ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.849 μέλη

    Τελικός - 4ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven

    gmikas
    10.06.2015, 23:05
    Προβλεπω το "Με μια κιθαρα ..." στην τριαδα.
    Orfeus
    10.06.2015, 23:19

    Παράθεση:

    Το μέλος DrLove στις 10.06.2015, 11:11 έγραψε...

    [...] θα πω όμως ότι πίσω από τα τραγούδια κρύβονται άνθρωποι-δημιουργοί, και τα τραγούδια τους όσο ωραία και να είναι στο άκουσμα, δεν μου ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ εφόσον οι ίδιοι είναι μικρόνοοι, κακοπροαίρετοι, κουτοπόνηροι και χυδαίοι.

    Αν είχα διακρίνει ή αν διέκρινα τώρα το οτιδήποτε πούστικο (όχι ομοφυλόφιλο), βρώμικο, μεροληπτικό ή άδικο στον τρόπο διεξαγωγής και διαχείρισης του διαγωνισμού, ή στον τρόπο λειτουργίας του site του MusicHeaven κτλ., θα είχα πάρει μόνος μου τον δρόμο για την έξοδο γιατί δεν με ταίζει κανένας από εδώ, και έχω ανάγκη το σάιτ όσο με έχει και αυτό. Και αυτή η ανάγκη βασίζεται στην αλληλοπροσφορά και τίποτα άλλο.




    [ τροποποιήθηκε από τον/την Orfeus, 10-06-2015 23:24 ]


    vert
    11.06.2015, 03:00

    "Με μια κιθάρα τα όνειρἀ του" , έβγαλε το "Παράπονο"  του... και τραγούδησε "το παραμύθι του ονείρου "


    Αυτἀ ήταν τα τρία πρώτα που πήραν και το 5άστερο, αλλά και τα υπόλοιπα ήταν από πολύ καλά εώς υπέροχα!!!

    (είμαστε ονειροπαρμένοι και παραπονιάρηδες... τι να κάνουμε?? )


    mixalis-kleanthis
    12.06.2015, 14:58

    O συγκεκριμένος διαγωνισμός σε μένα πέρασε απαρατήρητος ... Δεν φταίγαν τα τραγούδια (Ποτέ δε φταίνε) .

    Ήταν που δε μου κανε καρδιά να βλέπω κόντρες, κονταροχτυπήματα , αιωνίως τα ΙΔΙΑ !

    Λόγια , προσβολές και στο τέλος τι μένει απ' όλα αυτά ;

    Θα σας πω εγώ που πήρα μέρος και στους τρεις προηγούμενους ... ΤΙΠΟΤΑ !

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε...

    Εσωτερική κατανάλωση ! Ανεβάζουμε την επισκεψΙμότητα του Heaven ...

    Μετά τα "μπράβο" ακολουθεί η Απαξία ... Κέρδισα σε 2 διαγωνισμούς  Δεύτερη και Πρώτη θέση ... ΚΑΙ ;

    Κανένας σεβασμός ... !

    Μέχρι ποστ μου κόψανε για το Πολυτεχνείο , με πρόσχημα ότι πριν από 22 χρόνια κάποιο μέλος είχε γράψει κάτι ανάλογο ... Πόλεμος από πρωτοκλασάτη heavenista γιατί έπρεπε να χρωστάω ευγνωμοσύνη !

    Καμία ευγνωμοσύνη ...!

    Μόνο ένα μεγάλο ευχαριστώ  στους συναδέλφους και σε όσους ψηφοφόρους ψήφισαν χωρίς δόλο!

    Το μεγαλύτερο κέρδος που έχουμε ως δημιουργοί είναι που

    ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΑΣ !

    Αυτό είναι το σπουδαίο , τ' άλλα όλα ... Αέρας κι έφυγε ...

    Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες ανεξαρτήτου αποτελέσματος ...

    Πολλά όμορφα τραγούδια δεν μπήκαν τελικό λόγω έλλειψης "δημοσίων σχέσεων" ...

    Απ' τα τραγούδια του τελικού ΔΕΝ έδωσα ψήφο σε τρία μόνο ...

    Τα τέσσερα 12κάρια μου πήγαν :

    1) Μαστίχα

    2) Αθάνατο Νερό

    3) Ιθάκη

    4) Με ξέχασες

    Γράψτε τραγούδια μέσα απ’ τη ψυχή σας συνάδελφοι …. Ας μιλήσουν αυτά αντί για Εμάς !


    DespinaAlexopoulou
    12.06.2015, 16:23

    Το είχα σαν αρχή να μην σχολιάζω ποια τραγούδια μου άρεσαν, από την έναρξη ψηφοφορίας  του ομίλου ώστε να μην θεωρηθεί ότι προσπαθώ να προωθήσω κάποιο τραγούδι (όση επιρροή μπορεί να έχει μία περαστική νότα δηλαδή) και το έκανα πάντα στην εκπνοή της ψηφοφορίας. Αυτή τη φορά  θα την παραβώ γιατί έτσι κι αλλιώς για τα τραγούδια αυτά, έχουμε αναφερθεί με προηγούμενα σχόλια, οπότε δεν αλλάζει η γνώμη μας εύκολα. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι λίγα τραγούδια δεν τα είχα βαθμολογήσει με 4* ή 5* όταν παίζονταν στους ομίλους τους. Τώρα είναι ακόμα πιο δύσκολο γιατί όλα είναι προσεγμένα,  με καλές φωνές και όχι άδικα στον τελικό.

    Τα τραγούδια όμως που θέλω να ακούω και να ξανακούω είναι  το Εδώ βραδιάζει, και το Ρωτάω. ΔΕΝ είναι τα μοναδικά πεντάστερα αλλά μιλάνε στην ψυχή μου, ιδίως οι ερμηνείες των παιδιών τα οποία δε γνωρίζω. Το Ριζικό επίσης ξεχωριστό, όπως και  Πρώτη Σεπτέμβρη και Μαύρη Πεταλούδα. Στα αγαπημένα μου Αθάνατο Νερό, Μοιρολόγι (βελούδινη φωνή), Απόψε, Ουρανέ μην ξημερώνεις, Το παράπονο της αγάπης, Μαστίχα, Μόνος και Με μια κιθάρα. Κρίμα όμως και για το Πεθαίνω ξαναζώ το οποίο ήταν ένα ωραίο τραγούδι.

    Μακάρι μετά από όλα αυτά να θυμόμαστε τα τραγούδια μας και μόνο.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την DespinaAlexopoulou, 13-06-2015 09:00 ]


    tallos
    12.06.2015, 18:13

    Jimmys Blues{#emotions_dlg.beer}


    mattessi
    13.06.2015, 14:52

    Σας ευχαριστώ πολύ για τη δυνατότητα και την ευκαιρία να λάβει μέρος το τραγούδι μου στον 4ο Διαγωνισμού Τραγουδιού που διοργανώνει το site . Για μένα από την αρχική φάση του διαγωνισμού μέχρι τώρα είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία και μοιάζει σαν ταξίδι όλο αυτό. Μου δόθηκε η δυνατότητα να γνωρίσω εξαιρετικές δουλειές συναδέλφων και να νιώθω και γω ότι υπάρχει ελπίδα στην ελληνική μουσική πραγματικότητα και ότι η έμπνευση δεν είναι ένα στοιχείο που χει χαθεί. Εύχομαι καλή επιτυχία στους συνυποψηφίους μου και σε εσάς που φτιάχνετε όμορφες καταστάσεις και προσπαθείτε για το καλύτερο μέσα από αντίξοες συνθήκες. Να στε όλοι καλά και να χετε ένα υπέροχο καλοκαίρι Smile


    Chrysanna
    13.06.2015, 20:44

    Είχα γράψει ένα ωραιότατο σεντονάκι και για κάποιο άγνωστο λόγο το ταραγμένο μου μυαλό έδωσε εντολή στο χέρι μου να κλείσει το παράθυρο.

    {#emotions_dlg.crying}

    Επειδή εξάντλησα όλη μου την υπομονή στον να μην πετάξω τον υπολογιστή απ' το μπαλκόνι, θα επανέλθω κάποια άλλη στιγμή. Προς το παρόν θα περιοριστώ στα τραγούδια που ψήφισα.

    1. Ρωτάω.

    2. Απόψε.

    3. Εδώ βραδιάζει.

    ( Κεραυνοβόλος έρωτας και τα τρία! )

    4. Βρέχει.

    5. Ριζικό.

    6. Το παραμύθι του ονείρου.

    7. Πόσα πράγματα.

    8. Με μια κιθάρα τα όνειρα του.

    9. Το παράπονο της αγάπης.

    10. Νοσταλγώ.

    ( Λιγότερα αστεράκια αλλά εξίσου άξια τελικού...)

    Μοιρολόγι - Δυο κόσμοι διαφορετικοί - Κοιτάζοντας πίσω - Όπως αλλάζουν οι εποχές - Πρώτη Σεπτέμβρη - Ονείρου Ζωγραφιά & Σταγόνες Βροχής

    Φανταστείτε πως ξεκίνησα αποφασισμένη να φηφίσω maximum 5 τραγούδια. Η τελική εικόνα είναι αποτέλεσμα μεγάλης προσπάθειας, ταλαιπωρίας και αυτοσυγκράτησης!

    Τα συγχαρητήρια μου σε όλους!


    eliasmavroskoufis
    14.06.2015, 03:27

    Αι τσειντζ μαι μαιντ :) 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την eliasmavroskoufis, 14-06-2015 07:21 ]


    Chrysanna
    15.06.2015, 10:37

     

    0 ημέρες, 13 ώρες, 24 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα μέχρι τα τελικά αποτελέσματα του group

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 15-06-2015 10:49 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    15.06.2015, 10:51

    Ψηφίστε με το χέρι στη καρδιά! Μη το αφήσετε τελευταία στιγμή. Ε.Σ.


    jorge
    15.06.2015, 11:03
    Νομίζω πως και πάλι θα έχουμε ψήφους της τελευταίας στιγμής, έχει γίνει μόδα... Σημείωση: Οριστικά αποτελέσματα θα έχουμε στις 12.01 το πολύ, μόλις τρέξει για τελευταία φορά η "εκκαθάριση" μέσω του αλγορίθμου.
    MusicHeaven.gr
    15.06.2015, 11:15

    Μόλις 12 ώρες έμειναν για να ολοκληρωθεί ένας μουσικός μαραθώνιος 6 μηνών, με 331 τραγούδια, σχεδόν 10.000 ψηφοφόρους και 290.000 ακροάσεις.

    Άκουσε τα τραγούδια και ψήφισε τα καλύτερα:
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=view&cid=5

    [ τροποποιήθηκε από τον/την MusicHeaven.gr, 15-06-2015 11:16 ]


    velenian
    15.06.2015, 13:33
    Παιδιά, έλεος, φτάνει με τα μηνύματα "με συγχωρείτε για την ενόχληση και ευχαριστώ για την προσοχή σας, δεν είμαι ζητιάνος, αλλά..." για μία ψήφο. Φτάσαμε τελευταία μέρα και ακόμα το ίδιο τροπάρι. Ηρεμία.
    KRISTHESS
    15.06.2015, 13:37
    όντως κάποιοι ηρεμείστε. Σαν να παρατηρώ να ψηφίζονται κάποια τραγούδια και μόνο αυτά ανά μισάωρο. Και μετά αναλαμβάνει ο αλγόριθμος.Προσοχή. Το έπαθλο δεν είναι αυτοκίνητο.
    Grecos85d
    15.06.2015, 14:01

    Δεν ηθελα να σχολιασω τοσο καιρο αλλα εχει παραγινει. Ειναι κριμα καποιοι να διαγωνιζονται αξιοπρεπος και καποιοι αλλοι που ειναι ηδη ψηλα να ζητιανευουν ψηφους. Ελεος ρε παιδια. Αν θελετε να κερδισετε ετσι τι να πω; Μπραβο και παλι μπραβο!


    BandofBounty
    15.06.2015, 14:16

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 15.06.2015, 13:37 έγραψε...

    Προσοχή. Το έπαθλο δεν είναι αυτοκίνητο.

    Αν ήταν αυτοκίνητο, τα  μηνύματα θα είχαν αντίθετο νόημα..."όποιος με ψηφίσει, του κόβω την καλημέρα", "το τραγούδι μου Με άλλα λόγια να 'γαπιόμαστε δεν αξίζει μία"....ελέω τεκμηρίων!

     (Αναρωτιέμαι...: τόσο μαγικό είναι το συναίσθημα να προσπερνάς κάποιον άλλον;)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την BandofBounty, 15-06-2015 14:18 ]


    chrispapazoglou
    15.06.2015, 14:28
    Κάποιες φορές δεν είναι όπως φαίνονται τα πράγματα πάντως...διαπιστώθηκε ότι ακόμα και τελευταία στιγμή δεν παίζει ο Player τα κομμάτια, η δεν αφήνει να ψηφίσουν το σύστημα ούτε μέσω fb. Δεν έχετε άδικο αλλά είναι και μεγάλο κρίμα αν το σκεφτείς για κάποιες συμμετοχές που έφτασαν ως εδώ. συγνώμη πάντως για το θάρρος!!! Ότι και να πείτε όμως έχετε δίκαιο...
    jorge
    15.06.2015, 15:37
    1.Ποιό κομμάτι δεν παίζει ο player;
    2. Στείλε μας το facebook profile αυτού που δεν μπορεί να ψηφίσει μέσω FB.


    delta66
    15.06.2015, 15:45

    Αντιγραφω κι εδω για καθε ενδιαφερομενο που θα παρει μερος σε επομενο διαγωνισμο, μια απαντηση που εστειλα σε ΠΜ:

    "..... Επειδη ειναι απο ολες τις εννοιες ψηφοθηρικό το μήνυμα, ευτυχως οταν ψηφισα δεν εδωσα ουτε μια ψηφο στο τραγουδι σου, γιατι τωρα θα το μετανοιωνα .....
    .... Ξερεις ποσα τραγουδια πηραν μερος στο διαγωνισμο?
    Αν ολοι εστελναν μνμ για να σιγουρευτουν οτι το ακουσα .... τι θα επρεπε να κανω?
    Ειναι πολυ ενοχλητικο αυτο το πραγμα.
    Και στον επομενο διαγωνισμο, θα ακουσω παλι ολα τα τραγουδια, αλλα θα ψηφισω τελευταια στιγμη και θα αφησω εκτος οποιο τραγουδι ειχα σκοπο να ψηφισω, αλλα ελαβα ψηφοθηρικό μήνυμα.
    Καλη συνεχεια".