ελληνική μουσική
    671 online   ·  210.833 μέλη

    Ποια τραγούδια του διαγωνισμού ξεχωρίζετε;

    caccess
    28.05.2015, 20:15

    1. Zωή

    2. Φυλακισμένες Ελπίδες

    3. Μοιρολόγι

    Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά


    sillia
    29.05.2015, 19:17

    Μοιρολόγι ... Ταξίδι σε φόντο μπλε ... Ζωή ... Φονικό ... Φυλακισμένες ελπίδες ...και Πάρε με μακρυά τα τραγούδια που προσωπικά μου άρεσαν !

    Συμπληρώνω την λίστα μου με Τα όρια ... Γκρίζο τοπίο ... Πεθύμησα ... Αφιέρωση ... Που να φανταστώ ... Μην ξεχνάς!

    Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά και καλή συνέχεια είτε περάσουν είτε όχι στον τελικό!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 29-05-2015 19:57 ]


    sillia
    29.05.2015, 22:41

    "Mια Πτώση" το τραγούδι αυτό υπάρχει και στον 3ο Διαγωνισμό 5ος όμιλος 9η θεση !


    KRISTHESS
    30.05.2015, 19:43

    ωχ..άντε πάλι... Σίγουρα είναι το ίδιο?? αλλά τέτοια σύμπτωση με τέτοιο πρωτότυπο τίτλο?? Ρε σεις αγαπημένοι μου δημιουργοί...τι είναι αυτά που κάνετε?

    Τελικά επιβεβαιώθηκε. Είναι το ίδιο.. Ειλικρινά δεν μπορώ να σας καταλάβω .. Πόσες φορές πρέπει να διαγωνιστεί το ΙΔΙΟ κομμάτι?? Μία δε σας φτάνει? Άλλο δεν έχετε?? Και κάνετε και dislike σε κάποιον που το επισήμανε , λες και δεν διαβάσατε τους όρους. Τι να πω.

    Ας το δει ο αντμιν και ας βάλει τα πράγματα σε τάξη.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 30-05-2015 19:49 ]


    KRISTHESS
    30.05.2015, 19:55
    και για να πάμε και στα πιο ευχάριστα.. Θεωρώ ότι το "ΜΟΙΡΟΛΟΓΙ" του τελευταίου γκρουπ θα κονταροχτυπηθεί στον τελικό για την πρώτη θέση. Είναι υπέροχο τραγούδι. Μπράβο για μία ακόμα φορά στους συντελεστές του. Αφήνει την πιο γλυκιά αίσθηση για την ποιότητα αυτού του διαγωνισμού, μετά από 300 κομμάτια. Τα συγχαρητήριά μου.
    sillia
    30.05.2015, 20:30

    Είναι σίγουρο  kristhess. Σε άλλη περίπτωση δεν θα το έγραφα !


    KRISTHESS
    30.05.2015, 20:51
    ξέρω Σιλλια μου..το έψαξα και γω .. έχεις δίκιο. Εξού και τροποποίησα το παραπάνω μήνυμά μου!
    THANOS35
    01.06.2015, 22:43

    Πολλά όμορφα τραγούδια και αυτός ο όμιλος.. πραγματικά με την ολοκλήρωση  και αυτού του ομίλου θεωρώ ότι πρέπει να δώσω πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους δημιουργούς  με μεγαλύτερο ή λιγότερο,αν θέλετε, "ταλέντο", διότι είμαι σίγουρος ότι σ'αυτόν το διαγωνισμό κατέθεσαν κάτι από την ψυχούλα τους! 

    Στο προκείμενο τώρα. Τα τραγούδια που βαθμολόγησα με πεντάστερο, καθώς μου άρεσαν πολύ, ήταν τα παρακάτω. "Που να φανταστώ","Φονικό","Συννεφάκι","Φυλακισμένες Ελπίδες", "Μαστίχα" και φυσικά το εξαίσιο "Μοιρολόγι". 

    Πολλά συγχαρητήρια στους συναδέλφους δημιουργούς, καλή επιτυχία σε όσους περάσουν στο τελικό και καλή συνέχεια με όμορφες δημιουργίες πάντα στους υπόλοιπους!! Παιδιά μη σταματάτε να γράφετε!Και ποτέ μην απογοητεύεστε! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους για την κατάθεση ψυχής!{#emotions_dlg.clap}


    DespinaAlexopoulou
    02.06.2015, 23:54

    Μαζι με την ανοιξη,  μας αποχαιρέτησε και το 8ο γκρουπ το οποιο ειχε και αυτο αρκετες αξιόλογες  δημιουργίες. Ξεχώρισα τα :ζωη, φυλακισμενες ελπίδες, φονικό, μοιρολογι, θάλασσες, χαμενη πυξίδα,ταξι διπλη ταριφα, μαστίχα, συννεφάκι . Μου αρεσαν επισης μαγικος βυθός γκριζο τοπίο, παρε με μακρια, ταξιδι σε φοντο μπλε. Και αλλα βέβαια αρκετά πχ πεθυμησα, αστέρια, αφιερωση. Συγχαρητήρια  σε ολους ανεξάρτητα βαθμολογίας.

    Ανυπομονούμε να ξαναθυμηθούμε τα τραγουδια που ξεχωρίσαμε . Πράγματι θα είναι πολύ δύσκολο να διαλέξουμε αναμεσα σε τοσο όμορφα τραγούδια.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DespinaAlexopoulou, 03-06-2015 00:55 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DespinaAlexopoulou, 03-06-2015 09:10 ]


    iatriko1974
    03.06.2015, 12:36
    ...Ολοκληρώθηκε λοιπον και το τελευταιο γκρουπ τραγουδιων και τωρα θα ήθελα να μοιραστώ με όλους σας , τα συναισθήματα μου ... Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω την μητέρα μου που με δική της πρωτοβουλία "ανέβασε" το τραγούδι μου στον διαγωνισμό αυτόν . Σήμερα το έμαθα (δεν ήθελε να υποστώ την διαδικασία της ψηφοφορίας και της αγωνίας). Οπότε σήμερα άκουσα και τα υπόλοιπα τραγούδια του γκρουπ(υπόσχομαι ότι εν καιρώ θα ακούσω όλου του διαγωνισμου) Ευχαριστώ όλους εκείνους που έδωσαν την ευκαιρία στην δημιουργία μου να ακουστεί και ακόμη περισσότερο , πολλά ευχαριστω σε όσους με τίμησαν με την ψήφο τους Για μένα η δημιουργία μουσικής και στίχων είναι όπως όταν πηγαίνω με τους φίλους μου για μπάσκετ , τρελή ευχαρίστηση και βέβαια δεν το βλέπω επαγγελματικά όπως οι περισσότεροι της παρέας σας που είστε ενεργοί επαγγελματίες... Εύχομαι καλή επιτυχία σε όσα τραγούδια προκρίθηκαν Ο νέος σας fun της ιστοσελίδας αυτης Παύλος Ασπρογέρακας μαθητής στ' δημοτικού
    iatriko1974
    03.06.2015, 14:45

    Σας ευχαριστώ πολύ για την προσωπική σας άποψη !!

    Εκτιμώ ακόμη περισσότερη την κρίση σας γιατί από ένα γρήγορο διάβασμα των λεγομένων σας κατά την διάρκεια του διαγωνισμού , αντιλαμβάνομαι ότι "το έχετε " που λέμε και εμείς μεταξύ μας οι φίλοι

    Επίσης το γεγονός ότι σας "γοητεύει" ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΒΑΡΔΗΣ με κάνει να σας συμπαθώ ακόμη περισσότερο αν και δεν σας γνωρίζω γιατί είναι , μαζί τον ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΡΙΟ , τα βασικά μου ακούσματα..

    Να είστε καλά !!


    jorge
    04.06.2015, 00:58

    Κλειδώνεται προκειμένου η συζήτηση να συνεχιστεί με τα τραγούδια του Τελικού, ΕΔΩ.