ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.848 μέλη

    Τελικός - 4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven

    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    DrLove
    10.06.2015, 11:11

    Μετά από τα κλασικά "*ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ* Έχω δίκιο.", "*ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ*, Όχι, εγώ έχω δίκιο!!". "Δεν έχεις επίπεδο.", "Δικαιολόγησέ το αυτό που είπες, μωρή κάρια", "Έχω κάνει ένα ποστ στο Music Heaven και ξέρω τα πάντα!", "Ανοίξτε ένα θέμα να σας απαντήσουμε εκεί.", "Όχι, την βρίσκω με τα off-topic", ενώ παράλληλα έχουμε αποχωρήσεις μελών, αποσύρσεις τραγουδιών, επιχειρήματα του ρόλου (του εκάστοτε) - προτείνω ο τίτλος του topic να αλλάξει σε "Τελικός Διαγωνισμός Τραγουδιού Του MusicHeaven" και να ησυχάσουμε. Δεν γίνεται η ίντριγκα, η συνωμοσιολογία και τα παρασκήνια να είναι το μόνιμο θέμα συζήτησης σε έναν διαγωνισμό τραγουδιού και Μουσικής.

    Και μια απλή (;) ερώτηση προς κάθε λοβοτομημένο ή υπερβολικά "σκεπτόμενο", που θα πεταχτεί να ρίξει μια ασχετίλα:

    Για ποιον πούστη λόγο να στηθεί ένας ολόκληρος διαγωνισμός τραγουδιού, που χρειάζεται αρκετό κόπο, χρόνο, χρήμα, και την υπομονή να απαντάς στην οποιαδήποτε απορία, της οποιασδήποτε "περαστικής νότας" ή μη, προκειμένου να ευνοηθούν 1, 3 ή 30 άτομα και να μην χαριστούν απευθείας τα οποιαδήποτε δώρα/λεφτά/συμβόλαια/παράσημα σε αυτούς που εξ' αρχής "επιθυμεί το site";;; Τι νομίζετε ότι είναι, διαγωνισμός ΑΣΕΠ για προσλήψεις στο Δημόσιο; (ω, και κοινωνικοπολιτικό μήνυμα)

    Είμαι 10 χρόνια μέλος και δεν έχω λάβει μέρος ούτε μία φορά σε έναν διαγωνισμό, παρόλο που είμαι ικανός να διαγωνίζομαι μόνος μου και να βγω δεύτερος, επειδή πολύ απλά θέλω να ασχολούμαι με την ΜΟΥΣΙΚΗ και όχι με κυνήγι μαγισσών, ψηφοθηρίες (άλλων) και συνομωσίες. Όπως και δεν μπορώ να ακούω ένα τραγούδι, να του έχω δώσει έστω και ένα αστέρι, και να σκέφτομαι ότι υπάρχει περίπτωση να πεταχτεί ο δημιουργός του μετά από λίγο και να κάνει τον ζητιάνο ψήφων ή να κατηγορεί μέχρι και την μάνα του διοργανωτή για συμμετοχή σε εξαπάτηση και δολιοφθορά.

    Στο θέμα που ήμουν κάθετα αντίθετος, από την αρχή του διαγωνισμού, και το εξέφρασα σε δύο άτομα από εδώ μέσα, ήταν ότι οι ψήφοι μέσω facebook δεν έπρεπε να υπάρχουν καν σαν επιλογή. Όμως, αυτή είναι μία άλλη συζήτηση και είναι πολύ αργά για να την κάνουμε.

    Τέλος, δεν θα πω ποια τραγούδια μου άρεσαν, θα πω όμως ότι πίσω από τα τραγούδια κρύβονται άνθρωποι-δημιουργοί, και τα τραγούδια τους όσο ωραία και να είναι στο άκουσμα, δεν μου ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ εφόσον οι ίδιοι είναι μικρόνοοι, κακοπροαίρετοι, κουτοπόνηροι και χυδαίοι.

    Αν είχα διακρίνει ή αν διέκρινα τώρα το οτιδήποτε πούστικο (όχι ομοφυλόφιλο), βρώμικο, μεροληπτικό ή άδικο στον τρόπο διεξαγωγής και διαχείρισης του διαγωνισμού, ή στον τρόπο λειτουργίας του site του MusicHeaven κτλ., θα είχα πάρει μόνος μου τον δρόμο για την έξοδο γιατί δεν με ταίζει κανένας από εδώ, και έχω ανάγκη το σάιτ όσο με έχει και αυτό. Και αυτή η ανάγκη βασίζεται στην αλληλοπροσφορά και τίποτα άλλο.