ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.830 μέλη

    Τι να κάνω με την μουσική μου;

    TheComposerPanos
    26.08.2019, 22:24
    Είμαι 13 χρονών και πάω 5 χρόνια πιάνο, ιδιαίτερα στο σπίτι. Έχω γράψει κάποια έργα. Το πρώτο μου κομμάτι το έκανα στα 9 περίπου. Έχω γράψει μια φούγκα με 3 φωνές στα 11, μια όπερα (μια φάση μόνο) στα 11 και κάποια αλλά κομμάτια (περίπου 25 για πιάνο και αλλά όργανα ή κουαρτέτα κτλ.) επίσης έχω γράψει 1 τρίο στα 12 και μια σονάτα για τσέλο και πιάνο στα 11. Το μεγαλύτερο «επίτευμα» νομίζω πως είναι η φούγκα (δεν εχω εκπαίδευση πάνω σε αυτήν, αλλά πέρα από αυτά μου είπαν πως είναι σωστά γραμμένη) που έγραψα καθώς ο Mozart δεν έγραψε κάτι τέτοια σε τέτοια ηλικία. Τώρα τελειώνω και μια συμφωνία μου. Το θέμα μου είναι το: τι να κάνω με αυτή την μουσική; Πέρα από το να την δείξω στην δασκαλα μου, που να την πάω; Στο Μέγαρο μουσικής; Δεν ξέρω. Πώς μπορώ να την στείλω σε κάποια ορχήστρα (πχ της Πράγας) Το στέλνω σε E-Mail? Πάω εκεί; Και πάνω από όλα αν όλα αυτά που έχω γράψει θεωρούνται αξία (πέρα από το πως ακούγετε) με βάση την πολυπλοκότητα να τα πάω; Μάλιστα έχω και 2 ποπ κομμάτι που δεν ξέρω που να τα στείλω. Σας ευχαριστώ που διαβάσατε αυτό το άρθρο! Καλή συνέχεια!
    jorge
    27.08.2019, 11:44
    Μπράβο Πάνο. Φτιάξε την εικόνα σου στα Social Media, κυρίως στο Facebook και στο Youtube (στα Αγγλικά) και ανέβασε εκεί τα έργα σου, αφού πρώτα τα κατοχυρώσεις σε κάποιο συμβολαιογράφο. Αφού φτιάξεις σωστά το προφίλ σου, τότε να στείλεις τη δουλειά σου σε μορφή επιστολής σε ορχήστρες και άλλους πιθανούς παραλήπτες.