ελληνική μουσική
    777 online   ·  210.833 μέλη

    Σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα φλάουτου

    progomfios
    20.10.2018, 13:18

    Έχω ένα φλάουτο, δεν είναι παλιό τυχαία βρέθηκε στα χέρια μου (αλλά πρέπει να ναι λίγο σκουριασμένο γιατί αντί για ασημένιο μοιάζει κάπως ασημόχρυσο το χρώμα της σκουριάς ξέρετε). Με αυτή την αφορμή σκέφτηκα μήπως ξεκινήσω να μάθω φλάουτο. Είμαι 26χρονών και η μόνη επαφή που είχα με τη μουσική ήταν ότι μικρός έκανα για κάποια χρόνια κλασικό βιολί. Οπότε να διαβάζω παρτιτούρες ξέρω, κάτι ψιλά από θεωρία της μουσικής κλίμακες κτλ τα ξέρω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν στην ηλικία μου είναι δύσκολο να μάθει κανείς φλάουτο και γενικά να μου πει κάποιος τη γνώμη του για αυτό το όργανο. Επίσης από τιμές στα ωδεία τι να περιμένω; Για Αθήνα μιλάμε (παγκράτι). Οπότε θέλω ένα ωδείο εκεί γύρω. Ευχαρισώ :)


    DarkKing
    04.12.2018, 21:51
    Ποτέ δεν ειναι αργα για να ξεκινήσεις. Δυστυχώς δεν ξέρω καποιο ωδείο εκεί κοντά γιατί μενω μακριά αλλα σιγουρα υπαρχει
    CROSS
    09.12.2018, 13:18

    Μην το σκέφτεσαι,ξεκίνα εφόσον έχεις το φλάουτο ήδη.Ότι χάλασε το χρώμα δε πειράζει.Σίγουρα δεν είναι σκουριά γιατί το ξύλο δε σκουριάζει.Μην ακούω είναι αργά για κάτι.Αν μπορεις κάντο και εύχομαι να το χαρεις!