ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Τι τρεχει με τις βαθμολογιες των τραγουδιών;

    yiannakis
    12.04.2015, 13:00

    Καπου αναφερθηκε οτι σε πολλες περιπτωσεις, οτι το χρονικο διαστημα που μεσολαβουσε απο την εγγραφη καποιου μεσω FB εως τη στιγμη που ψηφιζε, ηταν ελαχιστο αρα ηταν αδυνατο να ακουσει ολα τα τραγουδια.

    Προφανως και θα συνεβησαν και τετοια περιστατικα, αλλα θελω να ρωτησω κατι αλλο:

    Εστω οτι καποιος μπει στη σελιδα του διαγωνισμου, χωρις να ειναι συνδεδεμενος καπου, ειτε στο MH ειτε στο FB, και ακουσει τα τραγουδια. Και κατοπιν, συνδεθει και ψηφισει. Και καταχωρησει τις ψηφους του μεσα σε λιγο χρονο. Απ'οτι εχω καταλαβει, τοτε η ψηφος του θα θεωρηθει κακοβουλη!

    Πως λοιπον μπορει να ξερει καποιος εαν και πως ακουσε τα τραγουδια ο καθε ψηφοφορος τη στιγμη που ενδεχομενως να μην ηταν συνδεδεμενος;


    KRISTHESS
    12.04.2015, 13:14
    Υποθέτω ότι μπορεί κάποιος να ακούσει τα τραγούδια και σταδιακά αν θέλεις, όντας μη συνδεδεμένος. Και γω έχει τύχει να το κάνω.. και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι..Κακόβουλη ωστόσο θα θεωρηθεί η ψήφος προφανώς που θα δώσει το 5άρι της μόνο σε ένα τραγούδι και δε θα βαθμολογήσει ούτε ένα από τα υπόλοιπα τραγούδια. Αυτό λέει η λογική.Προφανώς και υπήρξαν τέτοια κρούσματα.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 12-04-2015 13:32 ]


    berry2925
    12.04.2015, 22:53

    αγαπητη kristhess βλέπω έχεις αναλάβει το "δύσκολο" έργο της υπεράσπισης του ΜΗ μιας και μονο εσύ απαντάς σε όλα μας τα post με τόσο ζήλο... ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και θα σου τις ανταποδώσω όπως ακριβώς μου τις έγραψες εσύ... ηρέμησε λίγο δε χρειάζεται να υπερασπίζεσαι τόσο πολύ το ΜΗ και δες λίγο τα πράγματα αντικειμενικά μπας και καταλάβεις την αδικία που δέχτηκε το τραγούδι το οποιο το μονο λαθος που έκανε είναι να ακολουθήσει τους κανόνες του διαγωνισμού... και επειδή είναι άγ(ρ)ιες μέρες την αδικία δεν την ανέχομαι διπλα... να περνάς και συ καλά... αληθώς ανέστη


    karanasiouel
    12.04.2015, 23:12

    αλλαγές στους ορους του διαγωνισμού στη μέση τις ψηφοφορίας αφαίρεση βαθμών χωρίς λόγο επίσης στη μέση τις ψηφοφορίας μονο αδικίες μπορούν να φέρουν... η αλήθεια να λεγετε. χριστός ανέστη χρονια πολλά σε όλους


    mary_omikron
    12.04.2015, 23:26

    ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ & ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

    [...............]

    11. Εκτός από τους παραπάνω τρόπους "προστασίας" της αξιοπιστίας του Διαγωνισμού, έχει αναπτυχθεί αλγόριθμος εντοπισμού ύποπτων ή κακόβουλων ψήφων, με δυνατότητα χειροκίνητης αφαίρεσής τους έπειτα από σχετικό έλεγχο. Πιθανή μείωση μιας βαθμολογίας μπορεί να οφείλεται σε εντοπισμό κακόβουλης ψήφου.

    ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ

    1. Το MusicHeaven διατηρεί κάθε δικαίωμα να τροποποιήσει τους όρους του διαγωνισμού όπως εκείνο κρίνει σκόπιμο. Σε κάθε περίπτωση αλλαγής, οι όροι διαγωνισμού θα δημοσιοποιηθούν στο www.musicheaven.gr

    -------------------------------------

    Ανατρέχοντας στις απαντήσεις της διαχείρισης -στις σχετικές με τον διαγωνισμό συζητήσεις- θα βρείτε επί πλέον εξηγήσεις με τις οποίες καλύπτονται οι ερωτήσεις, ώστε να μην ανακυκλώνονται σε κάθε γκρουπ. 


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)


    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 12-04-2015 23:31 ]


    berry2925
    13.04.2015, 00:06

    άρα το MH θεωρεί ύποπτες και κακόβουλες τις ψήφους που πάρθηκαν με τους ορους που αυτό έθεσε...

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    την ανάγκη μου να έχω δίκιο ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ μου την δημιουργεί το ίδιο το ΜΗ με τους ορους που έβαλε στο διαγωνισμό φιλη  mary_omikron...


    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 00:07 ]


    mary_omikron
    13.04.2015, 00:22

    Αγαπητέ Berry2925 η ρήση του Camus είναι η διαδικτυακή μου υπογραφή που υπάρχει σε όλα μου τα ποστς, και δεν αναφέρεται σε σένα, λανθασμένα το ερμήνευσες κι αυτό, όπως και τους όρους και τα δικαιώματα {#emotions_dlg.rolleyes}


    berry2925
    13.04.2015, 00:43

    Τώρα που το βλέπω ναι έχεις δίκιο για την διαδικτυακή σου υπογραφή, έτσι που είναι γραμμένο όμως με έντονα γράμματα,σε αντιθεση με το τελευταίο σου post, που είναι με πιο αχνα και μικρα γράμματα με μπέρδεψες... επέτρεψε μου όμως να έχω άλλη γνώμη για τους ορους του παιχνιδιού. πως αλλιώς μπορείς να ερμηνεύσεις αυτούς τους ορους?  9. Τα μέλη του MusicHeaven που έχουν δικαίωμα ψήφου είναι σε γενικές γραμμές πιο "πιστοποιημένα" όσον αφορά τη μοναδικότητά τους, γι' αυτό και η ψήφος τους έχει μεγαλύτερο βάρος από αυτή ενός μέλους του Facebook. Θεωρούνται δηλαδή πιο "πιστοποιημένοι" κριτές. Έτσι, οι ψήφοι μέσω MusicHeaven προσμετρώνται στην τελική βαθμολογία με βάρος 90%, ενώ του Facebook με βάρος  10%. Ο λόγος που επιτρέπουμε την ψήφο πιστοποιημένων μελών του Facebook (για πρώτη φορά) είναι πως θεωρούμε τη διάδοση ενός τραγουδιού, μέσω του μεγαλύτερου social network παγκοσμίως, πολύ σημαντική για τους καλλιτέχνες, ενώ θεωρούμε πως το όποιο πλεονέκτημα μπορεί να έχει ένας καλλιτέχνης με μεγάλο αριθμό από Facebook fans, αντισταθμίζεται από το μειωμένο ποσοστό βάρους της ψήφου τους.


    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 00:43 ]


    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 00:47 ]


    THANOS35
    13.04.2015, 00:44

    Διαβάζοντας πολλά από τα παραπάνω σχόλια..ομολογώ πως έχω μείνει έκπληκτος από το πόσο σοβαρά πήραν το διαγωνισμό κάποια μέλη αλλά με την κακή την έννοια..Παιδιά κοιτάξτε να απολαύσετε το διαγωνισμό και τη δυνατότητα που σας δίνεται να προβάλετε το κομμάτι σας πάνω απ'όλα θετικά και χωρίς μιζέρια!

    Δε νομίζω ότι το Musicheaven έχει κάτι εναντίον σας ή είναι προκατειλημμένο απέναντι στο κομμάτι σας!! Δεν υπάρχει λόγος να είναι!!!Αν ήταν .. απλά δε θα σας επέτρεπε να συμμετέχετε! Έτσι δεν είναι? Φαντάζομαι δε σας γνωρίζει καν!Είστε στο σάιτ άγνωστοι δημιουργοί όπως και οι υπόλοιποι 330 που συμμετέχουν! Δεν έχω καταλάβει ειλικρινά τον ντόρο που γίνεται άνευ λόγου και αιτίας!!Να υπήρχε και κανά χρηματικό έπαθλο..να σας καταλάβω!! Εδώ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο! Απλά δίνεται η δυνατότητα να ακουστούν άγνωστοι δημιουργοί που το ευρύ κοινό πιθανότατα δεν τους ξέρει!!!Τι νόημα έχει να λέμε "ψηφίστε το κομμάτι μας" στο facebook?

    Προσωπικά έχω στείλει ένα κομμάτι στο διαγωνισμό..αλλά δεν πρόκειται να αναφέρω ποιο είναι πριν να ολοκληρωθεί η συμμετοχή μου! Ακούω για αγώνα που δίνεται στο Facebook για να διαδοθεί το κομμάτι σας και να ψηφιστεί!! Σας καλύπτει αυτό?? Εμένα προσωπικά όχι!!Και γι'αυτό ακριβώς το λόγο θα διαφημίσω το διαγωνισμό στο facebook (όπως το έχω ήδη κάνει), αλλά σε καμία περίπτωση δε θα αναφέρω το κομμάτι με το οποίο συμμετέχω αλλά θα ζητήσω να ψηφιστούν όσα θεωρήσουν οι εκεί ακροατές καλύτερα!!Αν είναι μέσα σ'αυτά και το δικό μου θα χαρώ 2 φορές!

    Σας δίνεται η δυνατότητα να μάθετε αν, αντικειμενικά, το κομμάτι σας αρέσει! Μην τη χαραμίζετε είναι κρίμα!! Προσωπικά έτσι βλέπω αυτό το διαγωνισμό!θέλω να δω αν αρέσει το κομμάτι που έστειλα και αν δεν αρέσει...να ψάξω να βρω τις αιτίες που δεν άρεσε..ώστε να βελτιωθώ και να γίνω καλύτερος!!! Υπάρχει περίπτωση να ..γίνει κανείς πλούσιος με κάποιες περισσότερες ψήφους που θα του δώσουν "φίλοι" στους οποίους θα ζητηθεί να ψηφίσουν το κομμάτι του?Ε δε νομίζω! Προσωπικά θα ένιωθα τρισευτυχισμένος αν άκουγα έστω και ένα θετικό σχόλιο από έναν τελείως άγνωστο ή από έναν φίλο που όμως δε θα ήξερε ότι το κομμάτι που ακούει.. το έχω γράψει εγώ! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποίηση για έναν καλλιτέχνη και κανένα βραβείο δεν μπορεί να συγκριθεί με ένα θετικό σχόλιο!!

    Χαλαρώστε λοιπόν και απολαύστε αυτό το μουσικό ταξίδι!Μην μπαίνετε σε "ανταγωνιστικά" πλαίσια..θα βγείτε χαμένοι..και καλλιτεχνικά και προπάντων..ψυχικά.

    Και χαμογελάστε Smile Η ζωή είναι τόσο μικρή που είναι κρίμα να φέρεται κάποιος..μικροπρεπώς!


    -----------------

    Θ.ΧΑΣΙΩΤΗΣ


    [ τροποποιήθηκε από τον/την THANOS35, 13-04-2015 00:52 ]


    Chrysanna
    13.04.2015, 00:53

    Αγαπητέ Χάρη, Χριστός Ανέστη!

    Αν και το προηγούμενο post της Μαίρης έκλεισε για πολλοστή φορά το θέμα, θα καταχραστώ το topic για μία επιπλέον απάντηση. Παρακολουθώ μέρες τώρα το πως προσεγγίζεις το συμβάν απ' τα όσα γράφεις και έχω να πω πως είναι στενάχωρο, τόσο νέος και ταλαντούχος άνθρωπος, να έχεις τέτοια κολλήματα που μόνο στάσιμο σε κρατάνε και για να σου πω την αλήθεια φλερτάρουν με το σύνδρομο καταδίωξης.

    Συμφωνώ μαζί σου στο ότι δεν έκανες κάτι κακό ή παράνομο ή αντίθετο στους όρους χρήσης.
    Υπάρχουν έννοιες όμως όπως ο αθέμιτος ανταγωνισμός ή τα χρηστή ήθη οι οποίες δεν μπορούν ν' αποτυπωθούν μέσω του γραπτού ή του προφορικού λόγου. Είναι άγραφοι κανόνες οι οποίοι ορίζονται απ' τις αντιλήψεις του μέσου συνετού ανθρώπου (κλέβω από Βικαιπαιδεια).

    Τα προηγούμενα χρόνια όπου ο διαγωνισμός διεξαγόταν εντός των πυλών του ΜΗ, όλοι οι συμμετέχοντες έπαιζαν  επί ίσοις όροις. Ο αριθμός των μελών με δικαίωμα ψήφου ήταν πεπερασμένος και προσβάσιμος απ' όλους τους δημιουργούς. Ακόμα κι αν όλοι οι δημιουργοί ήταν καμένοι και έπαιρναν τα μέλη (ενεργά και μη), με αλφαβητική σειρά για να στείλουν προσωπικό μήνυμα προώθησης πάλι θα ήταν δίκαιο. Απ' την στιγμή που ο διαγωνισμός έφυγε απ' τα στενά όρια του ΜΗ και εισήλθε στο χαώδες Facebook (εξέλιξη λέγεται), εκ των πραγμάτων θα έπρεπε να υπάρξει ένας πλαίσιο κανόνων γιατί ο πεπερασμένος αριθμός γίνεται άπειρος και η προσβασιμότητα διαφοροποιείται από άνθρωπο σε άνθρωπο. Κάποιοι συμμετέχοντες ενδεχομένως να μην έχουν καν λογαριασμό στο Facebook. Σε μια ιδανική κοινωνία δεν θα χρειάζονταν καν κανόνες επειδή όμως τρέχουμε σε αντίθετη κατεύθνση απ' οτιδήποτε μπορεί να χαρακτηριστεί ιδανικό, ο διοργανωτής ενός διαγωνισμού (ο οποίος είναι υπεύθυνος για ΟΛΟΥΣ του συμμετέχοντες) οφείλει να κάνει αυτό που πρέπει ακόμα κι όταν όλοι έχουν χάσει την μπάλα. Ακόμα και καθυστερημένα. Ακόμα κι αν ξέρει ότι θ' ακούσει γκρίνια για 2 ζωές.

    Θεωρώ φυσιολογικό να υπάρξει μία έντοχη αρχική αντίδραση. Είναι σοκ να πέφτεις τόσες θέσεις κάτω πόσο μάλλον όταν μένεις και εκτός τελικού. Κάποια στιγμή όμως το σοκ πρέπει να δώσει την σκυτάλη στην νηφάλια σκέψη. Εδώ έχεις καθυστερήσει λιγάκι.

    Για να μην κουράζω άλλο, θα κλείσω με λίγη τροφή για σκέψη.

    Ωρύεσαι για την ψήφους που έχασε το τραγούδι σας απ' την μετατροπή του αλγορίθμου χωρίς - προφανώς - να σε νοιάζει ο αριθμός των ψήφων που χάνει απ' την συμπεριφορά σου. Αν δεν σ' απασχολεί προσωπικά έχεις σκεφτεί ότι ίσως απασχολεί τους συνδημιουργούς του οι οποίοι επέδειξαν νηφαλιότητα άξια σεβασμού;

    Πολλές φορές έχεις αναφέρει ότι το τραγούδι δέχεται επίθεση. Αντιλαμβανομαι ότι η μετατόπιση ευθυνών ή μια θεωρία συνωμοσίας είναι ο καλύτερος μηχανισμός αθώωσης του εαυτού μας αλλά να θυμάσαι ότι η "Άτακτη αγία" δεν γράφει τα post στο συγκεκριμένο θέμα και ούτε της έχει επιτεθεί κανείς. Ίσα ίσα που όσοι την ψήφισαν, επιμένουν στην ψήφο τους.

    Τέλος, θα σου ζητήσω να μου απαντήσεις στην ερώτηση που έκανα πριν 2 σελίδες περίπου:

    Αλλά τι μπορεί να σε κάνει να πιστεύεις ότι το κομμάτι σου είναι κάτι παραπάνω από το 1/300+ ενός ολόκληρου διαγωνισμού ώστε να μπει κάποιος στην διαδικασία είτε να το ωφελήσει είτε να το υποβιβάσει, στοχευμένα;

    Υ.Γ. Μην μπεις στην διαδικασία να επαναλάβεις τα όσα έχεις πει ή να μου κάνεις copy paste τους όρους ή να "μου την πεις" γιατί "στην είπα", θα είναι χάσιμο χρόνου για όλους. Πάρε τον χρόνο σου και απαντησε μου (αν θέλεις βεβαίως), λογικά και στοιχειοθετημένα.


    -----------------

    Shattered Glimpses...


    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 13-04-2015 01:00 ]


    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 13-04-2015 01:02 ]


    berry2925
    13.04.2015, 01:11

    φιλε thanos35 συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα λες, στην περίπτωση μας όμως νιώθουμε ότι έγινε μια αδικία γιατί το τραγούδι μας ήταν σταθερά από την πρώτη μέρα στις πρώτες θέσεις και ξαφνικά έπεσε στην 19 ύστερα από μια απόφαση του ΜΗ να αφαιρέσει τους βαθμούς του facebook, βαθμούς που το ίδιο το ΜΗ μου επέτρεψε να μαζέψω. δεν έχω καμια αντιπαλότητα με κανένα κομμάτι του διαγωνισμού και πίστεψε με ότι όταν δηλώσαμε συμμετοχη δεν είχαμε καμια απαίτηση το τραγούδι μας να βγει πρώτο με το έτσι θέλω. δε φταίμε εμείς που έχουμε πολλούς φίλους στο facebook. εγώ προσωπικά πρόβαλα το κομματι μας στην σελίδα μου και πολλοί φίλοι μας στήριξαν. ο διαγωνισμός με το 10% προστατεύεται από το facebook. ποιος ο λόγος να αφαιρεθούν οι βαθμοί? ας μη το έβαζε καθόλου το facebook στο παιχνίδι. θεωρώ ότι έγινε μια αδικία και αυτό δε μου αρέσει. το ξέρω ότι με το να συνεχίζω να σκαλίζω το θέμα στο τέλος θα βγω εγώ ο παράξενος και ο χαμένος όμως εδώ υπάρχει μια αδικία και αυτό οποιος είναι απ εξω δε μπορεί να το νιώσει... το ξαναλέω δεν διεκδικώ την πρωτιά του διαγωνισμού, υπάρχουν τόσα αλλα πολύ καλύτερα τραγούδια από το δικό μου, το δίκιο μου όμως δε θα πάψω ποτε να το αναζητώ.


    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 01:53 ]


    jorge
    13.04.2015, 01:20
    Ο αλγόριθμος αφαιρεί ψήφους τόσο από το Facebook, όσο και από το ΜΗ με τα ΙΔΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ.
    berry2925
    13.04.2015, 01:26

    φίλη chrysanna σε έναν διαγωνισμό δεν υπάρχουν άγραφοι κανόνες, υπάρχουν απλά κανόνες. αν νομίζεις ότι κάναμε κάποια παρατυπία τότε καλά έκαναν και μας έριξαν στη 19 θέση. όσο για τα αλλα που ρωτάς ελπίζω να σε καλύπτει το προηγούμενο post μου. 


    Chrysanna
    13.04.2015, 01:38

    Για να καλύψεις κάποιον που σου θέτει ένα ερώτημα, πρέπει ν' απαντήσεις.

    Απ' τις λέξεις που έβαλες σε σειρά, θεωρώ ότι δεν θέλεις να μου απαντήσεις και είναι σεβαστό.
    Αν όμως εσύ νιώθεις ότι έχεις απαντήσει, είναι ανησυχητικό.

    Όνειρα γλυκά σε όλους.


    berry2925
    13.04.2015, 01:55
    άρχισαν και οι προσβολές...σε αυτό το παιχνίδι δε μπορώ να σας ακολουθήσω... το σταματάω εδώ... λυπαμαι πολύ που σας χάλασα τη γιορτή.. δε θα το ξανακάνω...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 02:04 ]


    [ τροποποιήθηκε από τον/την berry2925, 13-04-2015 02:11 ]


    Chrysanna
    13.04.2015, 03:05

    Αλλά τι μπορεί να σε κάνει να πιστεύεις ότι το κομμάτι σου είναι κάτι παραπάνω από το 1/300+ ενός ολόκληρου διαγωνισμού ώστε να μπει κάποιος στην διαδικασία είτε να το ωφελήσει είτε να το υποβιβάσει, στοχευμένα;


    Αποσύρω την προσβολή. Θα τιμήσεις έναν συνομιλητή σου με απάντηση;


    berry2925
    13.04.2015, 03:24

     δεν είχα σκοπό να ξανά γράψω και αυτό θα είναι το τελευταίο post σε αυτό το θέμα από μέρος μου (κούρασε αρκετά άλλωστε το θέμα και δε πρόκεται να αλλάξει κάτι)για να μη νομίζεις ότι δεν θέλω να απαντήσω, τίποτα δεν υπάρχει που να με κάνει να πιστεύω αυτό που λες.διάβαζα όμως το θέμα "προσβολή συνθετη από τους διοργανωτές" του "georgetr" απ οτι βλεπω οι ίδιοι απαντάν σε κάθε πρόβλημα που δημιουργείται εδώ στο ΜΗ.αλήθεια τι είναι αυτό που σας κάνει να νομίζετε ότι το ΜΗ έχει το αλάνθαστο του Πάπα και το υπερασπίζεστε με τέτοιο ζήλο? μη με παρεξηγήσεις, μια απλή ερώτηση κάνω. 


    KourosAlexandros
    13.04.2015, 04:43
    Παιδιά δεν υπαρχει όρος που μας επιβάλλει να μην αποκαλύψουμε την ταυτότητα μας. Απλώς υπάρχει διευκρίνιση πως στη σελιδα της ψηφοφοριας δεν θα αναγραφονται τα ονοματα των δημιουργων. Συγγνωμη κιολας αλλα οπου ακουω πολλη δικαιοσυνη και πολλη ισότητα μου βρωμάει το ακριβως αντίθετο. Δηλαδη σιγα το Grammy πια που θελει και τοση μυστικότητα και τόσο αυστηρη αντιψηφοθηρική πολιτική.. και καλα
    mary_omikron
    13.04.2015, 10:11

    Παράθεση:

    Το μέλος berry2925 στις 13.04.2015, 03:24 έγραψε...

     [...........] διάβαζα όμως το θέμα "προσβολή συνθετη από τους διοργανωτές" του "georgetr" απ οτι βλεπω οι ίδιοι απαντάν σε κάθε πρόβλημα που δημιουργείται εδώ στο ΜΗ.αλήθεια τι είναι αυτό που σας κάνει να νομίζετε ότι το ΜΗ έχει το αλάνθαστο του Πάπα και το υπερασπίζεστε με τέτοιο ζήλο? μη με παρεξηγήσεις, μια απλή ερώτηση κάνω. 

    Καλημέρα Berry2925 Smile Σε κάθε site και forum υπάρχουν administrators, moderators και μέλη ενεργά, λιγότερο ενεργά ή καθόλου ενεργά με δημόσιο λόγο για διευκρινίσεις ή τοποθετήσεις επί των θεμάτων. Το ίδιο συμβαίνει και στο ΜΗ και εμάς που βλέπεις να απαντάμε εμπίπτουμε σε μιά από αυτές τις κατηγορίες.

    Και για να το κάνω πιο συγκεκριμμένο, στο θέμα του Georgetr που ανέφερες απαντησε ο Jorge (administrator) η Mary_omikron εγώ (moderator) και η Chrysanna (της ομάδας ανάπτυξης radioMusicheaven).

    Πολλοί άλλοι απ΄αυτούς που βλέπεις να τοποθετούνται στα θέματα είναι δραστήρια μέλη με πολλά χρόνια καθημερινής παρουσίας ή και προσφοράς, έχουν το ΜΗ αγαπημένο τόπο συνεύρεσης και το αγαπούν για όλα όσα προσφέρει εντελώς free (περιοδικό, ραδιόφωνο, αγγελίες, blogs, videos, άρθρα, διαγωνισμό τραγουδιού, τεράστιο αρχείο θεμάτων για επίλυση/πληροφορία αποριών, νομικά, εργασιακά, μουσικά,τεχνικά κλπ κλπ εξ ων άλλωστε και η μεγάλη καθημερινή επισκεψιμότητα καθώς και τα 158.000 εγγεγραμμένα μέλη -ενεργά και μη- όλων των ετών ύπαρξής του).... Επειδή η παρουσία όλων ημών που προανέφερα είναι μόνιμη και όχι περιστασιακή με αφορμή κάποιο διαγωνισμό ή άλλο γεγονός, είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε την "φιλοσοφία" του, την ποιότητα και τον τρόπο που θέλει να λειτουργεί. 

    Επίσης το ΜΗ όλα τα χρόνια ύπαρξής του λειτουργεί χωρίς χορηγούς και δεν είναι καπελωμένο από κανένα φορέα ή συμφέρον, τα δε έξοδα λειτουργίας του -συμπεριλαμβανομένου του λογισμικού- καλύπτονται αποκλειστικά από τον administrator είτε είναι οικονομικά είτε κατάθεση προσωπικού χρόνου και επιστημονικών γνώσεων. Αναρωτήθηκε άραγε κανένας πόσος χρόνος κόπος και γνώση απαιτείται για να λειτουργεί απο πλευράς λογισμικού αυτός ο διαγωνισμός άψογα και μάλιστα συγχρόνως με την τεράστια σελίδα και το ραδιόφωνο

    Εναντι όλων αυτών που έγραψα, σ΄αυτό τον διαγωνισμό εκτός από διαμαρτυρίες και απαξιωτικές σκέψεις, συνέβη από καινούργιο μέλος με μόλις 2 ημέρες εγγραφή, να μας χαρακτηρίσει μασωνική στοά και μύστες Ελευσίνιων μυστήρίων!!!! τόσο καλά!!!

    Δεν πρόκειται λοιπόν όπως θα αντιλαμβάνεσαι για υπέράσπιση του αλάνθαστου του Πάππα {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)


    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 13-04-2015 10:19 ]


    kwstasagas
    13.04.2015, 11:46
    "Τι τρεχει με τις βαθμολογιες των τραγουδιών;"= στον παρόντα όμιλο ... αυτό που "τρέχει" με τη βαθμολογία είναι "αγωνία μέχρι τέλους" !!! Μέχρι τελευταίο sec όλα θα παιχθούν : εκτός απ' τα 1ο και 2ο τραγούδια στον όμιλο, όλα τ' άλλα, από την 3η έως την 13η θέση, έχουνε πιθανότητες και να περάσουν στην πεντάδα, αλλά και να μείνουν εκτός !! Κι αυτό ... εντέλει ήταν αναμενόμενο, μιας και σε αυτόν τον όμιλο μαζευτήκανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΟΜΟΡΦΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ !! Για μένα, ελάχιστα ήταν τα τραγούδια του παρόντος ομίλου που με άφησαν "αδιάφορο" !! Τούτο, δε, αποδεικνύεται από το ότι στο τόπικ "ποια τραγούδια ξεχωρίσατε" έχουμε διαβάσει καλά λόγια για ένα σωρό τραγούδια !! Μακάρι όλοι οι υπόλοιποι όμιλοι διαγωνιζομένων τραγουδιών να είναι σαν τον 3ο όμιλο, δλδ τόσο υψηλού επιπέδου !!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 13-04-2015 11:48 ]


    [ τροποποιήθηκε από τον/την kwstasagas, 13-04-2015 11:49 ]