ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Αναγνώριση πτυχίου αρμονίας στο εξωτερικό

    XeniaSa
    15.10.2018, 00:00

    Καλησπερα σας, είμαι νέα στην ομάδα κ δεν γνωρίζω αν έχει συζητηθεί το θεμα. Πρόσφατα μετακόμισα στην Γερμανία και δεν γνωρίζω αν το πτυχίο αρμονίας που έχω ισχύει εδώ. Με ενδιαφέρει η διδασκαλία έστω σε ιδιωτικό επίπεδο. Επειδή δεν γνωρίζουν τι είναι ακριβώς το ωδείο μου ζητούσαν πόσες ώρες έκανα υποχρεωτικά μαθήματα για να πάρω το πτυχίο, κάτι το οποίο δεν γνωρίζω γιατί εμείς το μετράμε σε χρόνια. Μήπως έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

    [ τροποποιήθηκε από τον/την XeniaSa, 15-10-2018 00:01 ]


    johnsl
    29.10.2018, 22:28

    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaSa στις 15.10.2018, 00:00 έγραψε...

    Καλησπερα σας, είμαι νέα στην ομάδα κ δεν γνωρίζω αν έχει συζητηθεί το θεμα. Πρόσφατα μετακόμισα στην Γερμανία και δεν γνωρίζω αν το πτυχίο αρμονίας που έχω ισχύει εδώ. Με ενδιαφέρει η διδασκαλία έστω σε ιδιωτικό επίπεδο. Επειδή δεν γνωρίζουν τι είναι ακριβώς το ωδείο μου ζητούσαν πόσες ώρες έκανα υποχρεωτικά μαθήματα για να πάρω το πτυχίο, κάτι το οποίο δεν γνωρίζω γιατί εμείς το μετράμε σε χρόνια. Μήπως έχει κάποιος σχετική εμπειρία;

    [ τροποποιήθηκε από τον/την XeniaSa, 15-10-2018 00:01 ]




    johnsl
    29.10.2018, 22:36
    Γερμανια ειμαι επησις ,πτυχιο Φουγκας εχω ,μεχρι στιγμης δεν τολμησα να κανω αναγνωριση καθως δεν ξερω τι θα πουν ,υπαρχει θεμα με το αδιαβαθμητο , και δεν τολμω ακομα ,αλλα θα το κανω και οτι γινει ….. λοιπον επειδή καποτε απλα ρώτησα σε καποια υπηρεσία αλλα δεν κατάφεραν να βρουν κατι και δεν ξαναπήγα για διευκρινήσεις θα παω στην τοπικη μουσικη ακαδημια να τα δωσω καθως και οτι αλλα χαρτια ζητησουν και ελπιζω να γινει κατι …..δεν ξερω ομως αν η ακαδημια οταν σου δωσει αναγνωριση αυτη εσυ μπορεις να την χρησιμοποιησεις για θεση δασκαλου στο γερμανικο δημοσιο η χρειαζεσαι αναγνωριση απο καπου αλλου ..αυτο ρωτα το , αν δηλαδη η αναγνωριση που θα σουν δωσουν κανει και για ιδιωτικο αλλα και για δημοσιο τομεα , επησις κάθε κρατιδιο εχει αλλους νομους αν εχεις πρόβλημα απλα στειλε τα χαρτια σου σε αλλο κρατιδιο , να εισαι καλα .