ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.830 μέλη

    Σε ποιο μουσικό είδος θα κατατάσσατε αυτά τα τραγούδια;

    CRAZYFORGUITARS
    17.08.2017, 13:26

    Γεια σας!! Το θέμα που θέτω δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία, αλλά θα ήθελα απλώς να λύσω την απορία μου.  Σίγουρα τα παρακάτω τραγούδια δεν είναι Pop. Θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν  slow Rock μπαλάντες;  {#emotions_dlg.confused1}


    Link

    " target="_blank">


    Link

    " target="_blank">


    Link

    " target="_blank">


    Orfeus
    17.08.2017, 13:48

    Γιατί θέλεις σώνει και καλά να τα "ταμπελιάσεις"; Σε ενδιαφέρουν οι ταμπέλες; Και σε τι θα σε ωφελήσει δηλαδή η ταμπέλα; Το θέμα ήταν, είναι και θα είναι ένα: Εάν τα τραγούδια είναι ωφέλιμα και εάν λένε κάτι καλό ή όχι.


    CRAZYFORGUITARS
    17.08.2017, 15:03

    Είσαι απόλυτα σωστός σε αυτό. Φυσικά και δεν θέλω να κατηγοριοποιήσω αυτά τα τραγούδια, αλλά ρωτάω απλώς για λόγους περιέργειας.


    CRAZYFORGUITARS
    18.08.2017, 20:58

    Πλήρως ενημερωμένο σε βρίσκω! Συμφωνώ με όσα έγραψες. Έχω κάνει εκτενή έρευνα για την Linda Perry. Γι'αυτό το λόγο πιστεύω και εγώ ότι τα στοιχεία που αποτελούν την ταυτότητα της (και ως καλλιτέχνη αλλά και ως άνθρωπο) είναι Rock. Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν. 


    CRAZYFORGUITARS
    29.08.2017, 09:19

    Xαχαχα!!! {#emotions_dlg.lol} Όχι εδώ κάνεις μέγα λάθος. Δεν έχω ούτε είχα κόλλημα με την Patti Smith. Μου αρέσει η μουσική της αλλά δεν θέλησα ποτέ να κάνω έρευνα για να έχω σφαιρική γνώση για αυτή την καλλιτέχνιδα .

    Εδώ κι ένα χρόνο, ίσως και παραπάνω,η Linda Perry με έχει σαγηνέψει πλήρως και ως άνθρωπος, αλλά και ως καλλιτέχνης. ΓΙα αυτό και δεν αλλάζω τη μουσική της με τίποτα. {#emotions_dlg.rockon}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την CRAZYFORGUITARS, 29-08-2017 12:42 ]




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία