ελληνική μουσική
    781 online   ·  210.833 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    Evmorfia-Theiopoulou
    14.04.2015, 12:34

    Να ρωτήσω κάτι? Το τραγούδι Όνειρα (D.S.) έχει απλά μια εισαγωγή (ομιλία) και έναν επίλογο (ομιλία) είναι τραγούδι με στίχο ??{#emotions_dlg.confused1}


    mary_omikron
    14.04.2015, 12:35

    Μεγάλη έκπληξη αυτό που συνέβη, στενάχωρο  και εντελώς απρόσμενο!!! Δεν ξέρω με ποιό σκεπτικό λειτούργησε ο ιδιαίτερα συμμετέχων σαν σχολιαστής @Kwstasagas, πρόκειται για συμπαθές μέλος που αγαπά το τραγούδι και πάντα έδειχνε οτι αγαπά ακριβώς την ουσιαστική έννοια του διαγωνισμού που έχει να κάνει με την προσεκτική και λεπτομερή ακρόαση, παροτρύνοντας και τους άλλους !!! 

    Ειλικρινά απορώ,  και η εξήγηση περί μελλοντικής και παντελούς έλλειψης χρόνου τις προσεχείς 10 ημέρες για ακρόαση -κατά την άποψή μου- δεν ευσταθεί, και μοιάζει δικαιολογία, όχι αιτιολογία.... Σκέφτομαι οτι ο χρόνος που βλέπω να αφιέρωσε στα posts μέχρι τις 3:51 (σχεδόν 4 ώρες από την έναρξη ψήφου) θα μπορούσε να αναλωθεί σε ακρόαση, άρα υπήρχε χρόνος έστω και εις βάρος της προσωπικής του βραδυνής ξεκούρασης, αναλώθηκε όμως παραθέτοντας διαμαρτυρίες, ενημερώσεις περί αποχώρησης και βιογραφικά, και μόνο 24 λεπτά στην ακρόαση. 

    Αντιλαμβάνομαι οτι δεν είναι ευχάριστο να απορρίπτεται ψήφος, είναι σημαντικό και ενεργοποιεί την ευθιξία του καθενός ώστε να θέλει να εξηγήσει και παρασυρόμενος γράφει και ξαναγράφει μέχρι τα ξημερώματα... όμως εξ ίσου σημαντική και απαιτούμενη είναι και η προσεκτική ακρόαση ως φόρος τιμής (εκτός απο τα αστεράκια) σε όλους αυτούς τους μουσικούς που κατέθεσαν "ψυχή" και θα μπορούσε ο ίδιος αυτός χρόνος μέχρι τα ξημερώματα να αφιερωθεί στην ακρόαση..... και οχι μόνο 24 λεπτά για 36 τραγούδια!!!!!

    Αυτή είναι η άποψή μου και μαζί με την στενάχωρη αίσθηση που μου προέκυψε απ΄το θέμα αποχώρησης και απόσυρσης, ξαναδηλώνω και απόλυτα έκπληκτη {#emotions_dlg.sad} {#emotions_dlg.ohmy}


    kwstasagas
    14.04.2015, 12:49
    μην ασχολείστε άλλο με μένα βρε παιδιά ... εγώ "ολοκλήρωσα" τον κύκλο μου ως μέλος του music heaven, το έγραψε άλλωστε κι ο jorge στο ποστ του, εδώ στο ΜΗ έχω μόνο παρελθόν, όχι μέλλον !! Οπότε, ασχοληθείτε καλύτερα με τα τραγούδια του διαγωνισμού !!! Καλές ακροάσεις !!!!!
    mary_omikron
    14.04.2015, 13:41

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 14.04.2015, 12:49 έγραψε...

    μην ασχολείστε άλλο με μένα βρε παιδιά ... εγώ "ολοκλήρωσα" τον κύκλο μου ως μέλος του music heaven, το έγραψε άλλωστε κι ο jorge στο ποστ του, εδώ στο ΜΗ έχω μόνο παρελθόν, όχι μέλλον !! Οπότε, ασχοληθείτε καλύτερα με τα τραγούδια του διαγωνισμού !!! Καλές ακροάσεις !!!!!

    Ο Χόρχε ΔΕΝ σου είπε οτι έχεις μόνο παρελθόν, ξαναδιάβασέ το...και ΟΚ σεβόμαστε αυτά που ζητάς και δεν ασχολούμαστε άλλο μαζί σου, ούτε μηνύματα θα σου στείλουμε. Μετά από τόσες φορές που ελέχθη το εμπεδώσαμε.

    Ωστόσο επειδή υπήρξε θέμα που άπτεται της ψηφοφορίας και επειδή στο παρελθόν είχες προσφιλή συνήθεια να διαγράφεις τα μηνύματά σου και να μένουν οι απαντήσεις μετέωρες στο φορουμ, παραθέτω κόπυ όσων έγραψες και άπτονται του θέματος ακύρωσης της ψήφου σου, για την τάξη της συζήτησης. Οι απαντήσεις του διαχειριστή θα υπάρχουν ούτως ή άλλως και δεν συμπεριελήφθησαν.

    Αν προκύψει διαγραφή η συζήτηση θα έχει συνέχεια ακολουθώντας τα νούμερα με #

    ----------------

    ΣΥΖΗΤΗΣΗ : Ποιά τραγούδια του διαγωνισμού ξεχωρίζετε?

    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 01:09 #228 επεξεργασία NOT Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    το "Όπως αλλάζουν οι εποχές" δεν το βλέπω στον βαθμολογικό πίνακα !!! Πού πήγε ??? Το τραγούδι το βλέπω όταν πατώ το "ψήφισε" ενώ δεν το βλέπω όταν πατώ τα αποτελέσματα του διαγωνισμού !!! Ενώ μέχρι πριν λίγο το έβλεπα με τους βαθμούς που πήρε !!!
    Επίσης, ένα εκ των τραγουδιών έχει αγγλικούς στίχους !!! Το Requiem for O !!! Ζητώ ειλικρινά συγγνώμη από τους δημιουργούς του, που έχουν κάνει αξιοπρεπέστατη δουλειά όσον αφορά το τραγούδι !! Όμως βρε παιδιά ... στο διαγωνισμό συμμετέχουν μόνο τραγούδια με ελληνικούς στίχους !!!
    -----------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 01:35 #232 επεξεργασία NOT Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    το "Όπως αλλάζουν οι εποχές' τι απέγινε jorge ??? γιατί δεν υπάρχει στο βαθμολογικο πίνακα ????
    ------------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 01:56 #235 επεξεργασία NOT Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Τι έκανε λέειιιιιι ???? Ο αλγόριθμος μού ακύρωσε το 12άρι που έδωσα στο τραγούδι ??? Γιατί βρε αλγόριθμε το έκανες αυτό ??? Γιατί χαρακτήρισες την ψήφο μου ως "κακόβουλη"??? Αφού το τραγούδι πρώτη φορά στη ζωή μου το ακούω, και τους δημιουργους του δεν τους γνωρίζω καν !!!
    Μήπως το έκανες επειδή ψήφισα στα γρήγορα και μετά από 40 λεπτά αφότου ανοίξανε οι κάλπες ??? Δηλαδή, βρε αλγόριθμε, δεν λαμβάνεις καθολου υπόψιν σου το γεγονός ότι μετά από τόοοσα΄χρόνια που παίζω μουσική, που ακούω μουσική, που γράφω μουσική, που ηχογραφώ μουσική, που φτιάχνω δίσκους κλπ κλπ, έχω αποκτήσει την εμπειρία να κρίνω και να αξιολογώ ένα τραγούδι από το πρώτο κιόλας άκουσμα ??? Κι αν το πάμε έτσι .... γιατί ρε αλγόριθμε μού ακύρωσες μόνο το 12άρι κι όχι και τα 8άρια που έδωσα στα άλλα τραγούδια, αλλά και τα 6άρια και τα 4άρια που έδωσα στον ίδιο όμιλο ????
    Έδωσα 12άρι σε ένα τραγούδι, που δεν το γνώριζα καν, που δεν το είχα ξανακούσει μέχρι πριν μισή ώρα, που οι δημιουργοι του δεν με γνωρίζουν και δεν τους γνωρίζω και .... χωρίς να έχω κάνει τίποτα το πονηρό και τίποτα το μπεμπτόν, το 12άρι μου ακυρώθηκε !!!! Κι όλα αυτά επειδή έκανα το "ύψιστο αμάρτημα" να ψηφίσω πρώτος !!!
    Αυτή τη στιγμή, ο διαγωνισμός τελείωσε για μένα !!! Αποσύρομαι και ως ψηφοφόρος, αλλά και ως συμμετέχων !!! Επίσης, ζητώ, αυτή δα τη στιγμή, να αποσυρθεί το τραγούδι μου που έχω στείλει στον διαγωνισμό [γνωρίζετε ποιο είναι και σε ποιον όμιλο συμμετέχει, ζητώ εδώ και τώρα την απόσυρσή του] !!!
    Ήδη απ' τον προηγούμενο διαγωνισμό σας τα έχω πολλά μαζεμένα, που διαγραψατε τον Δημήτρη Παπαγεωργίου, και μαζί με αυτόν και 2 ποστ μου που έγραφα "πόσο καλός τραγουδοποιός είναι ο Δημήτρης Παπαγεωργίου" !!! Αυτό, όμως, που μόλις τώρα συνέβη, που μου ακυρώθηκε το 12άρι που έδωσα σε ένα τραγούδι, που είναι το πλέον τίμιο, το πλέον καθαρό, το πλέον "100% διαφανές" 12άρι .... αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι !!! Φεύγωωωω ..... και μαζί με μένα ζητώ να φύγει και το τραγούδι που έστειλα !!! Συνεχίστε τον διαγωνισμό χωρίς εμένα !!!
    Και κάτι ακόμη : Όπως θα θυμάσαι, jorge, σου είχα στείλει ΄προσωπικό μήνυμα με το οποίο ζητούσα "να με διαγράψεις από το Music Heaven" !!! Το αίτημα αυτό είναι ακόμη στη διάθεσή σου !!!
    -------------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 02:21 #237 επεξεργασία NOT Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Πόσο μα πόσο λάθος κάνεις .... ήσουνα δηλαδή από πάνω μου όταν ψήφιζα ??? Πώς το γράφεις με τόση βεβαιότητα ??? Και τότε .... γιατί ακύρωσε μονάχα το 12άρι και οχι και τα 8άρια και τα 6άρια και τα 4άρια ??? Γιατί ο αλγόριθμος θεώρησε κακόβουλο μόνο το 12άρι και όχι και τα 6άρια και τα 8άρια και τα 4άρια ???
    "Στο καλό να πας και αυτή τη φορά"
    Αυτή τη φορά στην κυριολεξία ρίχνω μαύρη πέτρα πίσω μου !!! Και σε παρακαλώ, να αποσύρεις και το τραγούδι μου που συμμετέχει στον διαγωνισμό !!! Γνωρίζεις ποιο είναι, γνωρίζεις και σε ποιον όμιλο πρόκειται να διαγωνισθεί !!! Ζητώ την απομάκρυνσή του απ' τον διαγωνισμό !!!
    Κι όσον αφορά εσένα, Γιώργο ... ελπίζω η τύχη να μην τα ξαναφέρει να ασχοληθούμε ξανά ο ένας με τον άλλον !!! άντε γεια ....
    ------------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 02:43 #239 επεξεργασία NOT Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Και το αν δίνω ή όχι τη δέουσα προσοχή στα τραγούδια, αποδεικνύεται περίτρανα απ' τα σχόλια που έχω γράψει για καθένα ξεχωριστά : Για κάθε τραγούδι, η αιτιολογία μου στα τόπικς του διαγωνισμού για το "ποιος ο λόγος που του έδωσα τόσους βαθμούς" είναι αναλυτική και εμπεριστατωμένη !!! Κι αν το προσέξεις, κανείς άλλος δεν γράφει τόσο αναλυτικά τις κρίσεις του για τα τραγούδια !!!
    Αλλά δεν χρειάζεται να το συζητάμε περισσότερο .... Ό,τι και να μου προσάπτεις, έχω ήσυχη τη συνείδησή μου πως ό,τι κάνω, το κάνω έντιμα, καθαρά, με διαφάνεια, με ειλικρίνεια .... Κι επαναλαμβάνω : Σε παρακαλώ πολύ να μου αποσύρεις το τραγούδι που έστειλα στον διαγωνισμό !!! Η συμμετοχή μου ως ψηφοφόρος και ως διαγωνιζόμενος τελείωσε !!!
    --------------

    ΣΥΖΗΤΗΣΗ : Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού τραγουδιού


    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 01:28 #226 επεξεργασία Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Δεν βλέπω στη βαθμολογία το "Όπως αλλάζουν οι εποχές" !!! Ενώ μέχρι πριν λίγο το έβλεπα στη βαθμολογία, και δίπλα το 12άρι που του έδωσα !!! Τι συνέβη με το τραγούδι ??? Το απέσυραν οι δημιουργοί του ??? Το απέσυρε το music heaven ??? Θα παρακαλούσα για εξηγήσεις !!!
    -----------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 02:14 #227 επεξεργασία Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Δυστυχώς η απάντησις εδόθη προ ολίγου .... Το 12άρι που έδωσα ακυρώθηκε .... ένα έντιμο, 100% ειλικρινές, διαφανές 12άρι που έδωσα στο "Όπως αλλάζουν οι εποχές" μού ακυρώθηκε, παρόλο που το τραγούδι πρώτη φορά το άκουγα και δεν γνωρίζω καν τους δημιουργούς του ....
    Μετά απ' αυτό ... δεν μού μένει παρά να ακυρώσω κι εγώ το music heaven .... ήδη υπέβαλα την παραίτησή μου ως ψηφοφόρος, και, επιπροσθέτως, έχω υποβάλει την παραίτησή μου και ως συμμετέχων, ζητώντας την απόσυρση του τραγουδιού μου απ' τον διαγωνισμό [ελπίζω οι διοργανωτές να ικανοποιήσουν το αίτημά μου] !!!
    Όμως ... αγαπώ, λατρεύω τους δημιουργούς των τραγουδιών !!! Γι' αυτό και θα παρακολουθήσω τον διαγωνισμό μεχρι τέλους, χωρίς, όμως, να συνδεθώ ξανά με το music heaven, χωρίς να ξαναψηφίσω και χωρίς να σχολιάσω τα τραγούδια που θα ακούσω !!! Είναι το τελευταίο μου ποστ που γράφω στο music heaven !!! Φεύγοντας, ΄θα ευχηθώ ολόψυχα "καλή επιτυχία και καλή συνέχεια σε όλους τους διαγωνιζόμενους", τόσο σε αυτούς που άκούσαμε τα τραγούδια τους, όσο και σε αυτούς που θα τα ακούσουμε στους επόμενους ομίλους !!! Τελικά ... αυτό που μένει δεν είναι τίποτε άλλο παρά το τραγούδι, το δημιούργημα .... Αυτό είναι που έχει σημασία, τίποτε άλλο .....
    -----------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 03:51 #229 επεξεργασία Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Εδώ και πολλάααα χρόνια, από έφηβος ακόμη : α/ Παίζω μπουζούκι ως αυτοδίδαχτος και διαθέτω πάρα πολύ καλό μουσικό αυτί που, όποια μελωδία αρπάξει, αμέσως την παίζω στο μπουζούκι, β/ Έχω ακούσει άπειρα τραγούδια, απ' όλα τα είδη μουσικής, γ/ Έχω μεγάλη δισκοθήκη από όλα τα είδη μουσικής [εντάξει, υπάρχουν άλλοι που με ξεπερνάνε κατά πολύ στη δισκοθήκη τους], δ/ έχω δει άπειρες συναυλίες, απ' όλα τα είδη μουσικής, ε/ έχω γράψει ένα σωρό δικά μου τραγούδια, κινούμενος σε πολλά είδη μουσικής, στ/ έχω ηχογραφήσει πολλές ώρες σε στούντιο ηχογραφήσεων τα δικά μου τραγούδια, ζ/ έχω συνεργασθεί με καταξιωμένους μουσικούς και ηχολήπτες [ενδεικτικά : Παντελής Δεληγιαννίδης (R.i.p.) ηχολήπτης-μουσικός, Θάνος Γκιουλετζής βιολί, Νίκος Κατριτζιδάκης φλάουτα φλογέρες, Αλέκος Βασιλάτος κοντραμπάσο, Γιώργος Ματεντζόγλου κιθάρες, Μάνος Αβαράκης φυσαρμόνικες κλπ κλπ], η/ έχω συνεργασθεί με καταξιωμένους τραγουδιστές [ενδεικτικά : Γιάννης Κούτρας], θ/ έχω βγάλει επτά (7, ναι, καλά διαβάσατε) δισκογραφικές δουλειές, τις οποίες επωμίσθηκα εγώ ο ίδιος προσωπικά, με δικούς μου κόπους και δικά μου έξοδα !!
    Όλα αυτά, λοιπόν, τα στοιχεία από α έως θ, δεν είναι λογικό να μου δημιουργήσουν και μια κάποια εμπειρία σχετικά με τα μουσικά μου ακούσματα ??? Να με κάνουν σε χρόνο dt να κρίνω και να αξιολογώ ένα τραγούδι ακόμη και ακούγοντάς το μία, ή και μισή φορά ??? Να με κάνουν άμα ακούσω λίγο την εισαγωγή, λίγο το υπόλοιιπο τραγούδι [κουπλέ & ρεφρέν] να αποκτήσω αντίληψη για το "προς τα πού πηγαίνει το τραγούδι" και "ποία η φιλοσοφία του" ??? Ε ναι, λοιπόν, σε αυτήν τη εμπειρία μου βασίσθηκα για να ψηφίσω στον 4ο όμιλο, επειδή τις επόμενες ημέρες έχω διάφορες δουλειές να κάνω και ίσως να μην έχω το χρόνο να ακούσω πιο επισταμένα τα τραγούδια !!! Και για το τραγούδι που έδωσα 12άρι, και για τα τραγούδια που έδωσα 8άρια, τα ακούω και τώρα και ... όχι μόνο δεν μετάνιωσα για την κρίση μου, αλλά ... αισθάνομαι ακόμη περισσότερο ότι "έπεσα μέσα" !!!
    Αλλά ... δεν χρειάζεται να δίνω περισσότερες επεξηγήσεις και να το αναλύω .... Διότι ξέρω πολύ καλά πως σε ό,τι αφορά την προσωπική μου ζωή, σε ό,τι αφορά τη δουλειά μου απ' την οποία βιοπορίζομαι [η οποία είναι πολύ υπεύθυνη] και, τέλος, σε ό,τι αφορά την [πάντα ερασιτεχνική και εκτός "εμπορικού κυκλώματος"] ενασχόλησή μου με τη μουσική, πορεύομαι με γνώμονα την εντιμότητα, τη διαφάνεια, την ειλικρίνεια και την ηθική ακεραιότητα !!! Με αυτές τις αρχες πορεύθηκα, μέχρι τώρα, και στον διαγωνισμό του music heaven ως [πρώην] ψηφοφόρος και ως [πρώην] διαγωνιζόμενος !! Φεύγω με ήσυχη τη συνείδησή μου !!! Και ακόμη περισσότερο : Φεύγω έχοντας πλήρη συνείδηση της πράξεώς μου !!!
    Αυτό είναι το τελευταίο ποστ μου εδώ στο music heaven !!! Και σας παρακαλώ πολύ να μη μου στείλετε προσωπικά μηνύματα για περαιτέρω συζητήσεις !!! Με το Music heaven δεν πρόκειται να ξανασυνδεθώ και, κατ' επέκταση, τα προσωπικά μηνύματα δεν πρόκειται να τα διαβάσω !!! Επίσης, θα παρακαλούσα να μην μου απαντήσετε ούτε στο φόρουμ, μιας και δεν πρόκειται να συμμετάσχω στις συζητήσεις σας !!!
    Και φυσικά ... ένα ευχαριστώ στον jorge που ικανοποίησε το αίτημά μου για απόσυρση του τραγουδιού μου απ' τον διαγωνισμό !!! Όντως, έριξα μια ματιά στον 8ο όμιλο - όπου είχε κληρωθεί το τραγούδι μου - και το βρήκα να απουσιάζει !!! Δεν μετανιώνω που αποχωρώ !!!
    Καλή συνέχεια και καλη δύναμη στους δημιουργούς που στείλανε τα τραγούδια τους !!! Και η ευχή μου ... να μη σταματήσετε να γράφετε τραγούδια, όποια κι αν είναι αυτά, όποιες κι αν ειναι οι επιδόσεις σας !!! Γράψτε ένα τραγούδι και ας βγει και "ημιτελές", κι ας βγει και "άτεχνο" ... Γράψτε ένα τραγούδι και ... κλείστε το στο συρτάρι σας !!! Κι έτσι ακόμη θα έχετε κάνει καλύτερη τη ζωή μου !!! Είχα για καιρό αποσυρθεί απ' το music heaven, αλλά ... αν ξαναγύρισα το έκανα για εσάς, για να ακούσω και να απολαύσω τα τραγούδια σας που στέιλατε στον διαγωνισμό!!! Μέχρι να τελειώσει ο διαγωνισμός θα συνεχίσω να είμαι εδώ αλλά ... μόνο ως ακροατής των τραγουδιών σας και όχι ως μέλος του music heaven [δηλαδή: θα ακούω τα τραγούδια του διαγωνισμού αποσυνδεδεμένος και χωρίς να ψηφίζω και να σχολιάζω] !!! Διότι ... όλους όσοι πιάνουν ένα μουσικό όργανο και μολύβι και χαρτί και σκαρώνουν ένα τραγούδι μέσα απ' την ψυχή τους, όποιο κι αν είναι αυτο ... όλους τους αγαπώ : από τους αναγνωρίσιμους Θανάση Παπακωνσταντίνου, Σωκράτη Μάλαμα κλπ μέχρι τον άγνωστο 16χρονο της διπλανής πόρτας που σκαρώνει τα πρώτα του τραγούδια ... όλους μα όλους τους έχω στην καρδιά μου !!! Καλή συνέχεια στη μουσική σας !!! Την έχουμε ανάγκη !!!
    ----------------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 12:02 #231 επεξεργασία Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    Σε πληροφορώ ότι άνοιξα όλα τα τραγούδια !!! Κι αν κάποια δεν τα έφτασα μέχρι τέλους, είναι επειδή μού περασαν εξαρχής το μήνυμα του "τι έχουν να μου προσφέρουν" !!! Και το αν ψήφισα τίμια ή όχι και σε αυτόν τον όμιλο, άφησε το να μου το λέει η συνείδησή μου κι όχι ο αλγόριθμός σου !! Και σε πληροφορώ ότι η΄συνείδησή μου είναι ήρεμη και το βράδυ - αφού έγραψα το τελευταίο ποστ - κοιμήθηκα ήσυχος !!!
    Αλλά .... επαναλαμβάνω : Πλέον κάθε σχέση μου τόσο με σένα, όσο και με το music heaven, έχει "διαρρηχθεί" δια παντός, τόσο στην ιντερνετική, όσο και στην εκτός υπολογιστή ζωή !!! Δεν χρειάζεται να συζητήσουμε τίποτα περισσότερο ....
    Και κάτι ακόμη : Η συμμετοχή ενός ψηφοφόρου σε έναν διαγωνισμό τραγουδιού είναι μόνο το 6άρι, το 8άρι ή το 12άρι που θα δώσει ??? Δηλαδή, τόσες και τόσες κρίσεις που έχω κάνει σε ένα σωρό τραγούδια που ακούσαμε μέχρι τώρα στον διαγωνισμό, αναλυτικές, τεκμηριωμένες κλπ, με την άποψή μου "τι παραπάνω θα ήθελε το τραγούδι για να του βάλω πεντάστερο", αυτά όλα δεν μετράνε καθόλου ??? Μόνο ό,τι σου πει ο αλγόριθμος ???
    Φεύγω λοιπόν και δεν στεναχωριέμαι καθόλου μα καθόλου που εγκαταλείπω το music heaven, και διακόπτω κάθε σχέση μου με αυτό, τόσο στην ιντερνετική, όσο και στην "πραγματική" ζωή ..... Και, προπαντός, δεν έχω καθόλου μα καθόλου μετανιώσει που απέσυρα το τραγούδι μου απ' τον διαγωνισμό !!! Απεναντίας ... αισθάνομαι ότι "καλό του έκανα" !!!
    Όμως ... να, μωρέ, ένα μόνο με στεναχωρεί : Που για την "ξεγυρισμένη ροκιά" που χθες το βράδυ με "πόρωσε" και της έδωκα με την ψυχή μου το 12άρι μου δεν θα γράψω την κρίση μου .... Που για το υπέροχο, δροσερό, πανέμορφο κλπ "Ρούχο διπλοκέντητο", που οι συντελεστές του έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά, δεν θα γράψω πέντε καλά λογάκια, καθώς επίσης και "γιατί το κράτησα στα 8 αστέρια και δεν του έδωκα το 12άρι" .....
    Αλλά ... με τους συντελεστές των τραγουδιών που θα ξεχωρίσω, όλο και κάπου αλλού θα συναντηθούμε !! Και κυρίως στην πραγματική ζωή, στις μουσικές σκηνές, στα μπαράκια, στους υπαίθριους χώρους κλπ όπου θα παρουσιάσουν τα τραγούδια τους !!! Εκεί είναι ο "υγιής", ο"αληθινός" τόπος συνάντησης ενός τραγουδοποιού, τραγουδιστή κλπ με τους ακροατές του !!! Φεύγω και, σας παρακαλώ, να μην μου ζητήσετε να επιστρέψω !!! Και πάλι, καλή συνέχεια στους δημιουργούς που στείλανε τα τραγούδια τους !!!
    ---------------------
    kwstasagas Chat MusicHeaven Guru
    Σήμερα, 12:49 #235 επεξεργασία Junk Διαγραφή Αναφορά Παράθεση
    μην ασχολείστε άλλο με μένα βρε παιδιά ... εγώ "ολοκλήρωσα" τον κύκλο μου ως μέλος του music heaven, το έγραψε άλλωστε κι ο jorge στο ποστ του, εδώ στο ΜΗ έχω μόνο παρελθόν, όχι μέλλον !! Οπότε, ασχοληθείτε καλύτερα με τα τραγούδια του διαγωνισμού !!! Καλές ακροάσεις !!!!!


    georgedalaras4
    14.04.2015, 14:20
    Δηλαδή μας λες κύριε διαχειριστά των δίσκων ότι πρέπει να ακούμε συνδεδεμένοι στο musicheaven τα τραγούδια διαφορετικά δεν τα χουμε ακούσει οπότε δεν ισχύει η ψήφος; Γελοιότητα.Λυπάμαι πολύ! Ποιός το ξέρει αυτό, πού αναγράφεται στους όρους και ποιός "ψηφοφόρος" το γνωρίζει ώστε να συνδεθεί να ακούσει και μετά να ψηφίσει;;;;;
    geo321
    14.04.2015, 14:33

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:20 έγραψε...

    Δηλαδή μας λες κύριε διαχειριστά των δίσκων ότι πρέπει να ακούμε συνδεδεμένοι στο musicheaven τα τραγούδια διαφορετικά δεν τα χουμε ακούσει οπότε δεν ισχύει η ψήφος; Γελοιότητα.Λυπάμαι πολύ! Ποιός το ξέρει αυτό, πού αναγράφεται στους όρους και ποιός "ψηφοφόρος" το γνωρίζει ώστε να συνδεθεί να ακούσει και μετά να ψηφίσει;;;;;

    Φιλε μου δεν ειπε αυτο,λαθος καταλαβες!


    georgedalaras4
    14.04.2015, 14:38

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 14.04.2015, 14:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:20 έγραψε...

    Δηλαδή μας λες κύριε διαχειριστά των δίσκων ότι πρέπει να ακούμε συνδεδεμένοι στο musicheaven τα τραγούδια διαφορετικά δεν τα χουμε ακούσει οπότε δεν ισχύει η ψήφος; Γελοιότητα.Λυπάμαι πολύ! Ποιός το ξέρει αυτό, πού αναγράφεται στους όρους και ποιός "ψηφοφόρος" το γνωρίζει ώστε να συνδεθεί να ακούσει και μετά να ψηφίσει;;;;;

    Φιλε μου δεν ειπε αυτο,λαθος καταλαβες!



    Πού είναι το λάθος για πες μου να καταλάβω γιατί είμαι και λίγο χαζός.


    geo321
    14.04.2015, 14:43

    Το θεμα δεν ηταν αν καποιος ειναι συνδεδεμενος η οχι στο να ακουσει τα τραγουδια,αλλα στο ποσο γρηγορα βαθμολογησε τα τραγουδια και ψηφισε.


    Chrysanna
    14.04.2015, 14:44

    Εγώ θέλω να ψηφίσω ΣΗΜΕΡΑ το group 6.

    Δεν αναφέρεται πουθενά στους όρους ότι η ψηφοφορία πρέπει ν' ακολουθεί ημερολογιακή ροή και ούτε ΕΡΩΤΗΘΗΚΑ για το αν θέλω να ξεκινήσω με το group 1.

    Κάποια στιγμή πρέπει να μπει μία σειρά σ' αυτό το ΧΑΟΣ που έχετε ονομάσει Διαγωνισμό!

    ΑΠΗΥΔΗΣΑ!


    georgedalaras4
    14.04.2015, 14:46

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 14.04.2015, 14:43 έγραψε...

    Το θεμα δεν ηταν αν καποιος ειναι συνδεδεμενος η οχι στο να ακουσει τα τραγουδια,αλλα στο ποσο γρηγορα βαθμολογησε τα τραγουδια και ψηφισε.



    Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες. Το σύστημα μπορεί να σε ελέγξει μόνο αν είσαι συνδεδεμένος ώστε να δει τί και για πόσο έχεις ακούσει.


    geo321
    14.04.2015, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:46 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος geo321 στις 14.04.2015, 14:43 έγραψε...

    Το θεμα δεν ηταν αν καποιος ειναι συνδεδεμενος η οχι στο να ακουσει τα τραγουδια,αλλα στο ποσο γρηγορα βαθμολογησε τα τραγουδια και ψηφισε.



    Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες. Το σύστημα μπορεί να σε ελέγξει μόνο αν είσαι συνδεδεμένος ώστε να δει τί και για πόσο έχεις ακούσει.



    Το θεμα δεν ηταν να σε ελεγξει το συστημα η καποιος αλλος.ξεκιναει ενα γκρουπ 12 και 1 και 12:24 εχεις ριξει ψηφο σε 36 τραγουδια, αυτο ηταν το θεμα!ειτε εισαι συνδεδεμενος ειτε οχι.


    jorge
    14.04.2015, 14:51

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:46 έγραψε...
    Το σύστημα μπορεί να σε ελέγξει μόνο αν είσαι συνδεδεμένος ώστε να δει τί και για πόσο έχεις ακούσει.

    Και όχι μόνο.


    mary_omikron
    14.04.2015, 14:54

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:20 έγραψε...

    Δηλαδή μας λες κύριε διαχειριστά των δίσκων ότι πρέπει να ακούμε συνδεδεμένοι στο musicheaven τα τραγούδια διαφορετικά δεν τα χουμε ακούσει οπότε δεν ισχύει η ψήφος; Γελοιότητα.Λυπάμαι πολύ! Ποιός το ξέρει αυτό, πού αναγράφεται στους όρους και ποιός "ψηφοφόρος" το γνωρίζει ώστε να συνδεθεί να ακούσει και μετά να ψηφίσει;;;;;

    Κανένας διαχειριστής δεν είπε οτι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος για να ακούσεις. Το πράγμα εδώ ήταν κραυγαλέο γιατί η ψηφοφορία άνοιξε στις 12:01 και στις 12:24 είχαν ψηφιστεί ήδη 36 τραγούδια από το ίδιο άτομο, πράγμα που σημαίνει οτι έγινε ακρόαση πλημμελής και αποσπασματική λόγω ελάχιστου χρόνου.  Σε 24 λεπτά δεν μπορείς να ακουσεις ολοκληρωμένα 36 τραγούδια των 3 περίπου λεπτων έκαστο, ώστε να έχεις γνώμη που προσμετράται στην βαθμολογία.

    Και επιτέλους μην είστε έτοιμοι να υιοθετήσετε χωρίς σκέψη οτιδήποτε καταφέρεται εναντίον της διαχείρισης. Για εσάς τους ίδιους γίνεται ολη η προσπάθεια, και προς όφελός σας...γιατί ενδεχομένως να συμβεί σε εσάς τους ίδιους αυτό, δηλαδή να μπει κάποιος και χωρίς να αφιερώσει χρόνο να ακουσει το δικό σας τραγούδι που αξίζει για 12 να του δώσει "βιαστικά και για να τελειώνουμε" ένα 4αρι ή και να το προσπεράσει χωρίς ακρόαση. Το αντιλαμβάνεστε αυτό οι δημιουργοί? ότι εσάς τους ίδιους προφυλάσσουν αυτές οι ενέργειες, και μην στηριζεστε μόνο σε ψήφους φίλων που θα πάνε μονοκούκκι...υπάρχουν πολλοί ακόμη ακροατές άγνωστοι που με προσεκτική ακρόαση θα ψηφίσουν τα τραγούδια σας -αν αξίζουν- εκτός από τους φίλους.  


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 14-04-2015 15:02 ]


    georgedalaras4
    14.04.2015, 14:57

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14.04.2015, 14:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 14:46 έγραψε...
    Το σύστημα μπορεί να σε ελέγξει μόνο αν είσαι συνδεδεμένος ώστε να δει τί και για πόσο έχεις ακούσει.

    Και όχι μόνο.



    Όχι μόνο τί σημαίνει; Ότι βλέπει από ποια IP ακούει κάποιος τα κομμάτια και προσθέτει στο τέλος και το συνολικό χρόνο ακρόασης; Επίσης αν ξαναμπεί από την ίδια IP και ακούσει ξανά προσθέτει τους χρόνους και τα κομμάτια που άκουσε κάποιος από τη συγκεκριμένη IP;

    Και επίσης αν δεν μιλάμε για static IP, όπως το 99% των χρηστών, έρχεται σε επαφή το σύστημα με τον πάροχο και λαμβάνει πληροφορίες για το ποιά γραμμή συνδέθηκε με τη συγκεκριμένη IP και κάνει το άθροισμα;


    jorge
    14.04.2015, 15:13
    Όχι.
    georgedalaras4
    14.04.2015, 15:24

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14.04.2015, 15:13 έγραψε...

    Όχι.

    Άρα προφανώς μπορούμε να μιλάμε για παρωδία και αλλοίωση αποτελεσμάτων.

    I rest my case.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την georgedalaras4, 14-04-2015 15:24 ]


    Chrysanna
    14.04.2015, 15:26

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 15:24 έγραψε...

    Άρα προφανώς μπορούμε να μιλάμε για παρωδία και αλλοίωση αποτελεσμάτων.



    Παίρνω τηλέφωνο το Star!

    {#emotions_dlg.happycrazy}

    (Ναι, το παραδέχομαι, τρολάρω. Μπορείτε να με διαγράψετε)


    Orfeus
    14.04.2015, 15:50

    Κι εγώ τον Starόβα!


    jorge
    14.04.2015, 15:55

    Παράθεση:

    Το μέλος georgedalaras4 στις 14.04.2015, 15:24 έγραψε...

    Άρα προφανώς μπορούμε να μιλάμε για παρωδία και αλλοίωση αποτελεσμάτων.

    Όχι = άλλος τρόπος, συνάδελφε. Ο οποίος τρόπος δεν δημοσιεύεται, καθότι αποτελεί μέρος του αλγορίθμου.

    Καλωσόρισες στο MusicHeaven.


    KRISTHESS
    14.04.2015, 16:15

    Αχ βρε Κώστα μου..Πολύ στεναχωρέθηκα με όλο αυτό.. αλλά αφού και συ έβλεπες τι είχε συμβεί με τα προηγούμενα γκρουπάκια..όντως νομίζω βιάστηκες να ψηφίσεις..από την άλλη βεβαίως μπορεί κάποια κομμάτια ο Κώστας να τα άκουσε και να τα βαθμολογησε με υψηλή βαθμολογία.. δεν παύει ωστόσο να έχει ένα δίκιο σε αυτό ο Χόρχε.. Κώστα μου προσπάθησε να δεις λίγο πιο ξεκάθαρα.. Ο Χόρχε έκανε αυτό που έπρεπε.. έτυχε να είσαι και συ μέσα στην ενέργειά του.. ΈΤΥΧΕ- δες το ως συνολικό το θέμα.. Στα πρώτα λεπτά κάποια τραγούδια είχαν ξεφύγει βαθμολογικά χωρίς λόγο..φαινόταν ότι είχαν ψηφιστεί χωρίς καν να ακουστούν ακόμα ακόμα και τα ίδια.. Ειδικά όταν θέλεις τουλάχιστον 1,5 ώρα για να τα ακούσεις σχεδόν όλα καταλαβαίνεις ότι ο Χόρχε είναι εκείνος που έρχεται σε δύσκολη Θέση.. Μιλάω αντικειμενικά και δεν τον υπερασπίζομαι... Προσωπικά δε θέλω να αποχωρήσεις.. όλα τα σχόλιά σου πάνω στα τραγούδια , τα θέλω και τα χαίρομαι. Ελπίζω να αλλάξεις γνώμη...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 14-04-2015 16:18 ]