ελληνική μουσική
    888 online   ·  210.833 μέλη
    fouTouristas
    23.06.2005, 17:46
    Gia mena, o koryfaios trobadouros ths mesogeiou ayth th stigmh.. An 8elei kaneis na ekfrasei otidhpote, pleon yparxei kai ws thread...
    revekka
    23.06.2005, 21:16
    Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Σ! Απο τους συνήθεις ύποπτους, μέχρι τους προσωπικούς του δίσκους, και τη συνεργασία με τον Βασίλη Δημητρίου, μοναδικός.

    Ilianashiamishi
    23.06.2005, 22:00
    Όντως ο Θηβαίος είναι από τους καλύτερους σύγχρονους τραγουδοποιούς. Αυτό που μου αρέσει είναι πως έχει δικό του προσωπικό στυλ στη μουσική του. Πότε όμως θα μας επισκεφτεί για συναυλία στην Κύπρο;
    manblaz
    23.06.2005, 22:40
    Θα συμφωνησω στο οτι ο Χρηστος Θηβαιος ειναι ενας απο τους καλυτερους σύγχρονους τραγουδοποιούς, με τους συνηθεις υποπτους ηταν ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ.....απιστευτα τραγουδια!!!!!!

    ποτε δεν καταλαβα γιατι δεν υπαρχουν πια.....

    ΑΛΛΑ ψαχνει ακομα να βρει τον σολο δρομο του, ειμαι σιγουρος οτι θα τα καταφερει (τον ειδα φετος στο μετρο και ηταν σουπερ......)

    Εχει γραψει τον απιστευτο στιχο.....

    Θέλω να σου στείλω μια λευκή κόλλα χαρτί
    γιατί είσαι η μόνη που μπορεί τη σιωπή μου να διαβάζει

    dimi589
    24.06.2005, 03:15
    Πραγματικά πολύ καλός ο Χρήστος Θηβαίος
    Έχει κάνει πολύ καλές συνεργασίες κ ο δίσκος
    ¨Νερό μόνο στην Ρίζα¨είναι πολύ καλός
    revekka
    24.06.2005, 04:43
    Quote:

    Το μέλος Ilianashiamishi στις 23-06-2005 στις 22:00 έγραψε:

    Όντως ο Θηβαίος είναι από τους καλύτερους σύγχρονους τραγουδοποιούς. Αυτό που μου αρέσει είναι πως έχει δικό του προσωπικό στυλ στη μουσική του. Πότε όμως θα μας επισκεφτεί για συναυλία στην Κύπρο;





    Ηλιάνα μου έχασες επεισόδια...ο Χρήστος Θηβαίος εμφανίστηκε στη μουσική σκηνή ‘εναλλάξ’ στη Λευκωσία, γύρω στις διακοπές του Πάσχα.
    fouTouristas
    28.06.2005, 15:28
    Quote:

    Το μέλος dimi589 στις 24-06-2005 στις 03:15 έγραψε:


    ¨Νερό μόνο στην Ρίζα¨είναι πολύ καλός





    gia mena einai apo tous kalyterous diskous tis teleytaias eptaetias.. anagennhsiakos entelws.. na'sai kala xrhsto, panta na mas dineis tetoies wraies douleies..
    rapsodos
    28.06.2005, 17:14
    κορυφαίος ερμηνευτής , συνθέτης και στιχουργος. Μάλιστα απο τους στιχουργούς που εγώ κατατάσω στους ποιητές.
    Μακάρι να συνεχίσει ... τουλάχιστον το ίδιο. Αν και η χημεία με τους Συνήθεις Υποπτους ηταν ιδανική και στεναχωρέθηκα οταν εμαθα για τη διαλυσή τους, παραμένει ακόμα αξιόλογος.
    Περιμένω τη νέα του δουλειά με αγωνία ... που ελπίζω να είναι το ίδιο καλή με το "μόνο νερό στη ρίζα" και ... με λιγότερες διασκευές και περισσότερες δικές του συνθέσεις.

    Konnie
    28.06.2005, 17:26
    Μ'αρεσει πολυ,κι απο παλια τον ειχα ξεχωρισει.Ο τελευταιος δισκος του με ενθουσιασε.Κατι εχει αυτη η φωνη...
    Τον κατατασσω στους αγαπημενους μου τραγουδοποιους του ελληνικου τραγουδιού

    Ilianashiamishi
    29.06.2005, 00:48
    Quote:

    Ηλιάνα μου έχασες επεισόδια...ο Χρήστος Θηβαίος εμφανίστηκε στη μουσική σκηνή ‘εναλλάξ’ στη Λευκωσία, γύρω στις διακοπές του Πάσχα.

    Δεν έχασα επεισόδια αλλά δεν μπόρεσα να πάω τότε. Προτιμώ όμως να έρθει για κανονική συναυλία και όχι για εμφάνιση σε μουσική σκηνή. Είναι πιο εύκολο να πηγαίνουν τα άτομα της δικής μου ηλικίας.
    Kotsiraki
    29.06.2005, 01:51
    Πάρα πολύ καλός. Διαθέτει σίγουρα μια φωνή που δεν περνά απαρατήρητη. Το αντίθετο μάλιστα... από τους καλύτερους τραγουδοποιούς της γενιάς του.


    revekka
    29.06.2005, 11:33
    Quote:

    Το μέλος Ilianashiamishi στις 29-06-2005 στις 00:48 έγραψε:

    Quote:

    Ηλιάνα μου έχασες επεισόδια...ο Χρήστος Θηβαίος εμφανίστηκε στη μουσική σκηνή ‘εναλλάξ’ στη Λευκωσία, γύρω στις διακοπές του Πάσχα.

    Δεν έχασα επεισόδια αλλά δεν μπόρεσα να πάω τότε. Προτιμώ όμως να έρθει για κανονική συναυλία και όχι για εμφάνιση σε μουσική σκηνή. Είναι πιο εύκολο να πηγαίνουν τα άτομα της δικής μου ηλικίας.





    Έχεις δίκαιο, αυτό δεν το σκέφτηκα καθόλου... πάει, την πέρασα για καλά την εφηβική ηλικία

    Πάντως κι εγώ αν ήμουν η μαμά σου δεν ξέρω αν θα ήθελα να πας ‘εναλλάξ’ στα 15 σου....δηλαδή μάλλον δε θα ήθελα
    Ilianashiamishi
    29.06.2005, 13:01

    Άρα να συνεχίσω να ελπίζω πως θα έρθει για κανονική συναυλία.
    fouTouristas
    30.06.2005, 16:25
    Quote:

    Το μέλος rapsodos στις 28-06-2005 στις 17:14 έγραψε:


    Περιμένω τη νέα του δουλειά με αγωνία ... που ελπίζω να είναι το ίδιο καλή με το "μόνο νερό στη ρίζα" και ... με λιγότερες διασκευές και περισσότερες δικές του συνθέσεις.






    h pio kontinh tou kykloforia 8a einai gyrw se septembrh-oktwbrh, se synergasia me ton 8anash papakwnstantinou... 8a exei titlo "h vroxh apo katw", antiemporiko xarakthra kai 8a kykloforhsei dwrean xeri me xeri, xwris diskografikes kai mesazontes...
    en anamonh loipon...
    angelweb
    04.07.2005, 16:40
    Ένα τραγούδι καινούργιο που άκουσα έχει ονειρικούς κι όχι σκληρούς στίχους και πιο εύκολους μουσικούς δρόμους από τον¨"γνωστό" Θηβαίο. Τώρα γυρίζει ανά την Ελλάδα με Θάνο Μικρούτσικο.
    paramithi
    12.07.2005, 13:46
    Το δίδυμο Μικρούτσικος-Θηβαίος είχε έρθει και στην Μυτιλήνη πριν αρκετό καιρό..Απλά Μ Α Γ Ε Ι Α ...
    revekka
    12.07.2005, 16:10
    Και στην Κύπρο που ήρθε, όταν τελείωσε η βραδιά ήρθε στην έξοδο να αποχαιρετίσει τον κόσμο, να μας ευχαριστήσει που ήρθαμε και να μας ρωτήσει αν περάσαμε καλά. Δεν ξεχνιούνται αυτά
    malastrana
    26.07.2005, 21:14
    Και τίποτε άλλο να μην είχε κάνει στη ζωή του, από τα πολλά θαυμαστά που έχει κάνει, και μόνο για τον τρόπο που ερμηνεύει το "Με λεν αέρα", για μένα τουλάχιστον έχει περάσει στο πάνθεον των κορυφαίων ερμηνευτών...Όσες φορές και να ακούσω αυτό το "αχ πατρίδα μου το φως σου παντρεύτηκα....", άλλες τόσες θα κλάψω.
    rapsodos
    27.07.2005, 10:40
    Quote:

    Το μέλος malastrana στις 26-07-2005 στις 21:14 έγραψε:

    Και τίποτε άλλο να μην είχε κάνει στη ζωή του, από τα πολλά θαυμαστά που έχει κάνει, και μόνο για τον τρόπο που ερμηνεύει το "Με λεν αέρα", για μένα τουλάχιστον έχει περάσει στο πάνθεον των κορυφαίων ερμηνευτών...




    Προσωπικά η ερμηνεία του στο "Άλλοθι" είναι η καλύτερή του. Εκεί πραγματικά δείχνει το τι μπορεί να κάνει. Εκεί για μένα είναι αξεπέραστος.

    Quote:

    Το μέλος fouTouristas στις 30-06-2005 στις 16:25 έγραψε:

    h pio kontinh tou kykloforia 8a einai gyrw se septembrh-oktwbrh, se synergasia me ton 8anash papakwnstantinou... 8a exei titlo "h vroxh apo katw", antiemporiko xarakthra kai 8a kykloforhsei dwrean xeri me xeri, xwris diskografikes kai mesazontes...
    en anamonh loipon...





    Ζητείται επειγόντως το χέρι που θα μου δώσει την εν λόγω κυκλοφορία.


    fouTouristas
    11.08.2005, 20:51
    Quote:


    Ζητείται επειγόντως το χέρι που θα μου δώσει την εν λόγω κυκλοφορία.






    egw exw dyo (xeria)..