ελληνική μουσική
    694 online   ·  210.832 μέλη

    EUROVISION 2016 - Η Συμμετοχή της Ελλάδας - Utopian Land

    Hastaroth
    17.05.2016, 09:38

    Μπρός γκρεμός και πίσω Ρέμος,θα έλεγα καλύτερα-αλλ'αυτό είναι άλλο καπέλο.

    Ελπίζω τού χρόνου να σκεφτούν οι αρμόδιοι ωριμότερα και άν δούν ότι δέν υπάρχει κάποιο κατάλληλο-δηλαδή αξιοπρεπές-άσμα πρός αποστολήν,να αρνηθούν ευγενώς την συμμετοχήν τής Ελλάδος στο πανηγυράκιον.

    Εκτός αν βρεθή χορηγός αρκούντως φλεγόμενος απ'την επιθυμία να γίνη ρεζίλι τών σκυλιών (και τών γατιών),οπότε η μισή ντροπή δική του κι'η άλλη μισή στην Κίνα βρίσκεται (ώχ,αυτό είναι από άλλο ανέκδοτο...)


    tallos
    17.05.2016, 12:26
    Τι να στελναμε;καμια από αυτές τις νυσταγμένες μπαλάντες;η κανεναν παιδαρο να κουναει τον κωλο του;
    Hastaroth
    17.05.2016, 12:40

    Μάς τελείωσε δυστυχώς κι'ο Fabre,μ'αυτούς που κουνάγανε αυτά που είναι μπροστά απ'τον κώλο τους...


    freak
    17.05.2016, 14:15

    Οταν πριν δεκα χρονια διοργανωναμε το αντι-γιουροβιζιον, καποιοι τοτε ελεγαν πως ειμαστε γραφικοι.

    Λουστητε τους τωρα.


    Gkely
    23.05.2016, 19:37
    Ο διαγωνισμός δεν προσφερει τίποτα ουτε στη μουσική ουτε στο θεαμα το οποίο ειναι σταθερά κιτς και μιας άλλης εποχής.Κάθε χρονο ειναι σαν να ανεβαίνουν στη σκηνη τα ιδια και τα ίδια .Εγω φετος ειλικρινά ουτε που ακουσα το τραγούδι της Ελλάδας ουτε καποιο άλλο ολοκληρο (γιατι θελουμε δεν θέλουμε ψιλοπήραν τα αυτάκια μας τις μελωδίες απο τις ειδήσεις) Δεν σνομπάρω τους καλλιτέχνες καθόλου αντιθετως σχεδόν ολοι τους ειναι αξιολογοι και ταλαντούχοι ΄΄ομως αυτος ο διαγωνισμός τους "ρίχνει" πολύ .Αυτη ειναι εμένα η γνώμη μου και δεν το παίζω κουλτούρα ,ειμαι του λαικου και του ποπ και κυριως απο αυτο το κοινο βλέπουμε στηριξη στη Eurovision όμως εγω δεν ειμαι απο εκείνους που το υποστηρίζουν.
    KRISTHESS
    23.05.2016, 21:57
    Προσφέρει δεν προσφέρει, είναι ένα μεγάλο μουσικό δρώμενο με εκατομμύρια τηλεαθεατες και αφού αποφασίζουμε να συμμετέχουμε και καλώς κάνουμε κατά τη γνώμη μου, ας το κάνουμε τουλάχιστον σωστά, δίνοντας αξιοκρατικά ευκαιρίες σε καλούς μουσικούς και σε καλά τραγούδια. Αφού θες δε θες ως ΕΡΤ συμμετέχεις(και κατα βάθος το γουστάρεις κι όλας) ε ..κάνε τουλάχιστον σωστά τη δουλειά σου, αποκομίζοντας τα περισσότερα δυνατά οφέλη.
    freak
    23.05.2016, 22:28

    H Eurovision σημερα ειναι κατι σαν το xfactor για μενα. Σκουπιδι.

    Ακομα και απειροελαχιστες εξαιρεσεις να υπαρχουν οι οποιες αξιζει να ακουστουν, ισοπεδωνονται στον κυκεωνα της μετριοτητας...ποιας μετριοτητας...του πατου.


    Hastaroth
    24.05.2016, 09:32

    Παράθεση:

    Το μέλος KRISTHESS στις 23.05.2016, 21:57 έγραψε...

    Προσφέρει δεν προσφέρει, είναι ένα μεγάλο μουσικό δρώμενο με εκατομμύρια τηλεαθεατες και αφού αποφασίζουμε να συμμετέχουμε και καλώς κάνουμε κατά τη γνώμη μου, ας το κάνουμε τουλάχιστον σωστά, δίνοντας αξιοκρατικά ευκαιρίες σε καλούς μουσικούς και σε καλά τραγούδια. Αφού θες δε θες ως ΕΡΤ συμμετέχεις(και κατα βάθος το γουστάρεις κι όλας) ε ..κάνε τουλάχιστον σωστά τη δουλειά σου, αποκομίζοντας τα περισσότερα δυνατά οφέλη.

    Δέν είναι υποχρεωτικό να συμμετέχουμε ώς χώρα.Υπάρχει άλλωστε και η -πολύ καλή και αιτιολογημένη- δικαιολογία (εις την Ιαπωνικήν γλώσσαν μάλιστα):"no bayoko" Smile

    Οπως το είχε πεί παλιότερα (πολύ παλιότερα,δηλαδή) Ελλην κοινοτάρχης όταν τού ζητήθηκε να λάβη μέρος η κοινότητα τής οποίας προήδρευε,σε αγώνες πυγμαχίας:"Εγώ λεφτά διά πεχλιβανλίκια* δέν δίδω".

    Και το είπε μάλιστα σε εποχές που δέν είχαμε οικονομική κρίση...

    *Πεχλιβάνης (Pehlivan εις την Τουρκικήν είναι ο πυγμάχος).

    Παράθεση:

    (by freak)

    H Eurovision σημερα ειναι κατι σαν το xfactor για μενα. Σκουπιδι.

    Ακομα και απειροελαχιστες εξαιρεσεις να υπαρχουν οι οποιες αξιζει να ακουστουν, ισοπεδωνονται στον κυκεωνα της μετριοτητας...ποιας μετριοτητας...του πατου.

    Και όχι μόνο αυτό,αλλά ευτελίζονται και οι δημιουργοί τών απειροελαχίστων εξαιρέσεων..


    melody81
    06.06.2016, 19:55
    Και να σκεφτεί κανείς ότι ήταν κάποτε κάτι σαν το εθνικό μας σπορ.