ελληνική μουσική
    602 online   ·  210.830 μέλη
    rivera
    01.08.2005, 22:10
    Ρε παιδια ειμαι στην Ροδο,υπαρχει κατι να προτεινετε απο βραδυνη-νυκτερινη διασκεδαση εκτος απο λαικα (κανενας που ξερει ας απαντηση).
    kifa
    02.08.2005, 05:10
    Stinger - Finger...ροκ κατάσταση !!

    Κάποιες βραδυές έχει και live ....


    Καλές διακοπές !!!!!!





    xristoforoupanagiotis
    02.08.2005, 09:02
    Quote:

    Το μέλος rivera στις 01-08-2005 στις 22:10 έγραψε:

    Ρε παιδια ειμαι στην Ροδο,υπαρχει κατι να προτεινετε απο βραδυνη-νυκτερινη διασκεδαση εκτος απο λαικα (κανενας που ξερει ας απαντηση).





    Φίλε Rivera
    Καλώς ήρθες Ρόδο λοιπόν έχουμε και λέμε:

    Για έντεχνο ελληνικό νέο - παλιό έχουμε Καφενές Κούκος - Αποσπερίτης-Μικρό Καφέ(όχι απέναντι).Έξω από την πόλη bar 1900 Αρχάγγελος (πως μπορούν να δέσουν τέλεια τα Διάφανα κρίνα με τους Χαϊνηδες και άλλες μουσικές ιστορίες)

    Για μουσικές σκηνές -ρεμπετάδικα : Άσπρο σπίρτο (στο τραγούδι η Αφεντούλα Ραζέλη) - cafe chantan

    Ροκ live: sticky finger οπως είμε και ο κιφα και Colorado live για πιο ανάλαφρα ροκ ακούσματα. Το Colorado περιλαμβάνει και εκτός από τη σκηνή με την ροκ και άλλες 2 σκηνές η πρώτη με ηλεκτρονική μουσική και η δευτερη πιο χαλαρωτική με θέα την Δυτική πλευρά του νησιού.

    Καλη ξένη μουσική: Baduz στην παλιά πόλη και μπαρ θέατρο επίσης παλιά πόλη(βλέποντας το προφίλ σου πιστεύω πως είναι αυτό που ψάχνεις)Ρωγμή του χρόνου, ,

    Cafe: Besara - Μεθεξης - Carpe diem - Χρηστος Garden- πολυχώρος Τελχίνες



    Αυτά αν μου έρθει κάτι άλλο.....θα επανέλθω.

    και πάλι στη Ρόδο καλά να περάσεις

    Orfeus
    02.08.2005, 12:01
    Quote:

    Το μέλος rivera στις 01-08-2005 στις 22:10 έγραψε:

    Ρε παιδια ειμαι στην Ροδο,υπαρχει κατι να προτεινετε απο βραδυνη-νυκτερινη διασκεδαση εκτος απο λαικα (κανενας που ξερει ας απαντηση).





    Πέτρο έλα απέναντι...
    rivera
    02.08.2005, 22:41
    Γεια σου Orfeus,ευχαριστω για την προταση,μπορει να ερθω.Αυριο μεχρι τις 2 το μεσημερι θα ειμαι Συμη.Παιδια το sticky fingers εχει κλεισει.
    To colorado ακουσα μονο για live rock και θα παω σημερα.
    GL
    03.08.2005, 10:21
    Quote:

    Το μέλος rivera στις 01-08-2005 στις 22:10 έγραψε:

    Ρε παιδια ειμαι στην Ροδο,υπαρχει κατι να προτεινετε απο βραδυνη-νυκτερινη διασκεδαση εκτος απο λαικα (κανενας που ξερει ας απαντηση).




    Ρε Πετρο? Δεν ερχεσαι και προς τα κατω λιγο??(Καρπαθο)Ενα τσιγαρο δρομος ειναι με το καραβακι...

    Αλλος για δωδεκανησσα παιδια??


    Εγω παντως ψηφιζω Colorado ανεπιφυλακτα....
    rivera
    03.08.2005, 22:07
    Γεια σου φιλε GL,της Κωνσταντινας να τραβηξεις τα αυτια,αλλιως θα ερχομασταν στην ωραια Καρπαθο.
    Konnie
    04.08.2005, 10:30
    τα αυτια μου να τα αφησετε ησυχα!
    Ας οψεται η δουλεια...αλιως μετα χαρας θα ερχομουν Καρπαθο Γιωργο,μην τον ακους αυτον!
    Επιφυλασσομαι ομως για αλλη φορα...που δε θα δουλευω Αυγουστο μηνα!!! (κλαψ!)

    Πετρο μη με κακολογεις,θα φας μπουφλα!
    GL
    04.08.2005, 13:01
    Χμμμμμ.........

    Αυτα κανεις Κωσταντινα στον Πετρο ε???Μαλιστα καταλαβα....

    Δεν πειραζει παιδια,καλα να περασετε και την αλλη φορα μην ξεχασετε οτι υπαρχει και η Καρπαθος στον χαρτη!!!

    Orfeus
    04.08.2005, 16:11
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 04-08-2005 στις 10:30 έγραψε:

    τα αυτια μου να τα αφησετε ησυχα!
    Ας οψεται η δουλεια...αλιως μετα χαρας θα ερχομουν Καρπαθο Γιωργο,μην τον ακους αυτον!
    Επιφυλασσομαι ομως για αλλη φορα...που δε θα δουλευω Αυγουστο μηνα!!! (κλαψ!)

    Πετρο μη με κακολογεις,θα φας μπουφλα!





    Κωνσταντίνα εγώ φταίω!!

    Έπρεπε να του κάνω απαγωγή στο πλοίο....


    tetraktis
    04.08.2005, 19:13
    Ότι και να λένε Κωνσταντίνα μου, εκείνοι τα πίνουν στα νησιά και εμείς εδώ λιώνουμε στον καύσωνα.

    Δεν πετάγεστε τουλάχιστον και από την Αμοργό να μας φέρετε και λίγη ψημένη ρακί;

    Κωνσταντίνα, εμείς ας πιούμε να ξεχάσουμε!!!

    Άντε γειά μας!(Για εσάς δεν πίνουμε έτσι για το γινάτι).


    Konnie
    04.08.2005, 20:36
    Ελα ντε!ο αλλος στη Ροδο γκρινιαζει!
    Τελος παντων,σε δυο μερες θα παψω κι εγω την γκρινια,γιατι φευγω για Κεφαλλονια και μετα για ορεινη Ναυπακτια!
    Εκει να δεις δροσουλα....και παγωνια το βραδακι!!!Αυτα ειναι!

    Γεια μας Σταύρο!


    Γεια σας και σας εκει κατω στου Αιγαιου τα νερα...!

    rivera
    04.08.2005, 21:23
    Κωνσταντινα κοριτσι μου,δεν ηθελα να σε προσβαλω,αλλα πιστευα αν ειχες τον χρονο θα πηγαιναμε Καρπαθο,με τετοια σκεψη ειπα να σου τραβηξει ο GL τα αυτια.
    Konnie
    04.08.2005, 21:53
    Ναι βρε Πετρο μου,εννοειται,πλακιτσα εκανα κι εγω!



    tetraktis
    05.08.2005, 16:20
    Γειά μας άπαντες, νησιώτες και μη.
    Μόνιμοι και προσωρινοί.

    ΡΕ, ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΨΗΜΕΝΗ ΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΟΡΓΟ!!!


    GL
    08.08.2005, 10:52
    Φιλοι μου καλη συνεχεια στις διακοπες σας....οπου κι αν ειστε...
    Οριστε λιγη δροσια απο Καρπαθο...












    shine on you crazy diamond...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: GL on 08-08-2005 10:56 ]
    katerina
    09.08.2005, 07:46
    Quote:

    Το μέλος GL στις 08-08-2005 στις 10:52 έγραψε:

    Φιλοι μου καλη συνεχεια στις διακοπες σας....οπου κι αν ειστε...
    Οριστε λιγη δροσια απο Καρπαθο...



    shine on you crazy diamond...






    Kai go sas stelno ligi pagonia apo melvourini! 13 bathmous simera kai ston kairo eida 10 gia aurio... Sfiggei to kruo. Ox na guriso thessaloniki na psitho stous 40 kai tipota allo. Kai den tha ksanaparaponetho gia ton kausona. Akous ekei, 10 vathmous augoustiatika. Ayti ti stigmi pou grafo forao to palto mou
    rivera
    09.08.2005, 12:57
    Παιδια ειναι 3 μερες που εχω γυρισει αθηνα....