ελληνική μουσική
    524 online   ·  210.834 μέλη

    Σε κατ' οίκον περιορισμό καταδικάστηκε ο ντράμερ των AC/DC

    mary_omikron
    09.07.2015, 09:22

    Σε κατ’ οίκον περιορισμό για οκτώ μήνες καταδικάστηκε από δικαστήριο της Νέας Ζηλανδίας ο ντράμερ του συγκροτήματος AC/DC Φιλ Ραντ, αφού παραδέχθηκε την ενοχή του στις κατηγορίες για απειλή με σκοπό τη δολοφονία και για κατοχή ναρκωτικών.

    Ο 61χρονος Ραντ είχε αφεθεί ελεύθερος με εγγύηση μετά τη σύλληψή του τον Νοέμβριο και τον Απρίλιο δήλωσε ένοχος των κατηγοριών, που επισύρουν ανώτατη ποινή επταετούς κάθειρξης.

    Η πολιτική αγωγή ζήτησε να του επιβληθεί ελάχιστη ποινή φυλάκισης 18 μηνών, μετά την κατηγορία ότι ο Ραντ απείλησε με θάνατο έναν υπάλληλο ο οποίος σχετιζόταν με την κυκλοφορία του σόλο άλμπουμ του.

    Ο συνήγορος του Ραντ δήλωσε στο δικαστήριο ότι ο πελάτης του βρισκόταν υπό πίεση την περίοδο της διάπραξης του αδικήματος και υπό την επήρεια ναρκωτικών, και περιέγραψε το περιστατικό απλώς ως ένα οργισμένο τηλεφώνημα.

    Η αρχική κατηγορία, σύμφωνα με την οποία ο Ραντ προσπάθησε να προκαλέσει τον φόνο, αποσύρθηκε ελλείψει στοιχείων. Ο Ραντ είχε οργιστεί επειδή η έναρξη της κυκλοφορίας του σόλο άλμπουμ του δεν είχε πάει καλά.

    http://ht.ly/PmSU9





    tallos
    09.07.2015, 12:15
    Τα υπολοιπα μελη του συγκροτηματος δεν του μιλανε πλεον.
    Orfeus
    09.07.2015, 12:55

    Το ξέρω!


    despinakontogianni
    10.07.2015, 13:11
    Αχ, μου 'χαν λείψει κάτι τέτοια!
    Hastaroth
    13.07.2015, 19:11

    Δηλαδή τί ακριβώς σού'χε λείψει;

    Πάντως δέν βρήκα πουθενά το αγγλικό άρθρο,ώστε να σχηματίσω πληρέστερη γνώμη.Τα ελληνικά sites ειδήσεων δέν τα πολυεμπιστεύομαι.

    Ελπίζω ότι ο εν λόγω drummer θα έχη πλέον αρκετό καιρό στην διάθεσή του ώστε να μελετά και να διατηρή την τεχνική του.


    DrLove
    13.07.2015, 21:05

    Παράθεση:
    ...Πάντως δέν βρήκα πουθενά το αγγλικό άρθρο,ώστε να σχηματίσω πληρέστερη γνώμη.Τα ελληνικά sites ειδήσεων δέν τα πολυεμπιστεύομαι.

    Αγγλικό άρθρο


    Orfeus
    13.07.2015, 23:41

    Παράθεση:

    Το μέλος DrLove στις 13.07.2015, 21:05 έγραψε...

    Αγγλικό άρθρο




    Αυτό διάβασα και του 'κοψα την καλημέρα! 


    Hastaroth
    14.07.2015, 10:34

    Ντροπή καί όνειδος γιά την συντεχνία τών drummers...

    Και καλά η απειλή του να σκοτώση τον υπάλληλο-δέν έφταιγε μέν σε τίποτε ο άνθρωπος,αλλά "εξηγείται" να τον θεωρή ο Rudd υπαίτιο γιά το ανεπιτυχές promotion τού δίσκου του-την κόρη τού υπαλλήλου όμως γιατί να θέλη να την σκοτώση;

    ΥΓ.Εχω ανέκαθεν την απορία γιά το πώς συνδυάζεται κάποιος να παίρνη ναρκωτικά και να μπορή να παίζη μουσικό όργανο-ιδίως δέ drums.Εγώ έτσι και πιώ ένα ποτηράκι μπύρα πρίν από live δυσκολεύομαι ν'αποδώσω όπως πρέπει και καταβάλλω μεγάλη προσπάθεια να μήν κάνω λάθη-εξ ού και αποφεύγω την πόσιν before stage.Αυτοί όλοι που πλακώνονται στίς κόκες και στα κράκ και τα λοιπά,πώς τα καταφέρνουν οι μπαγάσηδες;


    DrLove
    20.07.2015, 00:32
    Orfeus
    20.07.2015, 01:47

    Τι να πεις... Είναι απαράδεκτος! 

    Μωρέ έκανα πολύ καλά που ακολούθησα κάποτε αυτή την εσώτερη φωνή που μου φώναζε, "μη γίνεις ντράμερ, μη γίνεις ντράμερ". Τώρα θα είχα γίνει ρεζίλι με τον συνάδελφο!  



    DrLove
    20.07.2015, 12:43

    Παράθεση:
    Το μέλος Orfeus στις 20.07.2015, 01:47 έγραψε...

    Τι να πεις... Είναι απαράδεκτος! 

    Μωρέ έκανα πολύ καλά που ακολούθησα κάποτε αυτή την εσώτερη φωνή που μου φώναζε, "μη γίνεις ντράμερ, μη γίνεις ντράμερ". Τώρα θα είχα γίνει ρεζίλι με τον συνάδελφο!

    Ας μην αραδιάσουμε καλύτερα τα κατορθώματα τραγουδιστών - κιθαριστών!...


    Orfeus
    20.07.2015, 16:22

    Ε καλά τώρα... ένα αστείο είπαμε... 

    {#emotions_dlg.beer}


    tallos
    20.07.2015, 17:23
    Οι Μπασιστες είναι τα καλυτερα παιδια.
    Hastaroth
    21.07.2015, 09:49

    Ας μήν αραδιάσουμε και τα κατορθώματα κάποιων μπασιστών...

    Σημασία δέν έχει τί όργανο παίζεις,αλλά τί άνθρωπος είσαι.

    Στατιστικώς πάντως,οι μπασίστες και οι κρουστοί (γενικώς) έχουν μικρά ποσοστά παραβατικότητας.

    Ισως επειδή βρίσκονται λιγώτερο συχνά στο "επίκεντρο" τής προσοχής τού κοινού,άρα κινδυνεύουν λιγώτερο από τίς αρνητικές παρενέργειες τής δημοφιλίας τους.


    tallos
    21.07.2015, 12:04
    Ο ΣΙΝΤ Βισιους παντως δεν πιανεται για μπασιστας γιατι δεν ηξερε να παιζει.