ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Στέλιος Πισής - Καινούριος δίσκος

    Stelios_cy
    16.06.2005, 21:24
    Αγαπημένοι μου φίλοι,

    Θα ήθελα να σας πληροφορήσω ότι μόλις κυκλοφόρησε ο καινούριος μου δίσκος που έχει τίτλο «Κασταλίας και Σειρήνων».

    Χθες πραγματοποιήθηκε στη Λευκωσία με μεγάλη επιτυχία δημοσιογραφική διάσκεψη για την παρουσίαση του δίσκου. Η διάσκεψη αυτή δεν ήταν μια συνηθισμένη δημοσιογραφική διάσκεψη αλλά και καλλιτεχνική εκδήλωση και αφιέρωμα στη δουλεία μου γενικά.
    Την εκδήλωση οργάνωσε η Αρχή Τηλεπικοινωνιών Κύπρου η οποία είναι και ο βασικός χορηγός του δίσκου.
    Επειδή λόγο των κινητικών μου δυσκολιών δεν μπορούσα να παρευρεθώ με συνέδεσαν απευθείας και πραγματοποιήσαμε τηλεδιάσκεψη.

    Στην εκδήλωση εκτός από τους συντελεστές του δίσκου που μίλησαν, έκαναν οπτικογραφημένες παρεμβάσεις και κάποιοι μεγάλοι καλλιτέχνες με τους οποίους έχω φιλικές σχέσεις. Μεταξύ αυτών ο μεγάλος σκηνοθέτης Μιχάλης Κακογιάννης και οι τραγουδιστές, Παντελής Θαλασσινός και Αλκίνοος Ιωαννίδης, οι οποίοι μίλησαν με τα καλύτερα λόγια.
    Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Χρυσός Ολυμπιονίκης Δημοσφένης Ταμπάκος με τον οποίο τα τελευταία χρόνια είμαστε καλοί φίλοι.

    Προβλήθηκαν επίσης τρία βίντεο κλιπ από τραγούδια του δίσκου και εκτελέστηκαν και δύο τραγούδια ζωντανά.

    Να πω ότι ο δίσκος σε αυτό το στάδιο κυκλοφορεί μόνο στην Κύπρο.
    Τη διάθεσή του δίσκου ανάλαβε η εταιρία All Records και πωλείται σε όλα τα καλά δισκοπωλεία της Κύπρου (οι φίλοι κύπριοι του MusicHeaven μπορούν να τον προμηθευθούν).

    Να αναφέρω ότι το δίσκο προλογίζει ο Γιώργος Νταλάρας.

    Όλα τα έσοδα από τις πωλήσεις του δίσκου θα διατεθούν για την ενίσχυση του έργου της οργάνωσης Γιατροί του Κόσμου.

    Σας ευχαριστώ

    Στέλιος Πισής
    istoxastis
    16.06.2005, 23:12
    Απ' της Αιολίας το Αιγαίο, την σίγουρη επιτυχία της καινούργιας σου δουλειάς χαίρω και συγχαίρω!
    xristos
    17.06.2005, 00:33
    Καλοτάξιδος να είναι... Κι ελπίζω να μπορέσουμε να τον ακούσουμε κι εμείς κάποια στιγμή.
    jorge
    17.06.2005, 00:51
    Στελάκη, πες στον μπαμπά να μας στείλει το δίσκο. Τη διεύθυνση την έχει.

    Να 'σαι πάντα καλά και ...πάντα τέτοια !
    XeniaRodo
    17.06.2005, 10:01
    Σίγουρα θα θέλαμε να ακούσουμε κάτι., έστω ένα δείγμα.
    Kαλή επιτυχία και από εμένα και πιστεύω να μην αργήσει η κυκλοφορία του και στην Eλλάδα.
    Haroulinda
    17.06.2005, 10:26
    Ναι Στέλιο το είδα και στην τηλεόραση!!!

    Καλή επιτυχία Στέλιο!!!

    Συγχαρητήρια!!!