ελληνική μουσική
    827 online   ·  210.850 μέλη
    STEFANOS604
    23.01.2017, 21:29

    Πραγματικές Εκπτώσεις....Η κοροϊδία.....

    Το ότι είναι ανήθικο δεν αμφισβητείται, το να παραμένουν όμως ατιμώρητοι που κοροϊδεύουν τον καταναλωτή είναι ξεδιάντροπο.
    Στις 01/01 η τιμή αυξήθηκε κατά 34% και έγινε έκπτωση 21% την περίοδο των εκπτώσεων προσφέροντας την στα 559.99€
    Εκτός αν η 2η φωτογραφία είναι hoax





    sven
    24.01.2017, 11:35

    Δεν μπορώ να ξέρω αν το συγκεκριμένο παράδειγμα της ηλεκτρικής κουζίνας ισχύει (παρεμπιπτόντως και ο Κωτσόβολος περίπου την ίδια τιμή προσφοράς έχει σήμερα) αλλά έχω διαπιστώσει, αρκετές φορές, κι εγώ αυτήν την απάτη ...

    Για παράδειγμα, πριν από αρκετά χρόνια -προ κρίσης- δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας όπου  βρίσκονταν το προηγούμενο γραφείο μου σε κεντρικότατο σημείο της Θεσσαλονίκης, υπήρχαν δύο καλές μπουτίκ, η μία με ανδρικά και η άλλη με παιδικά ρούχα. Επειδή έβλεπα, θέλοντας και μη, τις βιτρίνες τους καθημερινά αποτύπωνα κάποιες τιμές συγκεκριμένων ειδών. Διαπίστωσα, λοιπόν, πως γίνονταν σε αρκετά τους είδη αυτή η πλαστογράφιση που, τελικά, όχι μόνο έκπτωση δεν υπήρχε, αλλά ακόμα υψηλότερη τιμή από την αρχική, μετά την "έκπτωση"!!! Μία φορά, ήταν τόσο σκανδαλώδης η παραποίηση σε ένα ανδρικό πουκάμισο που μπήκα στο κατάστημα, επεσήμανα στον ιδιοκτήτη αυτό που διαπίστωσα και πως, αν δεν επαναφέρει τα πραγματικά δεδομένα που γνωρίζω, θα τον καταγγείλω την επόμενη κιόλας ημέρα.

    Φεύγοντας από το γραφείο κατά τις 10 το βράδυ της ίδιας ημέρας, οι τιμές, ω του θαύματος, επανήθαν στα πραγματικά τους επίπεδα...


    STEFANOS604
    24.01.2017, 11:45

    Το μήνυμα έλαβα στο fb 

    Media Market Greece εδώ: