ελληνική μουσική
    627 online   ·  210.830 μέλη
    terezoulini
    07.09.2005, 13:05
    Το θέμα λέγεται Δέσποινα Βανδή ή Fight Club?
    nightwalker
    07.09.2005, 13:42
    Quote:

    Το μέλος terezoulini στις 07-09-2005 στις 13:05 έγραψε:

    Το θέμα λέγεται Δέσποινα Βανδή ή Fight Club?



    Fight Club!!(με τον Γ.Τσαουση)
    vaninoui
    17.09.2005, 05:24
    ...xexexexe...
    ....Despoina Bandi ....
    ......xexexexe......


    Kalinixta



    Iam a man who walks alone
    Voltage
    17.09.2005, 21:43
    Τελικά δεν έχω καταλάβει για ποιό λόγο αρπαζόσαστε για το ΠΡΟΣΩΠΟ κι όχι για το ΣΥΣΤΗΜΑ, που το προωθεί ! Να αρπαχτούμε και νάχει ουσία ο καυγάς. Να το φχαριστηθούμε, βρε αδερφέ !!
    nikos_music
    21.02.2007, 14:57
    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 01-08-2005 στις 13:13 έγραψε...

    αν υπηρχε "αστυνομια μουσικης" η βανδη,ή μαλλον η κα Μαλεα(αυτο ειναι το πραγματικο της ονομα) θα καταδικαζοταν σε εις θανατον εκτελεση!!!!!

    εκτος του οτι μιμειται τις μισες ελληνιδες τραγουδιστριες,εχει το χειροτερο ρεπερτοριο των τελευταιων ετων για λαικη τραγουδιστρια!!μεχρι και η αντζελα καλυτερες επιλογες κανει κι ας ειναι αγραμματη!

    αφου θελει να την παρουμε στα σοβαρα,ας σταματησει τα "ασματα" τυπου:σε ενα φτηνο ξενοδοχειο να τρυπωσουμε κι ως το πρωι να ξεφαντωσουμε,κι ας μας αποδειξει επιτελους αν εχει φωνη οπως υποστηριζουν καποιοι φαν της.






    Ευτυχώς που δεν υπάρχει αστυνομια μουσικής διότι θα μάζευε και πολλούς από αυτούς που θεωρείτε πολλοί απο εσάς παρα πολύ καλούς.
    Η Δεσποινα Βανδή δεν είναι κακή ούτε μέτρια. Έχει δυνατότητες αλλα δεν έχει τον σωστό τρόπο και αυτό οφείλεται στο οτι επέλεξε τα τελευταία χρόνια να τραγουδάει όπως τραγουδάει. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να την δικαιολογήσουμε.
    Αλλά δεν φταίει η Βανδή για κάτι. Ο κόσμος γουστάρει και εκεί είναι το ζητούμενο.
    Τα βάζετε με τους καλλιτέχνες γιατί δεν δέχεστε την αποδοχή τους. Αν για κάτι φταίει είναι το σύστημα που προωθεί το συγκεκριμένο στυλ και ότι γίνεται από τον κόσμο αποδεκτό. Μήπως η Α.Μπάμπαλη πχ είναι καλύτερη της Βανδή; Και εκείνη την πάει το σύστημα.Δεν είδα να την βρίζετε όμως επειδή πλασάρεται ως έντεχνη...
    Άρα πεφτετε όλοι στην ίδια παγίδα και κοροιδεύετε κάτι που είστε και εσείς συμμέτοχοι.
    Επειδή δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω, είδα πρόσφατα την Βανδή και θεωρώ πως είναι καλή σε σχέση με συναδέλφους της-της ίδιας περιπου γενιάς από ολα τα είδη. Και δεν μιλάω για θέμα γούστου αφού με αφήνει σχεδόν αδιάφορο η συγκεκριμένη καλλιτεχνης αλλά αυτό δεν σημαίνει πως έχω και εμπάθεια μαζί της.
    Επίσης στην διάρκεια συνεργασίας της με τον Φοίβο έχει πει και τραγούδια δυνατα όπως το "Γεια", "Στα δωσα όλα","Ελα","Το πρώτο μας φιλί" και κανα δυο ακόμη που τα θεωρώ καλά συγχρονα τραγούδια του είδους αυτού. Δεν σημαίνει πως θα κλάψω αν τα ακούσω αλλά η ζωή είναι πολύπλευρη και καλό θα ήτανε να μην μιζεριάζουμε ή να πουλάμε την εικόνα μόνο του "ψαγμένου".
    Η σοβαρότητα για μένα είναι να δέχεσαι τον εαυτό σου και στις φαιδρές στιγμές του. Όταν σε ένα σπιτικό γλέντι πχ έχεις χορέψει Έφη Θώδη, δεν χρειάζεται να νοιώσεις και ενοχές...
    Coolαρετε λίγο παιδια και δείτε πιο ρεαλιστικά τα πράγματα...
    tsibitos
    01.05.2007, 02:31
    Ξεσκονιζοντας αυτο το παλαιο θεμα ειπα να πω και γω την αποψη μου για την Δεσποινα Βανδη (που απο τοτε δεν εχει κυκλοφορησει νεο ολοκληρο album). Η Δεσποινα Βανδη ειναι μια τραγουδιστρια Η οποια για μενα εχει μια πολυ καλη φωνη (την εχω ακουσει live) αλλα το θεμα ειναι το ρεπερτοριο. Ξεκινησε τραγουδωντας ομορφα λαικα τραγουδια του Βασιλη Καρρα (ποιος δεν ξερει το "Αδιεξοδο" που ειναι ντουετο με το Γιαννη Παριο) και στους 3 - 4 πρωτους προσωπικους της δισκους υπηρχαν τραγουδια που ακομα και τωρα τα ακουω ευχαριστα. Απο'κει και περα (δηλαδη απο το 1997) συνεργαζεται με τον ιδιο συνθετη.. Το "φαινομενο" Φοιβος.. Και λογικο ειναι να ακουμε πλεον σαχλαμαρες.. Αδικητε Πολυ κατ'εμε..

    και μια ερωτηση προς τον jorge. Εκεινος που λες οτι επρεπε να ζητησει δημοσια συγνωμη ζητησε?? (Ειμαι κουτσομπολης και περιεργος)


    deathminor88
    01.05.2007, 13:49
    Εμενα το μονο που με εκνευριζει ειναι οτι κανουν καρριερα τοσες αταλαντες απλα επειδη ειναι ωραιες κ πουλανε οταν τοσα νεα συγκροτηματακια και νεα παιδια ειναι απ εξω και "πεινανε" παρολο που εχουν τοσα να δωσουν... Ο κοσμος στην Ελλαδα όσον αφορα στη μουσικη εχει "χασει τν μπαλα"... Ειναι μουσικη η βανδή και καλομοιρα και η αλεξιαδη...? Εχουν κανει κατι απο μονες τους? Παλεψαν η εκαναν τιποτα αλλο? Ξερουν λιγο μουσικη? Τις νοτες εστω? Και ο κοσμος ειναι σε τραγικη κατασταση... Οτι και να κανουμε ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να λατρευεις τον Κιαμο και να μν ξερεις τον ΒΑΓΓΕΛΗ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ... Τελος παντων τα πραγματα ειναι απογοητευτικα... Το μονο καλο ειναι οτι βλεπω μια γενικη κλιση των μεχρι 18-19 (χρονων παιδιων) στο ροκ, καλο ποπ, κ μεταλ... Μ δινει λιγη ελπιδα.
    tb12
    06.06.2007, 20:34
    Παράθεση:

    Το μέλος falimento στις 15-07-2005 στις 16:25 έγραψε...

    Λοιπόν, θα ρωτήσεις το μέλος Orfeus!

    Αρέσκεται και χρήζεται ειδικός, σε τέτοιου είδους άσματα!

    Είναι Βανδάκιας!!

    ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ Πς ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΚΛΗΡΟ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΜΑΘΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ...
    Η ΒΑΝΔΗ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ LIVE AND THE MAD SECRET CONCEPT ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΕΡΟΣ?... ΣΕ ΤΙ?...
    tb12
    06.06.2007, 20:41
    Παράθεση:

    Το μέλος nikos_music στις 21-02-2007 στις 14:57 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 01-08-2005 στις 13:13 έγραψε...

    αν υπηρχε "αστυνομια μουσικης" η βανδη,ή μαλλον η κα Μαλεα(αυτο ειναι το πραγματικο της ονομα) θα καταδικαζοταν σε εις θανατον εκτελεση!!!!!

    εκτος του οτι μιμειται τις μισες ελληνιδες τραγουδιστριες,εχει το χειροτερο ρεπερτοριο των τελευταιων ετων για λαικη τραγουδιστρια!!μεχρι και η αντζελα καλυτερες επιλογες κανει κι ας ειναι αγραμματη!

    αφου θελει να την παρουμε στα σοβαρα,ας σταματησει τα "ασματα" τυπου:σε ενα φτηνο ξενοδοχειο να τρυπωσουμε κι ως το πρωι να ξεφαντωσουμε,κι ας μας αποδειξει επιτελους αν εχει φωνη οπως υποστηριζουν καποιοι φαν της.






    Ευτυχώς που δεν υπάρχει αστυνομια μουσικής διότι θα μάζευε και πολλούς από αυτούς που θεωρείτε πολλοί απο εσάς παρα πολύ καλούς.
    Η Δεσποινα Βανδή δεν είναι κακή ούτε μέτρια. Έχει δυνατότητες αλλα δεν έχει τον σωστό τρόπο και αυτό οφείλεται στο οτι επέλεξε τα τελευταία χρόνια να τραγουδάει όπως τραγουδάει. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να την δικαιολογήσουμε.
    Αλλά δεν φταίει η Βανδή για κάτι. Ο κόσμος γουστάρει και εκεί είναι το ζητούμενο.
    Τα βάζετε με τους καλλιτέχνες γιατί δεν δέχεστε την αποδοχή τους. Αν για κάτι φταίει είναι το σύστημα που προωθεί το συγκεκριμένο στυλ και ότι γίνεται από τον κόσμο αποδεκτό. Μήπως η Α.Μπάμπαλη πχ είναι καλύτερη της Βανδή; Και εκείνη την πάει το σύστημα.Δεν είδα να την βρίζετε όμως επειδή πλασάρεται ως έντεχνη...
    Άρα πεφτετε όλοι στην ίδια παγίδα και κοροιδεύετε κάτι που είστε και εσείς συμμέτοχοι.
    Επειδή δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω, είδα πρόσφατα την Βανδή και θεωρώ πως είναι καλή σε σχέση με συναδέλφους της-της ίδιας περιπου γενιάς από ολα τα είδη. Και δεν μιλάω για θέμα γούστου αφού με αφήνει σχεδόν αδιάφορο η συγκεκριμένη καλλιτεχνης αλλά αυτό δεν σημαίνει πως έχω και εμπάθεια μαζί της.
    Επίσης στην διάρκεια συνεργασίας της με τον Φοίβο έχει πει και τραγούδια δυνατα όπως το "Γεια", "Στα δωσα όλα","Ελα","Το πρώτο μας φιλί" και κανα δυο ακόμη που τα θεωρώ καλά συγχρονα τραγούδια του είδους αυτού. Δεν σημαίνει πως θα κλάψω αν τα ακούσω αλλά η ζωή είναι πολύπλευρη και καλό θα ήτανε να μην μιζεριάζουμε ή να πουλάμε την εικόνα μόνο του "ψαγμένου".
    Η σοβαρότητα για μένα είναι να δέχεσαι τον εαυτό σου και στις φαιδρές στιγμές του. Όταν σε ένα σπιτικό γλέντι πχ έχεις χορέψει Έφη Θώδη, δεν χρειάζεται να νοιώσεις και ενοχές...
    Coolαρετε λίγο παιδια και δείτε πιο ρεαλιστικά τα πράγματα...

    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΑΡΕΤΟΣ? ΦΕΝΕΤΑΙ!!! Η ΒΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΑΠΟ ΑΘΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΧΑ ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ ΠΟΘ ΘΑ ΑΚΟΘΣ ΣΙΓΟΘΡΑ ΕΣΥ!! ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ? ΓΥΣΙΚΑ ΕΧΩ? ΣΤΑΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΤΑΧΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΘ ΚΑΤΙ ΑΛΙΘΗΝΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΒΑΝΔΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΝΟΘΡΙΣΜΑΤΑ. (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΚΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
    Aiolos_m
    06.06.2007, 20:46
    Λίγος σεβασμός στο συνομιλητή μας δεν θα έβλαπτε πιστεύω...
    Aiolos_m
    06.06.2007, 20:48
    Και όσον αφορά την τοποθέτησή μου επί του θέματος, θα συμφωνήσω με τον Τσιμπητό.
    maspa
    07.06.2007, 02:50
    Παράθεση:

    Το μέλος tb12 στις 06-06-2007 στις 20:41 έγραψε...
    ΣΤΑΜΑΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΤΑΧΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΘ ΚΑΤΙ ΑΛΙΘΗΝΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΒΑΝΔΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΝΑΝΟΘΡΙΣΜΑΤΑ. (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑΣ) ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΚΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111



    Πρώτον, δε νομίζω πως στηρίζεις έτσι την άποψή σου κατηγορώντας άλλους.

    Δεύτερον, μη συγκρίνουμε άσχετους μεταξύ τους καλλιτέχνες. Έκαστος στο είδος του.
    Spotlight_Dancer
    07.06.2007, 07:58
    Παράθεση:

    Το μέλος nikos_music στις 21-02-2007 στις 14:57 έγραψε...





    Ευτυχώς που δεν υπάρχει αστυνομια μουσικής διότι θα μάζευε και πολλούς από αυτούς που θεωρείτε πολλοί απο εσάς παρα πολύ καλούς.
    Η Δεσποινα Βανδή δεν είναι κακή ούτε μέτρια. Έχει δυνατότητες αλλα δεν έχει τον σωστό τρόπο και αυτό οφείλεται στο οτι επέλεξε τα τελευταία χρόνια να τραγουδάει όπως τραγουδάει. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να την δικαιολογήσουμε.
    Αλλά δεν φταίει η Βανδή για κάτι. Ο κόσμος γουστάρει και εκεί είναι το ζητούμενο.
    Τα βάζετε με τους καλλιτέχνες γιατί δεν δέχεστε την αποδοχή τους. Αν για κάτι φταίει είναι το σύστημα που προωθεί το συγκεκριμένο στυλ και ότι γίνεται από τον κόσμο αποδεκτό. Μήπως η Α.Μπάμπαλη πχ είναι καλύτερη της Βανδή; Και εκείνη την πάει το σύστημα.Δεν είδα να την βρίζετε όμως επειδή πλασάρεται ως έντεχνη...
    Άρα πεφτετε όλοι στην ίδια παγίδα και κοροιδεύετε κάτι που είστε και εσείς συμμέτοχοι.
    Επειδή δεν μου αρέσει να μιλάω για πράγματα που δεν ξέρω, είδα πρόσφατα την Βανδή και θεωρώ πως είναι καλή σε σχέση με συναδέλφους της-της ίδιας περιπου γενιάς από ολα τα είδη. Και δεν μιλάω για θέμα γούστου αφού με αφήνει σχεδόν αδιάφορο η συγκεκριμένη καλλιτεχνης αλλά αυτό δεν σημαίνει πως έχω και εμπάθεια μαζί της.
    Επίσης στην διάρκεια συνεργασίας της με τον Φοίβο έχει πει και τραγούδια δυνατα όπως το "Γεια", "Στα δωσα όλα","Ελα","Το πρώτο μας φιλί" και κανα δυο ακόμη που τα θεωρώ καλά συγχρονα τραγούδια του είδους αυτού. Δεν σημαίνει πως θα κλάψω αν τα ακούσω αλλά η ζωή είναι πολύπλευρη και καλό θα ήτανε να μην μιζεριάζουμε ή να πουλάμε την εικόνα μόνο του "ψαγμένου".
    Η σοβαρότητα για μένα είναι να δέχεσαι τον εαυτό σου και στις φαιδρές στιγμές του. Όταν σε ένα σπιτικό γλέντι πχ έχεις χορέψει Έφη Θώδη, δεν χρειάζεται να νοιώσεις και ενοχές...
    Coolαρετε λίγο παιδια και δείτε πιο ρεαλιστικά τα πράγματα...



    Ωραιος ο nikos_music.Επιτελους ειπωθηκε και κατι σωστο εδω μεσα.
    Orfeus
    07.06.2007, 15:37
    @ tb12: Cool...