ελληνική μουσική
    789 online   ·  210.833 μέλη
    Evmorfia-Theiopoulou
    14.02.2016, 00:50

    Κατάφερα με πόνο και κόπο να εγκαταστήσω το Radio DJ στο λάπτοπ μου (win10) ! Έχει μορφή Jazler (παίζει να είναι και η αντιγραφή του) είναι εύχρηστο, όμορφο και δωρεάν!! όταν κάνω δοκιμή on air θα σας πω αξίζει ή οχι ?!?!? ...


    CROSS
    14.02.2016, 13:42

    Περιμένουμε νέα!Αφού μπήκες στη διαδικασία αυτή,μαζί με τις δοκιμές σου,δές αν παίζει μεγάλης διάρκειας κομμάτια χωρίς προβλήματα.O Samουλης τα μεγάλα,τις πιο πολλές φορές τα καταπίνει αμάσητα.Παίζει λίγο στην αρχή και μετά ο κέρσορας πάει στο τέλος απο μόνος του.Επίσης τρώει κι απο την αρχή κάποια δευτερόλεπτα ή ακόμα και λεπτά κάποιες φορές(αυτό είναι ανεξάρτητο απο την διάρκεια).Τσέκαρε κι αυτό λοιπόν αν θέλεις.Είναι προβλήματα που έχουν αρχίσει να κουράζουν.

    :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την CROSS, 14-02-2016 13:48 ]


    Evmorfia-Theiopoulou
    14.02.2016, 18:26

    Αυτό για το Sam πρώτη φορά το ακούω...{#emotions_dlg.blush} 

    Ήθελα να κάνω χθες δοκιμή αλλά ο έρωτας με τα plugins είναι μεγάλος...με  παρέσυραν δεν φταίω...Έχει τόσες πολλές δυνατότητες που δεν μπορώ να ξεκολλήσω...Μια φωτογραφία τα λέει όλα!!

    *Θα προσπαθήσω σήμερα να βγω ''αέρα'' και να σας πω πως πήγε!


    Evmorfia-Theiopoulou
    15.02.2016, 19:44

    Το πρόγραμμα RadioDJ είναι πολύ πολύ πολύ καλό!! βαθμός by emmie 8/10.

    Θετικά : Κάνεις εκπομπή και μέσα απο το ίδιο πρόγραμμα είσαι στο ίντερνετ, χωρίς να ανοίξεις καρτέλα απο απο chrome πχ.

    Μπορείς να προγραμματίσεις λίστες με τραγούδια και πότε να παίξουν on air(ημέρα,ώρα).

    'Eχει κατηγορίες για όλα τα μουσικά είδη, ψάχνεις Rock? το κλικαρεις και σου βγάζει όλα τα Rock τραγούδια που έχει στην βιβλιοθήκη του.

    Μπορείς να κάνεις μόνιτορ τα τραγούδια που έχεις στην λίστα για on air.

    Υπάρχει plugin android ως remote control και η λίστα συνεχίζεται...πολλά τα θετικά!!

    Αρνητικό : με ένα ερωτηματικό {#emotions_dlg.wacko} Μάλλον δεν κρατάει το encoder αποθηκευμένο Μάλλον...θα το ψάξω περισσότερο και θα σας πω...

    Τέλος ευχαριστώ τον κύριο Ηχοχρώματα (Κάθε Τρίτη 21:00 στο ράδιο μας) {#emotions_dlg.walkman} για την βοήθεια του.

    http://www.radiodj.ro/ 


    Link

    " target="_blank">>


    Link

    " target="_blank">>

    Edit: Βρήκα το Mute, τελικά υπάρχει {#emotions_dlg.clap}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Evmorfia-Theiopoulou, 19-02-2016 21:54 ]


    PetrosTser
    22.02.2016, 17:58

    Παράθεση:

    Το μέλος CROSS στις 14.02.2016, 13:42 έγραψε...

    O Samουλης τα μεγάλα,τις πιο πολλές φορές τα καταπίνει αμάσητα.Παίζει λίγο στην αρχή και μετά ο κέρσορας πάει στο τέλος απο μόνος του.Επίσης τρώει κι απο την αρχή κάποια δευτερόλεπτα ή ακόμα και λεπτά κάποιες φορές(αυτό είναι ανεξάρτητο απο την διάρκεια).

    Το SAM κόβει δευτερόλεπτα από την αρχή ή το τέλος εάν το κομμάτι είναι πολύ χαμηλά - αλλά είναι στην δική μας ευχέρεια (Configuration->Gap killer) να απενεργοποιήσουμε αυτή την δυνατότητα ή να ορίσουμε στα πόσα decibel θα κόβει. Το ίδιο και αν υπάρχουν μέσα στο κομμάτι κάποια δευτερόλεπτα σιωπής, όπου ανάλογα τις ρυθμίσεις σου μπορεί να στο πετάξει έξω. Επίσης κάπου νομίζω υπάρχει και default ρύθμιση που θα σου πετάξει έξω τραγούδι μεγαλύτερο της μίας ώρας, όταν φτάσει στα 60 λεπτά. Αλλά και αυτό ρυθμίζεται.


    CROSS
    22.02.2016, 23:59

    Πέτρο δεν είχα ιδέα για το gap killer και το τι κάνει!Ευχαριστώ!!όντως λύθηκαν τα προβλήματσ με την απενεργοποίησή του!


    sotiriod
    18.04.2016, 01:44
    Καλησπέρα στην παρέα. Για webradio έχω δουλέψει το Sam4 για πολύ καιρό, (Virtual Dj για κάτι απλό). Το Jazzler για κάποιον λόγο δεν μου έκατσε ποτέ στο μάτι καλά παρόλο που είναι φανταστικό και Ελληνικό. Γούστα είναι αυτά. Μια βδομάδα τώρα που ανακάλυψα αυτό το απίθανο πρόγραμμα RadioDJ έχω μείνει ευχαριστημένος 100%. Και ΔΩΡΕΑΝ. Ο σταθμός μου λέγεται Tiger Radio Greece, ψάξτε στο Facebook. Παραμετροποιήσεις απίστευτες. Μέχρι και αναμετάδοση άλλο streaming στο δικό σου μπορείς να κάνεις. Μην ξεχνάτε να κάνετε backup την βάση δεδομένων γιατί ότι και χαζομάρα να κάνετε με ένα απλό restore 2 δεπτερολέπτων καθαρίσατε.
    Evmorfia-Theiopoulou
    18.04.2016, 15:11

    {#emotions_dlg.clap}Ετσι είναι πες τα!!! Καλές εκπομπές εύχομαι




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία