ελληνική μουσική
    830 online   ·  210.850 μέλη

    Κρασί από τον Κάρλος Σαντάνα

    GL
    04.08.2005, 13:18
    Εκτός από σπουδαίος μουσικός ο Κάρλος Σαντάνα είναι πλέον και οινοπαραγωγός. Ο διάσημος καλλιτέχνης ξεκίνησε να συνεργάζεται με την εταιρεία Mum Napa στην Καλιφόρνια για την παραγωγή του κρασιού Σαντάνα DVX το οποίο θα είναι μείγμα από Pinot Νoir και Chardonnay.

    Ενα μπουκάλι από το κρασί αυτό θα κοστίζει περίπου 55 δολάρια και θα ξεκινήσει να πωλείται στην Αμερική στις 15 Αυγούστου. Αναφερόμενος σε αυτό ο Σαντάνα δήλωσε: “Καιρό τώρα απολαμβάνω τα αφρώδη κρασιά και αυτή ήταν μια ευκαιρία να δημιουργήσω ένα κρασί που θα με εκφράζει προσωπικά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα. Η αφοσίωση της Mum Napa στην παραγωγή εξαιρετικών αφρωδών οίνων έκανε απολαυστική την συνεργασία μου με τον Λούντοβιτς Ντερμπίν και τον Ρομπ Μακνίλ για την παραγωγή αυτού του ξεχωριστού κρασιού”.
    Οπως έχουμε ήδη αναφέρει το νέο άλμπουμ του Σαντάνα θα έχει τίτλο All That I Am και σε αυτό θα συμμετέχουν οι Μέρι Τζέι Μπλάιτζ, οι Los Lonely Boys, ο will.i.am από τους Black Eyed Peas και ο Big Boi των Outkast



    πηγη:rockroll.gr

    Σχολιο GL:Παρεα με το Black magic woman, τωρα θα απολαμβανουμε και το Black Magic wine....,Ωραια πραγματα
    billy_cobham_2005
    04.08.2005, 19:59
    Τι λές τώρα? αν παραγγείλεις μέσω internet θέλω και εγώ ένα μπουκάλι!!! Απίστευτο!