ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.830 μέλη

    paypal αγορές απο το εξωτερικό.

    Aris1098
    02.10.2015, 01:30

    Γειά σας παιδιά,έχω ενα πρόβλημα με το paypal και δε μπορώ να κάνω αγορές απο το εξωτερικό,επίσης επειδή έχω για πούλημα κάποιους δίσκους σε ενα σαητ βλέπω μια νέκρα απο πλευράς ξένων αγοραστών εδώ και δύο μήνες πράγμα ανεξήγητο και λέω μήπως φταίει το paypal.

    Συγνώμη αν βρίσκετε άκυρο το ερώτημα μου αλλα μόνο εδώ με έχετε βοηθήσει σε άλλα ερωτήματα και αυτο το θέμα με καίει!

    Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν έχει κάνει κανείς σας το τελευταίο δεκαήμερο συναλλαγή (αγορά) απο το εξωτερικό για να δώ δηλαδή αν είναι γενικό το κακό η αν φταίει κάτι στον λογαριασμό μου.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων. {#emotions_dlg.confused1}


    musickaleidoscope
    02.10.2015, 21:17

    για αγορες αν εχεις cash στο λογαριασμο δεν υπαρχει προβλημα με καρτα δεν ξερω  τι γινεται λογω capital control....οσο για την αγοραστικη νεκρα το ιδιο παρατηρησα και εγω στο discogs που πουλαω καποια βινυλια κυριως το καλοκαιρι που γινοταν ο ''χαμος'' που να μπλεκουν με ελλαδα....λογικο το βρισκω....


    Aris1098
    03.10.2015, 21:35
    Ευχαριστώ,αρα το οτι δε μπόρεσα να βάλω λεφτά στο wallet του paypal ίσως είναι λόγω των capital controls/
    KRISTHESS
    04.10.2015, 13:12

    Nαι όσο ισχύουν τα capital controls το paypal εχει αναστείλει τη λειτουργία του στην Ελλάδα. Αυτό γίνεται γιατί δεν θέλουν να φεύγει χρήμα στο εξωτερικό με διάφορες αγορές και κτλ. Για να επαναενεργοποιηθεί θα πρέπει να δοθεί το οκ  από τις τράπεζες. Προς το παρόν είναι μπλοκαρισμένο. Ωστόσο αν ενδιαφέρεσαι, υπάρχουν τρόποι να το παρακάμψεις. Ρίξε μια ματιά εδώ 

    http://www.fitoni.gr/%CE%AD%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B8%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-paypal-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC/


    Aris1098
    04.10.2015, 21:12
    Eυχαριστώ για το λινκ αλλα απο οτι είδα αυτός ο τρόπος δεν ισχύει πλέον.Μάλλον τους μήραν χαμπάρι.¨οσο για την παραγγελία που ήθελα να κάνω,η επιχείρηση είναι στη Γερμανία και μου είπαν οτι είχαν πρόσφατα επιτυχημένες συναλλαγές με Έλληνες αγοραστές.Τι να πώ,μπέρδεμα.