ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Ψηφοφορία 4ου Διαγωνισμού Τραγουδιού

    mary_omikron
    17.05.2015, 22:50

    Παράθεση:

    Το μέλος laremi στις 17.05.2015, 22:37 έγραψε...

    έχεις δίκιο mary!  πες μου σε παρακαλώ, εγώ γιατί δεν μπορώ να με ψηφίσω?



    Σύμφωνα με τους όρους του διαγωνισμού:  Όσα μέλη συμμετείχαν με τραγούδι στο Διαγωνισμό, έχουν δικαίωμα ψήφου ανεξαρτήτως της ημερομηνίας που γράφτηκαν. Δεν μπορούν όμως να ψηφίσουν το δικό τους τραγούδι.


    laremi
    17.05.2015, 22:54

    σ' ευχαριστώ πολύ!  καλή συνέχεια σε όλους εύχομαι!


    KRISTHESS
    24.05.2015, 12:24

    Tο "ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ" στο 8ο γκρουπ ..κόβεται μετά τα πρώτα δευτερόλεπτα..μόνο σε μένα συμβαίνει αυτο?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 24-05-2015 12:58 ]


    KRISTHESS
    24.05.2015, 12:28
    ακυρο-διορθωθηκε το πρόβλημα
    KRISTHESS
    31.05.2015, 22:31
    To "ΜΙΑ ΠΤΩΣΗ" ακόμα δεν αφαιρέθηκε??
    MusicHeaven.gr
    02.06.2015, 19:32

    Λίγες ώρες έμειναν για να τελειώσει και το 8ο group. Ψηφίζουμε μέχρι τις 23:59.

    Μετά υπάρχει μια μέρα χωρίς ψηφοφορία για να προετοιμαστούμε και να κάνουμε τις τελευταίες δοκιμές στο σύστημα ψηφοφορίας και Πέμπτη ξεκινάει ο Τελικός. 


    mary_omikron
    03.06.2015, 00:20

    Ενας ακόμη υπέροχος διαγωνισμός τραγουδιού του Μusicheaven, ο 4ος κατά σειρά, ολοκληρώθηκε ως προς την προκριματική διαδικασία.

    Σαράντα υπέροχα τραγούδια -πέντε που προκρίθηκαν από το κάθε γκρουπ- τίθενται από την Πέμπτη στην τελική διαδικασία ψηφοφορίας για να αναδειχθεί το καλλίτερο.

    Δεδομένου οτι τα τραγούδια είναι πραγματικά υπέροχα η διαδικασία επιλογής και βαθμολογίας θα είναι δύσκολη, γι αυτό απαιτείται -από πλευράς ψηφοφόρων- προσεκτική ακρόαση όλων των τραγουδιών χωρίς βιασύνη για να μην αδικηθεί κανένα, και απο πλευράς συμμετεχόντων καλλιτεχνών πιστή προσήλωση στο ευ αγωνίζεσθαι για να έχουμε έναν αξιοκρατικό διαγωνισμό όπως -θέλω να πιστεύω- αυτό επιζητούμε όλοι.

    Καλή σας επιτυχία διαγωνιζόμενοι {#emotions_dlg.biggrin}


    pianist999
    03.06.2015, 00:44
    υπεροχα τραγουδια...πραγματικά υπεροχα και τα απολαυσαμε ολα ομως αγαπητη mary_omikron τι εγινε με τους ψηφους τους τελικους στο τελευταιο 8ο γκρουπ? μεχρι και το τελευταιο λεπτο (εχω φωτογραφήσει μεσω κινητου τα αποτελεσματα) ήταν διαφορετική η βαθμολογια απο τους τελικους βαθμους και εξηγουμαι... ΜΟΙΡΟΛΟΓΙ ΗΤΑΝ 399 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 388 ΦΟΝΙΚΟ ΗΤΑΝ 353 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 353 ΠΑΡΕ ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΗΤΑΝ 327 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 327 ΜΑΣΤΙΧΑ.. ΗΤΑΝ 306 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 306 ΦΥΛΑΚΙΣΜ.ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ 295 ΓΚΡΙΖΟ ΤΟΠΙΙΟ ΗΤΑΝ 273 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 272 ΤΑΞΙΔΙ..ΗΤΑΝ 272 ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΗΤΑΝ 266 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 266 ΖΩΗ ΗΤΑΝ 262 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 261 ΤΑΞΙ ΔΙΠΛΗ ΤΑΡΙΦΑ ΗΤΑΝ 256 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 256 και έτσι η τελική τους κατάταξη αλλαξε .. θα μπορουσατε να μας εξηγήσετε πως εγινε αυτό? ευχαριστώ εκ των προτέρων
    medolover
    03.06.2015, 00:49
    symfono me ton pianist999!!! ekei pou parakolothousame ta apotelemata ta telika xafnika afta allazoyn. Yparxei kapoia exigisi gia afto??
    medolover
    03.06.2015, 00:53
    pos kai den perastikan oi telikoi vathmoi se olous tous diagonizomenous?? entaxei fandazomai gia tous 5 protous den allaxan kai polla ...alla gia tous ypoloipous ti egine kai allaxan ???
    jorge
    03.06.2015, 00:58

    Στις 00:01 τρέχει για τελευταία φορά ο αλγόριθμος, γι' αυτό και πιθανό να είδατε μερικές διαφοροποιήσεις συγκριτικά με τη βαθμολογία στις 12 ακριβώς.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 03-06-2015 00:58 ]


    medolover
    03.06.2015, 01:04
    efxaristo poli jorge me kalipses..
    loukas76gr
    03.06.2015, 01:04
    Jorge, όταν τελειώσει ο διαγωνισμός νομίζω ότι είναι δίκαιο να εξηγήσεις στους διαγωνιζομένους τα σχετικά με τον αλγόριθμο και τη λειτουργία του. Ίσως και σε εμάς που ψηφίζουμε, μήπως και κάναμε κάποια γκάφα.
    jorge
    03.06.2015, 01:28
    Ο αλγόριθμος Λουκά θα είναι η βάση και για μελλοντικούς διαγωνισμούς, επομένως δε θα δημοσιοποιηθεί ο τρόπος που λειτουργεί. Γκάφες πάντως δεν τιμωρεί, να είσαι σίγουρος γι' αυτό

    Καλό Τελικό σε όσους συμμετέχουν, εύχομαι να το χαρούμε όλοι.
    KRISTHESS
    03.06.2015, 01:39
    Nα πω κάτι που νομίζω πρέπει να ληφθεί υπόψη στον τελικό. Πλέον τα τραγούδια είναι γνωστά σε όσους έχουμε ψηφίσει. Επομένως θεωρώ ότι το στοιχείο της γρήγορης ψήφου χωρίς περαιτέρω ακρόαση για κάποιους δε θα πρέπει να λειτουργήσει σε βάρος τους. Αυτό το επισημαίνω για να μην υπάρξουν πάλι παρατράγουδα όπως με τον Κώστα Άγα..
    KRISTHESS
    03.06.2015, 01:50

    Παράθεση:

    Το μέλος pianist999 στις 03.06.2015, 00:44 έγραψε...

    υπεροχα τραγουδια...πραγματικά υπεροχα και τα απολαυσαμε ολα ομως αγαπητη mary_omikron τι εγινε με τους ψηφους τους τελικους στο τελευταιο 8ο γκρουπ? μεχρι και το τελευταιο λεπτο (εχω φωτογραφήσει μεσω κινητου τα αποτελεσματα) ήταν διαφορετική η βαθμολογια απο τους τελικους βαθμους και εξηγουμαι... ΜΟΙΡΟΛΟΓΙ ΗΤΑΝ 399 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 388 ΦΟΝΙΚΟ ΗΤΑΝ 353 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 353 ΠΑΡΕ ΜΕ ΜΑΚΡΙΑ ΗΤΑΝ 327 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 327 ΜΑΣΤΙΧΑ.. ΗΤΑΝ 306 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 306 ΦΥΛΑΚΙΣΜ.ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ 295 ΓΚΡΙΖΟ ΤΟΠΙΙΟ ΗΤΑΝ 273 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 272 ΤΑΞΙΔΙ..ΗΤΑΝ 272 ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΗΤΑΝ 266 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 266 ΖΩΗ ΗΤΑΝ 262 ΚΑΤΕΛΗΞΕ 261 ΤΑΞΙ ΔΙΠΛΗ ΤΑΡΙΦΑ ΗΤΑΝ 256 ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ 256 και έτσι η τελική τους κατάταξη αλλαξε .. θα μπορουσατε να μας εξηγήσετε πως εγινε αυτό? ευχαριστώ εκ των προτέρων

    Πάντως αγαπητέ μου φίλε...μάλλον.. για να έχεις αυτή την απορία..πάει να πει ότι δεν παρακολούθησες καθόλου τα υπόλοιπα γκρουπ και το διαγωνισμό συνολικά..Smile Ελπίζω στον τελικό να ακούσεις όλα τα τραγούδια και να τα βαθμολογήσεις χωρίς..παρωπίδες.. και χωρίς να κοιτάς ..βαθμολογίες. Είναι σαφώς πιο ωραία η ακρόαση!


    geo321
    03.06.2015, 02:52

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 03.06.2015, 01:39 έγραψε...

    Nα πω κάτι που νομίζω πρέπει να ληφθεί υπόψη στον τελικό. Πλέον τα τραγούδια είναι γνωστά σε όσους έχουμε ψηφίσει. Επομένως θεωρώ ότι το στοιχείο της γρήγορης ψήφου χωρίς περαιτέρω ακρόαση για κάποιους δε θα πρέπει να λειτουργήσει σε βάρος τους. Αυτό το επισημαίνω για να μην υπάρξουν πάλι παρατράγουδα όπως με τον Κώστα Άγα..

    Kriss μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω με αυτο που λες,τα τραγουδια που περασαν στο τελικο τα συγκρινες με αλλα τραγουδια,τωρα στο τελικο συγκρινεις εκ νεου αυτα τα 5 τραγουδια καθε ομιλου μεταξυ τους!ειναι δηλαδη σαν να υπαρχει ενας 9ος ομιλος.

    Με λιγα λογια με αυτο που λες,εφοσον ακουσες και τα 8 γκρουπ θα μπορουσες χωρις καν να ακουσεις ξανα τα τραγουδια του τελικου να μεταφερεις τα αστερια που ειχες δωσει στα τραγουδια καθε γκρουπ.

    Μα εαν το κανουν ολοι ετσι,τοτε δεν εχει καμια ουσια ο τελικος,διοτι αυτο το τραγουδι που εχει παρει τις πιο πολλες ψηφους απ ολα τα γκρουπ θα ηταν ηδη πρωτο,αρα δεν θα ειχε καμια ουσια ο τελικος ως τελικος.


    Promhtheas
    03.06.2015, 08:34

    Καλημερα και απο εμενα!Συγχαρητηρια στο MH για τον διαγωνισμο,ολα δειχνουν να εχουν προβλεφθει και ο περιφημος "αλγοριθμος" δειχνει να λειτουργει και να φιλτραρει σε μεγαλο ποσοστο τις cheat ψηφους!Welldone παιδια..

    Η δικη μου προταση για τους μελοντικους διαγωνισμους ειναι η εξης: Καθως διαπιστωσα πως οι περισσοτεροι δημιουργοι που συμμετειχαν ηταν ερασιτεχνες με προσωπικες παραγωγες σε home studio ή ακομα και καποιοι με ηχογραφησεις προβας,θεωρω πως θα ηταν καλο σε ολους οσους περασουν στον τελικο,να εχουν δικαιωμα update της συμμετοχης τους...αν δηλαδη εχουν προχωρησει σε αλλαγες στην παραγωγη,στο master,στην ενορχηστρωση ,ακομα και στην μουσικη ή στους στιχους να μπορουν να ανεβαζουν για τον τελικο τα κομματια τους στην πιο προσφατη μορφη...ολοι οσοι ασχολουμαστε με την home studio παραγωγη ξερουμε οτι ακομα και οταν κυκλοφορησει επισημα ενα κομματι,εμεις ακομα σκαλιζουμε το μιξ και λεμε πως αυτο θα μπορουσαμε να το ειχαμε γραψει καλυτερα...Ακομα και ο ερμηνευτης θα μπορουσε να αλλαξει..αν δηλαδη εχω γραψει ενα αριστουργημα το οποιο ομως τραγουδαω ο ιδιος και ειμαι μετριος,γιατι να μην το ανεβασω στον τελικο με ενα αλλο ερμηνευτη που πιθανοτατα θα το απογειωσει?Με τον τροπο αυτο επισης οι ακροατες θα ειχαν καινουργιο ενδιαφερον καθως πιθανοτατα να ακουγαν καλυτερες (ή χειροτερες) εκδοσεις των κομματιων που ψηφισαν...απλα ισως ο τελικος θα επρεπε να εχει μια εβδομαδα κενο απο τον ημιτελικο για να προλαβουν οι διαγωνιζομενοι να ξαναυποβαλουν τα βελτιωμενα τους τραγουδια! Τι λετε? 

    υ.γ. περιμενω και τον διαγωνισμο των instrumental κομματιων.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Promhtheas, 03-06-2015 08:54 ]