ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Πώς να προσεγγίσεις μια κοπέλα που σου αρέσει

    Shroedinger
    27.03.2016, 17:48

    Λοιπόν με λένε Νίκο είμαι 17 χρονών και μένω στην Γλυφάδα. Πριν λίγο καιρό γνώρισα μαζί με 2 φίλους μου κάτι κοπέλες από την Στυλίδα(κοντά στην Λαμία για όποιον δεν ξέρει) σε ένα συνέδριο με το σχολείο. Αυτές ήταν 5 και όλες εμφανισιμες αλλά ειδικα η μία ήταν πανέμορφη( Μαρια).Εγώ από την πρώτη   στιγμή που την είδα έφαγα γερό σκάλωμα. Τέλος πάντων στο διάλειμμα αυτού του συνεδρίου χωρίς να κάνουμε εμείς κατι ήρθαν αυτές μας μίλησαν συστηθηκαμε και πιάσαμε κουβέντα. Εγώ γενικά είμαι αρκετά εμφανισημος (μελαχρινος, γαλάζια μάτια, 1.92 ύψος) και ο πιο ομηλητικος στην παρέα με αποτέλεσμα να μιλάω αρκετά με όλες ενώ προσπαθουσα να προσεγγίσω κυρίως αυτή που μου άρεσε. Αυτή από την μεριά της εδειξε αρκετά δείγματα ενδιαφεροντος  ( γέλαγε με αυτά που έλεγα,  με πείραζε κτλπ) και όπως συνέχιζε η συζήτηση αυτή σε μια φάση μου γράφει το κινητό της και με ρώτησε εάν έχω viber, ενώ οι άλλες ζήτησαν το Facebook μου (η μαρια δεν εχει Facebook :/ ). Μετά πολύ τελείωσε το συνέδριο και μια μέρα μετά με παίρνει τηλέφωνο ή Μαρία μιλήσαμε λίγο και μου έδωσε και τις φίλες της και μου είπαν οπότε θέλουμε να πάμε Στυλίδα, ενώ πρόσθεσαν ότι σε ένα μήνα θα έρθουν αυτές Αθήνα. Τέλος πάντων την επόμενη μέρα μου στέλνει η Μαρία viber και μιλήσαμε λίγο αν και δεν είχε πολύ ροή η συζήτηση.Θελω λοιπόν την βοήθεια σας (κοριτσιών η αγοριων) για να την προσεγγίσω όταν έρθει Αθήνα και αν πρέπει να της στείλω πρώτα viber. Από τις πρώτες εντυπώσεις θεωρώ ότι μπορεί να της αρέσω αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο έχει αγόρι 


    mary_omikron
    31.03.2016, 10:19

    Υπάρχει σχετικό τοπικ που μπορείς να γράψεις.  Το παρόν κλειδώνεται.

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=12246

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 31-03-2016 10:21 ]