ελληνική μουσική
    605 online   ·  210.830 μέλη

    Μία καινούργια συνθεσή μου στο πιάνο (Ατμοσφαιρική)

    DimitrisKoutris
    30.12.2016, 15:17


    freddom
    30.12.2016, 17:55

    Όμορφη σύνθεση το κομματι σου. Απλή και ολοκληρωμένη. Δημιουργεί -σε μένα τουλάχιστον- γλυκοπικρα συναισθήματα, νοσταλγικά. Μπορεσε να με μεταφέρει αλλού. Το μόνο που έχω σαν παρατήρηση και οχι ως αρνητικο ως απλή επισημανση, ειναι ότι σε κάποια σημεία μου θυμησε Yiruma. Καλή συνέχεια και δημιουργική χρόνια. 


    DimitrisKoutris
    30.12.2016, 18:06
    Σ' ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο που διέθεσες και για τα καλά σου λόγια . Δέν είχα στο μυαλό μου κάποιο τραγούδι του αλλα μάλλον μου βγήκε λόγω το οτι ακούω πολυ τέτοιου είδους καλλιτεχνες.Και πάλι ευχαριστώ που του δωσες μια ευκαιρία
    freddom
    30.12.2016, 18:12

    Προσπάθησε λοιπόν σιγα σιγά να βρεις το δικό σου στυλ και πατήματα.  Είναι λογικό να σου βγαίνει κάτι από τους άλλους. Σε ολους μας συμβαίνει. Δεν σημαινει  ότι το κάνεις εσκεμμένα η για να αντιγραψεις.  Εντοπισε μέσα σου τη δικη σου φωνή τη δική σου μουσική και άσε την να βγει. Προσπάθησε να βρεις ποιο είναι εκείνο το σημείο σου που αποτελεί την πρωτοτυπία σου και δουλεψε με αυτό.  


    DimitrisKoutris
    30.12.2016, 18:21
    Εχεις απόλυτο δίκιο θα προσπαθήσω!Να απολυθώ πρώτα βέβαια και να αρχίσω μα8ήματα γιατί είμαι ερασιτέχνης. Καλή χρονια!