ελληνική μουσική
250 online   ·  204.014 μέλη

ΙΕΚ Μουσικής Τεχνολογίας;;;;;

ElijahReynds
Περαστική Νότα
Chat
06.12.2009, 23:37

Εγώ είμαι ήδη φοιτητής στο τμήμα Μουσική Τεχνολογία της ΙΕΚ ΑΚΜΗ, αλλά τα πράγματα δεν ήταν όπως τα περίμενα...

Τα μαθήματα γίνονται 4 ημέρες την εβδομάδα από ενα δίωρο, οι καθηγητές έρχονται ολίγον αργοπορημένοι, οι κονσόλες και τα μηχανήματα αργούν να ανοίξουν, μερικοί καθηγητές φαίνονται να αντιμετωπίζουν και ένα μικρό πρόβλημα στο άνοιγμα αυτών των συσκευών αλλα οκ, μετά είναι η καταγραφή των απουσιών και στις δύο ώρες για τα 30 παιδία που βρίσκονται μέσα και μετά αρχίζει το μάθημα... Το βασικό πρόβλημα μου είναι και τα πολλά άτομα, δεν γίνεται μάθημα...και επίσης η ύλη έχει ένα θέμα..

Στα μουσικά software υπάρχει μία αίθουσα υπολογιστών που σε κάθε Mac κάθονται κ 3 άτομα, υπάρχει και software που απλά το κοιτάς στο να το χειρίζεται ο εκάστοτε καθηγητής και εσύ αν έρθει η σειρά σου κ σηκωθείς τότε θα εξασκηθείς πάνω του, και μετά βάζουν και εργασίες και η αίθουσα υπολογιστών για εργασίες αποτελείται απο 3 Pc για τόσα εκατοντάδες άτομα..αποτέλεσμα;Δεν βρίσκεις ώρα, ειδικά αν δουλεύεις όπως εγώ δεν παίζει να κάνεις τίποτα...

Και υπάρχει και ένας καθηγητής, έπρεπε να είχα ρωτήσει αν αξιολογούνται εκεί μέσα οι τύποι, που έχει ένα attitude περίεργο και στο τελευταίο μάθημα τον έπιασα να χυδαιολογεί, γενικά αποπνέει μία αρνητική ενέργεια...Τώρα το να μιλά με βρισίες να θέλει να δείξει αμεσότητα στην επικοινωνία με τους σπουδαστές....για εμένα π'αντως δεν υφίσταται αυτό από το μέρος εκπαιδευτικού.

Και τα δίδακτρα είναι αρκετά υψηλά, κοντεύει ο Φεβρουάριος και η ύλη που έχει καλυφθεί είναι γελοία, μάλλον θα πέσουν πολλές αδίδακτες σελίδες για τα τελικά τεστ από ότι φαίνεται...και αξίζει να σημειωθεί για τους "άσχετους" σπουδαστές, η απάντηση που είχαν λάβει στην ερώτηση τους πριν εγγραφούν ότι όλα ξεκινούν από το μηδέν, φαίνεται πως δεν ρώτησαν τους καθηγητές που πολλά τα θεωρούν ήδη δεδομένα...

Γενικά βλέπω πολλές ελλείψεις, μαλλόν το όνειρο μου να μάθω περισσότερα για τη μουσική τεχνολογία και software θα πρέπει να γίνει διαφορετικά, γιατί απο το ΙΕκ δεν περιμένω κάτι καλό... Είμαι σε τροχιά απομάκρυνσης από τις σπουδές μου αυτές αν και έχω απορίες στο αν χρειαστεί να πληρωσω τα υπόλοιπα δίδακτρα αν διακόψω...γνωρίζει κανείς μήπως;;;

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ElijahReynds στις 06-12-2009 23:41 ]

geo321
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
08.12.2009, 21:56

ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΛΕΕΙ..............ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΩ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ???? ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΗΧΟΛΗΨΙΑΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΩΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΗΧΟΛΗΠΤΗΣ??????ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΜΑΣ!!!!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΚΑΙ ΗΧΟΛΗΠΤΗΣ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΗΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΩΔΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 12 ΜΕ 14 ΧΡΟΝΙΑ

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΙΤΕ ΣΕ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΗΧΟΛΗΠΤΗΣ.ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΕΚ ΠΟΥ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΒΡΙΖΟΥΝ Η  ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΝ Κ.Λ.Π.ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥ.ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΗΧΟΛΗΨΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ 3 ΚΑΙ 4 ΚΑΙ 5 ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΟΥΣΙΚΟΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ!!!!!!!!!

harmonizer
Σολίστ
Chat
09.12.2009, 00:53

Η καλή έρευνα δεν είναι δυνατή όταν πολλές από αυτές τις επιχειρήσεις προβάλουν ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο σε όποιον πηγαίνει να μάθει πληροφορίες.

ifi-Korgialas4ever
Βασική Νότα
Chat
10.12.2009, 23:39

Εγώ είμαι στο τρίτο εξάμηνο Μουσικλη Τεχνολογία!! Είναι δημόσιο το ΙΕΚ που πάω αλλά δεν γνωρίζω όταν τελειώσω θα ξεκινήσει πάλι αυτός ο κλάδος...

Διεύθυνση: 3ο Εν. Λύκειο, Πατρών & Κορίνθου
Τ.Κ.: 145 64
Δήμος: Κηφισιά
Τηλ.: 210-6253118

Ελπίζω να σε βοήθησα!!Smile

iphigeneia
Περαστική Νότα
Chat
28.09.2014, 11:05

Καλησπέρα , αν και λιγο καθηστρεριμένα ! Σκέφτομαι να κανω σπουδές πανω στη μουσική τεχνολογία -ηχοληψία και ήθελα να ρωτήσω ποσο πληρώνεις στο Νάκα.

DanaeAthanasiadou
Συγχορδία Μινόρε
Chat
28.09.2014, 11:38

Παράθεση:

Το μέλος iphigeneia στις 28.09.2014, 11:05 έγραψε...

Καλησπέρα , αν και λιγο καθηστρεριμένα ! Σκέφτομαι να κανω σπουδές πανω στη μουσική τεχνολογία -ηχοληψία και ήθελα να ρωτήσω ποσο πληρώνεις στο Νάκα.

Δε γνωρίζω να σου απαντήσω πόσο κοστίζει στο Νάκα. Αλλά θα σου πω ότι εγώ στη θέση σου δε θα πήγαινα στο Νάκα. Θα έψαχνα για κάπου αλλού.

JULIOS
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
28.09.2014, 11:47

Παράθεση:

Το μέλος iphigeneia στις 28.09.2014, 11:05 έγραψε...

Ευκολο να απανταμε:παρε ενα τηλ στις σχολες που σε ενδιαφερουν κ ρωτα τους...

{#emotions_dlg.thumbup}