ελληνική μουσική
    900 online   ·  210.851 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    BandofBounty
    14.03.2015, 14:58

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 14.03.2015, 14:52 έγραψε...
     ίσως, και μια ευκαιρία να θέσετε στους εαυτούς σας τα "κατάλληλα ερωτήματα" και να "ξεκαθαρίσετε" τι θέλετε να πάρετε από την ενασχόλησή σας με το γράψιμο τραγουδιών

    Τα είπες πολύ ωραία!


    NNikos
    14.03.2015, 16:11

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 14.03.2015, 14:35 έγραψε...

    Παρόλο που πρόσεξα, έστω και την τελευταία στιγμή, ότι δικαίωμα ψήφου έχουν και οι χρήστες του fb ... παρόλο που με τους όρους του τωρινού διαγωνισμού [ιδίως τους "συμπληρωματικούς" της 12ης Μαρτίου] όχι μονάχα δεν απαγορεύεται, αλλά ..... ενθαρρύνεται η προώθηση και διάδοση των τραγουδιών των συμμετεχόντων ... Εμένα θα μού επιτρέψετε να "απέχω", για μια ακόμη φορά, από αυτή τη "διαδικασία" ... Μέχρι που να αποκλεισθεί το τραγούδι μου θα τηρήσω "απόλυτη σιωπή" και "απόλυτη μυστικότητα" σχετικά με τη συμμετοχή του τραγουδιού μου στον διαγωνισμό, ακόμη και σε "προσωπικό επίπεδο", ακόμη κι από στενούς φίλους και συνεργάτες μου !! Ήδη στο fb δέχθηκα μερικά μηνύματα από φίλους που με ρωτούσαν : "Κώστα με ποιο τραγούδι συμμετέχεις" ?? και δεν αποκάλυψα σε κανέναν !!! Ούτε στο προφίλ μου στο fb, ούτε πουθενά αλλού, αλλά ούτε και σε προσωπικό επίπεδο θα κάνω λόγο για τη συμμετοχή μου !!! Κι αν βγει το τραγουδάκι μου τελευταίο στον όμιλό του και με λίγες ψήφους ... θα ξέρω πολύ καλά ότι "αυτές τις λίγες ψήφους τις πήρε αληθινά, τίμια και καθαρά" .... Επειδή, πολύ απλά, κάποιοι το άκουσαν, τους άρεσε και το ψήφισαν, χωρίς να ξέρουν τίποτα γι' αυτό και για τον δημιουργό του !!! Και να σας πω την αλήθεια ... η πλήρως προσωπική και ταπεινή μου άποψη είναι ότι, όταν ένα τραγούδι το γράφεις "μέσα απ' την ψυχή σου" και μετά το "διοχετεύεις" σε διαδικασίες "προεκλογικής εκστρατείας", ζημία του κάνεις ... ζημία και στο τραγούδι σου και στην "κατάθεση ψυχής" σου .... μάλλον τα "υποβαθμίζεις" και τα δυο ....

    Οπότε ... όσοι με έχετε ρωτήσει "με ποιο τραγούδι συμμετέχω στο διαγωνισμό" σας απαντώ : "Υπομονή! όταν με το καλό αποκλεισθεί θα το μάθετε, τοσο εδώ, όσο και στο προφίλ μου στο fb, μιας και, μετά τον αποκλεισμό του, σκοπεύω να γράψω εκτενές κείμενο όπου θα εξηγώ την ιστορία του, υπό ποίες συνθήκες το έγραψα" κλπ κλπ ....



    Η άποψή μου περί ψηφοφορίας ταυτίζεται με αυτή του kwstasagas. Τη δημοτικότητά μου θα την κρίνω από τις ζωντανές εμφανίσεις. Αν είμαι επικοινωνιακός θα το κρίνω πάλι από τις ζωντανές εμφανίσεις και από τις καθημερινές μου επαφές με τους ανθρώπους. Την απήχηση των τραγουδιών μου στους φίλους και στους γνωστούς θα την καταλάβω με τον ίδιο τρόπο. Σε κάποια τραγούδια μου, πιάνουν την κουβέντα, σε άλλα τους τραβάω την προσοχή. Μία μέρα κάποιος έβαλε το shazam να βρει ποιο τραγούδι είναι. Σημαντικά πράγματα.

     

    Οι διαγωνισμοί του MH προσφέρουν άλλα πράγματα στους μουσικούς. Είναι ένα πολύ σημαντικό βαρόμετρο σε άγνωστο κοινό. Προσωπικά έχω λάβει μέρος και στους τέσσερις διαγωνισμούς και δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με έχουν βοηθήσει και οι τέσσερις (χωρίς ιδιαίτερες διακρίσεις) στην εξέλιξή μου στην τραγουδοποιία. Γι αυτό θεωρώ κι εγώ ότι το fb θα δημιουργήσει ανισότητες, αλλά δεν έχει καμία σημασία γι αυτούς που ξέρουν να κάνουν σωστή χρήση των αποτελεσμάτων. Από τη στιγμή που έχουμε πρόσβαση στη βαθμολογία από MH και από fb για μένα είναι το ίδιο πράγμα με τους προηγούμενους διαγωνισμούς.

     

    Η προσπάθεια από πλευράς του MH να είναι δίκαιος ο διαγωνισμός είναι όλες τις φορές παραδειγματική και υπέρ το δέον. Θα μπορούσαν οι διαχειριστές κάλλιστα να μην είχαν δώσει τόση βαρύτητα. Είναι αναμφίβολα ακόμα και με την παράμετρο του fb ο αντικειμενικότερος διαγωνισμός στην Ελλάδα που σου δίνει μάλιστα και τη δυνατότητα να παρακολουθείς την εξέλιξη του τραγουδιού σου σε πραγματικό χρόνο.

     

    Στο κάτω κάτω παρατηρούμε ότι σε κάθε διαγωνισμό το MH "μαθαίνει" από τους προηγούμενους διαγωνισμούς και βελτιώνεται όλο και περισσότερο. Ας το δούμε λοιπόν σαν μια καλή ευκαιρία να βγάλουμε χρήσιμα συμπεράσματα και να δούμε τελικά ποιοι θα ωφεληθούν και κατά πόσο θα εκμεταλλευτούν αυτήν τους την ωφέλεια :)

     

    Επειδή τα λόγια μου στάζουν καλοσύνη και το κείμενό μου μοιάζει με καμπάνια ηθικής, να ενημερώσω τους αναγνώστες ότι και αυτή τη φορά επιλέγω να "χρησιμοποιήσω" τον διαγωνισμό ως αντικειμενικό βαρόμετρο γιατί αυτό με συμφέρει. Αν έκρινα ότι πρέπει να προωθήσω το τραγούδι μου για να βγει σε καλή θέση επειδή για παράδειγμα το έπαθλο θα με βοηθούσε να εξελιχθώ περισσότερο (δημιουργικά πάντα!), θα το έκανα. Η αγαθότητα στον χώρο της μουσικής με τις συνθήκες που επικρατούν δεν πρέπει να περισσεύει...

     

    Καλές ακροάσεις και καλές επιτυχίες σε όλους!

    Αγαπητό MH ευχαριστούμε πολύ ... που υπάρχεις :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την NNikos, 14-03-2015 16:12 ]


    papaxristosantonios
    14.03.2015, 18:05
    Να κανω μια χαζη ερωτηση παιδια?? διπλα στο τραγουδι μου στουσ ψηφους γραφει το 12! να συμπαιρενω πως ειναι ο δικος μου ψηφος? και αν ναι γιατι δεν ειναι ενσωματομενος μεσα στο συνολο ποντων που δεχτηκα? ευχαριστω
    jorge
    14.03.2015, 18:13
    Η ψήφος στο δικό σας τραγούδι δεν θα μετρήσει. Μετά από διόρθωση που θα κάνουμε, δεν θα εμφανίζονται καν αστεράκια, ωστε ο καλλιτεχνης να μην μπορει να ψηφισει το δικο του τραγουδι. Σε καθε περίπτωση, οι ψήφοι στον ...εαυτό μας, είναι και θα θεωρηθούν άκυροι.
    mariakakara
    14.03.2015, 21:15
    Καλη επιτυχια σε ολους!!!!
    cineboy
    15.03.2015, 04:08

    Καλησπέρα...η μάλον καλύτερα καλημέρα...μόλις γύρισα απο κάποιο Live, Και παρατηρώντας έως τώρα την βαθμολογία και τα στατιστικά της...(15/3/15...time 04.04)βλέπω ότι εαν ψήφιζαν όπως στους προηγούμενους διαγωνισμούς μόνο μέλη απο εδω μέσα,πρώτα θα ήταν αυτη την στιγμή τα τραγούδια που βρίσκονται στην 8η θέση(Της κρίσης)+6ης θέσης(Αναστάσιμο),με ισοβαθμία και με σχετική διαφορά απο τα υπόλοιπα, ενω αυτό που είναι τώρα στην 1η θέση(Σε όνειρα παλιά) θα βρισκόταν εκτός πεντάδας!!!...μεγάλη διαφορά.Δεν λέω εαν αυτό είναι θετικό η αρνητικό, απλά παρατηρώ τα μέχρι στιγμής δεδομένα.Φυσικά και μπορεί να ανατραπούν αυτά στην συνέχεια...είδωμεν....

    Καλή επιτυχία σε όλους....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 15-03-2015 04:11 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 15-03-2015 04:25 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 15-03-2015 04:26 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την cineboy, 15-03-2015 04:28 ]


    ice_dim
    15.03.2015, 09:08
    Συμφωνώ με cineboy και έχω επίσης μια απορία. Κάποιος που έχει δικαίωμα ψήφου μεσα απο το ΜΗ μπορεί να ψηφίσει και απο το FB ; η επιλέγει ένα απο τα δυο;
    jorge
    15.03.2015, 10:46
    Το σύστημα δεν τον αφήνει να ψηφίσει μέσω Facebook.
    takispag
    15.03.2015, 14:37

    Καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα με την ψηφοφορία: Το τραγούδι ''Στενό καπέλο'' δεν φορτώνει οπότε και δεν μπορώ νατο ακούσω. Όλα τα άλλα παίζουν κανονικά. Αφού πατήσω το ''play'', βγάζει το εικονίδιο που κανονικά θα έπαιζε, αλλά αυτό δεν κάνει τίποτα.


    geo321
    15.03.2015, 14:59

    Γιωργο εχω 2 αποριες σχετικα με την ψηφοφορια

    1) εαν εγω δωσω καπου 5 αστερια δηλαδη 12 βαθμους δεν μετραει για 12?

    εχθες το βραδυ ειδα διπλα στο play οτι εχει στατιστικα και ουτε καν καταλαβα τι ειναι για παραδειγμα

    το  ΜΗ 5χ70%=

         FB  5Χ30%=

    Το 5 τι ειναι? οι ψηφοι?οι ανθρωποι? και σε σχεση με αυτο που λεω πιο πανω?δηλαδη ας πουμε ψηφιζο πρωτος

    τι θα λεει 12χ70%= τι αποτελεσμα θα βγει?

    2) εγω δεν εβαλα προσωπικα πουθενα στο νετ ουτε στο youtube αλλα ουτε στο fb το τραγουδι μου.

    Πως το τραγουδι μου το ψηφιζει καποιος μεσω fb ενω εγω δεν το εχω ανεβασει πουθενα?


    papaxristosantonios
    15.03.2015, 15:14
    jorge το οτι εβαλα 12 στον εαυτο μου σημαινει αγνοια και οχι κουτοπονηρια! απλα σκεφτηκα πως ολοι απο το δωδεκαρι του εαυτου τους θα ξεκινουσαν! 2)δεν εχει σημασια σε ποια θεση βρισκεται το τραγουδι μου,αλλα βαση αυτων που ακουσα,νομιζω πωσ εξελισεται αρκετα φυσιολογικα η ψηφοφορια και αρκετα ........εντιμη επειδη αυτα που εχουν ξεφυγει λιγο η πολυ ειναι και τα καλυτερα κατ'εμε!αν και δυο τρια που εμειναν πισω τα βλεπω λιγο αδικημενα!Εχει δρομο φυσικα ακομα!
    jorge
    16.03.2015, 00:19

    Μόλις αφαιρέθηκαν οι πόντοι που είχαν δώσει οι ίδιοι οι δημιουργοί στα τραγούδια τους.

    Πλέον ο δημιουργός δεν θα βλέπει καν αστεράκια δίπλα στο τραγούδι του και έτσι δεν θα μπορεί να το ψηφίσει.


    jorge
    16.03.2015, 00:23

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 15.03.2015, 14:59 έγραψε...

    1) εαν εγω δωσω καπου 5 αστερια δηλαδη 12 βαθμους δεν μετραει για 12?

    Ψηφίζεις μέσω MusicHeaven, άρα μετράει για 12 x 0.7 = 8.4
    Αν ψήφιζες μέσω Facebook, θα μετρούσε ως 3.6

    Παράθεση:

    εχθες το βραδυ ειδα διπλα στο play οτι εχει στατιστικα και ουτε καν καταλαβα τι ειναι για παραδειγμα

    το  ΜΗ 5χ70%=

         FB  5Χ30%=

    Το 5 τι ειναι? οι ψηφοι?οι ανθρωποι?

    Πόντοι.

    Παράθεση:

    2) εγω δεν εβαλα προσωπικα πουθενα στο νετ ουτε στο youtube αλλα ουτε στο fb το τραγουδι μου.

    Πως το τραγουδι μου το ψηφιζει καποιος μεσω fb ενω εγω δεν το εχω ανεβασει πουθενα?

    Αυτός που το ψηφίζει το ακούει εδώ, στη σελίδα του Διαγωνισμού.


    geo321
    16.03.2015, 01:01

    Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφοριες!!!


    kwstasagas
    16.03.2015, 12:50

    Αγαπητοί μου συν-διαγωνιζόμενοι στον 4ο Διαγωνισμού Τραγουδιού του Music Heaven , μια θερμή,θερμότατη παράκληση :

    Σας παρακαλώ πολύ να μη μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα για να ψηφίσω το τραγούδι σας, τόσο εδώ στο Music Heaven, όσο και στο facebook !!!

    Όπως ακριβώς έχω στείλει το τραγούδι μου στο διαγωνισμό, χωρίς να το προβάλω πουθενά [ούτε στο προφίλ μου στο fb, ούτε και σε προσωπικό επίπεδο], έτσι έχω σκοπό να "λειτουργήσω" και ως "ψηφοφόρος" : Όπου συναντήσω στο "διάβα μου" κείμενα, ποστς κλπ με συνδιαγωνιζομένους που θα προωθούν τα τραγούδια τους, θα τα προσπερνώ και δεν θα τους ρίχνω ούτε μια ματιά !! Θέλω να ψηφίσω καθαρά με κριτήριο "αν και πόσο μου αρέσει ένα τραγούδι" χωρίς να γνωρίζω τίποτα γι' αυτό, ούτε ποιος το έγραψε, ούτε ποιος κρύβεται πίσω απ' αυτό !!! Γι' αυτό, επαναλαμβάνω τη θερμή, θερμότατη παράκλησή μου :  

    Σας παρακαλώ πολύ να μη μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα για να ψηφίσω το τραγούδι σας, τόσο εδώ στο Music Heaven, όσο και στο facebook !!!

    Ήδη δέχθηκα ένα προσωπικό μήνυμα συνδιαγωνιζομένου για να ψηφίσω το τραγούδι του και, με όλη μου την ευγένεια και το ήπιο ύφος με διακρίνει, τον συμβούλεψα, φιλικά και συναδελφικά, "αυτό που έκανε να μην το επαναλάβει και σε άλλους" !! Κι αυτό για τον εξής λόγο : Δεν θελω να χαλάω τις καρδιές μου με τους συνοδοιπόρους τραγουδοποιούς, τραγουδιστές και μουσικούς !!! Θέλω να πηγαίνω στις συναυλίες τους, να τους απολαμβάνω και μετά να τους αγκαλιάζω και να τους λέω "συγχαρητήρια, καλή δύναμη, ευχαριστώ για την πολύ ωραία συναυλία σας" !!! Αν, όμως, με έχεις ήδη βομβαρδίσει με μηνύματα "ψήφισε το τραγούδι μου", όταν μετά έρθω στη συναυλία σου, με τι καρδιά θα σε αγκαλιάσω και θα σού μιλήσω και θα σου δώσω συγχαρητήρια ???

    Γι' ατό για 3η φορά επαναλαμβάνω :   

    Σας παρακαλώ πολύ να μη μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα για να ψηφίσω το τραγούδι σας, τόσο εδώ στο Music Heaven, όσο και στο facebook !!!

    ... διότι πολύ απλά θέλω να σας βλέπω σαν "αδελφούς" μου και σαν "συνοδοιπόρους" !!! Κι αυτήν την επιθυμία μου ... φροντίστε να μη μου τη χαλάσετε !!!


    STEFANOS604
    16.03.2015, 13:36

    Αν το τραγούδι δεν σε εκφράζει και σαν είδος μουσικής και σαν μελωδία ,όσα E-mail και να λάβεις δεν θα το ψηφίσεις .

    Είναι το ίδιο ελληνικό φαινόμενο με τους πολιτικούς που σου δίνουν το ψηφοδέλτιο. Αν δεν σ’ εκφράζει τον ‘’μαυρίζεις’’.

    Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι πρέπει να τα ακούσουμε προσεκτικά όλα και αυτά που μας άρεσαν να τα ξανακούσουμε (προσωπικά αφιέρωσα ώρες και μάλιστα το ένα το έχω ήδη ''επανορχηστρώσει'' με τη φυσαρμόνικα μου).

    Σε προηγούμενο ποστάρισμα ειπώθηκε και είχε και hand up:

    ‘’ ….Το μόνο μελανό σημείο για μένα είναι ότι βλέπω μια κλίση του κοινού προς ένα συγκεκριμένο είδος

     μουσικής, όπως έχει συμβέι και σε προηγούμενους διαγωνισμούς. Ίσως αυτό να οφείλεται στις ηλικίες που ψηφίζουν κατα κύριο λόγο.’’

    Γιατί όμως είναι μελανό σημείο; Συμφωνείτε ;

    Ομολογώ ότι (λόγω ηλικίας ή λόγω ακουσμάτων;;) τα είδη Blues Rock , Hip Hop , Rock and Roll σχεδόν τα προσπέρασα ακούγοντας ένα απόσπασμα και φυσικά δεν τα έδωσα ψήφο. Είναι αυτό μελανό σημείο;

    Σ' όλους σας πχ αρέσουν τα Δημοτικά και μάλιστα τα ''καθιστικά'' Μακεδονίας που ακούω εγώ τις περισσότερες ώρες κάθε μέρα – αυτά τα ακούσματα είχα από μικρός , τώρα θα τα αποβάλω!!

    ή θα έπρεπε να αποκλειστούν οι 3ες ηλικίες!!!


    kwstasagas
    16.03.2015, 14:00

    Παράθεση:

    Το μέλος STEFANOS604 στις 16.03.2015, 13:36 έγραψε...

    Αν το τραγούδι δεν σε εκφράζει και σαν είδος μουσικής και σαν μελωδία ,όσα E-mail και να λάβεις δεν θα το ψηφίσεις .



    Καμία αντίρρηση επ' αυτού !!! Όμως ... θα ψηφίσω "καλύτερα", και πιο "αμερόληπτα" αν δεν γνωρίζω τίποτα απολύτως για το τραγούδι και για το "ποιος κρύβεται πίσω απ' αυτό" !! αλλά το βασικότερο είναι το εξής : Γιατί ο συμμετέχων στον διαγωνισμό να μου δώσει δικαίωμα να σχηματίσω αρνητική γνώμη γι' αυτόν ??

    Το πιο αγαπημένο μου τραγούδι του 1ου ομίλου, η "Γιορτή", θεωρώ ότι συμμετέχει με "υποδειγματικό τρόπο" στον διαγωνισμό !! Όταν το άκουσα, ενθουσιάσθηκα και ... χωρίς να το σκεφθώ περισσότερο του έδωσα "πλήρες πεντάστερο" !! Και μετά την ψηφοφορία ... θέλησα να μάθω "ποιος/ποιοι κρύβονται πίσω απ' αυτό το τραγούδι' !! Πληκτρολόγησα τίτλο τραγουδιού, αποσπάσματα στίχων κλπ στο google και στο YouTube και ... δεν βρήκα απολύτως τίποτα !!! Οπότε ... ας περιμένω μέχρι να ολοκληρώσει την πορεία του το τραγούδι στο διαγωνισμό, για να μου λυθεί η "περιέργεια"... Μέχρι τότε, πολλά συγχαρητήρια στους συντελεστές αυτού του τραγουδιού, όχι μόνο για το τραγούδι, αλλά και για την υποδειγματική συμμετοχή τους !!!

    Κι επειδή "το καλό πρέπει να λέγεται" .... Στον προηγούμενο διαγωνισμό υποδειγματική συμμετοχή υπήρξε αυτή του "Σ' αυτόν τον πλανήτη αυτή τη στιγμή" !!! Με το που το άκουσα κι "έπαθα πλάκα" για πάρτη του, πληκτρολόγησα στο google και στο YouTube για να μάθω "ποιος κρύβεται πίσω απ' αυτό το μουσικό διαμαντάκι" !!! Και ... δεν βρήκα τίποτα !! Έμαθα τον δημιουργό του μετά τη λήξη του διαγωνισμού και αφού είχανε αποκαλυφθεί τα στοιχεία του ......


    mary_omikron
    16.03.2015, 15:21

    Από τους όρους συμμετοχής δεν απαγορεύεται το τραγούδι να είναι αναρτημένο στο youtube ή να είναι δισκογραφημένο... οπότε δεν θεωρώ στοιχείο για επιβράβευση την μη ύπαρξη σε δημόσια μέσα.

    Συμφωνώ όμως οτι η αποστολή μηνυμάτων για άγρα ψήφων είναι ενοχλητική.

    Διαγωνιζόμενος που στέλνει μηνύματα ζητώντας ψήφο, υποτιμά τον εαυτό του και δεν κερδίζει απολύτως τίποτα -ακόμη και αν διακριθεί με πρωτιά- γιατί οι ψήφοι είναι προϊόν ρουσφετιού, παράκλησης ή φιλικής βοήθειας και όχι της αξίας του. 

    Προσωπικά για μένα είναι ανασταλτικός παράγοντας στην πρόθεση ψήφου.


    roubas
    16.03.2015, 21:40

    Θα σας μιλήσει ένας άνθρωπος ο οποίος είχε μπει στη διαδικασία να κάνει "καμπάνια" σε προηγουμενο διαγωνισμό με σκοπό να εξασφαλίσει ψηφαλάκια.ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΑ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ!!

    Καλώ τους διαγωνιζόμενους να μην το πραξουν γιατί δεν έχει κανενα απολύτως νόημα μιας και αν ένα τραγούδι είναι καλό θα πάρει το δρόμο του όπως και να 'χει..αν είναι κακό ή μέτριο πολύ φοβάμαι ότι και 2000 πόντους διαφορά να έχει από το δευτερο δεν θα πάει ούτε βήμα παρακάτω και νομίζω ότι ο σκοπος αυτόυ του διαγωνισμου είναι να "χαμογελάσουμε" ακούγωντας όμορφες δημιουργείες,πράγμα που έχει τόση ανάγκη το τραγούδι σήμερα!!

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στη διοργάνωση και στους συμμετέχοντες!!!!


    kwstasagas
    16.03.2015, 22:05

    ωωπ ... ως "ηλεκτρονικά αναλφάβητος" που είμαι, μόλις τώρα πρόσεξα τις "γραμμούλες" δίπλα στα τραγούδια που, άμα τις πατήσεις, δείχνουν πόσες ψήφους πήρανε απ' το music heaven και ποσους από το facebook !! Πολύ ενδιαφέροντα τα στατιστικά !!! ΄

    Κατόπιν τούτου ... είμαι πραγματικά "περίεργος" να δω το δικό μου τραγούδι, όταν θα έρθει η ώρα του να κριθεί, πόσες ψήφους θα λάβει απ' το facebook, μιας κι έχω σκοπό τόσο στο προφίλ μου, όσο και στα προφίλ "φίλων" μου, να τηρήσω "σιγή ιχθύος" για τη συμμετοχή του !!! για να δούμε ...