ελληνική μουσική
    721 online   ·  210.832 μέλη

    Ξεκινάει η προπώληση για τον Sting στο Ηρώδειο.

    gikostas
    24.01.2018, 19:18

    Διάβασα στο ogdoo.gr ότι ξεκινάει η προπώληση των εισητηρίων για την συναυλία του Sting στο Ηρώδειο.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν φυσικά οι τιμές.Το πιο φθηνό(πάνω διάζωμα)έχει 60 ευρώ και ο αριθμός είναι περιορισμένος και μετά την εξάντλησή τους η τιμή θα είναι στα 66 ευρώ.Μετά πάμε στα 84,100 και 142 ανάλογα το διάζωμα.Φοιτητές στα 45,άνεργοι και ΑΜΕΑ στα 25.Υποτίθεται πως διοργανώνεις μια συναυλία σε μια χώρα που τα τελευταία χρόνια μαστίζεται από οικονομική κρίση(και όχι μόνο).Πόσο φυσιολογικές είναι αυτές οι τιμές και σε ποιούς απευθύνονται.Πόσο εφικτό είναι για έναν άνεργο ή έναν φοιτητή να διαθέσει 25 ευρώ;Αλλά κι εγώ προσωπικά που εργάζομαι και έχω ένα μέτριο προς καλό μηνιαίο εισόδημα,δυσκολεύομαι να δώσω 60 ευρώ αναλογιζόμενος τις μηνιαίες μου οικονομικές υποχρεώσεις.Για τα άλλα διαζώματα δεν το συζητώ.Απλησίαστα.Καλά να περάσουν λοιπόν όσοι τυχεροί τα καταφέρουν και παρευρεθούν σε αυτό το όχι και τόσο οικονομικό event.


    freak
    30.01.2018, 09:51

    Το Ηρωδειο ειναι για τους υποτιθεμενους "σοβαροφανεις" αλλα κι εδω που τα λεμε, ο Sting δεν εχει να μας πει τιποτα σημερα, οπότε κολλάει απόλυτα με την όλη φάση. 

    Ούτε να με πλήρωναν δεν θα πηγαινα.

    Μια μηχανή του χρόνου να τον έβλεπα με τους Police το '80 όταν ακομα είχε να πει κατι. 


    PeterPapantonakos
    30.01.2018, 10:11
    Για τους Arctic Monkeys σε ένα χωράφι στη Μαλακάσα, η προπώληση εισιτηρίων είναι στα 69 ευρώ... Προκλητικές τιμές για την Ελλάδα!
    takispag
    10.02.2018, 21:12

    Θα ήθελα πάρα πολύ να τον δω. Για να πάω με τη γυναίκα μου λοιπόν θέλω το λιγότερο 120 ευρώ. Βάλε εισιτήρια, κάτι να πιεις τόσες ώρες κτλ πάμε στα 130-140 ευρούδια.

    Όχι παίδες, αγαπάω τη μουσική του αλλά δεν παίζει να πάω. Ίσως σε μια άλλη ζωη! Smile