημα ψηφοφορίας (MH και FB) αν και δεν κατάλαβα γιατί το ποσοστό του fb κατέβηκε στο 10%. Δε μπορώ να κατανοήσω ούτε το 30% βέβαια, αλλά μόνο το 50% κι αυτό γιατί δε θεωρώ του ψηφοφόρους του fb λιγότερο πεπαιδευμένους μουσικά σε σχέση με τους ψηφοφόρους του MH ούτε και το αντίθετο.

Αν όλοι οι συμμετέχοντες λειτουργούμε καλή τη πίστη και προς όφελος του διαγωνισμού και γενικότερα της μουσικής νομίζω το παραπάνω θα έπρεπε να ισχύει. Σε διαφορετική περίπτωση οφείλουν οι διαχειριστές να εξηγήσουν με ποιόν "αλγόριθμο" θα διασφαλίσουν την αντικειμενικότητα του διαγωνισμού και θα αποτρέψουν στο τραγούδι μου που συμμετέχει σε κάποιο από τα επόμενα γκρούπ, ότι δε θα αναδειχτεί στα πρώτα 5, μιας και ολόκληρο το γκρουπ μας, όλοι οι μουσικοί, ο τραγουδιστής, ο στιχουργός δεν θα ψηφίσουμε από τους 15 λογαριασμούς musicheaven που έχει δημιουργήσει ο καθένας τα προηγούμενα χρόνια για το σκοπό και μόνο της πρωτιάς στο διαγωνισμό αυτό.  

Ας μου επιτρέψετε να προβοκάρω και λίγο αυτούς που τα έχουν βάλει με τα τραγούδια που έχουν αυξημένους πόντους μέσω fb με σκοπό να λάβω και καμιά πειστική απάντηση... Ελπίζω να μην προστρέξουν να "ανακαλύψουν" εμένα ως δημιουργό του γνωστού ποπ....

Υ.Γ.: Σε κάθε περίπτωση πάντως, το θέμα δεν θα είχε δημιουργηθεί αν δεν υπάρχαν τα στατιστικά δίπλα στο κάθε τραγούδι. Θα μπορούσαν να ήταν ορατά μόνο στους διαχειριστές για λόγους στατιστικής ανάλυσης μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
29.03.2015, 22:01

Παράθεση:

Το μέλος georgedalaras4 στις 29.03.2015, 21:41 έγραψε...
Οπότε για να μην κουράζω περαιτέρω και καλή τη πίστη μιλώντας, σωστά και επιλέχτηκε το μεικτό σύστημα ψηφοφορίας (MH και FB) αν και δεν κατάλαβα γιατί το ποσοστό του fb κατέβηκε στο 10%. Δε μπορώ να κατανοήσω ούτε το 30% βέβαια, αλλά μόνο το 50% κι αυτό γιατί δε θεωρώ του ψηφοφόρους του fb λιγότερο πεπαιδευμένους μουσικά σε σχέση με τους ψηφοφόρους του MH ούτε και το αντίθετο.

Ας μου επιτρέψετε να προβοκάρω και λίγο αυτούς που τα έχουν βάλει με τα τραγούδια που έχουν αυξημένους πόντους μέσω fb με σκοπό να λάβω και καμιά πειστική απάντηση... Ελπίζω να μην προστρέξουν να "ανακαλύψουν" εμένα ως δημιουργό του γνωστού ποπ....

Υ.Γ.: Σε κάθε περίπτωση πάντως, το θέμα δεν θα είχε δημιουργηθεί αν δεν υπάρχαν τα στατιστικά δίπλα στο κάθε τραγούδι. Θα μπορούσαν να ήταν ορατά μόνο στους διαχειριστές για λόγους στατιστικής ανάλυσης μετά τη λήξη του διαγωνισμού.

Αλήθεια λες ότι δεν κατάλαβες γιατί αυτό το ποσοστό έπεσε στο 10% και γιατί ελήφθησαν και άλλα μέτρα??? Άντε να σου απαντήσω εγώ. Γιατί διαπιστώθηκε ότι στο Facebook ψηφίζονταν εμφανώς μονοκούκι κάποια τραγούδια με τη λογική του καλέσματος του Βοσκού στα.. πρόβατα.Όσον αφορά τα υπόλοιπα στους κανονισμούς αναγράφεται ξεκάθαρα ότι ο Διαχειριστής μπορεί να τροποποιήσει τους όρους.Αν δεν συμφωνούσες προφανώς μπορούσες και να μη συμμετέχεις. Αλλά τα διάβασες αυτά και συμφώνησες!Λυπάμαι που γίνομαι σκληρή , αλλά με μερικά από αυτά που διαβάζω απορώ και εξίσταμαι. Είμαι σίγουρη ότι η Διαχείριση γνωρίζει τι κάνει όπως γνωρίζει και τις πιθανές αδικίες με περισσότερη λεπτομέρεια από μένα ή από σένα.Την αγάπη μου.

len9
Περαστική Νότα
Chat
30.03.2015, 01:03
Συγγνώμη που επεμβαίνω.. καταλαβαίνω να υπάρχει κάποια αξιολόγηση στα προφίλ του fb, αν είναι αληθινά, κλπ, άλλωστε αυτό αναφερόταν στους κανονισμούς εξαρχής. Βέβαια το πώς θα χειριστεί κανείς την ευκαιρία του fb ή οποιουδήποτε δημόσιου μέσου, δεν ξέρω αν μπορούμε να το κρίνουμε πλέον. Δεν υπήρχαν περιορισμοί νομίζω. Καταλαβαίνω ότι λόγω ενός τραγουδιού, αναστατώθηκαν οι διοργανωτές κι έπρεπε να μπουν επιπρόσθετα περιοριστικά μέτρα. Αν και ίσως να μην το βρίσκω σωστό κατόπιν εορτής. Απλά όλοι μιλάτε για τον αλγόριθμο που μείωσε τη βαθμολογία του FB, αλλά αν δεν κάνω λάθος ο αλγόριθμος αυτός εφαρμόστηκε και στις ψήφους μέσω MusicHeaven! Αν μπορώ να βρω μία δικαιολογία για το FB, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να βρω καμία για την αλλαγή των ψήφων του MH και κατα συνέπεια πιθανές αλλαγές στην κατάταξη τραγουδιών εξαιτίας αυτού.. Καταλήγει να μην έχει νόημα το να ψηφίζουν κάποιοι.. Συνεχίστε τις προσπάθειες σας όλοι! SING!!
chrispapazoglou
Περαστική Νότα
Chat
30.03.2015, 01:03
Έχει χαθεί η μπάλα μου φαίνεται... Δεν αφήνουμε τον κάθε αρμόδιο να αναλάβει τον ρολο του λέω εγώ και να σταματήσουμε τηννκατα ρυπάς αντιπαράθεση...Ας το γιορτάσουμε λίγο!!! Είπαμε να ξεκινήσει ο διαγωνισμός να ξεφύγουμε λίγο απο τα καθημερινά που μας έχουν ξενερώσει (πάνελ, καλεσμένοι, μανούρες, φωνές και αντιδικίες). Έλεος ας λήξει επιτέλους αυτη ιστορία. Αυτός που ηταν να την πληρώσει την πλήρωσε... Υπάρχουν αλλά 180 κομματια που τουλαχιστον σώθηκαν στην πορεία μην πω και για τον τελικο αλλά 40 τουλάχιστον. Όποιος νιώθει πραγματικά αδικημένους ας μιλήσει και είμαι σίγουρος οτι θα βρεθεί λύση για όλους.
geo321
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
30.03.2015, 03:07

Εγω θα πω πολυ απλα,οτι ολο αυτο που γινετε εδω και μερες κανει πολυ κακο στην ψυχη μας!!!δεν εχει σημασια σε πια θεση ειναι ο καθενας απο εμας,σημασια εχει πως εαν συνεχισουμε κατα αυτο το τροπο,σιγουρα το μονο που θα καταφερουμε στο τελος θα ειναι να εχουμε αρνητικα συναισθηματα σε ενα μουσικο ταξιδι στο οποιο ακουστηκαν τα παντα εκτος απο ΝΟΤΕΣ!!!

kwstasagas
MusicHeaven Guru
Chat
30.03.2015, 13:32

Παράθεση:

Το μέλος georgedalaras4 στις 29.03.2015, 21:41 έγραψε...

καλό είναι να κατατεθεί  η άποψη πως κανείς από δω μέσα κατά 99% δεν έχει το κουράγιο ν'ακούσει τα 350 κομμάτια των συμμετοχών και δη περισσότερες από 1-2 φορές ώστε να σχηματίσει μια κάποια άποψη οπότε και να ψηφίσει. Δε νομίζω πως σ αυτό υπάρχει αντίρρηση.

Αν και ισχύει η ρήση "μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια" ... θα σου απαντήσω για το "τι κάνω εγώ ο ίδιος": Ναι, μέχρις στιγμής τα έχω ακούσει όλα τα τραγούδια των 2 ομίλων που διαγωνίστηκαν, απ' την αρχή μέχρι το τέλος τους! Και κάποια απ' αυτά ... όχι μόνο 1-2 φορές, αλλά πολλές παραπάνω! Και για όλα μα όλα τα τραγούδια μου κρατώ τις σημειώσεις μου, για να βοηθηθώ στο να διαμορφώσω την κρίση μου! Και τα τραγούδια τα ακούω όχι μόνο κατά την ψηφοφορία αλλά και μετά απ' αυτήν! Όπως για παράδειγμα το "Ριζικό" που διαγωνίζεται στον παρόντα όμιλο, το έχω ακούσει ... άπειρες φορές και μετά την ψηφοφορία μου!! Και σκοπεύω έτσι να συνεχίσω και στους υπόλοιπους ομίλους [μωρέ ... καλά να είμαστε να ακούμε τραγούδια .... υπάρχει τίποτα πιο όμορφο απ' αυτό ???]

Σίγουρα, υπάρχουν και ΄τραγούδια των ομίλων που τα άκουσα μόνο μια φορά... αλλά... τι να κάνουμε, αφού δεν μού δημιούργησαν την επιθυμία να τα ακούσω ξανά και ξανά ... Αλλά ... αυτό δεν ισχύει και στα προσωπικά μας ακούσματα ??? ΄Κάποια τραγούδια που έχουμε στη δισκοθήκη μας τα έχουμε ακούσει άπειρες φορές, κάποια, όμως, ελάχιστες φορές κι άλλα μόλις 1-2 φορές και δεν τα παίξαμε ξανά .....

geo321
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
30.03.2015, 14:44

ΚΩΣΤΑ

Αυτο που θελει να πει ο georgedalaras4 ειναι.....κατα ποσο ο καθε ενας απο εμας δινει την ιδια ευκαιρια σε ενα τραγουδι με ενα αλλο,το οτι καποιος δεν ακουσε καποια τραγουδια,το οποιο και φυσικα ισχυει,αλλωστε το λεει και καπου και η kris και το εχουμε ξανα πει αυτο,οτι δηλαδη οσο περναει ο καιρος και τα γκρουπ τοσο πιο χαμηλες βαθμολογιες βλεπουμε,αρα η διαδικασια δεν ειναι ισοτιμη για ολα τα τραγουδια!

Ακομα ομως και αυτο που λες εσυ οτι υπαρχουν τραγουδια που ακουσα μονο μια φορα γιατι δεν μου δημιουργησαν κατι δεν ειναι ισοτιμη αρα και δικαια και γιατι αυτο?γιατι 1ον ετσι δεν δινεις την ιδια βαρυτητα σε καθε τραγουδι να σου πει αυτο που εχει να σου πει και μπορει να μην το ανακαλυψες μονο με μια ακροαση και 2ον γιατι εδω ο ρολος σου ο ρολος μου ο ρολος του καθε ενα,ειναι σαν να ειναι ενα μελος μιας επιτροπης που κρινει το που θα παει καθε τραγουδι,δεν εχει να κανει με αυτο που λες για τραγουδια που μπορει να εχουμε στην δισκοθηκη μας!

Ειναι τελειος διαφορετικο πραγμα εχω ενα τραγουδι στην δισκοθηκη μου και αν θελω το ακουω και αλλο ειναι ειμαι εδω για να κρινω μεσα σε λιγες μερες το καθε τραγουδι.

Ακριβως λοιπον το ιδιο που λες εδω λοιπον Σίγουρα, υπάρχουν και ΄τραγούδια των ομίλων που τα άκουσα μόνο μια φορά... αλλά... τι να κάνουμε, αφού δεν μού δημιούργησαν την επιθυμία να τα ακούσω ξανά το ιδο ακριβως θα μπορουσε να πει καποιος και για το φεστιβαλ θεσσαλονικης που ολα γινονται μεσα σε 3-4 μερες για 4.000 τραγουδια.

Οτι δηλαδη ακουσα μεχρι το ρεφρεν και αυτο το εναμιση λεπτο δεν μου δημιουργησε την επιθυμια να ακουσω αλλο, αρα και το απερριψα και ετσι η διαδικασια τελειωνει γρηγοροτερα!

iouliatziva
Περαστική Νότα
Chat
31.03.2015, 18:48
Καλησπέρα.. Πραγματικά ας απαντήσει κάποιος τι εννοείται με τον όρο "κακόβουλοι ψήφοι"..
jorge
Chat
31.03.2015, 20:22
Λεπτομέρειες σχετικά με τον αλγόριθμο δεν δημοσιοποιουνται. Εμπιστευτειτε μας όμως, προσπαθούμε πολύ 😊
iouliatziva
Περαστική Νότα
Chat
31.03.2015, 23:09
Δεν ρώτησα πως λειτουργεί ο αλγόριθμος αλλά τι εννοείται με τον ορο κακόβουλοι ψήφοι.. Ποιοι είναι οι κακόβουλοι ψήφοι??
jorge
Chat
01.04.2015, 00:15
Η ουσία αυτού που ρωτάς Ιουλία είναι μέρος του αλγόριθμου.
jorge
Chat
02.04.2015, 23:26

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Λόγω τεχνικών προβλημάτων που παρουσιάστηκαν σήμερα και δεν επέτρεψαν σε αρκετούς ακροατές να ψηφίσουν, κρίνεται σκόπιμη η παράταση της ψηφοφορίας του 2ου group κατά 24 ώρες. Λήξη αύριο στις 12 τα μεσάνυχτα.

ice_dim
Περαστική Νότα
Chat
04.04.2015, 00:39
Αν δεν κάνω λάθος οι κανόνες δεν λένε ότι δεν μπορει να συμμετέχει τραγούδι που συμμετείχε σε προηγούμενους διαγωνισμούς; Το τραγούδι 2ος διάδρομος συμμετείχε και πέρυσι. Ήταν στο 2ο γκρουπ.