ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.826 μέλη

    Θέλω να ακουστεί το τραγούδι μου

    DimitriKaralice
    09.02.2018, 23:02

    Έχω το βίντεο μου 5 χρόνια τώρα στο YouTube, η ανασφάλειά μου ως καλλιτέχνης πουδουλεύει μόνος του, είναι ότι το αποτέλεσμα δεν είναι καλό, για αυτό και έχω καταφέρει μόνο 2000 χλ. προβολές όλο αυτό το διάστημα. Από την άλλη όμως νιώθω ότι το τραγούδι και το στιλ μου γενικά, δεν έχει βρει το κοινό του, όχι ότι δεν υπάρχει. Ο περίγυρός μου δεν με παίρνει στα σοβαρά, ακόμη και οι συγγενείς μου πρώτου βαθμού. Πέρα από εμένα τον ίδιο οι κοινοποιήσεις που έχουν κάνει στα socialmedia είναι ελάχιστες. Όλοι ανησυχούν για την εικόνα τους ή την έκθεση τους στους άλλους. Το ξέρω ότι το να στηρίζει κάποιος έναν καλλιτέχνη σαν και εμένα είναι κάτι περισσότερο από μία απλή συμπάθεια στο τραγούδι, είναι θέση.

    Όλοι έχουν “αναπτύξει” έτσι την αισθητική τους και καταδικάζουν πολύ εύκολα ένα εγχείρημα home made με δική του ταυτότητα. Θέλω να ακουστώ και μετά ας απορριφθώ δεν με νοιάζει. Δεν έχω χρήματα για να αγοράσω δόξα και δεν θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

    Τότε ήμουν 25 χρονών τώρα είμαι 31. Με τα νέα μυαλά που έχω τώρα, κοιτάζοντας πίσω, παραδέχομαι το θράσος μου και την δύναμη να φτιάξω όλο αυτό από το μηδέν, μόνος μου και χωρίς πόρους. Η κακή μου εμπειρία με έκανε να κάνω πίσω, να κατεβάσω για αρκετό καιρό το βίντεο μου και να εγκαταλείψω κάθε προσπάθεια να το προωθήσω. Όμως τώρα είμαι πάλι εδώ, διεκδικώντας την θέση μου στα πράγματα, με ανάγκη για αναγνώριση και κίνητρο να συνεχίσω, να κάνω τα πράγματα με τον δικό μου μοναδικό τρόπο. Θέλω τις συμβουλές σας, τις γνώμες σας και τις όποιες γνώσεις έχετε στο θέμα προώθησης ή όποια δρασική βοήθεια έχετε να μου προσφέρετε.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας, η πρόθεσή μου είναι να προσφέρω κάτι καινούριο, τολμηρό και αισιόδοξο με αλήθεια, όχι να γίνω γνωστός και να βγάζω πολλά χρήματα

    >


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    sirinakisgiorgos
    15.02.2018, 09:13

    Παρ' ότι δεν είμαι γνώστης του είδους μουσικής που τραγουδάς, το τραγούδι σου ακούγεται ευχάριστα στο

    αυτί .Τό πρόβλημα νομίζω βρίσκεται στην φράση σου << ανάγκη για αναγνώριση >>.

    Ότι κάνεις πρέπει να γίνεται πρώτα για τον εαυτό σου, να αισθάνεσαι εσύ ωραία. Εάν εσύ πιστεύεις ότι έκανες

    το 100% μη σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι. Η αναγνώριση εάν είναι να έρθει θα έρθει αλλιώς μη σώσει να 'ρθεί.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sirinakisgiorgos, 15-02-2018 09:19 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    DimitriKaralice
    15.02.2018, 21:30

    Παράθεση:

    Το μέλος sirinakisgiorgos στις 15.02.2018, 09:13 έγραψε...

    Παρ' ότι δεν είμαι γνώστης του είδους μουσικής που τραγουδάς, το τραγούδι σου ακούγεται ευχάριστα στο

    αυτί .Τό πρόβλημα νομίζω βρίσκεται στην φράση σου << ανάγκη για αναγνώριση >>.

    Ότι κάνεις πρέπει να γίνεται πρώτα για τον εαυτό σου, να αισθάνεσαι εσύ ωραία. Εάν εσύ πιστεύεις ότι έκανες

    το 100% μη σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι. Η αναγνώριση εάν είναι να έρθει θα έρθει αλλιώς μη σώσει να 'ρθεί.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sirinakisgiorgos, 15-02-2018 09:19 ]



    Ευχαριστώ για το χρόνο σου αρχικά! Η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιαφέρει καμία αναγνώριση, υπερέβαλα λίγο στο αρχικό κείμενο, ήμουν κάπως φορτισμένος. Και δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά από το να κάνεις αυτό που αγαπάς,  αρέσει δεν αρέσει. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :)