ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Είναι το MusicHeaven ναρκωτικό;;;

    theotita
    05.08.2006, 11:01
    Αν και δε γράφω συχνά πια, μ'αρέσει να διαβάζω απόψεις άλλων και δημοσιεύσεις. Τα άτομα δε που έχω γνωρίσει έστω και μόνο μέσα απο το ΜΗ δεν χρειάζονται καν σχολιασμό!

    Το ότι έχω κάνει το ΜΗ αρχική σελίδα νομίζω τα λέει όλα!!


    vero
    05.08.2006, 12:32
    Nai
    rompa
    02.10.2006, 16:32
    Μα έχω πάθει εξάρτηση....και όλο εσένανε ζητάω...

    που λέει και το άσμα..
    Aiolos_m
    02.10.2006, 17:47
    "Ναρκωτικό"..."εξάρτηση". Τα ναρκωτικά προκαλούν εξάρτηση. Να ένα αξίωμα κοινώς αποδεκτό.

    Όταν κάποιος βρίσκεται σε εξάρτηση σημαίνει ότι πολύ απλά ΘΕΛΕΙ να απαλλαγεί από κάτι και δεν μπορεί είτε ψυχολογικά είτε σωματικά. Έτσι είναι εθισμένος. Εθσιμός δηλαδή σημάινει ότι θέλω να απεξαρτηθώ αλλά δεν μπορώ. Κι έτσι με βασανίζει.
    Όταν υπάρχει κάτι το οποίο μας ευχαριστεί να κάνουμε, μας γεμίζει και νιώθουμε καλά μαζί του αυτό δεν είναι εθισμός ακόμα και όταν προβαίνουμε σε υπερβολές.

    Είστε ακόμα εθισμένοι ρε παιδιά;
    Fler
    02.10.2006, 18:37
    Όχι απαραίτητα..Ο εθισμός συνδέεται βέβαια με τη συνήθεια που δεν μπορείς να κόψεις αλλά όχι πάντα και με την καταστροφική συνήθεια που σε επιβαρύνει..Πάρε εμένα, για παράδειγμα..Εγώ είμαι εξαρτημένη αλλά δε θέλω να απαλλαγώ..Μόνο κακό δεν μου κάνει..
    renabill
    03.06.2007, 02:46
    ΕΙΝΑΙ!!! και γω ο μεγαλύτερος Ναρκωμανής χικ χικ χικ
    Katerina22
    03.06.2007, 17:28
    Κι εγώ με τη σειρά μου θα σας πω για την σχέση μου με το Music Heaven!!!Όταν μπήκα στο ΜΗ μπήκα με σκοπό να βρω παρτιτούρες.Βλέπετε...παίζω 9 χρόνια πιάνο και ήθελα παρτιτούρες για ξένα κομμάτια που ακούνε οι νέοι σήμερα.Έτσι,έγινα μέλος.Τις πρώτες 3 μέρες έμπαινα μόνο και μόνο για μουσικούς κυρίως λόγους.Αργότερα όμως,είδα την επιλογή chat(θέλω να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι δεν είμαι μέλος σε κανένα άλλο site και ούτε έκανα ποτέ μου chat.Για την ακρίβεια τα κατέκρινα!!)και σκέφτηκα να μπω μήπως και κανένα παιδί είχε extra παρτιτούρες.Από τότε,μπαίνω καθημερινά 3 φορές την ημέρα(τουλάχιστον).Αλλά πάνω απ' όλα βάζω το σχολείο.Εννοώ ότι πρώτα τελειώνω με το διάβασμα και στη συνέχεια μπαίνω.Έτσι,μπορώ να πω με την σειρά μου...ότι το Music Heaven έχει γίνει ένα κομμάτι της ζωής μου και γι' αυτό άλλωστε δεν μπορώ να μείνω μακριά του ούτε μία μέρα(τον Αύγουστο να δω τί θα κάνω που δεν θα έχω pc)!!!
    Α!!Επίσης θέλω να σας πω..ότι στο θρανίο μου και στα βιβλία μου έχω γράψει "Music Heaven 4ever"!!!Αυτό θα πει...
    ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ MUSIC HEAVEN!!!!!!!!!






    επισυναπτόμενα: gfhfjyg.JPG 
    --Elena--
    03.06.2007, 17:30
    Κι εγώ με τη σειρά μου θα σας πω για την σχέση μου με το Music Heaven!!!Όταν μπήκα στο ΜΗ μπήκα με σκοπό να βρω παρτιτούρες.Βλέπετε...παίζω 9 χρόνια πιάνο και ήθελα παρτιτούρες για ξένα κομμάτια που ακούνε οι νέοι σήμερα.Έτσι,έγινα μέλος.Τις πρώτες 3 μέρες έμπαινα μόνο και μόνο για μουσικούς κυρίως λόγους.Αργότερα όμως,είδα την επιλογή chat(θέλω να τονίσω σε αυτό το σημείο ότι δεν είμαι μέλος σε κανένα άλλο site και ούτε έκανα ποτέ μου chat.Για την ακρίβεια τα κατέκρινα!!)και σκέφτηκα να μπω μήπως και κανένα παιδί είχε extra παρτιτούρες.Από τότε,μπαίνω καθημερινά 3 φορές την ημέρα(τουλάχιστον).Αλλά πάνω απ' όλα βάζω το σχολείο.Εννοώ ότι πρώτα τελειώνω με το διάβασμα και στη συνέχεια μπαίνω.Έτσι,μπορώ να πω με την σειρά μου...ότι το Music Heaven έχει γίνει ένα κομμάτι της ζωής μου και γι' αυτό άλλωστε δεν μπορώ να μείνω μακριά του ούτε μία μέρα(τον Αύγουστο να δω τί θα κάνω που δεν θα έχω pc)!!!
    Α!!Επίσης θέλω να σας πω..ότι στο θρανίο μου και στα βιβλία μου έχω γράψει "Music Heaven 4ever"!!!Αυτό θα πει...
    ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ MUSIC HEAVEN!!!!!!!!!





    επισυναπτόμενα: gfhfjyg.JPG 
    --Elena--
    03.06.2007, 17:33
    Παιδιά sorry που το έστειλα 2 φορές αλλά χωρίς να το θέλω μπήκα με το όνομα της αδερφής μου!!!(Katerina22)!!!Το μήνυμα αυτό το έγραψα εγώ!!(--Elena--)
    ΣΟΡΡΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    FunRoubaaaaaaaa
    03.06.2007, 18:01
    Η αληθεια ειναι οτι μπορεις να κολησεις ασχημα
    αν εχεις ελευθερο χρονο και δικο σου pc!

    edelweiss
    04.06.2007, 01:53
    Από την στιγμή που όταν σου δωθεί η ευκαιρία να απομακρυνθείς από αυτή την ιστοσελίδα το κάνεις δίχω να το σκέφτεσαι και το κάνεις με χαρά δεν νομίζω να είναι εθιστικό... Απλά είναι πιο ποιοτική από πολλές άλλες σελίδες σε όλα της τα θέματα που σε ελκύει περισσότερο :) Να εύχεστε να μην γίνει καλύτερη σελίδα από αυτήν... :) Και δεν θα γίνει μέχρι να ξεπεραστούν τα όρια... Ως τώρα κρατιέται σχετικά καλά :)
    PHILIPPOSSM
    04.06.2007, 12:37
    Μακαρι να ηταν ετσι ολα τα ναρκωτικα..
    Ευτιχως το ΜΗ ειναι μονο sex...and rock n"roll
    bouzos
    04.06.2007, 17:31
    Ektos apo tin kali poiotita tou site pou se kΰnei ligo eksartimιno synantoume poly fantastikΰ ΰtoma me kalo xaraktira kai kalιs mousikιs gnoseis tote den mporeis na min episkeftis to site minimoum 1 forΰ tin imιra!
    seras
    05.11.2007, 12:20
    Ναι αλλα ευτηχώς είναι νόμιμο!!!Αν ήταν παράνομο θα είχα μπεί μέσα απο την πρώτη μέρα που το βρήκα!!!Δεν έχω μόνιμη σύνδεση και δεν μπορώ να μπαίνω όσο συχνά θέλω, αλλα πιστευω οτι είμαι αρκετά ενεργό μέλος..οχι βέβαια όσο άλλοι αλλα ότι μπορώ κάνω..έχω γράψει και ένα σχετικο κείμενο στο bloq μου μην το γράφω και εδώ..
    analystis
    05.11.2007, 14:24
    Για ηρεμήστε, γιατί αν όντως το πολύ σερφάρισμα ρίχνει το IQ σας βλέπω όλους κουνουπίδια!
    PashalinaMakia
    05.11.2007, 20:40
    Καλέ τι χαζομάρες λέτε?Δεν είναι σωστό να παθαίνεις εξαρτήσεις απο site.Γουστάρω να μπαίνω αλλά δεν έχω πάθει εξάρτηση...Έλεος......
    darbukaboy
    05.11.2007, 20:46
    Επειδη ειχε περασει περιοδος που ημουνα ΠΟΛΛΕΣ ωρες μεσα στο site μπορω να πω οτι ευκολα το site μπορει να γινει εθιστικο διοτι εχει πολλα πραγματα να κανει καποιος.Ετσι ειναι ευκολο καποιος να κολλησει.Ωστοσο δε νομιζω οτι ειναι τοσο επικινδυνο ωστε να μειωσει το ΙQ καποιου οπως ανεφερε ο προλαλησας.
    paperino
    16.04.2008, 20:08
    Αυτό σκέφτομαι καιρό τώρα....Εθίστηκα;;;;;;;;;;;;;;; Είμαι ώρες εδώ και δεν κάνψ τίποτα.....
    annalouloudaki
    18.04.2008, 20:41
    Αχχχ....
    Εχω χασει μαθηματα.....
    Αντι να διαβασω, σερφαρα!!!
    Moonchild92
    06.06.2008, 11:32

    Είναι το άτιμο, είναι....