ελληνική μουσική
    745 online   ·  210.832 μέλη

    Το φαινόμενο Harry Poter

    elena118
    29.06.2007, 19:35
    παιδια δεν ξερω τι λετε αλλα ο Harry Potter ειναι καιπολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καλυτερος απο τον αρχοντα των δαχτυλιδιων!Εγω δεν εχω διαβασει καλυτερο βιβλιο και αυτο λενε και οι περισσοτεροι!O Harry Potter ειναι το 2οΚαλυτερο βιβλιο 9μετα την βιβλο που εχει κανει τισ καλυτερες πωλησεις σε ολο τον κοσμο!!!
    esta
    29.06.2007, 20:45
    Δεν έχω καμμία ιδιαίτερη άποψη για τα βιβλία Χάρρυ Πόττερ,πάντως δεν με συγκινεί και τόσο!!!Αν πάω να δώ αυτό που θα βγεί τώρα μόν ογια τον Gary Oldman θα πάω!!!!

    deathminor88
    29.06.2007, 22:31
    O Harry λογοτεχνικα ειναι μια πολυ ομορφη ιστορια που ΔΕΝ απευθυνεται μονο σε παιδια. Ισως τα 2 πρωτα βιβλια ειναι πιο παιδικα αλλα οι συνεχειες ειναι πολυ πιο σκοτεινες, σοβαρες και τα προβληματα που προκυπτουν δεν μπορει να τα καταλαβει ενα μικρο παιδι. Η ιστορια εχει συνεχη εξελιξη και απολυπτονται συνεχως στοιχεια του παρελθοντος. Ειναι πολυ καλο το σεναριο και εξεραιτικη η πλοκη. Επισης οσοι λενε για τα κρυφα μνματα πεφτουν εντελως εξω καθως μεσα απο το βιβλιο τα μηνυματα που πηγαζουν ειναι οτι η αγαπη νικαει τα παντα, η φιλια ειναι πανισχυρη, ο σωστος δρομος ειναι ο δυσκολος και πολλα αλλα. Οσοι το κατακρινουν χωρις να το διαβασουν κανουν ενα τεραστιο λαθος...
    punkster
    30.06.2007, 00:47
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 29-06-2007 στις 22:31 έγραψε...

    O Harry λογοτεχνικα ειναι μια πολυ ομορφη ιστορια που ΔΕΝ απευθυνεται μονο σε παιδια. Ισως τα 2 πρωτα βιβλια ειναι πιο παιδικα αλλα οι συνεχειες ειναι πολυ πιο σκοτεινες, σοβαρες και τα προβληματα που προκυπτουν δεν μπορει να τα καταλαβει ενα μικρο παιδι. Η ιστορια εχει συνεχη εξελιξη και απολυπτονται συνεχως στοιχεια του παρελθοντος. Ειναι πολυ καλο το σεναριο και εξεραιτικη η πλοκη. Επισης οσοι λενε για τα κρυφα μνματα πεφτουν εντελως εξω καθως μεσα απο το βιβλιο τα μηνυματα που πηγαζουν ειναι οτι η αγαπη νικαει τα παντα, η φιλια ειναι πανισχυρη, ο σωστος δρομος ειναι ο δυσκολος και πολλα αλλα. Οσοι το κατακρινουν χωρις να το διαβασουν κανουν ενα τεραστιο λαθος...



    Πες τα φιλε!!!

    Εγω αναρωτιεμαι, αυτοι που υποστηριζουν οτι το βιβλιο του Χαρυ Ποττερ ειναι αντιθετο με την θρησκεια και ολα αυτα τα γνωστα, πιστευουν το ιδιο για τα παραμυθια που μας ελεγε η γιαγια μας, με μαγγισες, δρακους, τερατα, νεραιδες, ξωτικα, μπαμπουλες κτλ κτλ...???


    renabill
    01.07.2007, 15:49
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 30-06-2007 στις 00:47 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 29-06-2007 στις 22:31 έγραψε...

    O Harry λογοτεχνικα ειναι μια πολυ ομορφη ιστορια που ΔΕΝ απευθυνεται μονο σε παιδια. Ισως τα 2 πρωτα βιβλια ειναι πιο παιδικα αλλα οι συνεχειες ειναι πολυ πιο σκοτεινες, σοβαρες και τα προβληματα που προκυπτουν δεν μπορει να τα καταλαβει ενα μικρο παιδι. Η ιστορια εχει συνεχη εξελιξη και απολυπτονται συνεχως στοιχεια του παρελθοντος. Ειναι πολυ καλο το σεναριο και εξεραιτικη η πλοκη. Επισης οσοι λενε για τα κρυφα μνματα πεφτουν εντελως εξω καθως μεσα απο το βιβλιο τα μηνυματα που πηγαζουν ειναι οτι η αγαπη νικαει τα παντα, η φιλια ειναι πανισχυρη, ο σωστος δρομος ειναι ο δυσκολος και πολλα αλλα. Οσοι το κατακρινουν χωρις να το διαβασουν κανουν ενα τεραστιο λαθος...



    Πες τα φιλε!!!

    Εγω αναρωτιεμαι, αυτοι που υποστηριζουν οτι το βιβλιο του Χαρυ Ποττερ ειναι αντιθετο με την θρησκεια και ολα αυτα τα γνωστα, πιστευουν το ιδιο για τα παραμυθια που μας ελεγε η γιαγια μας, με μαγγισες, δρακους, τερατα, νεραιδες, ξωτικα, μπαμπουλες κτλ κτλ...???





    Κι εγώ μαζί σας παιδιά.Δεν απευθύνεται σε παιδιά αλλά σε οσους νιώθουν παιδιά.Και περνά μηνύματα του στυλ το καλό πάντα νικάει, αντιρατσιστικά και άλλα
    YrIazz
    04.07.2007, 09:27
    Harry Potter rulezzz !!!!

    Σοβαρα παντως, δεν θα εδινα κ πολυ μεγαλη σημασια στις κατηγοριες της εκκλησιας... Πριν απο 2 περιπου χρονια βγαλανε τα RPG παιχνιδια σατανιστων!!! Και οχι 10 χρονια τωρα που παιζω δεν ειμαι σατανιστρια...
    YrIazz
    06.07.2007, 09:36
    Ειναι λιγο περιπλοκο να σου εξηγησω και φοβαμαι οτι θα βγω εκτος θεματος...

    Απλα να πω οτι ειναι παιχνιδι ρολων... Δηλαδη επιλεγεις ουσιαστικα ενα ρολο κ τον υποδιεσαι στο παιχνιδι... Αναλογα με τις πραξεις που κανει οπ παικτης αλλαζει κ το σεναριο....


    mary_p15
    07.07.2007, 00:08
    Παράθεση:

    Το μέλος koripaki στις 19-07-2005 στις 12:17 έγραψε...

    Αφ' ενός, το θεωρώ μάλλον θετικό παιδάκια ηλικίας 9-14, τα οποία περνούν πλέον ένα μεγάλο μέρος της ζωής τους μπροστά σε ένα μηχάνημα με ένα πληκτρολόγιο στο χέρι, να αναμένουν με αγώνια την άφιξη ενός βιβλίου.



    Συμφωνω καθως τα συγκεκριμενα βιβλια μπορουν να σε ωθησουν ν αγαπησεις το διαβασμα εξωσχολικων γενικα και οχι μονο αυτης της σειρας...τουλαχιστον ετσι ξεκινησα εγω την....βιβλιοφαγια!!! Ενα μπραβο στη Ροουλινγκ που δημιουργησε ενα τοσο αληθινο και μαγικο ταυτοχρονα κοσμο!!!!