ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.832 μέλη

    Γελοίοι στίχοι από το Έντεχνο

    megaloserwtikos
    30.10.2006, 01:06
    Ο Λιδάκης το έχει πει. (Είναι με ι , ίσως το μπερδεύεται από το Λύδι α)

    Είναι από τους 4 κύκλους τραγουδιών, (1995).
    Οι στίχοι είναι του Θοδωρή Γκόνη και η μουσική του Τάσου Γκρους.
    Λέγεται "Μαρτυρία'' ειναι δε το τρακ 5 του δεύτερου cd (είναι διπλό).

    Θα βάψω τις πατούσες μου
    στα κόκκινα με χένα
    σαν πυρκαγιά να καίγομαι
    σαν έρχομαι σε σένα.

    Θα βρω της Τύρου τις βαφές
    την πορφυρή τη σκόνη
    θα πάρω χρώμα άλικο
    απ' του Χριστού τη ζώνη

    Ρούχο, ρούχο, αχ κόκκινο μου ρούχο
    κρύψε, κρύψε τις πληγές τις χίλιες που 'χω.

    κ.τ.λ.

    (Από τους καλύτερους δίσκους του Λιδάκη...)


    Yperoptis
    31.10.2006, 10:43
    Σε ευχαριστώ megaloserwtikos. Η αλήθεια είναι πως δεν το είχα ακούσει ολόκληρο. Τώρα που το διαβάζω ολόκληρο μου βγάζει νόημα. Αν και όταν τελικά απομονωνεις ένα στίχο πολλά μπορούν να φανούν αστεία. Και όντως το συγκεκριμένο στιχάκι είναι αστείο από μόνο του. Αναθεωρώ...
    Yperoptis
    31.10.2006, 10:53
    Παράθεση:

    Το μέλος megaloserwtikos στις 30-10-2006 στις 00:37 έγραψε...

    Μετά από πολύωρη ωριμότερη σκέψη, απόψε αναθεωρώ τις απόψεις μου.

    Ποπ σκύλος είναι ο μικρόσωμος σκυλάκος του σαλονιού που όλοι αγαπάμε.
    Λαικός σκύλος είναι ο αδέσποτος μεγάλου μεγέθους, συνήθως τον τρέμουμε.
    Ελαφρολαικός σκύλος είναι ο μεγαλόσωμος σκύλος σπιτιού. (η κήπου)...
    Βαρύς λαικός είναι ο τεμπέλης γίγαντας που κοιμάται...
    Παραδοσιακός είναι ο σκύλος του τσοπάνη.
    Χέβυ μέταλ μάλλον είναι του κυνηγού.

    Δεν μπορώ να βρω ποιός είναι ο έντεχνος και από αυτό προκύπτει ότι δεν είναι σαφές τελικά τι εστί έντεχνο....


    Να βοηθήσω;
    Έντεχνος σκύλος είναι ο κλασικός αδέσποτος που γαυγίζει τα αυτοκίνητα γιατί ακόμα δεν έχει καταλάβει τη διαφορά μεταξύ αυτοκινήτου και λαικού σκύλου...
    sentoni
    01.11.2006, 17:14
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 23-10-2006 στις 15:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 23-10-2006 στις 09:55 έγραψε...

    Όχι το προτιμώ τοο "λέει λέει"(μάλιστα δεν καταλαβαίνω σε ένα σημείο τι λέει! "σε ψηλά πατώματα τραγουδάει"????Ποτέ δεν κατάλαβα!)

    Όμως το σεντόνι και το άλλο που λέει(πάλι του κότσιρα) "έλα να φύγουμε από το Σάββατο ως τη Δευτέρα"? Γενικά ο πρότελευταίος δίσκος του κότσιρα αν και θεωρείται έντεχνος είχε τέτοιου ύφους τραγουδάκια.




    Λέει, λέει, λέει,όλα τα μετράει
    στα ψηλά μπαλκόνια τραγουδάει
    πέφτει χαμηλά παραπατάει
    λέει, λέει, λέει,
    μα όταν σταματήσουν τα ρολόγια
    όλ’ αυτά θα μείνουνε στα λόγια
    βγες λοιπόν, ψυχή μου, απ’ τα υπόγεια
    μπας και δεις το φως τ’ αληθινό

    δεν λέει κάτι για πατώματα….

    Επίσης δεν νομίζω ότι το 30 και κάτι,είχε τέτοιου ύφους(όπως λες)τραγούδια
    Το τραγούδι με το ‘’σαββατο’’ και την ''Δευτέρα’’ είναι αυτό που λέει:

    ''Τράβηξε στο χάρτη μια γραμμή
    κι άστην όπου θέλει να μας βγάλει
    κι αν ο θησαυρός δεν είναι εκεί,
    θα ‘ναι ο δρόμος κέρδος πάλι.''

    Πολύ εύκολα κρίνετε μια συνολική δουλεια,από ένα στίχο!!!

    ΚΑΘΕ ΜΗΝΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ. . .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 23-10-2006 09:57 ]





    Κοίταξε ο Κότσιρας μ'αρέσει πάρα πολύ, είναι από τους πιο αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Το 30+κάτι ήταν ένα άλμπουμ που με απογοήτευσε.... Μπορεί το τραγούδι που ανέφερα και μου παραθέτεις το κουπλέ να μην ήταν γελοίο, παράξενο όπως θες πες στο.... Όμως ήταν στίχοι που δε με άγγιξαν ποτέ. Το "σεντόνι" όμως πραγματικά από στίχο μου φαίνεται πως υστερει(?) να το πω? κάτι μου κάνει ο στίχος, δε μου κολλάει....

    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-10-2006 17:04 ]







    . . . Τώρα αν εγώ αναφερθώ στο σεντόνι του Κότσιρα θα γίνω γραφική ;
    (Εδώ είχε την τιμητική του στο Μέγαρο - απλά σ' ενημερώνω ) δεν σε καταλαβαίνω ειλικρινά . . . Σε τι υστερεί το σεντόνι ; σε τι δεν σου κάνει ο στίχος και που δεν σου κολλάει ; Δηλαδή απο τόόόόόόόόσα τραγούδια τόόόόόόσων τραγουδιστών αυτό σου ήρθε στο νου ; Το "αναρωτιέμαι που να'σαι" πραγματικά είναι γελοίο . . . Ναι ναι το ξέρω είμαι μισαλλόδοξη, αγενέστατη, υπερβολική, επαναλαμβάνομαι και νευριάζω όλους εσας που έχετε δικαίωμα και γνώμη και άποψη . . . . θαμπώθηκα !
    Tsouxtra-is-back
    01.11.2006, 19:21
    Ας μου διευκρινήσει κάποιος τι εννοει ο ποιητής με την λέξη "έντεχνο". Δηλαδή όλα τα άλλα είδη μουσικής είναι α-τεχνα ?
    Αϊντε γιατί πολλά τουφέκια πέφτουν γι' αυτή την έρμη την ποιότητα και χάνει και το νόημά της ώς λέξη. Άσε που έχουν βρεί εκεί στέγη κάτι άφωνοι και ατάλαντοι μόνο και μόνο επειδή φόρεσαν το κουστουμάκι του σοβαρού και του "ρε ξέρεις ποιός είμαι εγώ..."

    Γελοίοι στίχοι υπάρχουν σε όλα τα είδη μουσικής.....Αρκεία να θυμηθούμε και κάτι ροκάκια του συρμού....και του θορύβου άνευ ουσίας και σημασίας με τα βαρύγδουπα νοήματα - και καλά.......



    Πάντα φιλικά και με την συνηθισμένη όρεξη γιατρέ μου.....



    Melissanthi
    02.11.2006, 02:32
    Ας μου συγχωρεθούν τα παρακάτω λόγια:

    Παρόλο που είναι μακράν ο αγαπημένος μου ποιητής και κατ'εμέ η μεγαλύτερη λογοτεχνική ιδιοφυία (μαζί με τον Καζαντζάκη), δεν αντέχω, θα τον καρφώσω!

    Ορισμένους στίχους του Ελύτη θεωρώ πραγματικά "άκυρους" (δεδομένης και της αδιαμφισβήτητης εμβέλειας και ποιότητάς του),
    Παραδείγματος χάριν, κάθε φορά που διαβάζω το "Άξιον Εστί" δεν μπορώ να μην με πιάσει νευρικό γέλιο κάθε φορά που ανταμώνω το στίχο:
    "Και ο στιφός στα δόντια επίορκος δυόσμος" !!
    Ή όταν διαβάζω αυτό το

    "Ανάμεσα Σύρο και Τζια
    μικρή φυτρώνει νεραντζιά
    είναι η μικρή μου η κοπελιά"

    ή το "Ντούκου-ντούκου μηχανάκι/ ντούκου το παληό μεράκι/Πάμε στην Αγια Μαρίνα με την όμορφη βενζίνα"....

    Είναι σαν να βγήκε από το Αναγνωστικό της Β' Δημοτικού!

    semplice
    02.11.2006, 02:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 02-11-2006 στις 02:32 έγραψε...

    Ας μου συγχωρεθούν τα παρακάτω λόγια:

    Παρόλο που είναι μακράν ο αγαπημένος μου ποιητής και κατ'εμέ η μεγαλύτερη λογοτεχνική ιδιοφυία (μαζί με τον Καζαντζάκη), δεν αντέχω, θα τον καρφώσω!

    Ορισμένους στίχους του Ελύτη θεωρώ πραγματικά "άκυρους" (δεδομένης και της αδιαμφισβήτητης εμβέλειας και ποιότητάς του),
    Παραδείγματος χάριν, κάθε φορά που διαβάζω το "Άξιον Εστί" δεν μπορώ να μην με πιάσει νευρικό γέλιο κάθε φορά που ανταμώνω το στίχο:
    "Και ο στιφός στα δόντια επίορκος δυόσμος" !!
    Ή όταν διαβάζω αυτό το

    "Ανάμεσα Σύρο και Τζια
    μικρή φυτρώνει νεραντζιά
    είναι η μικρή μου η κοπελιά"

    ή το "Ντούκου-ντούκου μηχανάκι/ ντούκου το παληό μεράκι/Πάμε στην Αγια Μαρίνα με την όμορφη βενζίνα"....

    Είναι σαν να βγήκε από το Αναγνωστικό της Β' Δημοτικού!




    Melissanthi άκυρο βλέπω εγώ αυτό που έγραψες.
    Σε καμία περίπτωση δεν έχουν κάτι το γελοίο οι στίχοι του Ελύτη.
    Ισα ίσα που είναι πανέμορφοι.Δεν θα μπορούσε άλλος εκτός απο τον
    Ελύτη να φέρει τη νεραντζιά και την Τζια τόσο κοντά και μάλιστα να
    μελοποιηθεί υπέροχα αυτός ο στίχος...
    Εκτιμώ πως σε έχει επηρεάσει ο "πολύς" Σεφέρης αν κρίνω μάλιστα και από την
    υπογραφή σου.Τα βλέπει διαφορετικά τα πράγματα ο ένας και διαφορετικά ο άλλος.
    Θα σου πρότεινα να αυξήσεις τον Ελύτη και να μειώσεις τον Σεφέρη στο διάβασμα σου και για την ηλικία σου.Εν ολίγοις μην ψάχνεις (ντε και σώνει)
    το εξεζητημένο και το "δύσκολο" για να σε εκφράσει.
    Φιλικά πάντα




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 02-11-2006 02:57 ]


    Melissanthi
    02.11.2006, 16:07
    Φιλικά πάντα, νομίζω ότι ξεκαθάρισα στο post μου ποια είναι η σχέση μου με τον Ελύτη και ποια γνώμη έχω για το έργο του απλά θεωρώ αυτούς τους στίχους -κι επιμένω- γελοίους.
    Και όχι δεν διαβάζω Σεφέρη, απλώς μου άρεσε η συγκεκριμένη φράση.

    Υ.Γ Με εκνευρίζουν τα κηρύγματα. Ο κάθε λογικός άνθρωπος έχει επίγνωση των επιλογών του και μπορεί να κρίνει ο ίδιος (χωρίς τη βοήθεια ανθρώπων μεγαλύτερης ηλικίας) τι προτιμά και τι απορρίπτει. ότι κάποιος είναι 18 δε σημαίνει ότι χρίζει πνευματικού καθοδηγητή
    semplice
    02.11.2006, 16:54
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 02-11-2006 στις 16:07 έγραψε...

    Φιλικά πάντα, νομίζω ότι ξεκαθάρισα στο post μου ποια είναι η σχέση μου με τον Ελύτη και ποια γνώμη έχω για το έργο του απλά θεωρώ αυτούς τους στίχους -κι επιμένω- γελοίους.
    Και όχι δεν διαβάζω Σεφέρη, απλώς μου άρεσε η συγκεκριμένη φράση.

    Υ.Γ Με εκνευρίζουν τα κηρύγματα. Ο κάθε λογικός άνθρωπος έχει επίγνωση των επιλογών του και μπορεί να κρίνει ο ίδιος (χωρίς τη βοήθεια ανθρώπων μεγαλύτερης ηλικίας) τι προτιμά και τι απορρίπτει. ότι κάποιος είναι 18 δε σημαίνει ότι χρίζει πνευματικού καθοδηγητή


    Melissanthi με παρεξήγησες.ΚΑι να σου πω και κάτι άλλο?"Αμάν" !!επιτέλους με αυτόν τον υπέρμετρο εγωισμό μας που θίγεται με το παραμικρό!!! Δεν είναι μόνο
    ο δικός σου.Είναι καιο δικός μου και των περισσοτέρων αν όχι όλων κάποιες φορές.
    Με ενόχλησε που έβαλες στίχους του Ελύτη σε αυτό το τόπικ"Γελοίοι στίχοι από το έντεχνο-Κανενός είδους κήρυγμα δεν ήθελα να κάνω.Το ξεκαθαρίζω αυτό.
    Και η πρόταση που σου έκανα ήταν όντως φιλική.Νόμιζα πως εντρυφούσες στον
    Σεφέρη(η αδελφή μου πριν λίγο καιρό έγραψε βιβλίο με σημειώσεις πάνω σε έργα
    του-ειδικά πάνω στα σύμβολα που χρησιμοποιεί ο Σεφέρης και έχω.. τραυματική εμπειρία σε αυτό το θέμα σε σχέση με την συμπεριφορά της εκείνο τον καιρό)
    Αυτά .Χαλάρωσε και να ξέρεις πως δεν είναι κακό να παραδεχόμαστε τα λάθη μας
    όποτε αυτά γίνονται αντιληπτά από εμάς.Το έχω κάνει και εγώ εδώ μέσα αρκετές φορές.Αν διαβάσεις θα το διαπιστώσεις.Και τώρα το κάνω που σου λέω "οκ sorry δεν ήξερα και έβγαλα γρήγορα συμπεράσματα για το τι διαβάζεις και τι όχι".
    Αυτά και έγραψα και πολλά σίγουρα.Γεια σου ,καλή συνέχεια.

    Melissanthi
    02.11.2006, 19:54
    1). Είτε σε ενόχλησε, είτε όχι για μένα οι στίχοι αυτοί θα παραμείνουν αστείοι στη συνείδησή μου. Άλλωστε, αν διάβασα καλά το topic έλεγε να γράψουμε κάποιους έντεχνους στίχους που ΘΕΩΡΟΥΜΕ γελοιους. Από κει και πέρα, εγώ καταλαβαίνω ότι ο καθείς γράφει στίχους που ο ίδιος θεωρεί γελοίους χωρίς να κρίνει τα posts των άλλων. Ο megaloserwtikos π.χ έγραψε ότι τον ενοχλεί η φράση "Δυο φιλαράκια έφαγες και θέλεις να τα φας" από τραγούδι της Αλεξίου. Εμένα αντίθετα μου αρέσει. Από κει και πέρα δεν το έκανα και θέμα.. Δεν έπεσα επάνω του να τον φάω. Τους θεωρεί αστείους? Δικαίωμά του. Δεν το σχολίασα και φρόντισα να γράψω τους στίχους που ενοχλούν εμένα. Αυτό πιστεύω άλλωστε πώς είναι και το πνεύμα του topic.

    2). Κι αυτό που με ενόχλησε περισσότερο ήταν η "συμβουλή" σου: "Να αυξήσεις τον Ελύτη και να μειώσεις τον Σεφέρη". Να προσθέσω κι ένα κουταλάκι Εμπειρίκο? Μια ιδέα από Καβάφη? Ή θα γίνει πολύ βαρύ? Και δεν θίγεται ο εγωισμός μου, αλλά αυτοί οι 'εξυπνακισμοί' με τσατίζουν απίστευτα. Και ο Γεωργουσόπουλος να διάβαζε αυτά που έγραψα πιο ήπια θα με "συμβούλευε"...

    3). Αν θεωρείς ότι μίλησα απότομα είναι γιατί ενώ δεν είχες διαβάσει τι έγραφε το post μου, με παρότρυνες να μην επηρεάζομαι από τον Σεφέρη και να ασχοληθώ πιο πολύ με τον Ελύτη. Αφού το γράφω ξεκάθαρα ο άνθρωπος: "Ο Ελύτης είναι μακράν ο αγαπημένος μου ποιητής".άρα έχω κάποιο δίκιο.
    semplice
    02.11.2006, 20:52
    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 02-11-2006 στις 19:54 έγραψε...

    1.

    2).

    3). άρα έχω κάποιο δίκιο.




    Εχεις δίκιο Melissanthi μου.Πιες μια μπυρίτσα τώρα.Κερνάω



    Κωνσταντίνος Γεωργουσόπουλος
    maspa
    02.11.2006, 21:12
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 01-11-2006 στις 17:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 23-10-2006 στις 15:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 23-10-2006 στις 09:55 έγραψε...

    Όχι το προτιμώ τοο "λέει λέει"(μάλιστα δεν καταλαβαίνω σε ένα σημείο τι λέει! "σε ψηλά πατώματα τραγουδάει"????Ποτέ δεν κατάλαβα!)

    Όμως το σεντόνι και το άλλο που λέει(πάλι του κότσιρα) "έλα να φύγουμε από το Σάββατο ως τη Δευτέρα"? Γενικά ο πρότελευταίος δίσκος του κότσιρα αν και θεωρείται έντεχνος είχε τέτοιου ύφους τραγουδάκια.




    Λέει, λέει, λέει,όλα τα μετράει
    στα ψηλά μπαλκόνια τραγουδάει
    πέφτει χαμηλά παραπατάει
    λέει, λέει, λέει,
    μα όταν σταματήσουν τα ρολόγια
    όλ’ αυτά θα μείνουνε στα λόγια
    βγες λοιπόν, ψυχή μου, απ’ τα υπόγεια
    μπας και δεις το φως τ’ αληθινό

    δεν λέει κάτι για πατώματα….

    Επίσης δεν νομίζω ότι το 30 και κάτι,είχε τέτοιου ύφους(όπως λες)τραγούδια
    Το τραγούδι με το ‘’σαββατο’’ και την ''Δευτέρα’’ είναι αυτό που λέει:

    ''Τράβηξε στο χάρτη μια γραμμή
    κι άστην όπου θέλει να μας βγάλει
    κι αν ο θησαυρός δεν είναι εκεί,
    θα ‘ναι ο δρόμος κέρδος πάλι.''

    Πολύ εύκολα κρίνετε μια συνολική δουλεια,από ένα στίχο!!!

    ΚΑΘΕ ΜΗΝΑΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ. . .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 23-10-2006 09:57 ]





    Κοίταξε ο Κότσιρας μ'αρέσει πάρα πολύ, είναι από τους πιο αγαπημένους μου καλλιτέχνες. Το 30+κάτι ήταν ένα άλμπουμ που με απογοήτευσε.... Μπορεί το τραγούδι που ανέφερα και μου παραθέτεις το κουπλέ να μην ήταν γελοίο, παράξενο όπως θες πες στο.... Όμως ήταν στίχοι που δε με άγγιξαν ποτέ. Το "σεντόνι" όμως πραγματικά από στίχο μου φαίνεται πως υστερει(?) να το πω? κάτι μου κάνει ο στίχος, δε μου κολλάει....

    "Το να νικάς τον εαυτό σου είναι η πρώτη και η άριστη απ'όλες τις νίκες, ενώ το να νικιέσαι από τον εαυτό σου το χειρότερο και το πιο ατιμωτικό απ'όλα."
    Πλάτων

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-10-2006 17:04 ]







    . . . Τώρα αν εγώ αναφερθώ στο σεντόνι του Κότσιρα θα γίνω γραφική ;
    (Εδώ είχε την τιμητική του στο Μέγαρο - απλά σ' ενημερώνω ) δεν σε καταλαβαίνω ειλικρινά . . . Σε τι υστερεί το σεντόνι ; σε τι δεν σου κάνει ο στίχος και που δεν σου κολλάει ; Δηλαδή απο τόόόόόόόόσα τραγούδια τόόόόόόσων τραγουδιστών αυτό σου ήρθε στο νου ; Το "αναρωτιέμαι που να'σαι" πραγματικά είναι γελοίο . . . Ναι ναι το ξέρω είμαι μισαλλόδοξη, αγενέστατη, υπερβολική, επαναλαμβάνομαι και νευριάζω όλους εσας που έχετε δικαίωμα και γνώμη και άποψη . . . . θαμπώθηκα !



    Ναι, εμένα δε μ'αρέσει. Εσένα τι σε νοιάζει; Όππως εσένα δε σου φαίνεται αυτό γελοίο, έτσι κι εμένα δε φαίνονται γελοία άλλα τραγούδια που έχουν αναφερθεί στο topic. Και δεν είπα πως είναι γελοίο, αλλά ότι υστερεί. Και δεν έπρεπε να εκνευρίζεσαι. Τα τραγούδια που ανέφερα έχουν γραφτεί από τονν Φάμελλο, ο Κότσιρας απλώς το ερμήνευσε. Το στίχο έθιξα όχι τον Κότσιρα(αυτό ισχύει και για το άλλο topic) ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
    jorge
    02.11.2006, 21:19
    Maspa μου γιατί εκνευρίζεσαι με ένα άτομο που δηλώνει από μόνο του πως "...είμαι μισαλλόδοξη, αγενέστατη, υπερβολική, επαναλαμβάνομαι και νευριάζω όλους εσας που έχετε δικαίωμα και γνώμη και άποψη . . . . θαμπώθηκα " ;
    maspa
    02.11.2006, 21:32
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 02-11-2006 στις 21:19 έγραψε...

    Maspa μου γιατί εκνευρίζεσαι με ένα άτομο που δηλώνει από μόνο του πως "...είμαι μισαλλόδοξη, αγενέστατη, υπερβολική, επαναλαμβάνομαι και νευριάζω όλους εσας που έχετε δικαίωμα και γνώμη και άποψη . . . . θαμπώθηκα " ;



    Εκνευρίζομαι γιατί και στο topic με το Κότσιρα..... μη τολμήσει κάποιος να γράψει κάτι αρνητικό. Τσουπ!! Να του επιτεθεί...
    rory166
    02.11.2006, 21:42
    Κι εσυ εκει να τη ριξεις παντου τη χολη σου,μη σου ξεφυγει κανενα θεμα με τον
    Κοτσιρα..να γραψεις σε ολα!Εχω παρατηρησει παντως πως οταν βαζεις ενα στοχο δεν αστειευεσαι

    Στα ταστα της κιθαρας οργη που περισσευει..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 02-11-2006 21:43 ]


    maspa
    02.11.2006, 21:50
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 02-11-2006 στις 21:42 έγραψε...

    Κι εσυ εκει να τη ριξεις παντου τη χολη σου,μη σου ξεφυγει κανενα θεμα με τον
    Κοτσιρα..να γραψεις σε ολα!Εχω παρατηρησει παντως πως οταν βαζεις ενα στοχο δεν αστειευεσαι

    Στα ταστα της κιθαρας οργη που περισσευει..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rory166 στις 02-11-2006 21:43 ]





    Are you talking to me?
    rory166
    02.11.2006, 21:53
    Oh yes sweetheart
    Melissanthi
    02.11.2006, 21:55
    Παράθεση:

    Το μέλος semplice στις 02-11-2006 στις 20:52 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 02-11-2006 στις 19:54 έγραψε...

    1.

    2).

    3). άρα έχω κάποιο δίκιο.




    Εχεις δίκιο Melissanthi μου.Πιες μια μπυρίτσα τώρα.Κερνάω



    Κωνσταντίνος Γεωργουσόπουλος




    Αφού κερνάς.....

    Άντε, στην υγειά μας!

    maspa
    02.11.2006, 22:02
    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 02-11-2006 στις 21:42 έγραψε...

    Κι εσυ εκει να τη ριξεις παντου τη χολη σου,μη σου ξεφυγει κανενα θεμα με τον
    Κοτσιρα..να γραψεις σε ολα!




    Αγαπάω, εκτιμάω τον Κότσιρα απλά έχω πει ότι δε μ'αρέσουν οι δυο τελευταίες δουλειές του. Με βάση αυτό ανέφερα κάποιους στίχους που ερμήνευσε(δεν τους 'έγραψε ο άνθρωπος) και τους ανέφερα εδώ. Αυτή είναι η γνώμη μου. Δε θα απολογούμε για την άποψή μου κιόλας!
    Παράθεση:

    να γραψεις σε ολα!



    Αυτό να το πεις στη sentoni που λες και παραφυλάει ποιός θα γράψει κάτι αρνητικό για τον Κότσιρα κι αμέσως να επέμβει!

    Παράθεση:

    Εχω παρατηρησει παντως πως οταν βαζεις ενα στοχο δεν αστειευεσαι


    Τι εννοείς; Ποιός στόχος;


    jorge
    02.11.2006, 22:05
    Επ, παραξεφύγαμε... Μην καταστρέψουμε το topic. Σας παρακαλώ.