ελληνική μουσική
    617 online   ·  210.828 μέλη

    Αναζήτηση καλού καθηγητή φωνητικής στην Θεσσαλονίκη.

    Marysway
    27.07.2020, 18:36

    Καλησπέρα σας,
    Μόλις έδωσα πανελλήνιες και με την νέα χρονιά (εφόσον το επιτρέψει η πανδημία) θέλω να ξεκινήσω μαθήματα φωνητικής.
    Θα σπουδάσω το πιθανότερο στην Θεσσαλονίκη (μιας και ακόμα δεν έχουν βγει οι βάσεις οπότε δεν μπορώ να μιλήσω 100% σίγουρα) και βρίσκομαι σε αναζήτηση για έναν καθηγητή φωνητικής εκεί.

    Δεν έχω ξανά κάνει φωνητική,η μόνη μου σχέση με το τραγούδι είναι το μελωδικό σολφεζ που έκανα στο ωδείο (έως την αρμονία,αν έχει κάποια σημασία) και φυσικά μόνη μου ενώ παράλληλα παίζω πιάνο κτλ.Τα αναφέρω σε περίπτωση που χρειαστούν για τις απαντήσεις σας.

    Ψάχνω για καθηγητή που κάνει ιδιαίτερα ή γενικά για κάποιο καλό ωδείο (όχι το Avant Garde,το έχω ήδη ψάξει και το'χω απορρίψει).Να διευκρινίσω πως δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα το κλασσικό τραγούδι αλλά είμαι ανοιχτή σ'όλες τις απόψεις μιας και γνωρίζω τα οφέλη του κλασικού τραγουδιού.Αν είχατε κάποιον να μου προτείνατε θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

    Τέλος,θα ήθελα να ρωτήσω αν η ιδέα των Grades εφόσον επιλέξω ωδείο είναι καλή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια!