ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.826 μέλη
    elen17
    15.07.2005, 16:11
    Ποια η γνώμη σας για τα καινουρια τραγουδια της δεσποινας βανδη;
    paramithi
    15.07.2005, 16:15
    Τα ποιά??
    falimento
    15.07.2005, 16:25
    Λοιπόν, θα ρωτήσεις το μέλος Orfeus!

    Αρέσκεται και χρήζεται ειδικός, σε τέτοιου είδους άσματα!

    Είναι Βανδάκιας!!
    Orfeus
    15.07.2005, 17:46
    Ουφ!!! Τίποτα δεν μένει κρυφό ....πλέον!!!!



    Όλο το ΜΗ να έρθει το βράδυ στη Βανδίτσα.
    Κερνάει ο ....Jorge!!!

    Στο ημίχρονο, ε....συγνώμη στο διάλειμμα ήθελα να πω, θα δώσω διάλεξη με θέμα "Η Βανδική κορυφογραμμή του Ανναβισικού όρους"

    Θα προλογίσει το εκλεκτό μας μέλος και πoλύ καλός μου φίλος: Falimento.


    Desmar
    15.07.2005, 18:34
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 15-07-2005 στις 17:46 έγραψε:

    "Η Βανδική κορυφογραμμή του Ανναβισικού όρους"

    Θα προλογίσει το εκλεκτό μας μέλος και πoλύ καλός μου φίλος: Falimento.







    'Εχω πέσει κάτω από τα γέλια ... ουιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ... χαχαχαχαχαχα






    falimento
    15.07.2005, 18:47
    Δεν έχω προλάβει ρε Γιώργο να ετοιμάσω λόγο... Ένα λογύδριο ίσως είναι εφικτό!

    Θα αρχίζει κάπως έτσι:

    Αγαπητοί φίλοι και φίλες

    Έχω την τιμή να σας παρουσιάσω έναν εκλεκτό ομιλητή. Έναν ομιλητή που δεν χρειάζεται διθυραμβικούς προλόγους. Ο άνθρωπος αυτός, έχει αφιερώσει όλη του τη ζωή στο "Βανδισμό"(!) και στη πορεία του μέχρι το ΑνναΒισσικό όρος... Μια πορεία γεμάτη εμπόδια, τάκλιν (ελέω Ντέμη)"

    Jorge κέρνα μπύρες!!
    jorge
    15.07.2005, 18:52
    Τώρα που έμαθα πως ο Ντέμης χτίζει γήπεδο εδώ δίπλα ;;;
    Κάθε Κυριακή εκεί θα είμαι να βλέπω τη Δέσποινα !

    Πάρτε μπύρες και σας περιμένω το βράδυ ε; Το τραπέζι είναι κλεισμένο στο όνομα του Orfeus! Τι να κάνουμε, μόνο μέσω γνωστών της Δέσποινας μπορούσαμε να κλείσουμε το πρώτο τραπέζι

    Λοιπόν ας μιλήσει και κάποιος σοβαρά περί της Δέσποινας Βανδή... Ας κάνω εγώ την αρχή. Αιφνιδιάστηκα ευχάριστα με το Νυχτολούλουδο. Μετά το χάος. Αυτά.
    paramithi
    15.07.2005, 18:54
    Το νυχτολούλουδο ωραίο κομμάτι..δε λέω..μετά αναλώθηκε,δεν πιστεύω όμως οτι έχει ασχημη φωνη!
    tetraktis
    15.07.2005, 19:13
    Κόμματος δηλαδή το νυχτολούλουδο!!!

    Και από το όνομα καταλαβαίνω πως μάλλον είναι και μούτρο.
    Ξενυχτάει...

    Ορφέα έχεις τέτοιες γνωριμίες και δεν μιλάς;

    Ξωφλημένε;(falimento);

    Jorge να χρεωθούν τις σαμπάνιες!!!


    falimento
    15.07.2005, 19:42
    Quote:

    Το μέλος tetraktis στις 15-07-2005 στις 19:13 έγραψε:

    Κόμματος δηλαδή το νυχτολούλουδο!!!

    Και από το όνομα καταλαβαίνω πως μάλλον είναι και μούτρο.
    Ξενυχτάει...

    Ορφέα έχεις τέτοιες γνωριμίες και δεν μιλάς;

    Ξωφλημένε;(falimento);

    Jorge να χρεωθούν τις σαμπάνιες!!!







    Ξοφλημένος ο Fali??

    Λοιπόν για να μην είμαστε και off topic και φωνάζει ο Μεταξάς, η Δεσποινούλα δεν τραγουδά αλλά σκούζει... Ό,τι κομμάτι έχει πει, κυριολεκτικά το σκοτώνει με αυτές τις στριγγλιές, παρόλη την τέλεια τεχνική της φωνή,

    Βεβαίως κρίνεται επιτυχημένη από πολλούς. Τώρα τι θεωρείται επιτυχία σε αυτόν τον έρημο τον τόπο, αφήστε το καλύτερα...
    Σας παραπέμπω στην απάντηση μου, στο άρθρο του Astron "Mην ομιλείτε περί ενοχής"


    tetraktis
    15.07.2005, 20:19
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 15-07-2005 στις 19:42 έγραψε:

    Ξοφλημένος ο Fali??

    Λοιπόν για να μην είμαστε και off topic και φωνάζει ο Μεταξάς, η Δεσποινούλα δεν τραγουδά αλλά σκούζει... Ό,τι κομμάτι έχει πει, κυριολεκτικά το σκοτώνει με αυτές τις στριγγλιές, παρόλη την τέλεια τεχνική της φωνή,




    [/I]



    Μεσ' την καλοσύνη σε βρίσκω...

    Για ξωφλημένο δηλαδή...

    Έλα τώρα, πάρε μια νυχτολούλουδη...

    vouliakis
    16.07.2005, 13:39
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 15-07-2005 στις 17:46 έγραψε:

    Ουφ!!! Τίποτα δεν μένει κρυφό ....πλέον!!!!



    Όλο το ΜΗ να έρθει το βράδυ στη Βανδίτσα.
    Κερνάει ο ....Jorge!!!

    Στο ημίχρονο, ε....συγνώμη στο διάλειμμα ήθελα να πω, θα δώσω διάλεξη με θέμα "Η Βανδική κορυφογραμμή του Ανναβισικού όρους"

    Θα προλογίσει το εκλεκτό μας μέλος και πoλύ καλός μου φίλος: Falimento.







    Βανδίτσα, δηλαδή, είναι βουνό στην Αννάβισσο
    Spilman44
    16.07.2005, 14:49
    Και τώρα, φίλτατοι παροικούντες στην αξιέραστη κουλτούρα, ταμένοι στη χάρη της, ας υποτενθορίσετε κάτι "Βανδικό" να τη βρείτε, γιατί η πολλή κουλτούρα κάνει το παιδί...μαστούρα !
    AndriPelagia
    30.07.2005, 19:23
    eine telia opws k i ermineutria tus fisika.An k eime apo ti kipro k ua eprepe logika na ipostirizw anna vissi(oxi dld oti de m aresi i vissi)protimw vandi.Ex8es i sinaulia tis sto tsirio stadio sti lemeso itan katapliktiki.
    antonLOrd
    31.07.2005, 12:14
    ..............................ΑΙΣΧΟΣ..........................
    ..............................ΑΙΣΧΟΣ..........................
    ..............................ΑΙΣΧΟΣ..........................
    ..............................ΑΙΣΧΟΣ..........................
    ..............................ΑΙΣΧΟΣ...........................
    DavidDT
    31.07.2005, 13:38
    ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ!!! ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Η ΒΑΝΔΗ??????
    revekka
    31.07.2005, 16:19
    Έλα ντε.... εγώ την είδα live Κατα κακή μου τύχη περνούσα απο την Αριστοτέλους στα φοιτητικά μου χρόνια όταν εμφανιζόταν εκεί και ούτε μια νότα σωστή δε μπορεί να βγάλει. Άντε στα cd της διορθώνουν τις παραφωνίες με την τεχνολογία και ακούμε τα γλυκανάλατα χωρίς κρώξιμο... live είναι άστα να πάν. Μην αρχίσω να λέω και για τη ‘φωνή’ της Καλομοίρας τώρα


    Ilianashiamishi
    01.08.2005, 00:35
    Τώρα που το σκέφτομαι...δεν έτυχε ποτέ να την δω live...καλά τόσο χάλια ακούγεται από κοντά?
    fantasma
    01.08.2005, 01:43
    Quote:

    Το μέλος elen17 στις 15-07-2005 στις 16:11 έγραψε:

    Ποια η γνώμη σας για τα καινουρια τραγουδια της δεσποινας βανδη;





    οποια ηταν και για τα παλιά........
    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    rouli726
    01.08.2005, 13:13
    αν υπηρχε "αστυνομια μουσικης" η βανδη,ή μαλλον η κα Μαλεα(αυτο ειναι το πραγματικο της ονομα) θα καταδικαζοταν σε εις θανατον εκτελεση!!!!!

    εκτος του οτι μιμειται τις μισες ελληνιδες τραγουδιστριες,εχει το χειροτερο ρεπερτοριο των τελευταιων ετων για λαικη τραγουδιστρια!!μεχρι και η αντζελα καλυτερες επιλογες κανει κι ας ειναι αγραμματη!

    αφου θελει να την παρουμε στα σοβαρα,ας σταματησει τα "ασματα" τυπου:σε ενα φτηνο ξενοδοχειο να τρυπωσουμε κι ως το πρωι να ξεφαντωσουμε,κι ας μας αποδειξει επιτελους αν εχει φωνη οπως υποστηριζουν καποιοι φαν της.