ελληνική μουσική
    825 online   ·  210.851 μέλη

    Είναι το MusicHeaven ναρκωτικό;;;

    koripaki
    16.06.2005, 14:36
    Η τελευταία φορά που μπήκα στο Μusic Heaven ήταν το Σάββατο το βράδυ. Ο υπολογιστής του σπιτιού μου έχει χαλάσει και δεν μπορώ να μπω στο internet. Έχω δηλαδή να μπω στο ΜΗ τέσσερις ολόκληρες μέρες. Και μου είχε λείψει απίστευτα. Συνειδητοποιώ, λοιπόν, πως απλά το ΜΗ είναι τρόπος ζωής και πως αν το γνωρίσεις, αν ταξιδέψεις μαζί του είναι πολύ δύσκολο να ζήσεις χωρίς αυτό.
    Εσείς πόσες μέρες έχετε αντέξει μακριά του και με πόση δυσκολία;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-10-2006 16:43 ]


    Ilianashiamishi
    16.06.2005, 15:19
    Δεν μπορώ να μιλώ για εξάρτηση αλλά όποτε μπω στο internet η πρώτη μου δουλεία είναι να δω τα e-mails μου και ακολούθως να επισκεφτώ το musicheaven. Δεν νομίζω αυτό να λέγεται εξάρτηση. Είναι καλύτερα μια ωραία συνήθεια.
    falimento
    16.06.2005, 17:14
    Πολύ ωραίο το θέμα Κoripaki.

    Σίγουρα έχει κάτι το εθιστικό, δεν μπορεί τόσος κόσμος να μπαίνει επανειλλημένως. Προσωπικά θα απαντήσω όσον αφορά εμένα, αφού θεωρώ ότι ο καθένας κινείται με γνώμονα το προσωπικό του "συμφέρον".

    Πρώτα απ'όλα άρχιζα να μπαίνω στο M/H για τις παρτιτούρες του καθαρά. Το kithara.gr είχε κλειδώσει από την ΑΕΠΙ και έψαχνα εναγωνιώς παρτιτούρες. Μιλάμε 1 χρόνο πίσω και 9 μήνες. Βέβαια έχω και τραγούδια από τότε που ο Jorge είχε μία διεύθυνση ...σιδηρόδρομο γύρω στο 1998 ίσως και πιο πίσω.

    Ένα πράγμα με εντυπωσίασε και άρχιζα να ψάχνω το Μ/Η. Οι παρτιτούρες δεν είχαν λάθη! Πολύ σημαντικό στοιχείο εν συγκρίσει με παρεμφερή sites.
    Ωθούμενος από τον ενθουσιασμό μου, έγραψα και το πρώτο μου "χαζό" αρθράκι για το Μουσικό Παράδεισο. Ήμουν σίγουρος ότι δεν θα δημοσιευόταν αλλά ήρθε η ...πραγματικότητα να με διαψεύσει.

    Το συναίσθημα που μου δημιούργησε από τις πρώτες φορές που μπήκα, δηλαδή μιλάμε τον Ιούλιο του 2003, ήταν ότι απέπνεε κάτι το παρεϊστικο και το "έντεχνο". Όλα ήταν στημένα σωστά, με λεπτομέρεια δημιουργώντας σου μια θαυμάσια, "ζεστή" ατμόσφαιρα. Μετά άρχισα να γράφω στο forum και σιγά σιγά να ξεχωρίζω κάποια παιδιά που ήθελα πολύ να γνωρίσω, μάλλον γιατί οι απόψεις μας συμφωνούσαν και έβλεπα πολλά κοινά στοιχεία. Τη συνέχεια την έχω γράψει σε άλλο topic...

    Τέλος, τα άτομα του Μusicheaven που γνώρισα μέσω του Μ/Η, μου έχουν δώσει απίστευτη χαρά και ενέργεια και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είμαι μέλος και ...ναρκομανής!




    faltsoo
    16.06.2005, 17:38
    Τέλος, τα άτομα του Μusicheaven που γνώρισα μέσω του Μ/Η, μου έχουν δώσει απίστευτη χαρά και ενέργεια και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είμαι μέλος και ...ναρκομανής!

    OKANA
    Orfeus
    16.06.2005, 17:41
    Τέλος, τα άτομα του Μusicheaven που γνώρισα μέσω του Μ/Η, μου έχουν δώσει απίστευτη χαρά και ενέργεια και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είμαι μέλος και ...ναρκομανής!

    Give me .....More!!!!!!

    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 16-06-2005 17:43 ]
    tetraktis
    16.06.2005, 19:17
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 16-06-2005 στις 17:14 έγραψε:

    Τέλος, τα άτομα του Μusicheaven που γνώρισα μέσω του Μ/Η, μου έχουν δώσει απίστευτη χαρά και ενέργεια και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είμαι μέλος και ...ναρκομανής!





    Ε...ΟΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ HEAVENOΖΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!!!

    ΜΑ ΚΑΛΑ...MUSICΑΪΝΗ ΣΑΣ ΠΟΤΙΖΟΥΝΕ;



    Κάποιος μου 'πε την αγάπη, μοναχά ψηλά θα βρω. Κοίταξα ψηλά και σ' είδα, καρφωμένο στο Σταυρό...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: tetraktis on 16-06-2005 19:18 ]
    manblaz
    16.06.2005, 20:30
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 16-06-2005 στις 17:14 έγραψε:


    Τέλος, τα άτομα του Μusicheaven που γνώρισα μέσω του Μ/Η, μου έχουν δώσει απίστευτη χαρά και ενέργεια και αισθάνομαι πολύ τυχερός που είμαι μέλος και ...ναρκομανής!







    Με λενε Μανωλη, και είμαι καλά.......στην υγεια σας ....
    Sofia
    16.06.2005, 21:39
    Με λένε Σοφία και... δεν είμαι καθόλου καλά..
    Αύριο συμπληρώνω ένα χρόνο εξάρτησης...Θα τη βγάλω καθαρή γιατρέ μου???

    Μέσα στα απλά είν' τα ωραία...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Sofia on 16-06-2005 21:39 ]
    Hastaroth
    16.06.2005, 22:37
    Είμαστε όλοι Musicheavenόνια
    καί μακάρι νά'μαστε γιά πάααρα πολλά πολλά χρόνια....

    ΥΓ.Ρίπτω καί την ιδέα:
    Τώρα που ανοίγει ο καιρός καί βγάζει η γή χορτάρι,
    μιάν εκδρομή νά κάνουμε
    (δέν βρήκα κάτι νά κάνη ομοιοκαταληξία καί το αφήνω έτσι...)




    linda7
    17.06.2005, 00:48
    ...Είναι εξαρτησιογόνος κατάσταση...Το ναρκωτικό έχει κακή έννοια...δε μ'αρέσει...Σίγουρα αν δε το επισκεφθώ κάποιες φορές την ημέρα,θα το σκέφτομαι! Σαν έρωτας...Απλά το ζεις χωρίς να το πολυ-αναλύεις!
    Βέβαια με τις πολλές μπύρες που πέφτουν εδώ μέσα,θα πάθουμε εξάρτηση από το αλκοόλ!
    piterpiano
    17.06.2005, 04:08
    ειναι χαλαρα στα favorites του υπολογιστη μου,και σε ολων των υπολογιστων των εργαστηριων που εχω προσβαση στη σχολη μου...

    και να το τονισω οτι το ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ του site ειναι που εχει τα προφατα απαντημενα μηνυματα στην κεντρικη σελιδα!!
    dimi589
    17.06.2005, 04:31
    Ζητιανεύω για να αγοράσω σύνδεση για internet
    για να μπω στο musicheaven!Μόλις πάρω την δόση
    μου είμαι σε έναν κόσμο διαφορερικό!
    Μαζί μέχρι το τέλος

    Konnie
    17.06.2005, 09:23
    Μπορει πραγματι το κινητρο του καθενος απο μας τους "θαμωνες" να ειναι διαφορετικο,αυτη η κοινοτητα προκαλει εξαρτηση,γιατι συνδυαζει τα ενδιαφεροντα του καθενος,με την καλη παρεα,το χαβαλε,την πληροφορηση,τη διασκεδαση...Πως να μην "εθιστεις"?

    Linda συμφωνω οτι το "ναρκωτικο" ειναι καπως κακοηχο...το "ερωτας" ομως?Κι αυτος εθιστικος ειναι...!

    I LOVE MH!!!!!
    Kiriaky
    12.09.2005, 01:23
    Εγώ θα συμφωνήσω με την Ilianashiamishi.Κάνω ακριβώς το ίδιο και δεν θέλω να μιλάω για εξάρτηση,αλλά για μία ωραία συνήθεια!


    W4TT4N4B3
    12.09.2005, 01:28
    ναρκωτικο? μη λετε τετοια γιατι θα το απαγορευσουν?
    ageloudaki
    12.09.2005, 15:00
    'Οντως είναι σκέτη εξάρτηση.Δηλαδή δεν υπάρχει μερά που να μην μπώ.Και μπαίνω και τρεις φορές την ημέρα απο κανένα τρίωρο!!!
    jorge
    12.09.2005, 15:20
    Βρε σεις γιατί με στενοχωρείτε; Νέα παιδιά και να κάθεστε μπροστά από την οθόνη τόσες ώρες;

    Βγείτε έξω, κάντε παρεούλες, κάντε εκδρομούλες, διαβάστε κανένα βιβλίο, διαβάστε κανά μάθημα... Καλό και το MusicHeaven, αλλά με μέτρο. "Έξω" είναι η ζωή, πως να το κάνουμε...


    rivera
    12.09.2005, 15:42
    Εσυ φταις jorge που δεν οργανωνεις κανενα event για να μας βγαλεις εξω!!!!
    iris-the-black
    12.09.2005, 15:51
    einai kai paraeinai sas lew!
    jorge
    12.09.2005, 15:56
    Αχ, να το και το 13χρονο... Τελείωσε, θα βάλω κόκκινο Χ πάνω δεξιά