ελληνική μουσική
    990 online   ·  210.851 μέλη
    Eothinos
    02.08.2005, 17:49
    Τέλος

    Λοιπόν εγώ σαν τρίτος, που δεν ξέρω κανέναν βλέπω την αδικία που συντελείται:
    Έναν φουκαρά να τα έχει βάλει με όλη τη κλίκα εδώ μέσα, με όλη τη κόζα νόστρα.
    Ο οποίος τελικά καταφέρνει και παραδέχεται το λάθος του και με ένα υπέροχο κείμενο, δείχνει πως πρέπει να κάνουμε αυτοκριτική ο καθένας.
    Για μένα βέβαια δεν έχει κάνει λάθος γιατί απ ότι είδα ο administrator του site σε ανάλογο θέμα, έχει κάνει σκληρή παρατήρηση σε νέο μέλος...
    Εκεί πέσατε να τον φάτε η κλίκα??? Όχι βέβαια
    Εκεί πετάχτηκε ο Αποστολίδης και το 'παιξε υπεράνω??? Όχι βέβαια.
    Mήπως φοβηθήκατε επειδή είναι administrator??? ή μήπως είναι φιλαράκι σας???


    Τέλος Αποστολίδη συμπλέω με όποιον έχει δίκαιο και αντιτίθεμαι σε όποιον έχει άδικο. Got me pal?


    malastrana
    03.08.2005, 00:50
    Quote:

    Το μέλος Apostolidis στις 02-08-2005 στις 16:35 έγραψε:

    Είμαι 29 χρονών, μηχανολόγος μηχανικός και μπορώ να βρίζω οποιονδήποτε δεν συμλέει με την πάρτη μου.
    Άλλο ένα πτυχίο για σένα παλικαρά μου!!!!
    Τώρα όσον αφορά τους υπόλοιπους συνομιλητές αυτής της κουβέντας δίνονται οι παρακάτω εξηγήσεις:

    1ον: Με την κοπελίτσα που ακούει Βανδή δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα αν και αρπάχτηκε με μια μικρή συμβουλίτσα ου της έδωσα.Να'ναι καλά η κοπέλα.

    2ον:
    Είπα: Ή μήπως θέλετε (όλοι εσείς οι κουλτουριάρηδες) να μου πείτε ότι το επίπεδο θα το κρατήσει ψηλά ο ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗΣ (εεεε? ποιός?) και η Βαλέρια Χριστοδουλίδου?
    Εμ βέβαια άμα στα σκάει η Βαλέρια για διαφήμιση είναι επίπεδο μεγάλο...
    ΤΩΡΑ...ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ ΘΡΙΛΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.
    Θέλετε επεξήσηση? Είπα:
    Τώρα οι διαφημίσεις ξέρω τιρόλο βαράνε και πόσο απαραίτητες είναι για την ύπαρξη αυτού του site. Δεν αντιλέγω...Τουλάχιστον εγώ ξέρω την προσπάθεια που γίνεται και χαίρομαι για την ύπαρξη της σελίδας αυτής!!!!!!!!!
    Και συμπληρώνω για όσους δεν κατάλαβαν: Ξέρω ότι για να κρατήσεις ένα site και για να προσφέρεις τις υπρεσίες που θα ήθελαν τα μέλη του είναι αναγκαία κάθε είδους οικονοική βοήθεια είτε τα βάζεις από την τσέπη σου (και ξέρω καλά ότι και αυτό έχει γίνει) είτε από τις διαφημίσεις που σου δίνουν.
    Απλά δεν ισχύει να μιλάς για κουλτούρα και να μου έχεις διαφήμιση της Χριστοδουλίδου.
    Επίσης δεν άκουσα τον jorge να μιλάει για κουλτούρα...αυτά τα είπες εσύ falimento..ΑΡΑ πώς στρέφομαι ενάντια του jorge?
    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.........
    Επίσης αφού έδώ μέσα οι περισσότεροι τα έχετε βεί μεταξύ σας στο τέλος θα καταφέρετε να έχετε μια ωραία σελίδα για να τα λέτε...μεταξύ σας.
    Έτσι κι αλλιώς η δουλειά μου δεν μου επιτρέπει να μπαίνω πολύ στο internet.
    Όσον αφορά ην κλίκα μακάρι να ήμουν μόνος μου και να με βρίζατε όσο θέλετε με το πάσο σας...αλλά υπάρχουν και κάποιοι που την προσπαθούν τη δουλειά είτε συμφωνούν μαζί μου είτε όχι και ξέρουν να συζητάνε...βλέπε kifa.
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ...ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ SITE (ΣΑΣ???????? ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ?)





    Αν και δε μου πολυάρεσε ο τρόπος σου, (κι εγώ είμαι 29 χρονών και δικηγόρος, αλλά δε νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν), νιώθω την ανάγκη να σε συγχαρώ για αυτό που έγραψες για τον ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗ, που πολύ μου κάθεται στο στομάχι...Ειδικά αυτό το τραγούδι με "της εκκλησιάς την πόρτα" που μας έχει πρήξει ο κουλτουριάρης σταθμός ΜΕΛΩΔΙΑ, μπορεί άνετα να με οδηγήσει στο φόνο...Πίστεψέ με όσοι αγαπούν και μελετούν το αληθινά καλό τραγούδι δε μασάνε με κάτι τέτοια...Τη Βαλέρια δεν την έχω ακούσει ποτέ, έχει φωνή????????
    Όσο για τη Βανδή, τη θεωρώ άφωνη, ανέκφραστη, ψεύτικη, άσχημη (έχει τύχει να την δώ από κοντά, άβαφη σε καφετέρια, φρίκη) θρασύτατη, προκλητική και γελοία....δε λέω άλλα, είμαι στις καλές μου σήμερα...
    AndriPelagia
    03.08.2005, 14:00
    Καλά βρε παιδιά από τη Δέσποινα Βανδή πως πήγαμε στις κλίκες και τις συγγένειες; Εχθές παρακολουθούσα όλη μέρα τη συζήτηση σας και κατάλαβα ότι εγώ και το μήνυμα μου είματε η αφορμή που έφτασε η συζήτηση σας μέχρι εδώ.Παιδιά ειλικρινά σε όλους.





    jorge
    06.08.2005, 00:51
    Quote:

    Το μέλος Eothinos στις 02-08-2005 στις 17:49 έγραψε:

    Τέλος

    Λοιπόν εγώ σαν τρίτος, που δεν ξέρω κανέναν ...




    Σίγουρα;
    AndriPelagia
    06.08.2005, 00:57
    Xerome p se petixenw mesa jorge.8elw diagrafi pls.K m ipane na zitisw apo esena
    jorge
    06.08.2005, 00:59
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 01-08-2005 στις 18:30 έγραψε:

    Λόγω παλαιότητας εδώ μέσα και λόγω ελλείψεως moderators και administrator (λόγω διακοπών), θεωρώ χρέος να κρατώ υψηλό το επίπεδο που υπάρχει τόσο καιρό στο Musicheaven.




    Φαντάζεσαι τι θα γινόταν αν όλοι οι "παλιοί" θεωρούσαν χρέος τους το ίδιο πράγμα; Ο καθένας στα χωράφια του λοιπόν. Φιλικά.
    jorge
    06.08.2005, 01:18
    Quote:

    Το μέλος Apostolidis στις 01-08-2005 στις 18:51 έγραψε:

    Εμ βέβαια άμα στα σκάει η Βαλέρια για διαφήμιση είναι επίπεδο μεγάλο...




    1ον: Δεν υπάρχει διαφήμιση του δίσκου της Βαλέριας στο MusicHeaven. Υπάρχει μόνο παρουσίαση του δίσκου της στην ενότητα Δισκογραφία.

    2ον: Και να υπήρχε διαφήμιση του συγκεκριμένου δίσκου, αυτό δεν έχει να κάνει με το επίπεδο του site που τη φιλοξενεί. Όταν μέσα σε ένα περιοδικό που γουστάρεις, βλέπεις διαφήμιση ενός προϊόντος που αντιπαθείς, κατηγορείς το περιοδικο;

    3ον: Αν, Αποστολιδάκο, ήμουν κάποιος τρίτος και διάβαζα αυτό που έγραψες εδώ, θα πίστευα πως όσοι δίσκοι προβάλλονται στο ΜusicHeaven σχετίζονται με τα φράγκα. Άρα θα ένιωθα ένας ηλίθιος που βρίσκομαι σε ένα site με έλλειψη αντικειμενικότητας, που παραπλανεί το κοινό του, που "γλύφει" όλους τους γιάπηδες που το πλησιάζουν με τα φράγκα τους και που απαξιεί για δισκογραφικές δουλειές χωρίς διαφημιστικό μπάτζετ. Θα ήθελες λοιπόν ένας τρίτος να σχηματίσει τέτοια εικόνα για το site που διαχειρίζεται ο φίλος σου;
    jorge
    06.08.2005, 01:22
    Quote:

    Το μέλος AndriPelagia στις 06-08-2005 στις 00:57 έγραψε:

    Xerome p se petixenw mesa jorge.8elw diagrafi pls.K m ipane na zitisw apo esena





    Λυπάμαι Αντρη, αλλά η διαγραφή δεν είναι δυνατή για τεχνικούς λόγους. Ρίξε μια ματιά στις Συχνές Ερωτήσεις, ώστε να λύσεις και άλλες απορίες που πιθανόν θα έχεις σαν νέα στην παρέα μας. Καλωσόρισες.
    AndriPelagia
    06.08.2005, 01:40
    Ti kalosorisa?Den ides ti egime edw mesa molis mpika?Xamos.K ola auta gt ipa tin apo4i m g ti vandi.Tosi epi8esi k tosi kakia g ena kenurgio melos den nomizw na 3anari3ane.
    jorge
    06.08.2005, 01:43
    Και κάτι άλλο...

    Κάποιος εδώ μέσα οφείλει μια δημόσια συγνώμη.

    Αυτό που έχει κάνει (το οποίο δεν έχει αποκαλυφθεί δημοσίως) είναι απίστευτα "χοντρό" και προσωπικά έχω στενοχωρεθεί πολύ.

    Μην με πάρει τηλέφωνο, μη μου στείλει Prive. Αν έχει σκοπό να κάνει κάτι, να το κάνει εδώ, δημόσια. Από τη δική μου μεριά, δε θα μιλήσω για το θέμα σε άλλους, προκειμένου να τον προστατεύσω σε περίπτωση που δεν μας μιλήσει ο ίδιος. Να είναι σίγουρος.

    Κρίμα, πολύ κρίμα...
    jorge
    06.08.2005, 01:58
    Quote:

    Το μέλος AndriPelagia στις 06-08-2005 στις 01:40 έγραψε:

    Ti kalosorisa?Den ides ti egime edw mesa molis mpika?Xamos.K ola auta gt ipa tin apo4i m g ti vandi.Tosi epi8esi k tosi kakia g ena kenurgio melos den nomizw na 3anari3ane.





    Αντρη προσωπικά δεν είδα κακία από κανέναν. Ο καθένας είπε την άποψή του με τον δικό του "ιδιαίτερο" τρόπο. Αν αυτό τώρα είναι λόγος να φύγεις, εγώ προσωπικά λυπάμαι. Κι αυτό διότι το MusicHeaven έχει πολλές ενότητες και πολλούς ανθρώπους που μπορούν να μας κάνουν όλους μας καλύτερους. Ακόμα και μια διαφωνία σε ένα topic, μας προβληματίζει, μας κάνει να σκεφτόμαστε. Αυτό δεν είναι κέρδος;

    Πάντως υπάρχουν και άλλα πολύ ενδιαφέροντα sites, πέρα από το MusicHeaven, που θα μπορούσες να επισκευθείς. Δοκίμασε το MusicCorner.gr, το Mad.gr, το Kithara.gr κ.α. Καλή συνέχεια σε ότι αποφασίσεις.
    AndriPelagia
    06.08.2005, 02:04
    Ok.Hdi exw gini melos sto kithara.

    jorge
    06.08.2005, 14:55
    Επαναλαμβάνομαι για να το δει ο "κύριος" που παίζει μαζί μας, μαζί μου, με το MusicHeaven ολόκληρο. Μήπως του διέφυγε.

    Quote:


    Κάποιος εδώ μέσα οφείλει μια δημόσια συγνώμη.

    Αυτό που έχει κάνει (το οποίο δεν έχει αποκαλυφθεί δημοσίως) είναι απίστευτα "χοντρό" και προσωπικά έχω στενοχωρεθεί πολύ.

    Μην με πάρει τηλέφωνο, μη μου στείλει Prive. Αν έχει σκοπό να κάνει κάτι, να το κάνει εδώ, δημόσια. Από τη δική μου μεριά, δε θα μιλήσω για το θέμα σε άλλους, προκειμένου να τον προστατεύσω σε περίπτωση που δεν μας μιλήσει ο ίδιος. Να είναι σίγουρος.

    Κρίμα, πολύ κρίμα...


    yiannisyiannis
    16.08.2005, 13:52
    Πωπω τι έγινε εδώ πέρα, πανικός! Η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει. Στης Δέσποινας την ποδιά, σφάζονται παλικάρια.

    Στο θέμα μας τώρα.

    Η Βανδή ανήκει σ’ αυτή τη νέα γενιά τραγουδιστριών, οι οποίες επειδή δεν διαθέτουν ξεχωριστές ερμηνευτικές ικανότητες, έχουν απλά μια μέτρια φωνή, επιδίδονται σε αυτό το οποίο στην επικρατούσα νεοελληνική ονομάζεται "show".
    Οι περισσότεροι θαμώνες, όταν βλέπουν την Βανδή ή την κάθε Βανδή, να λικνίζεται στη σκηνή προκλητικά ντυμένη, πλαισιωμένη από ένα τσούρμο χορευτριών με παρόμοια περιβολή, το μόνο που δεν τους ενδιαφέρει είναι η ερμηνεία της ή η ποιότητα των τραγουδιών που επιλέγει.

    Θα κλείσω αναφέροντας κάποια δήλωση ενός πολιτικού, σχετική με το πρόσωπο της Βανδή. Παλιά ο δήμαρχος της πόλης μας (Β. Παπαγεωργόπουλος) την είχε προσκαλέσει σε μερικές εκδηλώσεις που έλαβαν χώρα στη Θεσ/νίκη. Όταν ενημέρωσε το δημοτικό συμβούλιο για την επιλογή του, ο Αγάπιος Σαχίνης, αρχηγός αντίπαλης παράταξης και μέλος του δημοτικού συμβουλίου, έδωσε την παρακάτω απάντηση, η οποία όταν γράφτηκε στις εφημερίδες, προκάλεσε ποικίλα σχόλια. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, παραθέτω τη δήλωση-απάντηση, όπως ακριβώς την είπε ο Σαχίνης: «Αυτή δεν τραγουδάει με τη φωνή της, τραγουδάει με το βρακί της».
    W4TT4N4B3
    16.08.2005, 23:48
    ο Αγαπιος, δημοτικος συμβουλος Θεσσαλονικης ηταν λιγο υπερβολικος μεν αλλα συμπυκνωσε στα λογια του το εξης ρητο. " το lifestyle κανει θαυματα! τα μηδενικα γινονται νουμερα"

    υπερβολικο μεν αλλα ορισμενες φορες τις υπερβολες και τις εκκεντρικοτητες μονο με υπερβολες μπορεις να τις αντιμετωπισεις.
    fantasma
    22.08.2005, 00:27
    τελικα κατι εδω μεσα σερνει ...καραβια, οσο ασχημο κι αν ειναι....
    (ειτε σε φωνη ειτε σε ομορφια ,ειτε σε οτιδηποτε...)
    Παρ'ολους τους διαλογους που προηγηθηκαν, η απαντηση μου για την πρωτη ερωτηση του θεματος (αν θυμαται κανενας, αλλα δε μ απασχολει και ιδιαιτερα, αν θελει ας ανατρεξει σε προηγουμενες σελιδες να το βρει και να θυμηθει ο οποιοσδηποτε) ειναι:
    .................................................................
    ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ
    ................................................................
    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗ αν δεν εχεις καποιο προσωπικο συμφερον κι εσυ (πχ. διαφημιζω με δυσφημιση) καλα κανεις.

    PARAMITHακι για το 01/08/05 διαλογο σου, φαινεται πως εισαι πολυ πιο ωριμο μωρο απο την andripelagia....


    να στε ολοι καλα.........

    fantasma
    22.08.2005, 00:35
    Quote:

    Το μέλος Anthos στις 02-08-2005 στις 14:31 έγραψε:

    παρακολουθώ την συζήτηση χωρίς να συμμετέχω αλλά έχω μία ερώτηση στην AndriPelagia...

    Είναι η τρίτη φορά που ρωτάς δημοσίως, πως μπορείς να διαγραφείς από το MH...Γιατί δεν επιλέγεις απλά να μην μπαίνεις στο MH???

    ΥΓ @falimento...μην πέφτεις σε παγίδες διότι όσο δίκαιο και να έχεις, κάποιες φορές φαίνεται το αντίθετο. Διάλεγε που θα ξοδεύεις την ενέργεια σου...Έχουμε 9 χρόνια διαφοράς σε αχρείαστες συζητήσεις και απλά σου λέω την γνώμη μου...










    ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 15803 ΜΕΛΗ?
    να μη μπορει να διαγραφει καποιος...?
    απο τη στιγμη που δε γουσταρει γιατι να υποστηριζεται το site με την παρουσια-απουσια της?
    δεν το καταλαβαινω αυτο καθολου....
    Serendipity
    22.08.2005, 01:53
    Quote:

    Το μέλος Apostolidis στις 02-08-2005 στις 16:35 έγραψε:

    Είμαι 29 χρονών, μηχανολόγος μηχανικός και μπορώ να βρίζω οποιονδήποτε δεν συμλέει με την πάρτη μου.





    Kαι ξαφνικά,σπαει το πλυντηριο και γεμίζει ο κοσμος νερά....






    Καλα φιλαράκο sorry που στο λεω έτσι αλλά είσαι τελείως "ό,τι να ναι".Είχα ακούσει ότι οι πολυτεχνίτες την είχαν ψωνίσει τελείως αλλα όχι και ετσι...
    nikostheater
    22.08.2005, 05:31
    βρε adriPelagia,μην φρικαρεις,τεστ ηταν για να δουν αν αντεχεις..
    εισαι ευπροσδεκτη εδω παντως..ρε παιδια,εδω ειμαστε ολοι να ανταλασσουμε αποψεις,οχι να στεναχωρουμε αλλους..

    XeniaRodo
    22.08.2005, 12:22
    Ψυχραιμία σύντροφοι!
    Tο θέμα μας είναι Δέσποινα Bανδή!

    Bρήκα μια δισκοκριτική, είναι λίγο παλιά αλλά τι να σας κάνω, δε βρήκα τον τελευταίο δίσκο....

    Δέσποινα Βανδή
    Προφητείες

    ΕΤΟΣ KYKΛΟΦΟΡΙΑΣ:1999
    ΣΥΝΘΕΤΕΣ: Φοίβος (Τασόπουλος)
    ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΙ:Φοίβος (Τασόπουλος)
    ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ:Αχιλλέας Θεοφίλου

    Ενας δίσκος λίγες λέξεις
    Αυτή τη φορά θ' αφήσω το δίσκο να πει λίγα λόγια για τον εαυτό του:
    1ον: "όλο κάνω σκέψεις/που δεν θα πιστέψεις με περιεχόμενο άκρως τολμηρό/περισσότερα όμως/ δεν μπορώ να πω."
    2ον: "Δεν σ' ενδιαφέρει πως αισθάνομαι/ αν μ' όσα λες πονώ ή προσβάλλομαι/ Μα ήθελα να ήξερα δεν ντρέπεσαι;"
    3ον: "Απ' το κακό πας στο χειρότερο/και με το περιβάλλον πια έχεις χάσει/Επαφή."
    4ον: "Οι φίλοι μου ανησυχούνε/γιατί έχουν μέρες να με δούνε/ μου λεν' εγώ να σε ξεχάσω/ να βγω έξω λίγο να ξεσκάσω"
    5ον: "Μοιάζω εγώ να είμαι ένα πορτοφολάκι/ που κρατάς εσύ/κι από μέσα του ό,τι κι αν θελήσεις/παίρνεις/και το σπαταλάς."
    (Δεν χρειάζεται να συνεχίσω νομίζω.)
    Τα κομμάτια που προσέξαμε
    'Ολα. Μας άφησαν εμβρόντητους από την πρώτη στιγμή. (Προσέξαμε επίσης την ορθογραφία στον στίχο "Εχω για πάρτυ σου καημό" και απορούμε πως μία φιλόλογος που τσιτάρει Σωκράτη στο εισαγωγικό της σημείωμα επιτρέπει τέτοιες ορθογραφικές απρέπειες.)

    Στίχοι... (οι δίσκοι μιλάνε μόνοι τους)
    "Απαπά παπααπά παπαπά".

    Δυο τρία πράγματα που ξέρω...
    Για τον Φοίβο είναι ότι παίρνει πάρα πολλά λεφτά, (γιατί αλλιώς δεν μπορεί να λειτουργήσει καλλιτεχνικά). Σωστός.

    Δίσκος:
    Που πουλάει.

    Τελικά να τον αγοράσω;
    Αφού τον έχεις ήδη αγοράσει, δεν χρειάζεται δεύτερη φορά.

    Γ. Λαιμού