ελληνική μουσική
    439 online   ·  210.826 μέλη

    Τάνια Τσανακλίδου : Ντρέπομαι που υπάρχω σ΄αυτό........

    mary_omikron
    11.03.2016, 16:40

    «Ντρέπομαι που υπάρχω σε αυτό το εμετικό εξώφυλλο κι ας μην φωτογραφήθηκα»έγραψε η Τάνια Τσανακλίδου, στο λογαριασμό της στο facebook

    Αφορμή, η κατακραυγή για ένα εξώφυλλο, σημερινό, μία σύνθεση του Down Town για τους... πρόσφυγες. « Εχετε ολοι δικαιο που μου τη λετε. Αστοχαστο ναι απ τη μερια μου μετα απο ενοχλητικη πιεση.Δεν επρεπε να επιτρεψω χρηση της φωτο.Τους επέτρεψα να χρησιμοποιήσουν την φωτό του θεάτρου κι αυτό είναι το ίδιο χυδαίο. Βλακεία μου και λάθος!» πρόσθεσε η δημοφιλής μας τραγουδίστρια.

    --------------------------------

    Το πιο αστείο στο #downtown είναι ότι "πέρασαν δύο μέρες στην Ειδομένη". Αλλά δε βρήκαν δυνατότερη εικόνα από το εμετικό αυτό φωτομοντάζ...


    STEFANOS604
    11.03.2016, 17:01

    Μπορεί να είχαν αγαθές προθέσεις, είμαι σίγουρος, όπως είμαι σίγουρος ότι ήταν και μια ευκαιρία να ικανοποιήσουν τον ναρκισσισμό τους .

    Μήπως όμως μασκαρεύτηκαν για να προσποιηθούν τους εαυτούς τους και έκαναν πρόβα για την Κυριακή σε κάποια ‘’Παρέλαση’’;

    Τους προσκαλούμε στην Ερμούπολη στο ‘’Συριανό Καρναβάλι’’ που μπορεί να πάρουν και κάποιο βραβείο!!


    mary_omikron
    11.03.2016, 17:28

    Οχι Στέφανε...απ΄ότι εικάζω διαβάζοντας σχετικές αναρτησεις και σχόλια στο διαδίκτυο (χωρίς να είμαι και απολύτως βέβαιη) το περιοδικό θέλησε να δρέψει οφέλη από το θέμα των ημερών κι αποφάσισε να κάνει ένα κραυγάζον εξώφυλλο.... στράφηκε σε "επώνυμους" και άλλους πίεσε και από άλλους απλά ζήτησε άδεια φτιάχνοντας ένα φωτομοντάζ με 'ολους αυτούς....

    Η Τσανακλίδου αταίριαστη εντελώς ανάμεσα σ΄αυτούς, εξ αρχής απόρησα, αλλά όπως όλοι είδαμε εξήγησε πώς και τι ακριβώς συνέβη. Ολοι κάποια στιγμή μπορεί να πιαστούμε λάσκα...

    ΥΓ. Βλέπω και τον Βαγγέλη Γερμανό ανάμεσα !


    STEFANOS604
    11.03.2016, 18:35

    Θα συμφωνήσω Mary απόλυτα ότι τους εκμεταλλεύτηκε το περιοδικό , γι αυτό είπα ότι σίγορα είχαν αγαθές προθέσεις , επειδή όμως είμαι αναγνώστης του ανελλιπώς κάθε βδομάδα (δηλαδή ο γιος μου) έπρεπε να ξέρουν ότι λειτουργεί και έτσι δηλαδή εκτός από την επικαιρότητα έχει το Gossip , showbiz , το lifestyle και οτιδήποτε άλλο ‘’παίζει’’. Μετά την απομάκρυνση ουδέν σφάλμα…..

    Ίσως όμως και το περιοδικό να έβαλε  αυτογκόλ στην προσπάθεια του να έρθει πιο κοντά στα κοινωνικά θέματα και θα είχε πετύχει να δώσει το σωστό μήνυμα αν δεν συνδυαζότανε το εξώφυλλο με το ρεπορτάζ της Ειδομένης.

    Όμως, να αναγάγουμε το γεγονός  σε ‘’έγκλημα’’ είναι πάλι ,δυστυχώς, η  αντίδραση του Έλληνα στα μικρά και ασήμαντα, αφού δεν μπορεί(;) να ασχοληθεί με τα πραγματικά και τα μεγάλα.

    Άλλο παράδειγμα:

    Γιατί όμως βρε παιδιά , πάλι ,πριν μια βδομάδα, είδα στο δελτίο του ALPHA video με τον Σάκη Ρουβά αγκαλιά με ένα άρρωστο κοριτσάκι προσφύγων και η δημοσιογράφος  να λέει: ‘’Ο Σάκης Ρουβάς προσπαθεί να αποφύγει τις κάμερες’’ φράση που μ’ έκανε να γελάσω ενώ έβλεπα δράμα.

    Θα μου πείτε αν είναι να κάνει κάποιος καλό ας το κάνει και με κάμερες και δεν αμφιβάλλω ότι κάτι αρκετό θα πρόσφερε ταυτόχρονα όμως δεν έχασε την ευκαιρία να ικανοποιήσει τον ναρκισσισμό του.

    Υπάρχουν τόσες ώρες τη μέρα και νύχτα που μπορούσε να πάει κι ας γράφανε κάτι χωρίς Video.  Ο κόσμος πλέον όταν βλέπει τέτοια τα θεωρεί Φαρισαϊσμούς και έχει δίκιο


    tallos
    11.03.2016, 19:45
    Βλεπω και τον Νικο Μουτσινα αναμεσα
    mary_omikron
    12.03.2016, 21:36

    Vaggelis Germanos Χθες στις 6:17 μ.μ. 

    Σχετικά με το εξώφυλλο του περιοδικού Downtown
    Ήμουνα, είμαι και θα είμαι πάντοτε εναντίον των 
    πολεμοκάπηλων, των κυβερνήσεων, των αρχηγών 
    και των οπαδών τους που σέρνουν τους λαούς
    στους δρόμους της προσφυγιάς, της εξαθλίωσης και του θανάτου. 
    Τα "όπλα" μου είναι η κιθάρα, τα τραγούδια, 
    η εικόνα και τα γραπτά μου.

    Φωτογραφήθηκα μόνος, χωρίς 
    να γνωρίζω το “ύφος” της τελικής εικόνας η οποία αποτελεί 
    προϊόν επεξεργασίας μεμονωμένων φωτογραφιών. Καθώς, 
    οι προθέσεις μου ήταν τελείως προς άλλη κατεύθυνση, 
    λυπάμαι πολύ για την αναστάτωση που προκλήθηκε με 
    την φωτογράφιση αυτή.

    _ Βαγγέλης Γερμανός


    freak
    12.03.2016, 22:56

    Κυκλοφορει ακομα αυτη η μουχλα που λεγεται νταουν ταουν?

    Θα συμφωνησω απολυτα με καποιον που εκφραστηκε ως εξης:

    Αφου υπαρχουν ανθρωποειδή με iq αμοιβαδας που αγοραζουν τετοια εντυπα καλα κανει το downtown και to καθε downtown.


    STEFANOS604
    13.03.2016, 07:57

    Συμβολικές κινήσεις δείχνουν και αυτή και η εν λόγω του θέματος. Κι στις 2 περιπτώσεις  πίστευαν ότι έκαναν κάτι καλό .

     Μουζάλας ,Τάσος Κουράκης και η Πρόεδρος της Ιταλικής Βουλής  (ΕΡΤ )

    Εμείς (εννοώ όλα τα media) δώσαμε σημασία σ’ ένα ‘’μικρό’’ γεγονός , όπως πάντα συμβαίνει στην Ελλάδα. Γκρίνια για το ‘’ασήμαντο’’ και σιωπή για το ‘’μεγάλο’’.

    Πάντως για το IQ είναι πολύ υψηλότερο των παιδιών που ξέρω ότι το διαβάζουν απ’ αυτό των αναγνωστών φυλλάδων και εφημερίδων που τα αγοράζουν μόνο στενοί συγγενείς ή υψηλής κυκλοφορίας προπαγανδιστικά της κάθε εξουσίας (γι αυτό οι νέοι απέχουν από διάβασμα εφημερίδων).