ελληνική μουσική
365 online   ·  204.074 μέλη

Αλγόριθμος

adaptsound
Συγχορδία Μινόρε
Chat
07.06.2015, 05:02

Παράθεση:

Το μέλος Chrysanna στις 06.06.2015, 19:38 έγραψε...

mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
07.06.2015, 10:24

Και η δική μου απάντηση, σε σένα προσωπικά, είναι πως είναι Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ, ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ, απο τότε που ειλικρινέστατα, διατύπωσα την κάθετη αντίθεσή μου, με την περίφημη  υπόθεση της συμμετοχής Βαρδή και... χύμηξαν όλες οι Χορχίτσες, να με φάνε ζωντανή!!!ΠΩΣ ΤΟΛΜΑΣ, να θέτεις υπο αμφισβήτηση, την ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ και την ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ μου???Σε προκαλώ, να ανεβάσεις εσύ, εδώ, αυτές τις φωτογραφίες, εφόσον χρειάζεσαι πειστήρια, που εγώ, ΑΔΥΝΑΤΩ, να αναρτήσω!Αλλωστε, για σένα, είναι....παιχνιδάκι!!Έχεις ΟΛΑ τα αρχεία του τελικού, μπροστά σου, στον υπολογιστή σου!Θα σου πάρει 5 λεπτά, άν υποθέσουμε πως σε ενδιαφέρει η ΑΛΗΘΕΙΑ και όχι, το ...αλάθητο του Πάπα, που έχεις κοτσάρει σάν...μόνιμη παντιέρα, να πάς στη σελίδα των αποτελεσμάτων του τελικού, 14 ώρες μετα την έναρξη, πάνω κάτω, και να δείς το τραγούδι μας, στην 6η θέση, απ' όπου το γκρέμισε ο αλγόριθμός σου. Δίπλα, ακριβώς, στα στατιστικά, θα δείς τις 25 ψήφους, που είχε τη δεδομένη στιγμή το τραγούδι, απ' το FB. Ενα δευτερόλεπτο μετά, θα δείς το ίδιο τραγούδι, στην 37η (ή 39η) θέση και δίπλα του, τη ΜΟΝΑΔΙΚΗ ψήφο, απ' τις 25, που του αφησε, χατηρικώς, για... δείγμα, ο αλγοριθμός σου, ενώ τραγούδια, που είχαν τους διπλάσιους και υπερδιπλάσιους ψήφους απ' το FB, τα άφησε σχετικά αλώβητα!!Και ΑΝΑΡΤΗΣΕ, εδώ, εσύ, τις φωτογραφίες, για να τις δούν και όλοι αυτοί, στους οποίους, μόλις με συκοφάντησες για...συκοφάντη και για ψεύτρα!!Ανοιξε και ΟΛΑ τα στατιστικά των 41 τραγουδιών του τελικού και άν βρείς ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ τραγούδι, που να χαρατσώθηκε κατ΄αυτόν τον τρόπο, να το αναρτήσεις κι αυτό, και...ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΥΠΗΣΕΙΣ ΤΗ ΜΥΤΗ και να βάλεις και παξιμάδι!!!!!Και μετά, έχε και την εντιμότητα που είχα εγώ χθές, να αναγνωρίσεις το ΛΑΘΟΣ σου ΔΗΜΟΣΙΑ, όπως έκανα, λίγο πιό πάνω, μετα την διευκρίνιση του Βασίλη Πουλημενάκου!!!!ΑΡΚΕΤΑ, με όλους σας, μας έχετε ΣΠΑΣΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!Μετα, δέ κι απο τις ψήφους της μητέρας και του άντρα της ερμηνεύτριάς μας, καθ' όλα ΚΑΛΟΒΟΥΛΕΣ ψήφοι, που κι αυτές, τις έφαγε η...μαρμάγκα προχθές,  έχω ΚΑΙ την δική της έγκριση, καθώς ΚΑΙ της στιχουργού του τραγουδιού, να αποσύρω το ΠΕΘΑΙΝΩ ΞΑΝΑΖΩ, απ' τον τελικού του διαγωνισμού σας, όποια στιγμή θέλω!!Οπότε, ποσώς, με ενδιαφέρει, πλέον, τί θα αποφασίσεις να κάνεις, σεβασμιώτατε κύριε...Πάπα της Ρώμης,  Ήθελα νά'ξερα,  όμως, άν βρισκόσουν μπροστά σε ένα δικαστήριο και έπρεπε, μεταξύ πολλών άλλων, να εξηγήσεις και τα ευτράπελα, μεταξύ....καλόβουλης και κακόβουλης ψήφου, θα τα εβρικες, ή δέν θα τα έβρισκες...ΜΠΑΣΤΟΥΝΙΑ??Θα γέλαγε, ή δέν θα γέλαγε και το...παρδαλό κατσίκι???Κάνε, ότι θές, ΠΟΣΩΣ, με ενδιαφέρει!

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 07-06-2015 11:40 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 07-06-2015 11:43 ]

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 07-06-2015 11:44 ]

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
07.06.2015, 10:42

Kαλημέρα Μάρθα..άρα τώρα κατάλαβα. Μιλάς για τον τελικό, όχι για τον όμιλο.. Αλλά να ρωτήσω κάτι? Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι οι ψηφοφόροι σου του facebook δε σε ψήφισαν στα γρήγορα ..και μονοκούκι? πως μπορεί ένας δημιουργός να το ξέρει αυτό? είναι πάνω από τον υπολογιστή τους?

Και όταν μιλάω για μονοκούκι συμπεριλαμβάνω και την περίπτωση να δίνουν μόνο στο τραγούδι σου 5αρι και στα υπολοιπα 1 ή 2 το πολύ πόντους και χωρίς ίσως  να μπουν στη διαδικασία να τα ακούσουν. Κι αυτό υποθέτω θεωρείται κατευθυνόμενη ψήφος αφού είναι τεράστια η διαφορά από τα υπόλοιπα...

Υπόψην επειδή και γω το παρακολουθώ το θέμα, ακόμα και έτσι να είναι όπως τα λες, δεν είναι το δικό σου..το μοναδικό τραγούδι από το οποίο αφαιρέθηκαν τόσοι πολλοί πόντοι. 

[ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 07-06-2015 10:54 ]

MusicHeaven.gr
Μουσικοπαραδεισένιος
Chat
07.06.2015, 11:22
Όταν κάποιος κατηγορεί τόσο χυδαία, ο ίδιος οφείλει να παρέχει τις αποδείξεις. Έτσι γίνεται και στα δικαστήρια. Κατηγορείς και παράλληλα παρουσιάζεις αποδείξεις. Δε ζητάς από τον κατηγορουμενο να αποδείξει ότι είναι αθώος. Απλά πράγματα. Όσα λες είναι αναληθη, συκοφαντικά και ύπουλα γραμμένα, οτι άλλωστε κάνεις όλους αυτούς τους μήνες. Θα περιμένουμε λίγο ακόμη μήπως και ζητήσεις συγγνωμη. Αν όχι, είπαμε τι θα γίνει.
sillia
MusicHeaven Guru
Chat
07.06.2015, 11:22

Kαλημέρα ...

Το παρακολούθησα κι εγώ το θέμα !Ναι έτρεξε ο αλγόριθμος στις 04/06 και έτρεξε για όλα τα τραγούδια ΜΗΔΕΝΟΣ ΕΞΑΙΡΟΥΜΕΝΟΥ.Η 37η θέση με την 2η ήταν 2 ψήφοι διαφορά.....για τέτοια ΠΤΩΣΗ μιλάμε !Ότι είχε ξεκινήσει η ακρόαση και βαθμολόγηση των τραγουδιών!

Ο πιο εμπαθής ο πιο κακός αλγόριθμος της συμμετοχής σου και λυπάμαι που το λέω είσαι εσύ mingrelia !Kάνεις τα αδύνατα δυνατά για να πας πιο κάτω ένα τόσο όμορφο τραγούδι !

Αυτά για την ιστορία του τελικού !

[ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 07-06-2015 11:42 ]

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
07.06.2015, 11:32

άρα μιλάει για τον όμιλο {#emotions_dlg.blink}..ego..nte katalavenei πλέον. Αποχωρώ.{#emotions_dlg.wacko}

[ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 07-06-2015 11:33 ]

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
07.06.2015, 11:36

Τι δεν καταλαβαίνεις καλή μου?

Μιλάμε για την 1η μέρα ακρόασης και ψηφοφορίας του ΤΕΛΙΚΟΥ !

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
07.06.2015, 11:40

Βρε Σιλλια μου.. 04/05 είναι ο Τελικός ? 04/06 είναι{#emotions_dlg.tt2}

[ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 07-06-2015 11:42 ]

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
07.06.2015, 11:41

χαχχαχαχαχααχχααχαχχα.... έχεις δίκιο ..χάνω μήνα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μυαλό είναι  {#emotions_dlg.lol}τι να σου κάνει και αυτο?

[ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 07-06-2015 11:45 ]

KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
07.06.2015, 11:44
παρεσύρθης!! Δικαιολογείσαι..Εγώ πάντως δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα αν η Μιγκρέλια μιλάει για τις 04/06 ή τις 04/05 όντως που αναφέρει.. θεωρησα ότι αναφέρεται στο δεύτερο και προς στιγμή.. στο πρώτο!
KRISTHESS
Φθασμένος
Chat
07.06.2015, 11:50
Μετά την τροποποίηση του μηνύματος της Μάρθας που είδα παραπάνω, θλίβομαι και αποχωρώ από την εδώ κουβέντα.Καλό είναι λοιπόν να μην βάζουμε τα .."σόγια" μας και τους συντελεστές να ψηφίζουν, διότι δεν είναι αντικειμενικοί, αλλά ακριβώς επειδή μπορεί να αναγνωριστούν και ως συντελεστές, οι ψήφοι τους ΔΙΚΑΙΩΣ να αφαιρούνται. Καλημέρα σας.
sillia
MusicHeaven Guru
Chat
07.06.2015, 11:52

Μέσα στις τόσες μέρες στενής παρακολούθησης μάλλον λάθος κάνει και η mingrelia !Στην 37η θέση που όλα τα τραγούδια ήταν αγκαλιά ακόμα στις 04/06 έγινε .....

mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
07.06.2015, 12:08

Παράθεση:

Το μέλος KRISTHESS στις 07.06.2015, 10:42 έγραψε...

Kαλημέρα Μάρθα..άρα τώρα κατάλαβα. Μιλάς για τον τελικό, όχι για τον όμιλο.. Αλλά να ρωτήσω κάτι? Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι οι ψηφοφόροι σου του facebook δε σε ψήφισαν στα γρήγορα ..και μονοκούκι? πως μπορεί ένας δημιουργός να το ξέρει αυτό? είναι πάνω από τον υπολογιστή τους?

Και όταν μιλάω για μονοκούκι συμπεριλαμβάνω και την περίπτωση να δίνουν μόνο στο τραγούδι σου 5αρι και στα υπολοιπα 1 ή 2 το πολύ πόντους και χωρίς ίσως  να μπουν στη διαδικασία να τα ακούσουν. Κι αυτό υποθέτω θεωρείται κατευθυνόμενη ψήφος αφού είναι τεράστια η διαφορά από τα υπόλοιπα...

Υπόψην επειδή και γω το παρακολουθώ το θέμα, ακόμα και έτσι να είναι όπως τα λες, δεν είναι το δικό σου..το μοναδικό τραγούδι από το οποίο αφαιρέθηκαν τόσοι πολλοί πόντοι. 

[ τροποποιήθηκε από τον/την KRISTHESS, 07-06-2015 10:54 ]

Δέν με ενδιαφέρουν πιά, οι συζητήσεις και οι αντιπαραθέσεις, εδώ μεσα, KrisThess!Για να με ξαναβλέπεις εδώ μέσα και για να έχω γίνει...Τούρκα, να είσαι σίγουρη, πως έχω τους  λόγους μου.Και είναι και...καρατσεκαρισμένοι.

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
07.06.2015, 12:11

Παράθεση:

Το μέλος mingrelia στις 07.06.2015, 10:24 έγραψε...

Και η δική μου απάντηση, σε σένα προσωπικά, είναι πως είναι Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ, ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ, απο τότε που ειλικρινέστατα, διατύπωσα την κάθετη αντίθεσή μου, με την περίφημη  υπόθεση της συμμετοχής Βαρδή και... χύμηξαν όλες οι Χορχίτσες, να με φάνε ζωντανή!!!

Δεν περιμένω να ζητήσεις ΣΥΓΝΩΜΗ .... όπως δεν περιμένω και να το διορθώσεις !

Ντροπή !

mingrelia
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
07.06.2015, 12:15

Παράθεση:

Το μέλος MusicHeaven.gr στις 07.06.2015, 11:22 έγραψε...

Όταν κάποιος κατηγορεί τόσο χυδαία, ο ίδιος οφείλει να παρέχει τις αποδείξεις. Έτσι γίνεται και στα δικαστήρια. Κατηγορείς και παράλληλα παρουσιάζεις αποδείξεις. Δε ζητάς από τον κατηγορουμενο να αποδείξει ότι είναι αθώος. Απλά πράγματα. Όσα λες είναι αναληθη, συκοφαντικά και ύπουλα γραμμένα, οτι άλλωστε κάνεις όλους αυτούς τους μήνες. Θα περιμένουμε λίγο ακόμη μήπως και ζητήσεις συγγνωμη. Αν όχι, είπαμε τι θα γίνει.

Στα δικαστήρια, επεμβαίνει εισαγγελέας που με εντολή του, είσαι υποχρεωμένος, εφόσον διατηρεις ιστοσελίδα, να παραδώσεις όλα τα πρωτότυπα αρχεία που θα σου ζητηθούν, στο δικαστήριο. Είσαι επίσης, υποχρεωμένος απ' τον νόμο, να διαφυλάξεις το ηλεκτρονικό σου αρχείο, για ένα ολόκληρο χρόνο.Όσο για το τί είναι χυδαιότητα, έχεις πολύ...περίεργες ιδέες!!

[ τροποποιήθηκε από τον/την mingrelia, 07-06-2015 12:34 ]

Chrysanna
Σολίστ
Chat
07.06.2015, 12:17

Παράθεση:

Το μέλος mingrelia στις 07.06.2015, 10:24 έγραψε...

Μετα, δέ κι απο τις ψήφους της μητέρας και του άντρα της ερμηνεύτριάς μας, καθ' όλα ΚΑΛΟΒΟΥΛΕΣ ψήφοι, που κι αυτές, τις έφαγε η...μαρμάγκα προχθές,  έχω ΚΑΙ την δική της έγκριση, καθώς ΚΑΙ της στιχουργού του τραγουδιού, να αποσύρω το ΠΕΘΑΙΝΩ ΞΑΝΑΖΩ, απ' τον τελικού του διαγωνισμού σας, όποια στιγμή θέλω!!

Αν, στην ηλικία που έχεις φτάσει, όλη σου η καλλιτεχνική αξία εξαρτάται τόσο πολύ από μερικά ψηφουλάκια σ' έναν διαγωνισμό, απ' τον κάθε ταλαίπωρο που έχεις χώσει να σε ψηφίσει, είναι βέβαιο ότι δεν έχεις τα @@ να το αποσύρεις.

Η μεγαλύτερη απορία μου όμως είναι το πόσο χαμηλά στην κλίμακα της ανθρώπινης αξιοπρέπειας έχεις φτάσει ώστε να μην αποσύρεις την συμμετοχή σου από έναν διαγωνισμό για τον οποίον είσαι σίγουρη πως είναι πειραγμένος?

Έτσι, για να δεις πως είναι να μιλάει κάποιος με στοιχεία.

Την καλημέρα μου!

[ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 07-06-2015 12:28 ]