ελληνική μουσική
    421 online   ·  210.845 μέλη

    Τελικός - 4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven

    mixalis-kleanthis
    16.06.2015, 19:39

    Μπράβο σε όλους για την συμμετοχή !

    Στους 'νικητές" θερμά συγχαρητήρια !

    Πάντα Τέτοια !


    Ploidy
    16.06.2015, 19:44
    Ευχαριστώ θερμά και εγώ με τη σειρά μου όλους όσους άκουσαν και αγάπησαν τα τραγούδια αυτού του διαγωνισμού! Ευχαριστώ πολύ για την 11η θέση που χαρίσατε στο Jimmy's Blues με την ψήφο σας! Δώσατε και σε εμένα και...σχεδόν σε όλους όσους συμμετείχαν ,την χαρά και την ικανοποίηση να ταξιδέψουν τα τραγούδια μας, που τα συνθέσαμε και τα τραγουδήσαμε με τόση αγάπη. Για μένα το μεγαλύτερο δώρο δεν είναι η πρώτη θέση,αλλά η χαρά μου που ακούστηκε το τραγούδι μου. Μεγάλο πράγμα και να ακούνε και να ψηφίζουν το τραγούδι σου άτομα που δεν γνωρίζεις καν...Που δεν έχουν κανένα άλλο λόγο να σε ψηφίσουν παρά μόνο επειδή τους άρεσε το τραγούδι σου και το ξεχώρισαν ανάμεσα σε τόσα...που είναι αμερόληπτοι και αντικειμενικοί... Ευχαριστώ λοιπόν το Music Heaven που οργάνωσε έναν τόσο τίμιο διαγωνισμό, και έδωσε ίση ευκαιρία σε όλα τα τραγούδια, να πάρουν όποια θέση τους άξιζε πραγματικά, ανεξάρτητα με το ποιος έχει πιο πολλές γνωριμίες, πιο πολλούς φίλους,και ποιος είναι πιο γνωστός στον χώρο...
    MichaelKar
    17.06.2015, 09:03

    Γεια σας ..Λεγομαι Μιχαηλ  Καραφυλλης και ειμαι ο συνθετης,ενορχηστρωτης και εν μερει στιχουργος και ερμηνευτης του "Μόνος", μαζι με το συκροτημα μου,ReFusion,μια παρεα 16χρονων αγοριων απο την Καλυμνο...Το τραγουδι μας αυτο που ηταν και το πρωτο μας και περιπλεκει τα ακουσματα ολων μας,ηρθε με αφορμη το διαγωνισμο δημιουργικηςηραφης του πανεποστημιου δυτ.μακεδονιας,οπου κερδισαμε..Την περιοδο που το ηχογραφουσαμε(μια εβδομαδα κρατησε ολη η ηχογραφηση και μιξη)ειδαμε και την προκηρυξη του διαγωνισμου του μχ,και ειπαμε να κανουμε μια αποπέιρα,η οποια εμελλε να παει πολυ μακρυτερα απο ο,τι περιμεναμε...Ευχαριστουμε οσους μας στηριξαν ή εστω μας ακουσαν γιατι αυτο ειναι το σημαντικοτερο...Ενα μεγαλο έυχαριστω και στο σαιτ για την ευκαιρια και τη φιλοξενια...Συγχαρητηρια στα πολυ ομορφα τραγουδια που μπηκαν στην εικοσαδα....

    [ τροποποιήθηκε από τον/την MichaelKar, 17-06-2015 09:19 ]


    KELLYALEFANTOU
    17.06.2015, 14:05

    ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗ...

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΚΟΜΙΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ  ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ, ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ 331, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΩΡΑΙΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ Η ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΣΥΝΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΟΠΟΙΟΥΣ.

    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..{#emotions_dlg.clap} ΣΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ  ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΕΠΑΝΑΚΟΥΕΙΝ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την KELLYALEFANTOU, 17-06-2015 14:06 ]


    mousic7
    17.06.2015, 14:43

    Ευχαριστούμε πολύ τα μέλη του Music Heaven που στήριξαν το τραγούδι μας ΄΄Φονικό΄΄και Διακρίθηκε στην7 η θέση !

    ΡΑΝΤΕΒΟΥ στο LIVE του MUSIC HEAVEN το φθινόπωρο στην αθήνα με ταδιακριθέντα τραγούδια του διαγωνισμού σε  εκατοντάδες κόσμου όπως συνηθίζεται στα live αυτά, μεκοινό που αγαπάει αυτη την προσπάθεια μας και συμμετέχει ενεργά!

    Και μια που το έζησα αυτό το live στον προηγούμενο διαγωνισμό του Music heaven με ενα άλλο κομάτι μου,Αξίζει να αναφέρω οτι πραγματικά ειναι το δώρο του διαγωνισμού αυτο το live -fest..Αναπτύσονται συνεργασίες γίνονται γνωριμίες με αλλα μελη η καλλιτέχνες και προκυπτουν συνεργασίες και αλλα live.

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους τους συμμετέχοντες.. τραγουδιστές και δημιουργούς, στιχουργούς η συνθέτες και εκτελεστές!

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ επίσης στη διοργάνωση του Music Heaven που αφιέρωσε τόσες ώρες να στήσει αυτο το διαγωνισμό αφιλοκερδώς για  όλους μας που συμμετείχαμε..(απο φοιτητές με ντέμο, μέχρι επαγγελματίες μουσικούς..δινοντας σε όλους την ευκαιρία να εκθέσουν  την καλλιτεχνική τους άποψη σε χιλιάδες κόσμου...)και άλλες τόσες ώρες φαντάζομαι που θα αφιερώσει το φθινόπωρο στο Live μας προκειμένου να προβληθεί αυτη η προσπάθεια που κάναμε !

    στίχοι απο το Φονικό Θανάσης Σάλτας

    Μουσική Γιώργος Παπαδόπουλος

    Τραγούδι Παναγιώτης Αντέλλης.

    Δίσκος ΄΄Ανάμεσα στο φώς και στη Βροχή΄΄ Fm Records 2014

    >

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLwZBgxuJHyuQG0NArEhzAo9wN2fHCrnrp

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100009319144137

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mousic7, 17-06-2015 14:49 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mousic7, 17-06-2015 14:52 ]


    mattessi
    18.06.2015, 14:49

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα πολύ όμορφα λόγια και σχόλια πάνω στη δική μου συμμετοχή !! Ευχαριστώ , επίσης, όσους ψήφισαν το τραγούδι μου και θα θελα να γνωρίζετε ότι απόλαυσα το μουσικό αυτό διαγωνιστικό ταξίδι απ'την αρχή ως το τέλος του.

    Είναι πολύ σημαντικό στις μέρες μας να δίνεται βήμα σε όμορφες μουσικές και νιώθω τυχερός , που μέσω της υποψηφιότητάς μου, κατάφερα να έρθω σε επαφή με πολύ αξιόλογες καλλιτεχνικές δημιουργίες. Μια γιορτή για το τραγούδι και τη μουσική !

    Ονομάζομαι Panatzio και είμαι ο ερμηνευτής του τραγουδιού "Αλεγκρία", καθώς και ο στιχουργός και συνθέτης του.

    Να στε όλοι πολύ καλά και να θυμάστε ότι το σημαντικότερο πράγμα δεν είναι ο προορισμός, αλλά το ταξίδι μέχρι εκεί...Τα τρόπαια είναι όμορφα, μα περισσότερο όμορφα είναι όσα κάποιος , αν έχει ανοικτή διάθεση, μπορεί να κερδίσει πριν κόψει την κορδέλα.


    Να χετε ένα πραγματικά υπέροχο καλοκαίρι!!

    Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, σας άκουσα, σας διάβασα Smile


    KRISTHESS
    18.06.2015, 19:26

    Ίσως η ωραιότερη φωνή αυτού του διαγωνισμού... Σίλλια meet Panatzio...Αφιερωμένες {#emotions_dlg.biggrin} Υπέροχος σε όλα {#emotions_dlg.blush}







    [ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 18-06-2015 19:27 ]


    sillia
    18.06.2015, 19:53

    Πολύ όμορφο τραγούδι όντως !Όλο το πακέτο !Στίχος μουσική ερμηνεία {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ευχαριστώ Smile


    LENAKAF
    19.06.2015, 18:19
    Σας ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δώσατε να συμμετάσχω στο διαγωνισμό και τα συγχαρητήριά μου σε όσους βρέθηκαν στις πρώτες θέσεις και γενικά συμμετείχαν. Μένω κατάπληκτη πάντως με όσα διάβασα περί μηνυμάτων του τύπου ¨ψηφίστε με". Ουδέποτε χρησιμοποίησα κάτι τέτοιο ούτε σαν προσωπικό μήνυμα στα μέλη ούτε στο fb για το τραγούδι μου "ΑΘΑΝΑΤΟ ΝΕΡΟ". Και όμως τελευταία στιγμή και ενώ ήμουνα 17η μου αφαιρέθηκαν τόσες ψήφοι όσες χρειάζονταν για να βγω από την 20άδα και να βρεθώ στην 21η θέση.Ομολογώ ότι αυτό μου αφήνει μία πίκρα και μία αμφιβολία. Εν πάσει περιπτώσει χαίρομαι που το τραγούδι μου αγαπήθηκε και ψηφίστηκε από πολλούς χωρίς να ζητήσω από κανέναν την ψήφο του. Άντε και του χρόνου καλύτερα...