ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Έχω καλή χροιά; Αξίζει να συνεχίσω;

    eiswskalhfwnhs
    12.10.2016, 14:48

    Γεια σας με λενε Γιωργο και ειμαι 13 χρωνον...Αγαπαω το τραγουδι παρα πολυ και αν ηταν εφυχτο στο μελον θα ηθελα να το κανο και σαν επαγκελμα..Τελος παντον χωρις πολα πολα αφτο ειναι το δυγμα σας ευχαριστο για τον κοπο σας ...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 12-10-2016 18:36 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    12.10.2016, 14:54

    Καλησπέρα. Το μόνο που θα σου πω: ΜΑΘΕ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ, ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ!


    eiswskalhfwnhs
    12.10.2016, 14:58

    εγω παντος δεν ρωτισα για ορθογραφια αλλα οκ ευχαριστο

    [ τροποποιήθηκε από τον/την eiswskalhfwnhs, 12-10-2016 15:01 ]


    alpatman
    12.10.2016, 15:15

    αν δεν ειναι το μηνυμα αυτο που λεμε 'τρολαρισμα ' εχω να πω οτι 

    - πρωτα μαθε μουσικη , δουλεψε δηλαδη την φωνη σου και η χροια ειναι και καπου υποκειμενικο , αν θες και την γνωμη μου σαν πολλα χρονια ακροατης , πολλες φορες το τραγουδι κανει τον τραγουδιστη , δηλαδη αμα πετυχεις να εχεις , η να εχεις γραψει η να σου γραψει αλλος , ενα καλο τραγουδι , και να μην εχεις την χροια που θα μαγεψει , θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα απο καποιον με ωραιοτερη χροια αλλα 'μαπα ' κομματι . Γιαυτο και 'κοινοι ' τραγουδιστες εχουν μεινει στην ιστορια ενω 'φωναρες '  απλα εγιναν αναφορα . 

    σχετικα με την ορθογραφια , τωρα με τα σημερινα μεσα , μπορεις να δεις καποιες λεξεις πως γραφονται στο google κτλ , εφοσον γνωριζεις η εχεις υποψιαστει οτι γραφεις λαθος . Οταν προσπαθεις να γραψεις με ορθογραφια φανερωνει και ενα γενικοτερο σεβασμο προς τους υπολοιπους . Επισης φανερωνει μια διαθεση για βελτιωση γενικοτερη πραγμα που πιανει και το τραγουδι . Ενας οργανωμενος και φιλοτιμος ανθρωπος ειναι συνηθως ετσι σε ολους τους τομεις . 


    jorge
    14.10.2016, 00:12
    Άθλιο.
    angel11
    14.10.2016, 01:29
    Γιατί μας ξαναρωτάς αγαπητέ αφού τα είπαμε πριν λίγες ημέρες και τα συζητήσαμε ; Για αυτο που ρωτάς ισχύει οτι σου είπαμε την προηγούμενη φορά αλλά αν δεν πας σε ένα δάσκαλο δεν μπορείς να ξέρεις αν αξίζει να συνεχίσει .Πήγαινε σε κάποιο δοκιμαστικό πχ για μια χορωδία .
    eiswskalhfwnhs
    14.10.2016, 12:33
    Πριν λιγες μερες ?
    freddieKrueger
    16.10.2016, 00:39

    Καλησπέρα φίλε μου.

    Θα ήθελα να μου κάνεις μια χάρη.

    Μπες στον κόπο να κρίνεις εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου σε αυτό που μας έβαλες να ακούσουμε.

    Πες μας που κατα τη γνωμη σου θες βελτιωση και ποια ειναι τα δυνατα σου σημεια.

    Τωρα στη ερωτηση σου αν θα μπορεσεις να το κανεις επαγγελμα κανε μας την ιδια ερωτηση μετα απο 10 χρονια σκληρης δουλειας πανω στη φωνη σου και ξανακουβεντιαζουμε.

    Για την ωρα να σου πω πως θες πολλη πολλη δουλεια.

    η φωνη ειναι σαν μουσικο οργανο.

    Αςπουμε σαν μια κιθαρα.

    Αν καποιος δεν εχει ιδεα απο κιθαρα και την πιασει στα χερια του κι αρχισει να παραει τις χορδες της οπως να ναι τοτε το αποτελεσμα δεν θα ειναι καλο.

    Αν ομως κατσει και μελετησει σιγα σιγα νοτα νοτα χορδη χορδη ταστο ταστο τοτε το αποτελεσμα θα βελτιωνεται με το χρονο.

    Ικανος για τραγουδι ειναι καθε ανθρωπος που εχει υγιη νου,λαρυγγα και πνευμονια.

    Το μουσικο αυτι επισης θεωρω πως θελει εξασκηση αλλα μπορει να αποκτηθει.

    Ειναι μια αναγκαια συνθηκη για να μαθεις να τραγουδας.Να ακους σωστα.

    Απο εκει και περα χρειαζεται και η εκγυμναση της φωνης σου.

    Το παρων ντοκουμεντο που μας παρεθεσες ΔΕΝ αποτελει δειγμα τραγουδιου.ΔΕΝ τραγουδας.

    Κανεις χρηση του υγιους φωνητικου σου οργανου με τροπο που δειχνει πως δεν ξερεις να το χειριστεις.

    Θα μαθεις ομςω αν θες.

    Φιλικα.


    eiswskalhfwnhs
    18.10.2016, 22:44
    freddieKrueger εχεις απολητο δικιο... Και πιστευο οτι το δυνατο μου σημειο ειναι το ποσο το θελο και αφτο περναει καθε φαντασια....Για την τοποθετιση της αναπνοες δεν ξερω τιποτα το μονο που ξερω ειναι οτι θα το κανω και μια μερα θα το κανο επαγκελματικα γιατι το πιστευο αλλα οπως ειπες και εσυ με δουλεια και υπομονη εχω ολο τον χρονο μπροστα μου προτα ο θεος .. καλο σας βραδυ και ευχαριστο
    angel11
    20.10.2016, 00:44
    Δεν τα είχαμε ξαναπεί στο forum ; δεν εισαι ο Γιώργος που ρωτούσε αν αξίζει να πας σε δάσκαλο ; αν οχι οκ ,συγνώμη απλά μοιάζει πολύ και η γραφή σου ,και η φωνή σου αλλά και η απορία που έχεις μοιαζουν με ενα άλλο παιδί εδω στο forum .Πάντως σε κάθε περίπτωση ισχύουν ολα αυτα που σου λένε .Θέλει δουλειά και προσπάθεια το τραγούδι και ενας δάσκαλος βοηθάει πολύ .
    p-theofanis
    20.10.2016, 04:39

    Καλύτερα με Δάσκαλο να σας κατατόπιζε κανονικά στην φωνητική.

    Μόνος σας δεν θα καταφέρετε να βγάλετε αποτέλεσμα!!!

    Ξέρω τι λέω! 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την p-theofanis, 20-10-2016 04:41 ]


    eiswskalhfwnhs
    22.10.2016, 11:16
    1) Δεν ξερω ποιος ειναι ο Γιωργος που μου λετε ολοι .. 2)Εγω αναφερα αν θα επρεπε να σηνεχεισω σε εναν δασκαλο και αν ισως στο μελον τα καταφερνα σε εναν επεγγελματικο τομεα ... 3)Καλη σας μερα και σας ευχαριστο φιλικα Γιωργος