ελληνική μουσική
    716 online   ·  210.847 μέλη

    Απορία για συχνότητα εξάσκησης

    vapaboy
    21.11.2017, 03:27

    Γεια σας, θα ήθελα να ρωτήσω πόσες μέρες την εβδομάδα μπορώ να εξασκούμαι στις ασκήσεις φωνητικής στο σπίτι και να ξεκαθαρίσω ότι εννοώ τις βασικές ασκήσεις όχι τρελά πράγματα αλλά πάντα με σωστή εκτέλεση, πέιτε μου απλά τον σωστό αριθμό.

    Ευχαριστώ.


    Stoyo
    21.11.2017, 19:23

    Αποτι καταλαβαινω εισαι αρχαριος οποτε αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις εναν ΚΑΛΟ δασκαλο να παρεις σωστες βασεις. Αν το οικονομικο ειναι προβλημα υπαρχουν καναλια στο youtube που μπορεις να βρεις εξαιρετικο υλικο. Επισης υπαρχουν προγραμματα που μπορεις να αγορασεις και τα εχουν ολα μεσα αλλα το καλυτερο ειναι να εχεις καθοδηγηση απο καποιον, εστω και μια φορα τις 2 εβδομαδες η το μηνα.

    Για ποιο λογο ρωτας κατι τετοιο; Τι σε ανησυχει; Το ποσες μερες και ποσο σωστες ειναι οι ασκησεις (εφοσον δεν εχεις δασκαλο) θα στο δειξει η φωνη σου. Αν μπορεις και θελεις, 7/7.


    vapaboy
    22.11.2017, 14:45
    Έχω αγοράσει το βιβλίο της Julie Massino και είναι άψογο, έχει τα πάντα και απο θεωρία και από ασκήσεις αλλά το μόνο που δεν ξέρω είναι η συχνότητα και ρώταω έτσι ώστε να μην την κουράζω. Ξέρω ήδη να κάνω σωστές αναπνοές κ.λ.π και δεν ξέρω την συχνότητα και για αυτό ρωτάω.
    Stoyo
    23.11.2017, 12:04

    Ούτε το βιβλίο ούτε το βίντεο μπορεί να αντικαταστήσει τον δάσκαλο. Όσον αφορά το βιβλίο εφόσον δεν αναφέρει, είτε είναι παράλειψη είτε σημαίνει πως ο καθένας ακολουθεί το ρυθμό του. Σε κάθε περίπτωση θα σου πρότεινα να ρωτήσεις στη διεύθυνση επικοινωνίας που πιθανόν θα έχει, εξάλλου πλήρωσες για ένα προϊόν και δικαιούσαι σε λογικά πλαίσια υποστήριξη.

    Επίσης πως είσαι σίγουρος ότι κάνεις σωστά τις ασκήσεις; Ειδικά από βιβλίο, εκτός αν συνοδεύεται από cd οπότε κάτι γίνεται. Θα σου πρότεινα να κάνεις κανένα μάθημα με εναν ΚΑΛΟ δάσκαλο να δεις που βρίσκεσαι.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Stoyo, 23-11-2017 12:24 ]


    vapaboy
    23.11.2017, 15:05
    Ναι έχει και βιβλίο και dvd που εξηγεί λεπτομερώς το τι θα ακολουθήσει και cd που έχει τις ασκήσεις δηλαδή πλήρης μέθοδο φωητικής τοποθέτηση. Έναν σωστό αριθμό θα ήθελα πχ 3 φορές την εβδομάδα ας πούμε.
    Stoyo
    24.11.2017, 10:05

    Παράθεση:

    Το μέλος vapaboy στις 23.11.2017, 15:05 έγραψε...


    Έναν σωστό αριθμό θα ήθελα πχ 3 φορές την εβδομάδα ας πούμε.

    Δεν υπαρχει αυτο που λες ετσι οπως το ζητας. Ρωτα την ιδια καλυτερα αλλα εαν δεν εχεις καποιο θεμα με την εφαρμογη των ασκησεων γιατι δε τις κανεις καθε μερα;