ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.833 μέλη

    Χειμωνιάτικη Συνάντηση στην Θεσσαλονίκη.

    Brokenchord
    15.10.2015, 15:31

    Έχουν περάσει σχεδόν 10 χρόνια από το πρώτο μου κλικ εδώ μέσα!

    Ποιος θα το φανταζόταν!

    Να λοιπόν που ο εγκληματίας επιστρέφει πάντα στον τόπο του εγκλήματος!

    Νομίζω πως η εποχή την επιβάλει μια συνάντηση! Το φθινόπωρο όσο κ αν μην θέλουμε να το παραδεχτούμε έχει αρχίσει, ο αστερισμός του Ωρίωνα φάνηκε στον ουρανό και οι περισσότεροι από εμάς έχουν επιστρέψει στις βάσεις τους! Άλλοι πάλι περιμένουν αυτό το λίγο ακόμα για να φύγουν πάλι.

     Θυμάσαι εκείνα  τα χουχουλιάρικα μαγαζάκια στο κέντρο για καφέ, η εκείνα τα μεζεδοπωλεία στην Άθωνας η στην Βαλαωρίτου:

    Ε ναι τι ?

    Ε μας περιμένουν! Εμάς την διάθεση μας και την μουσική μας!

    Περιμένω να σας ξανα δώ παλιό τέρατα!



    Το ψήνουν ...

    Brokenchord 
    -Sadahzinia-
    dimitris1965
    rea31
    Radi0head
    -Peace18-

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Brokenchord, 31-10-2015 15:40 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Brokenchord, 05-11-2015 19:09 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Brokenchord, 08-12-2015 13:17 ]


    Deos
    15.10.2015, 22:22

    Γεια σου ρε Φώτη!


    Brokenchord
    16.10.2015, 12:25

    Γεια σου ορέ Γιάννη! Λίγο πεσμένο το βλέπω το forum. Τι έγινε όσο έλειπα?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Brokenchord, 23-10-2015 12:09 ]


    Chrysanna
    16.10.2015, 13:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 16.10.2015, 12:25 έγραψε...

    Τι έγινε όσο έλειπα?

    Εκλογές... πολλές εκλογές!

    http://startrekguide.com/community/images/smilies/clapping.gif

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Chrysanna, 16-10-2015 13:50 ]


    Brokenchord
    16.10.2015, 14:13
    Καλησπέρα! Για το Ελλαδιστάν μιλάς η για το MH. Η και για τα 2?
    -Sadahzinia-
    22.10.2015, 14:53

    Νομίζω ότι τελικά δεν είμαι η μόνη που της έλειψαν οι παλιές εποχές του MH. Απλά και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω Φώτη, οι τελευταίες προσπάθειες για συνάντηση της προκοπής στην Θεσσαλονίκη δεν ευόδωσαν. Δεν ξέρω τι φταίει , μάλλον η έλλειψη γενικότερης διάθεσης ίσως καθώς και το γεγονός ότι πολλοί πλέον λείπουν στο εξωτερικό. Μακάρι βέβαια αυτό να αλλάξει.


    Brokenchord
    22.10.2015, 15:42

    Παρατηρώ μια γενικότερη παρακμή και εγκατάλειψη στο forum!

    Και σκέψου ότι το λέει αυτό άτομο, που είχε χρόνια να μπει κανονικά. Οπότε λίγο ειρωνικό!

    Δεν νομίζω ότι αυτό οφείλεται στην απουσία αρκετών απο εμάς στο εξωτερικό. Αν δεχτούμε ότι όντος είναι έτσι τότε η καινούρια φουρνιά που είναι? Λες κ εμείς είμαστε η παλιά.....

    Ήταν απλά μια φάση που ξεπεράστηκε. Δεν ειναι απλά τόσο in όσο ήταν παλιά. Η μόδα πέρασε. Κ όπως με τα περισσότερα πράγματα ο χρόνος έδιξε.

    Άλλοι μάλωσαν μεταξύ τους για χαζούς λόγους. Άλλοι χωρίσανε. Άλλοι τα φτιάξανε. Κ άλλους τους κατάπιε η ρουτίνα. Η και όλα αυτά μαζί. Ότι συμβαίνει δηλαδή παντού.

    Και κάπου εκεί σαν σφήνα μπήκαν κ όλα τα social media.

    Δεν θέλω να ακούγομαι μηδενιστικός. Όσοι με έχετε γνωρίσει έστω και στο ελάχιστο ξέρετε ότι μόνο έτσι δεν είμαι. 

    Ακόμα κ έτσι όμως νομίζω πως θα υπάρξουν άτομα όπως εγώ, όπως εσύ που σκέφτηκαν να ξαναεπιστρέψουν στις παλιές τους γειτονιές...


    -Sadahzinia-
    22.10.2015, 15:57

    O σκοπός δεν είναι να επιστρέψουν παλιά μέλη (πράγμα που θα ήταν πολύ ωραίο καθώς υπήρχαν αξιόλογα άτομα που λείπουν απο το σαιτ) αλλά τα υπάρχοντα μέλη να οργανωθούν , να υπάρξει καλή διάθεση και όρεξη.

    Βέβαια κέφι με παραγγελία δεν γίνεται :)  


    Brokenchord
    22.10.2015, 16:12

    Εγώ την προτοβουλία και την ευθήνη για ότι πάει στραβά η καλά την άρπαξα.

    Σειρα σας κοτοπουλάκια μου!

    Μιλάω με Aριάδνη στο Skype!


    dimitris1965
    23.10.2015, 01:00
    εγω μεσα ειμαι για οποτε αποφασιστει κατι.......
    Brokenchord
    23.10.2015, 12:07

    Να προσθέσω επίσης πως ακόμα κ αν σας γοητεύει η ιδέα παρόλο που έχετε τους ενδοιασμούς σας, εκφράστε την.
    ΕΚΦΡΑΣΤΕ ΤΗΝ.
    Για να αρχίσει να γίνεται μπούγιο!

    Γιατί σαν τα ζουζούνια είναι κ οι άνθρωποι. Μόνο όταν δούνε φως μαζεύονται!

    Επίσης θα ήθελα να προτείνεται και μαγαζιά.
    Αν είναι να αποφύγουμε κάποια τα όποια στο παρελθόν μας φέρθηκαν μπαμπέσικα.
    Δεν μας άρεσε ο χώρος, μας ξεπουπούλιασαν...κτλπ
    Θυμάμαι 2-3 και θα τα αποφύγουμε πάση θυσία.

    Ας δοκιμάσουμε την τύχη μας με κάποια άλλα.


    Δεν έχει σημασία αν δεν είστε από Θεσσαλονίκη και είστε από κάποιον γειτονικό νομό.

    Εγώ θυμάμαι εποχές που κατεβαίναμε Αθήνα κάτω και αθηναίοι ερχόντουσαν πάνω.
    Που κοιμόντουσαν 6-7 άτομα σ ένα σαλόνι. 


    rea31
    23.10.2015, 20:50

    Κανονίστε εσείς και θα ακολουθήσουν και οι Αθηναίοι....

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}


    Brokenchord
    23.10.2015, 21:19

    Εμένα άλλο με τρελαίνει.

    Ότι βλέπω μέλη που είναι από Θεσσαλονίκη και είναι αρκετά ενεργά τα οποία όμως δεν εκδηλώνουν κάποιο ενδιαφέρον. Μάλλον το ενδεχόμενο μια συνάντησης δεν τους συγκινεί!

    Αλλά συνήθως κάτι τέτοιοι ξέρεις πως την πατάνε. Έρχονται σε μια συνάντηση και μετά όλο συναντήσεις θέλουν. Και να τα pms!

     Όντως η πρώτη φορά για κάποιον είναι λίγο περίεργη αν δεν το έχει ξανά επιχειρήσει γιατί δεν ξέρει κανέναν. Τον πιάνουν οι ανασφάλειες του, και να που θα πάω και τι θα κάνω.... Αλλά το κλίμα και το κέφι είναι τέτοιο που κ οι πιο κλειστές καρδιές ανοίγουν σαν κάστανα στην φωτιά.

    Θυμάμαι περιστατικό στο οποίο κοπέλα όρθια επί 5 λεπτά ενώ της έλεγα να καθίσει μαζί μας. Είχε μαγκώσει ρωτώντας με και ξαναρωτώντας με.... {#emotions_dlg.lol}


    pastella
    30.10.2015, 17:30

    Άντε, τι κάνετε, το λιβανίζετε, το αναρωτιέστε...

    Ακόμα να το οργανώσετε καλέ; Τίποτα δεν σας έμαθα όλα αυτά τα χρόνια; {#emotions_dlg.tt2}


    -Sadahzinia-
    30.10.2015, 18:53
    Να γιατί ανέφερα εγώ ότι έφυγαν στο εξωτερικό κάποιοι και το διαλύσαμε το μαγαζί , κάτι είχα κατα νου ;)
    Brokenchord
    30.10.2015, 22:58

    Πως να οργανωθεί όταν άτομα με τα οποία έχω μιλήσει μέσο pms η chat και νοσταλγούν τους παλιούς καλούς καιρούς, δεν ποστάρουν καν μέσα σ αυτό το thread και αρκούνται στο να κάνουν like σε κάποια posts. Ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε.

    Ειλικρινά ποτέ δεν κατάλαβα και δεν θέλω και ν ασχοληθώ με τους λόγους για τους οποίους αρκετοί περιμένανε από την Στέλλα να οργανώσει της συναντήσεις. 

    Να μου το θυμηθείτε. Θα φύγω κ εγώ γιατί πλησιάζει ο καιρός. Και τότε θα την κάνετε την συνάντηση που δεν θα μπορώ να έρθω, παλιοτέρατα! 


    Radi0head
    31.10.2015, 15:26

    Κι εγώ o νέος μέσα είμαι!


    Brokenchord
    31.10.2015, 15:41

    Το κόβω χαλαρά από φθινοπωρινή να γίνεται χριστουγεννιάτικη η συνάντηση.


    Orfeus
    01.11.2015, 13:52

    Καθυστερείτε.
    Καθυστερείτε πάάάάάάάάαρα πολύ!!!!


    Brokenchord
    01.11.2015, 13:56
    Είπαμε ρε συ Θεσσαλονίκη χαλαρααααά αλλά παρατράβηξε το αστείο! Υπάρχει το ενδεχόμενο να κατέβω Αθήνα. Τι λέει το ψήνεται για καμιά συνάντηση?