ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.848 μέλη
    GL
    24.06.2005, 18:12
    Λοιπον παιδακια......
    Ειχαμε μια κουβεντα χθες με jorge,faltoo,Orfeus,οπως σας ειπε ο χορχε και λεμε για την τοποθεσια στα βοτσαλακια στην καστελλα του πειραια...

    1)Εγω απο την μερια μου αναλαμβανω να κανονισω για τον ηχητικο εξοπλισμο της ολης φασης.....μην φανταστειτε τπτ το ιδιαιτερο,απλα την κονσολα που ξερετε καποιοι οτι εχω...

    2)Και οπως λεει και ο κυριος φαλιμεντο υπαρχουν καποιοι gadgetaκιδες και ενας απο αυτους ειμαι και εγω.....και ετσι υπαρχει αθορηβη γενητρια που συνοδευει την κονσολα fender,ετσι λυθηκε και το προβλημα αυτο.....

    ΟΜΩΣ..........ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΟΜΩΣ!!!!

    3)Φερνοντας ρευμα(εστω και αθορυβης γεννητριας)υπαρχει το εξης προβλημα......αν ο οποιοσδηποτε για οποιοδηποτε λογο ενοχληθει απο αυτο το σκηνικο και κανει μια καταγγελια,τοτε εαν ερθει η αστυνομια θα εχουμε προβλημα και σοβαρο μαλιστα.....

    4)Τετοιου ειδος προβλημα μου εχει παρουσιαστει στο παρελθον σε διοργανωση αναλογου ειδους παρτυ,αλλα ειναι σπανιο φαινομενο γενικα!
    Στην Αθηνα ομως δεν το εχω επιχηρησει ξανα με την γεννητρια και ετσι δεν εγγυουμαι....

    5)Εγω δεν εχω κανενα προβλημα παιδια...και οτι μου πειτε θα κανω...
    γι'αυτο ζητω την γνωμη σας αν θελετε να φερω το ολο συστημα στην παραλια.....

    6)Περιμενω τις αποψεις σας..........

    7)Δεν εχει 7........


    Orfeus
    24.06.2005, 21:43
    Μία γνώμη: Αν ενοχληθούν κάποιοι (που δεν το πιστεύω), θα κλείσουμε τα ηχητικά.

    Άλλη μία γνώμη: Εκεί, δεν θα κάνουμε κάποιου είδους live.
    Μία παρέα θα είμαστε και κάποια στιγμή, θα πιάσουμε τις κιθάρες.
    Δεν θα είναι η πρώτη φορά και δεν θα είμαστε ούτε οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι.
    Τι τα θέλουμε τα ηχητικά; Για να έχουμε την ανησυχία και το άγχος;


    kifa
    24.06.2005, 21:58
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 24-06-2005 στις 21:43 έγραψε:

    Μία γνώμη: Αν ενοχληθούν κάποιοι (που δεν το πιστεύω), θα κλείσουμε τα ηχητικά.

    Άλλη μία γνώμη: Εκεί, δεν θα κάνουμε κάποιου είδους live.
    Μία παρέα θα είμαστε και κάποια στιγμή, θα πιάσουμε τις κιθάρες.
    Δεν θα είναι η πρώτη φορά και δεν θα είμαστε ούτε οι πρώτοι, ούτε οι τελευταίοι.
    Τι τα θέλουμε τα ηχητικά; Για να έχουμε την ανησυχία και το άγχος;








    συμφωνώ με τον Πρόεδρο...Ήθελα κι εγώ να τοποθετηθώ παρόμοια αλλά δεν ήξερα αν θα βρω....ανταπόκριση....και ο Προεδρας βεβαίως βεβαίως...με κάλυψε....bEACH pARTY δεν είναι...ξερεις τι ωραίο που είναι να παίζεις το wonderfull tonight ακουστικά και να ακούς το πλίτσι πλίτσι της θάλασσας....θα έλεγα μαγευτικό......Μαζί σου Πρόεδρα...( μη ξεχνάμε τις θέσεις μας εμείς ε;.....εκεί στη ψησταριά θα γινουμε κατράμι με αστροφεγγία.....)...κάνει και στίχο....

    ΠΑΡΕ ΜΑ ΝΕΝΕ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


    ΠΑΜΕ ΚΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ




    "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει".

    ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: kifa on 24-06-2005 21:59 ]
    jorge
    24.06.2005, 22:40
    Παιδιά είστε καταπληκτικοί !

    Η ιδέα γύριζε στο μυαλό μου αρκετό καιρό, όμως αισθανόμουν πολύ αδύναμος να οργανώσω κάτι τέτοιο, λόγω του λίγου ελεύθερου χρόνου που έχω αυτό τον καιρό.

    Όμως με ανακούφιση βλέπω οτι υπάρχει τρελό κλίμα και διάθεση για βοήθεια και ομολογώ πως έκανα λάθος που δεν το έλεγα τόσο καιρό!

    Λοιπόν πάμε... !


    Οργανωτική Επιτροπή: Kifa με 1-2 ακόμα μέλη (Κωστή διαλέγεις εσύ)
    Support 24h/day: Jorge

    Οι υπόλοιποι βοηθάμε όπως μπορούμε. Το event είναι εξαιρετικά ΑΠΛΟ, επομένως όσα είναι να ρυθμιστούν είναι λίγα και απλά απαιτούν κάποια παραπάνω posts στο παρόν topic. Χαλαρά λοιπόν...

    Δεν κοιταμε τώρα το θέμα ημερομηνίας, μια κα το μέρος το επιλέξαμε.

    Επειδή κάποιοι δουλεύουμε καθημερινές, προτείνω να γίνει Σάββατο ή Παρασκευή... του Ιουλίου βεβαίως.

    Έλα κι εσύ να δροσιστείς, ψυχή ταξιδεμένη
    που 'χεις φωλιά στον ουρανό και περπατάς στη γη


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 24-06-2005 22:41 ]
    Orfeus
    24.06.2005, 22:44
    Σάββατο 9 Ιουλίου


    jorge
    24.06.2005, 22:56
    Μέσα. Κίφα τα Σάββατα δουλεύεις;
    GL
    24.06.2005, 23:07
    8 Ιουλιου θα με βολευε εμενα,γιατι ενδεχεται Σαββατο να δουλευω.....

    santourman
    24.06.2005, 23:09
    Βρε GL μέσα στο μυαλό μου είσαι ?
    Πειράζει να συμφωνήσω κι εγώ με τον GL για την ημέρα?
    Orfeus
    24.06.2005, 23:11
    Δεν πειράζει καθόλου.

    Να μας πει και ο Kifa όμως αν μπορεί...
    manblaz
    24.06.2005, 23:18
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 24-06-2005 στις 22:40 έγραψε:

    Παιδιά είστε καταπληκτικοί !

    Η ιδέα γύριζε στο μυαλό μου αρκετό καιρό, όμως αισθανόμουν πολύ αδύναμος να οργανώσω κάτι τέτοιο, λόγω του λίγου ελεύθερου χρόνου που έχω αυτό τον καιρό.

    Όμως με ανακούφιση βλέπω οτι υπάρχει τρελό κλίμα και διάθεση για βοήθεια και ομολογώ πως έκανα λάθος που δεν το έλεγα τόσο καιρό!

    Λοιπόν πάμε... !

    Οργανωτική Επιτροπή: Kifa με 1-2 ακόμα μέλη (Κωστή διαλέγεις εσύ)
    Support 24h/day: Jorge

    Οι υπόλοιποι βοηθάμε όπως μπορούμε. Το event είναι εξαιρετικά ΑΠΛΟ, επομένως όσα είναι να ρυθμιστούν είναι λίγα και απλά απαιτούν κάποια παραπάνω posts στο παρόν topic. Χαλαρά λοιπόν...





    Παιδια (κωστα) οτι βοηθεια θελετε μου λετε........
    Hastaroth
    24.06.2005, 23:24
    Καί εγώ μέσα,καί άν χρειαστή κάποια βοήθεια που νά είναι εντός τών δυνατοτήτων μου,νά το ειπήτε καί θά γενή (κατά πώς γράφανε καί στά παλαιά αναγνωστικά χεχε)

    (ξεκινάμε καί τον εφοδιασμό μέ το γνωστό aviation fuel μας )
    pastella
    24.06.2005, 23:25
    Βασικά εγώ δεν ξέρω αν μπορώ να έρθω στο Beach party του ΜΗ γιατί μπορεί να οργανώνω το ίδιο Σαββατοκύριακο παρόμοιο πάρτυ στη Χαλκιδική (και φυσικά σε τέτοια περίπτωση οι Βόρειοι που δεν θα μπορέσουν να κατέβουν Αθήνα είναι καλεσμένοι...)

    Αλλά επειδή διάβασα ότι μπορεί να παίξει πρόβλημα με αστυνομία, αν το κάνετε στο Καβούρι δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

    Αλλά μάλλον η Καστέλλα έχει κλείσει,ε??

    ΥΓ: και μια ιδέα, πάρτε πυρσούς για φωτισμό, αν δεν μπορείτε να ανάψετε φωτιά. Κάνουν τρελή ατμόσφαιρα!!!
    falimento
    25.06.2005, 00:26
    Quote:

    Το μέλος Christine στις 24-06-2005 στις 23:25 έγραψε:


    Αλλά επειδή διάβασα ότι μπορεί να παίξει πρόβλημα με αστυνομία, αν το κάνετε στο Καβούρι δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

    Αλλά μάλλον η Καστέλλα έχει κλείσει,ε??






    Γιατί; Στο Καβούρι τερματίζουν τα όρια επικράτειας της αστυνομίας; ή είναι ακατοίκητη περιοχή; Ίσα ίσα που είναι χειρότερα να μας τη πέσουν τίποτα μπράβοι του Superfast-Παναγόπουλος Ferries! και όλων των λοιπών κεφαλαιούχων που μένουν εκεί! Στελλίτσα μήπως επειδή διοργανώνεις και εσύ beach party θέλεις να πετύχει το δικό σου και όχι το δικό μας; Και να φάμε και ξύλο;


    Άμα θέλετε βοήθεια, εδώ είμαι.. Έτσι κι αλλιώς το σπίτι μου είναι πολύ κοντά και ό,τι θέλουμε από είδη πρώτης ανάγκης το προμηθευόμαστε άμεσα.

    Και όσον αφορά τη μουσική, για να μην έχουμε παρατράγουδα και σκάσει και κανένας Ταμπάκης, προτείνω να μην φέρουμε κονσόλες κτλ και να απολαύσουμε τη βραδιά μας με πολύ unplugged κέφι!


    GL
    25.06.2005, 01:31
    Οκ.....παιδια το μηνυμα εληφθη σχετικα με τα του ηχου.......
    Αν θελετε βοηθεια ειμαι και εγω εδω που ειμαι και Πειραια......

    Orfeus
    25.06.2005, 02:26
    Η Στέλλα κάνει σαμποτάζ.

    Λοιπόν κλείσαμε:
    Unplugged Beach Party στα Βοτσαλάκια.

    Περιμένουμε τον Kifa για την ημερομηνία:
    Παρασκευή 8 ή Σάββατο 9 Ιουλίου


    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 25-06-2005 02:28 ]
    musicproducer
    25.06.2005, 15:49
    Παιδια στο παρτυ ειναι ολοι καλεσμενοι ή οχι;



    Jorge εισαι το ειδωλο μου!
    Orfeus
    25.06.2005, 16:04
    Quote:

    Το μέλος musicproducer στις 25-06-2005 στις 15:49 έγραψε:

    Παιδιά στο πάρτυ είναι όλοι καλεσμένοι ή όχι;






    Ναι βέβαια!!! Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ να έρθετε όλοι!!!!!!


    Quote:

    Το μέλος musicproducer στις 25-06-2005 στις 15:49 έγραψε:

    Jorge είσαι το είδωλό μου!





    Είπα να μην πιω σήμερα, αλλά δεν θα το αποφύγω!!!
    Πάω στο ψυγείο.....




    No Guru, No Method, No Teacher...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 25-06-2005 16:06 ]
    manblaz
    25.06.2005, 17:44
    Quote:

    Το μέλος kifa στις 25-06-2005 στις 17:24 έγραψε:

    καλησπέρα ... Μόλις ξύπνησα και με χαρά διαπίστώνω ότι το Beach Party μας προχωράει ... και όχι μόνο προχωράει αλλά είμαι και συντονιστής...( thanks jorge ).


    Ημερομηνία : 08 Ιουλίου 2005

    Τοποθεσία : Βοτσαλάκια Καστέλλας


    Κάποιες μικρές παρατηρήσεις - σχόλια :

    Ορίστηκε ημέρα Σάββατο διότι οι περισσότεροι την Παρασκευή δουλεύουν οπότε θα είναι ιδιέταιρα κουραστικό μετά από δουλειά να έρθουν Καστέλλα...Μην ξεχνάμε βέβαια και τα μελη που δουλεύουν και Σάββατο Πρωί... ( καταστήματα κλπ...)...





    Φιλε κωστα τι πινεις και δεν μας δινεις......

    8 Ιουλιου ειναι παρασκευη και οχι σαββατο.......

    το νου σου συντονιστη.........αντε παρε και μια μπυριτσα μπας και ξυπνησεις....
    kifa
    25.06.2005, 18:09
    καλησπέρα ... Μόλις ξύπνησα και με χαρά διαπίστώνω ότι το Beach Party μας προχωράει ... και όχι μόνο προχωράει αλλά είμαι και συντονιστής...( thanks jorge ).

    Λοιπόν ...

    Συντονιστική επιτροπη : Orfeus ( Γιώργος )
    Fali ( Γιώργος )
    Desmar ( Δέσποινα )
    kifa ( Κώστας )
    Jorge ( Γιώργος, 24 hours support )


    Ημερομηνία : 09 Ιουλίου 2005

    Τοποθεσία : Βοτσαλάκια Καστέλλας


    Κάποιες μικρές παρατηρήσεις - σχόλια :

    Ο σκοπός του συγκεκριμένου event είναι να περάσουμε όσο το δυνατόν καλύτερα μπορούμε ...

    Δεν θα υπάρχουν ηχητικά όπως αναφέρθηκε. Θα συμμετέχουμε όλοι, θα τραγουδάμε όλοι ...

    Όσοι ειναι στην ομάδα συντονισμου δεν διαφέρουν σε τίποτα από τους υπόλοιπους. Βρίσκονται εκεί για να μπορέσουν να κάνουν την ζωή των άλλων ευκολότερη...Είμαστε όλοι μια παρέα και περνάμε όλοι μαζί καλά...

    Ορίστηκε ημέρα Σάββατο διότι οι περισσότεροι την Παρασκευή δουλεύουν οπότε θα είναι ιδιέταιρα κουραστικό μετά από δουλειά να έρθουν Καστέλλα...Μην ξεχνάμε βέβαια και τα μελη που δουλεύουν και Σάββατο Πρωί... ( καταστήματα κλπ...)...

    Όσοι έχετε απορίες σχετικά με τη τοποθεσία θα μπορέσετε να ενημερωθείτε από το fali ( Γιώργος ) στέλνοντας του ΠΜ.....

    Στο τέλος του beach Party εκτός από την ομαδα συντονισμού θα παρακαλέσω να δηλώσουν συμμετοχή 3-4 άτομα που θα βοηθήσουν στην καθαριότητα της παραλίας....Εμείς θα προσπαθήσουμε να έχουμε τοποθετήσει αρκετές σακκούλες σκουπιδιών ώστε να αποφύγουμε την ρύπανση του χώρου...

    Όποιος θέλει να έρθει με το μαγιώ του , ευχαρίστως να το κάνει...Λίγη μόνο προσοχή γιατί αν τα έχει "κοπανήσει" , Μπάνιο με οχτάρια δεν συμβαδίζουν....

    Κλείνοντας να αναφέρω ότι στο συγκεκριμένο Beach Party δεν πρέπει να απουσιάσει κανείς...Είναι για εμάς , για να γνωριστούμε όσοι δεν γνωριζόμαστε αλλά για να γίνουμε ακόμα μεγαλύτερη παρέα και μέσα στο MH.....

    Γίωργο1, Γιώργο2, Γιώργο3, Δέσποινακι μου, τα λέμε μέσω ΠΜ......


    Καλήσπέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο.... !!!!!!!!!

    ΠΑΜΕ ΚΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ









    επισυναπτόμενα: BP.jpg 
    kifa
    25.06.2005, 18:10
    Μανώλη μου διορθώθηκε άμεσα...thanks.....