ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.833 μέλη

    Αγορά κιθάρας - εκθεσιακό κομμάτι

    aposgoul
    05.03.2016, 14:14

    παιδια καλησπερα ειμαι νεος στο forum καιθα ηθελα να κανω μια ερωτηση ! θελω να παρψ ηλεκτροακουστικη κιθαρα και μιασ και θα ειναι η δευτερη ηλεκτροακουστικη τησ συλλογησ μου , θα ηθελα κατι αρκετα καλο για την τιμη των 300 ευρο ! εψαξα λοιπον και βρηκα μια garrisson eg400ce ... και την ειχε  εκθεσιακη ... ! αξιζει? εχει αρχικη 430 και την δινει 315

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 07-03-2016 13:44 ]


    stamkos
    07.03.2016, 12:30
    Είσαι σίγουρος πως γράφεται έτσι; Με αυτά τα στοιχεία το google δεν δίνει τίποτα
    aposgoul
    08.03.2016, 10:46
    Garrison ag400ce εκανα λάθος!
    JULIOS
    09.03.2016, 11:43

    Οι Garrison ειναι τιμιες κιθαρες για τα λεφτα τους χωρις να ειναι κ κατι το "ιδιαιτερο" (κατα την γνωμη μου).

    Σε αυτα τα χρηματα που δινεις (γυρω στα 300-350) θα κοιτουσα  καμια Yamaha ή καποια Lag.

    Οπως κ να εχει ομως πρεπει να τις δοκιμασεις πριν αγορασεις.

    Ο εμπορος που σου ειπε οτι ειναι εκθεσιακη ειναι απο Θεσσαλονικη?

    Γιατι βρηκα λινκ με την κιθαρα/μοντελο που λες στην τιμη που λες αλλα δε γραφει πουθενα οτι ειναι εκθεσιακο κομματι (κ αρα χωρις σημαδια κλτ επανω.)

    Εαν ειναι ο ιδιος τοτε ξεχασε να ανεβασει το "εκθεσιακο" στο site του.Εαν οχι τοτε μαλλον ξεσκοκαρουν οσοι τις εχουν αυτες (ειναι παλιο μοντελο αλλωστε κ μαλλον δε κυκλοφορει στην αγορα απο οτι ειδα) σε αυτη την τιμη κ απλα ο συγκεκριμενος δινει την ιδια τιμη σε εκθεσιακο την ωρα που μπορεις να την παρεις "του κουτιου" στα 315 που λες.

    Οπως κ να εχει,ειτε το ενα ειτε το αλλο ισχυει,εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει αυτη η ιστορια.

    Γιατι εαν μιλαμε για τον ιδιο προφανως κ δινει λαθος πληροφοριες στο site του,ενω εαν δεν ειναι ο ιδιος τοτε παει να σε ριξει.

    Αυτα απο μενα.