ελληνική μουσική
    846 online   ·  210.833 μέλη

    Δεν είμαι αυτός - Νίκος Φράγκος - Φώτης Τσίγγος - Νίκος Αραβανής

    Dagoth
    19.11.2020, 21:50


    CHE
    20.11.2020, 08:57
    Το τραγούδι μού άρεσε. Τα κουπλέ περισσότερο από το ρεφρέν, στο οποίο το δεύτερο μισό μού τα χάλασε λιγάκι. Ενώ οι στίχοι των κουπλέ μου φάνηκαν ενδιαφέροντες, μπαίνει το ρεφρέν όπου μάλλον περίμενα ότι αλλού θα με πήγαινε και στο τέλος (του ρεφρέν) αυτό το ''γύρνα... σ' αγαπάω'' μού φάνηκε κοινότυπο ενώ αντιλαμβάνομαι ότι θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο. Το ορχηστρικό break αντί για σόλο κιθάρας είχε σόλο πιάνου, το οποίο το βρήκα ενδιαφέρον αλλά θα ήθελα να οδηγούσε και σ' ένα σόλο κιθάρας κι ας κρατούσε το τραγούδι 30 δεύτερα παραπάνω. Πάντως είναι αξιόλογη προσπάθεια, ωραίο το τραγούδι κι ένας έμπειρος παραγωγός θα μπορούσε να το αναδείξει ακόμα περισσότερο. Καλή συνέχεια, λοιπόν!
    FotisTsigos
    20.11.2020, 19:52

    Μερικές λεπτομέρεις για το ασματάκι...

     Όλα έγιναν "από μακριά", μέσω messenger, email's και τηλεφωνικά.

    Χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ (και μιλάω και για τ΄άλλα δυο παιδιά), εάν ότι κάναμε, το κάναμε κατ' ιδίαν σε ένα στούντιο, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά....

     Εάν το βλέπαμε "επαγγελματικά" ή για να διορθωθώ, πιο σοβαρά,  ότι έγραψε ο CHE μάλλον έτσι θα ήταν. Εκτός ίσως του σόλο κιθάρας στην γέφυρα... νισάφι πια με τα σολάκια! Κι αυτό το λέει ένας (για χρόνια) lead κιθαρίστας...

    Όσο για την παραγωγή, ισχύουν όλα τα παραπάνω...

    Che ευχαριστούμε για το σχόλιο!!


    DONARAKONTINTINA
    21.11.2020, 10:30
    ωραίοι μπράβο σας...