ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.845 μέλη

    Ερώτηση για δημιουργία Demo

    Boobes
    19.03.2015, 00:31

    Ποσα κομματια πρεπει να εχω για να τα παραδωσω σε μια δισκογραφικη? 1.2.3?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 19-03-2015 01:36 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    geo321
    19.03.2015, 19:05

    Φιλε μου συνηθως στελνεις 4,καλυτερα ομως να μην τα δωσεις απλα,αλλα να κλεισεις ενα ραντεβου με ενα παραγωγο που βγαζει τραγουδια με το δικο σου στυλ,οχι δηλαδη με οποιον να ναι.

    Συνηθως η σειρα πρεπει να ειναι ως εξης...........το πρωτο σου τραγουδι πρεπει να ειναι το δευτερο καλυτερο σου το τελευταιο να ειναι το καλυτερο σου και τα 2 τραγουδια στην μεση να ειναι αρκετα καλα.Ξεκινας δηλαδη ομορφα και στο τελος αφηνεις οσο το δυνατον την καλυτερη εντυπωση,με το πιο δυνατο σου χαρτι.

    Να σε πληροφορησω ομως οτι ακομα κι αν καποιος ενδιαφερθει να στα βγαλει σε σιντι τα τραγουδια θα πρεπει να ειναι επιπεδου δισκου και οχι ντεμο.

    Να ξερεις ομως πως καμια εταιρεια σημερα δεν βαζει λεφτα απο την τσεπη της,οσο καλος και να ειναι καποιος εκτος απο σπανια φαινομενα.

    Σου ευχομαι το καλυτερο..............


    Boobes
    20.03.2015, 00:06
    Δηλαδη 4 κομματια πρεπει να βγαλω? Ελεγα να παω μολις τα βγαλω στις δισκογραφηκες να τα δωσω αυτοπροσωπος...καλητερα ειναι με ραντεβου?
    geo321
    20.03.2015, 00:57

    Θα πας εκει και θα ζητησης ενα ραντεβου με καποιο παραγωγο που ασχολειτε με το στυλ των τραγουδιων σου,για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα τα αφησεις απλα και δεν θα τα ακουσει κανεις,γιατι συνηθως σου λενε τα ακουσαμε δεν μας αρεσε και δεν τα εχει ακουσει κανεις.

    Ακομα και αν δεν σε δεχτει καποια εταιρεια θα μπορεις να κανεις ερωτησεις στο παραγωγο του τυπου,τι δεν σας αρεσε?τι πρεπει να κανω ωστε να γινουν καλυτερα,ετσι θα εχεις κερδισει τουλαχιστον εμπειριες.


    Boobes
    20.03.2015, 02:31
    Καταλαβα θα κλεισω ραντεβου με τις δισκογραφικες και θ παραδωσω τα κομματια μου σε παραγωγο...αν καταλαβα σωστα
    Post αρνητικής αξιολόγησης