ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.851 μέλη

    Ήταν καλός ο Hastaroth

    jorge
    17.06.2019, 18:35

    Ήταν πράος, ήρεμος και ψύχραιμος, μια ήρεμη δύναμη. Μέχρι και το Γενάρη έμπαινε στο MusicHeaven. Από το μακρινό 2003, σχεδόν 16 χρόνια. Συμμετείχε σχεδόν σε κάθε εκδήλωση όλα αυτά τα χρόνια, αγαπούσε το site και τους ανθρώπους που είχε γνωρίσει μέσα από αυτό.

    Καλό ταξίδι Hastaroth...


    sven
    17.06.2019, 19:21

    Πραγματικά, με θλίβει βαθιά η είδηση αυτή. Ο Αλβέρτος ήταν ένα άτομο που συμπαθούσα ιδιαίτερα, παρά τις όποιες, κατά καιρούς,  διαφωνίες μας σε διάφορα, πολιτικο-κοινωνικού κυρίως περιεχομένου, θέματα. Είχε γνώσεις και άποψη που δεν δίσταζε να υπερασπίζεται με θάρρος και αποφασιστικότητα περισσή. Ήταν αυστηρός, δεικτικός αλλά και ακριβοδίκαιος. Θα μου λείψουν οι αντιπαραθέσεις μας αλλά, πάνω απ΄όλα, η ζωντανή του παρουσία, εδώ μέσα στο Μουσικό Παράδεισο, όπου γνωριστήκαμε και συμπορευθήκαμε, που αποτελούσε μια όμορφη κι ευχάριστη ανθρώπινη πινελιά.

    Ήταν, πράγματι, καλός ο Hastaroth...

    Καλό σου ταξίδι, αγαπημένε διαδικτυακέ μου συνοδοιπόρε, Αλβέρτο…


    tallos
    17.06.2019, 22:02
    Καλό ταξίδι Αλβερτο
    STEFANOS604
    18.06.2019, 06:44

    Καλό Ταξίδι Αλβέρτο!


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    18.06.2019, 13:07
    Καλό ταξίδι, Αλβέρτο-Hastaroth.!
    freddieKrueger
    19.06.2019, 21:20
    Βαθειά θλίψη.Θα μου λείψει. Εξαιρετική γραφή. Ήθος. Καλό ταξίδι...
    mary_omikron
    25.06.2019, 17:21
    Eίχα διαφωνήσει πολλές φορές μαζί του και τώρα με κάθε ειλικρίνεια μπορώ να πω οτι λυπάμαι που δεν ήμουν πιο εγκρατής.... καλό ταξίδι Αλβέρτο
    marylin
    01.07.2019, 16:55
    Πολύ λυπάμαι για την τόσο άσχημη είδηση... Ο Αλβέρτος ήταν από τα πρώτα μέλη που γνώρισα, συμπαθής κι ευφυέστατος... Καλό ταξίδι στο φως...
    marylin
    01.07.2019, 17:03

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 25.06.2019, 17:21 έγραψε...

    Eίχα διαφωνήσει πολλές φορές μαζί του και τώρα με κάθε ειλικρίνεια μπορώ να πω οτι λυπάμαι που δεν ήμουν πιο εγκρατής.... καλό ταξίδι Αλβέρτο

    Μαιρούλα μου να μη λυπάσαι γι αυτό. Ο Αλβέρτος ήταν άνθρωπος που υποστήριζε την άποψή του, κάποιες φορές επιμένοντας. Οι διαφωνίες ήταν και είναι πάντα αναμενόμενες. Smile


    Orfeus
    06.07.2019, 16:44

    Τώρα το είδα...
    Γνωριζόμασταν από τα μέσα της δεκαετίας του 80. 
    Λυπάμαι πολύ... Γεια σου Αλβέρτο... Στο καλό...


    SakisKouroupos
    08.07.2019, 22:30
    Πότε έγινε βρε παιδιά? Εχω καιρό να μπω...Τι κρίμα... Γνωριζόμαστε από το 1978....τον έχασα αρκετά χρόνια και τον ξαναβρήκα στο ΜΗ. Καλό ταξίδι φίλε μου...Ενας ακόμα....Μόλις γύρισα από την κηδεία του Γ.Σπάθα....Ενας-ένας φεύγει...μένει όμως η εποχή μας και οι μουσικές μας....Καλό ταξίδι και στους δύο.....
    dimitris1965
    14.07.2019, 16:31
    κριμα , λυπαμαι, καλο του ταξιδι......
    ironzionlion
    27.07.2019, 00:55
    καλοταξιδος Αλβερτο πολυ καιρο τα λεγαμε στα κρυφα θα σε θυμαμαι
    Kristalo
    08.09.2019, 23:28
    Καλό ταξίδι Αλβέρτο!
    alkyoni
    10.10.2019, 23:45

    Λυπηθηκα  πραγματικα οταν πρωτοδιαβασα την δυσαρεστη ειδηση τοτε , και δεν ειχα το κουραγιο να γραψω εστω 2 λογια....παντα ειναι λυπηρο οταν "φευγει" καποιος απο την κοινοτητα μας.... κι ας μην ειμαστε τοσο τακτικοι οπως καποτε εδω μεσα.....

    Τον διαβαζα με μεγαλο ενδιαφερον εδω στο φορουμ και στο μπλογκ του αλλα και στα μπλογκς των αλλων μελων που σχολιαζε. Ισως να ηταν απολυτος καμια φορα αλλα παντα μ' αρεσε να διαβαζω τις αποψεις του και διατηρουσε το ενδιαφερον στις συζητησεις.... Θυμαμαι οτι του αρεζαν τα αεροπλανα αλλα δυστυχως δεν μπορεσε να γινει αεροπορος λογω της ορασης του...Και φυσικα η μουσικη, τα ντραμς και οι ιστοριες που ειχε να πει για τα συγκροτηματα της εποχης του.... 
    Τον ειχα συναντησει σε 2 live του MH, το 2009 και το 2016...
    Θα σε θυμομαστε αγαπητε Αλβερτο  και σ'ευχαριστουμε για οσα μοιραστηκες μαζι μας....
    Καλο σου ταξιδι....  R.I.P.{#emotions_dlg.crying}


    tago
    25.11.2021, 16:10

    Έχουν περάσει τρία χρόνια ωστόσο ποτέ δε σε ξέχασα φίλε μου.... ούτε εγώ, ούτε κανείς από όσους σε γνώρισαν..